Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Satysfakcja15Offline
Temat postu: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 06-12-2015 - 22:05


Dołączył: 06-12-2015
Posty: 2

Status: Offline
Poszukuję informacji na temat gdzie można odnaleźć księgi metrykalne miasta Buczacza sprzed 1710 r. z posiadanych informacji wynika iż takowe były prowadzone od 1672 r. Na początku XX w. miały być skopiowane i przekazane do Arch. rzym-kat. we Lwowie. Tak więc przynajmniej do 1939 r. mogły być w Buczaczu (kopie)lub Lwowie(oryginały). W AGAD są jedynie od 1710 r. które przez archiwum w Przemyślu przekazano kolejno do Warszawy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
awdochinOffline
Temat postu: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 06-12-2015 - 22:54
Sympatyk


Dołączył: 06-12-2015
Posty: 89

Status: Offline
Możesz sprawdzić archiwum Abp. Baziaka
https://pl.wikipedia.org/wiki/Archiwum_ ... za_Baziaka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Satysfakcja15Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-12-2015 - 21:42


Dołączył: 06-12-2015
Posty: 2

Status: Offline
Niestety w tym archiwum nie ma tych metryk, to poszukiwanie jest bardziej skomplikowane. Uzyskałem informację,że księgi mogły być zniszczone w trakcie bombardowania miasta w 1944,nadzieja w tym,że ocalały wywiezione przez księdza lub mieszkańców na Ziemie Zachodnie. Inna,że są gdzieś nieuporządkowane w archiwach ukraińskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vityaglovskij_VolodymyrOffline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 30-03-2017 - 21:25


Dołączył: 27-06-2016
Posty: 6
Skąd: Lwów
Status: Offline
Satysfakcja15 napisał:
Poszukuję informacji na temat gdzie można odnaleźć księgi metrykalne miasta Buczacza sprzed 1710 r. z posiadanych informacji wynika iż takowe były prowadzone od 1672 r. Na początku XX w. miały być skopiowane i przekazane do Arch. rzym-kat. we Lwowie. Tak więc przynajmniej do 1939 r. mogły być w Buczaczu (kopie)lub Lwowie(oryginały). W AGAD są jedynie od 1710 r. które przez archiwum w Przemyślu przekazano kolejno do Warszawy.

Witam,
Także szukam te księgi.
Ale poki co bez powodzenia.
Mieszkam we Lwowie (Ukraina). Tu w Archiwum ich także niema. Chce jeszcze sprawdzić w Tarnopolu, ale o ilie wiem - ich tam też niema.

We Lwowie niby są te księgi: http://archiwaonline.pl/szukaj_4_12_p-348.html
Ale powiem szczerze - nie pracowałem z nimi. Mamy w Archiwum bardzo stary sprzęt i przy jego pomocy pracować z mikrofilmami jest prawie niemożliwo.

Czy moglibyście mi napisać jakie książki pan ma (oprócz tych co są w AGAD)?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 30-03-2017 - 22:29
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Vołodimir mam ogromną prośbę czy przejrzysz parafię Turka nad Stryjem grek kat. lata 1710 -1826 i Lwów Rzym kat. lata 1750 -1826 i poszukałbyś mi nazwisko Perucki i Perucka ? Byłbym bardzo bardzo wdzięczny

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vityaglovskij_VolodymyrOffline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 08:41


Dołączył: 27-06-2016
Posty: 6
Skąd: Lwów
Status: Offline
przemko20161 napisał:
Vołodimir mam ogromną prośbę czy przejrzysz parafię Turka nad Stryjem grek kat. lata 1710 -1826 i Lwów Rzym kat. lata 1750 -1826 i poszukałbyś mi nazwisko Perucki i Perucka ? Byłbym bardzo bardzo wdzięczny

Przemek

Pan rozumie o czym mnie pan prosi? Chcecie żebym poszedł do Ukraińskiego Archiwum, gdzie są nie bardzo przyjazni ludzie, stary srprzęt i mnustwo biurokracji i przepatrzył księgi za 192 lata szukając dwa nazwiska.
To przecież nie jest wyszukiwanie na familysearch czy na myheritage, gdzie po prostu wwodzisz nazwisko i system wydaje ci wszystko co znajdzie. Na takie poszukiwanie w Archiwum trzeba mieć mnóstwo czasu, sił i nerwów.

