Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Ziętara   PostWysłany: 19-04-2017 - 22:27
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MerlysOffline
Temat postu: Nazwisko: Ziętara  PostWysłany: 19-04-2017 - 22:27
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2017
Posty: 72

Status: Offline
Szukam informacji o rodzinie Ziętara z Kruszenicy parafia Krajkowo, powiat płoński. Podzielę się też moimi wiadomościami.


Ostatnio zmieniony przez Merlys dnia 10-05-2017 - 21:01, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Nazwisko: Ziętara  PostWysłany: 21-04-2017 - 05:53
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witam

Szukam rodziny Ziętara lub Ziętarskich z okolic Nowego Miasta n/Pilicą, Ujazdu k/Tomaszowa Mazowieckiego lub Głowna w łódzkim, bo moja prapraprababka Agnieszka określana w aktach urodzeń jej dzieci jako Ziętarczanka w tych miejscowościach mieszkała i rodziła dzieci. Była żoną Grzegorza Janusza vel Janiszewskiego i urodziła się ok 1763 roku ( nie znam miejsca urodzenia), a zmarła w Głownie w dniu 29 czerwca 1801 roku w wieku ok 40 lat.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 08:44
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Janino,

spróbuj w Żelechlinku, tam widziałem to nazwisko w XVIII wieku

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piachu2Offline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 12:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-01-2012
Posty: 229
Skąd: Orzysz
Status: Offline
Kilkanaście osób o tym nazwisku występuje tu:
http://www.piaszczynski.pl/srn/3/d/bbbb ... a12d3.html

_________________
Krzysztof
- Szukam rodzin: Piaszczyńskich / Piaścików z Łomży, Nowogrodu, Poznania, Śremu, Leszna, Łodzi, Lublina ...
https://www.piaszczynski.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 13:05
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

MARIOK napisał:
Janino,

spróbuj w Żelechlinku, tam widziałem to nazwisko w XVIII wieku


Dziękuję Mariuszu, niestety nic mi te imiona nie mówią bo nie znam imion rodziców Agnieszki i nie mam jej aktu ślubu z Grzegorzem Januszem. Ona zmarła w czasie gdy pisano akty łacińskie bardzo lakoniczne w swej treści, a jej mąż zmarły w 1831 roku miał już podane w akcie zgonu imiona jego rodziców. Niestety nie podano miejscowości jego urodzenia i nie wiem dlaczego wędrowali między parafiami Nowe Miasto n/Pilicą i Ujazd, bo naprzemiennie tak rodziły się ich dzieci. Domyślam się, że mogli mieć rodziny w tych parafiach, ale dowodów mi brakuje.
Mieszkali do 1793 roku w Zaosiu ( później osiedli na stałe w Głownie), która to wieś miała w latach 1780-1790 miała nieszczęście być przypisywana do parafii Małecz ( tworu krótkotrwałego), a Małecz był potem w parafii Lubochnia i nie mam indeksów z XVIII wieku by sprawdzić czy w parafii Lubochnia Ziętara lub Zietarscy występowali. Kilka kilometrów od Zaosia są Budziszewice, gdzie należał Redzeń, a tam mieszkali w XIX wieku Ziętarowie ale związków nie znalazłam.
W Brzezinach, które są między Ujazdem a Głownem mieszkali także Ziętarscy, ale związków nie znalazłam i dlatego szukam dalej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-04-2017 - 13:24
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Akta z XVIII wieku z Lubochni ponoć są, ponoć zdjęcia były już robione, ale coś z nimi poszło nie tak i są kiepskiej jakości. Będą robione jeszcze raz aby uzyskać jakość możliwą do odczytu. Więc musimy czekać, ja też czekam na Lubochnię... jak coś mi się rzuci w oko, dam znać.. mam przodków między innymi w Budziszewicach, Lubochni i Żelechlinku (sąsiednie parafie).

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lzietaraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-06-2017 - 10:18


Dołączył: 24-06-2017
Posty: 1
Skąd: Jaworzno
Status: Offline
Szukam informacji o tym nazwisku. Mój ojciec pochodzi z Krakowa ur w 1951, Jego rodzice Antoni i Genowefa. Dziadek zmarł w 2007 babcia jeszcze żyje. Ojciec ma dwoje rodzeństwa, młodszą siostrę i brata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.617227 sekund(y)