Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Zielińska_AgnieszkaOffline
Temat postu: Akt urodzenia. Pomocy.. bede wdzięczna  PostWysłany: 18-04-2017 - 19:50


Dołączył: 18-04-2017
Posty: 2

Status: Offline
Witam, odnalazlam na stronie info o urodzeniu mojej "ciocio-babci" natomiast nie jestem w stanie odczytac skanu. Powiem szczerze ze nawet nie wiem czy jest po polsku,najbardziej interesuje mnie mąż ciotki, potrzebuje jego aktu zgonu, a niestety nie wiem nawet jak mial na imie i skad byl. W skanie dopatrzylam sie nazwiska po mężu wiec może.... niestety kiedy sie urodzilam ciotka byla juz wdowa i dobiegala 80. Moglby mi ktos pomóc .
Liwska leokadia urodzona 30 .01.1911 urodzona józefowo parafia lubiel córka józefa liwskiego i marianny z domu rurka.nic wiecej nie wiem. Meza nikt nie pamieta i nie wiem gdzie szukac. Ciotka zmarla w 2004 rokuhttp://metryki.genealodzy.pl/metryka.php?ar=6&zs=0239d&sy=1911&kt=1&plik=015-018.jpg#zoom=1&x=762&y=1349
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
urluchOffline
Temat postu: Akt urodzenia. Pomocy.. bede wdzięczna  PostWysłany: 18-04-2017 - 20:32
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2016
Posty: 146

Status: Offline
Dzień dobry.
Jedyny znany mi sposób, w jaki to zrobić w przeciągu najbliższych co najmniej kilkunastu lat:
Trzeba znaleźć żyjącego potomka cioci i wujka (dziecko, wnuk , prawnuk). Może wystąpić on do Urzędu Stanu Cywilnego o odpis z aktu zgonu Leokadii Liwskiej. Tam powinno pisać o jej mężu. Jeżeli nie będzie pisało, to trzeba poprosić urząd o znalezienie aktu ich ślubu lub akt urodzeń ich dzieci.
Trzeba w tej sprawie zgłosić się do Urzędu Stanu Cywilnego, w którym wystawiany był akt. Jeżeli jest daleko, to można poprosić o wstawienie do bazy ogólnopolskiej, po czym można oglądać ten akt już z każdego Urzędu Stanu Cywilnego.
Jak już wspominałem, może o te dane ubiegać się jedynie potomek cioci i wujka.
Z mojego doświadczenia: najlepiej prosić mailem lub tradycyjnym listem (ale mailem szybciej).
Napisałem w przeciągu najbliższych kilkunastu lat: za ileś lat każdy będzie miał wgląd w te akta, ale nie warto tak długo czekać.

Pozdrawiam,
Michał Skrzypecki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
eshabeOffline
Temat postu: Akt urodzenia. Pomocy.. bede wdzięczna  PostWysłany: 18-04-2017 - 20:36
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2016
Posty: 51

Status: Offline
Akt jest spisany w cyrylicy. Nie znajdziesz w nim danych jej męża, bo w momencie urodzenia przecież nie wiadomo było, za kogo wyjdzie za mąż.

_________________
Pozdrawiam, Krzysztof


Ostatnio zmieniony przez eshabe dnia 18-04-2017 - 20:39, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zielińska_AgnieszkaOffline
Temat postu: Akt urodzenia. Pomocy.. bede wdzięczna  PostWysłany: 18-04-2017 - 20:37


Dołączył: 18-04-2017
Posty: 2

Status: Offline
Właśnie nie wiem gdzie był brany ślub, czy moze to być USC w ktorym figuruje akt urodzenia bądź akt zgonu. Ciotka nie miala dzieci. Mam jej skrócony akt zgonu jwst tam info ze jest wdową, ale o mężu ani słowa. Męża miala na 100%. Z domu była liwska jak moja babka, pamieram że za młodu jeździłam z nia do józefowa na jakis grób, ale zabijcie mnie nie pamietamwPrzepraszam za głupie pytania, jest mozliwe ze w pelnym akcie zgonu bedzie taka informacja? Nie wiem jak to ugryźć. Nurtuje mnie jeszcze jedno, z boku strony jest informacja ze zmarła, jest możliwość.ze maja gdzieś jej akt malzenstwa skoro wiedzieli ze napiórkowska a liwska to ta sama osoba?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu: Akt urodzenia. Pomocy.. bede wdzięczna  PostWysłany: 18-04-2017 - 21:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 770
Skąd: Płock
Status: Offline
Można spróbować zajrzeć do koperty dowodowej. Można też, jeśli wiesz gdzie mieszkała przed i po wojnie, sprawdzić w księgach meldunkowych dla tej miejscowości. Można też spróbować poprosić w USC o sprawdzenie czy nie ma informacji o mężu bazie PESEL.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.562145 sekund(y)