Nawet dla swoich wyszukiwań ja póki co nie chodze do ukraińskich archiwum. W najblirzszym czasie zamierzam odwiedzić tylko archiwum w Tarnopolu, rzeby zobaczyć grekokatolickie księgi Buczaczu. Ale jerzeli nie pozwolą mi zrobić ich zdjęcia, to zostanie tylko czekać póki ktoś inny to zrobi. Poniewarz coś badać w ukraińskich archiwach - to tylko tracić swoje nerwy i zdrowie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 08:52
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
A jeśli problemem byłoby archiwum to na famylysearch byłbym bardzo bardzo wdzięczny

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobry_Duszek91Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 10:57
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 202

Status: Offline
przemko20161 napisał:
A jeśli problemem byłoby archiwum to na famylysearch byłbym bardzo bardzo wdzięczny


Twoja prośba jest niepoważna. Na familysearchu możesz sobie sam sprawdzić księgi więc niepotrzebnie mobilizujesz kogoś do działania - to po pierwsze. Odnosząc się do Twojej pierwszej prośby to uważam ją za absurdalną.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vityaglovskij_VolodymyrOffline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 11:12


Dołączył: 27-06-2016
Posty: 6
Skąd: Lwów
Status: Offline
przemko20161 napisał:
A jeśli problemem byłoby archiwum to na famylysearch byłbym bardzo bardzo wdzięczny

Przemek

Jerzeli te księgi są opracowane, to wy możecie sami zobaczyć dane z nich na stronie: https://familysearch.org .
Jerzeli one nie są proindeksowane, ale marmony robiły ich zdjęcia, wtedy możecie pójść w jeden z centrów familysearch:
https://familysearch.org/locations/cent ... -fhlc-5508 gdzie będziecie mogli sami zobaczyć potrzebne panu materiały.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 11:41
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Rzecz w tym że metryki i parafie które mnie interesują są dostępne tylko na terenie Ukrainy na famylysearch

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobry_Duszek91Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 12:15
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 202

Status: Offline
Księgi metrykalne parafii z terenów obecnej Ukrainy dostępne są w Centrach Historii Rodziny (Wrocław i Warszawa). Wystarczy wejść na familysearch wpisać odpowiednią parafię i sprawdzić listę. Jeśli obok parafii pojawia się ikona aparatu to metryki można przeglądać w CHR. Jeśli widnieje ikonka mikrofilmu to należy zamówić interesujący nas item do odpowiedniego oddziału CHR.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
przemko20161Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 12:23
Sympatyk


Dołączył: 21-07-2015
Posty: 620

Status: Offline
Tak tylko że ja jestem z Zachodniopomorskiego i nie mam dostępu

Przemek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vityaglovskij_VolodymyrOffline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 12:27


Dołączył: 27-06-2016
Posty: 6
Skąd: Lwów
Status: Offline
przemko20161 napisał:
Tak tylko że ja jestem z Zachodniopomorskiego i nie mam dostępu

Przemek

O ilie widze to taki centry także są w Łodzi ta Bydgoszczy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dobry_Duszek91Offline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 13:03
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2016
Posty: 202

Status: Offline
przemko20161 napisał:
Tak tylko że ja jestem z Zachodniopomorskiego i nie mam dostępu


Centra są otwarte również w soboty także można zrobić sobie małą wycieczkę np. do miasta stołecznego i odkryć swoje korzenie samemu. No chyba, że zachodniopomorskie jest otoczone murem i nie da się z niego wydostać. Zawsze też możesz zlecić poszukiwania profesjonalnej firmie genealogicznej.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Vityaglovskij_VolodymyrOffline
Temat postu: Re: Buczacz -księgi metrykalne sprzed 1710r.  PostWysłany: 31-03-2017 - 13:05


Dołączył: 27-06-2016
Posty: 6
Skąd: Lwów
Status: Offline
Dobry_Duszek91 napisał:
przemko20161 napisał:
Tak tylko że ja jestem z Zachodniopomorskiego i nie mam dostępu


Centra są otwarte również w soboty także można zrobić sobie małą wycieczkę np. do miasta stołecznego i odkryć swoje korzenie samemu. No chyba, że zachodniopomorskie jest otoczone murem i nie da się z niego wydostać. Zawsze też możesz zlecić poszukiwania profesjonalnej firmie genealogicznej.

Very Happy Exclamation
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.814207 sekund(y)