Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kola16Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2012 - 19:19
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Witam,Jestem już umówiony z ks. proboszczem na 2 połowę sierpnia.
Jeżeli ktoś czegoś potrzebuje proszę pisac.


P.S. O pani Anecie i cyganiemokotów oczywiście pamiętam;P

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2012 - 19:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dziękuję Mikołaju - miałam nadzieję, że odezwiesz się w tym wątku Wink
Gdyby udało Ci się w miarę możliwości sfotografować jak najwięcej końcowych skorowidzów, to przynajmniej w oparciu o nie można by trochę nasz Miastków zindeksować.

Pozdrawiam serdecznie

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kola16Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-08-2012 - 19:32
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2011
Posty: 523

Status: Offline
Zrobię wszystko co w mojej mocy;)


pozdrawiam
Mikołaj Korgol

_________________
pozdrawiam
Mikołaj Korgol-Sowiński

Poszukuję informacji na temat Angeli Życkiej, urodzonej ok 1798 w Wilnie c. Józefa i Marianny z Gicewiczów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
salowx3Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 12:50


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 6

Status: Offline
Mi także bardzo by zależało na dostępie do ksiąg z Miastkowa. Mój pradziadek Franciszek Salamończyk stamtąd pochodził. Niestety, jedyne co o nim wiem, to to, że jego ojciec miał na imię Grzegorz, a jego żona nazywała się Marianna z.d. Kajka. Może ktoś z was posiada informacje na ich temat?

Pozdrawiam
Aleksandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2017 - 11:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
hej,

Franciszek Salomończyk zmarł w 1972 roku w Oziemkówce. Był synem Grzegorza i Agnieszki z Rękawków. Jego żoną była Marianna Kajka.

urodził się w Miastkowie Starym w 1902 roku. Miał rodzeństwo
- Jana (1889) - w 1921 roku wziął ślub z Marianną Włodarczyk
- Katarzynę (1890)
- Helenę (1892)
- Mariannę (1893)
- Małgorzatę (1895)
- Michalinę (1897)

W 1921 roku rodzina mieszkała w Porębach.

Grzegorz zmarł w 1948 roku w Porębach. Był synem Józefa i Franciszki z d. Kuwał, był już wdowcem po zm. w 1920 roku w Porębach Agnieszce.

Grzegorz wziął ślub w 1888 roku w par. Garwolin (www.genealogia.garwolin.org). Jako 28 letni kawaler poślubił 30 letnią wdowę Agnieszkę Balas z d. Rękawek, wdowę po Piotrze zm. w Sulbinach w 1885 roku, córkę Józefa Rękawka z Puznowa i Marianny Pałyski.

Rodzice Grzegorza wzięli ślub 3 lutego 1851 roku. 21 letni Józef, kawaler z Miastkowa Starego, którego ojciec już nie żył - syn Dominika i Klary ze Słomków wziął ślub z 19 letnią Józefą Kuwał z Miastkowa Starego, córką Walentego i Józefy Belka

Dziadkowie Grzegorza wzięli ślub w 30 stycznia 1820 roku. Dominik jako
19 kawaler, włościanin, zam. przy rodzicach w Miastkowie Starym, którego ojciec wówczas miał 68 lat, a matka 50 lat, syn Wincentego i Agnieszki z Paduchów wziął ślub z Klarą Słomką, 21 letnią panną z Miastkowa Starego, córką 70 letniego Piotra i 60 letniej Agnieszki z Czubów.

Dominik urodził się 4 sierpnia 1801 roku w Miastkowie Starym i tamże zmarł w 1837 roku. Był gospodarzem, jego rodzice już nie żyli, pozostawił nieletnie dzieci: synów Jana, Andrzeja, Józefa i córki Kunegundę i Katarzynę. Klara zmarła w 1859 roku

Ojciec Dominika Wincenty zmarł w 1827 roku w wieku 80 lat. Był synem Pawła i Reginy ze Szlińskich, jego rodzice już wówczas nie żyli. Pozostawił po sobie Weronikę z Serzysków (czyli wziął drugi raz ślub). Agnieszka Salomończyk z d. Paduch zmarła 12 kwietnia 1813 roku w wieku 50 lat. Była córką Karola i Barbary z Królów.

Wincenty Salomończyk i Agnieszka Paduch wzięli ślub w 1780 roku.

Najstarsze ślady Salomończyków co najmniej od 1642 roku.

Pozdrawiam

_________________
Sebastian Jędrych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
salowx3Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2017 - 19:48


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 6

Status: Offline
Ojej, jestem szczerze bardzo miło zaskoczona aż taką ilością informacji. Czy to onzacza, że moje nazwisko początkowo brzmiało Salomończyk, a nie Salamończyk? Jeśli mogę wiedzieć skąd posiadasz aż tyle inormacji?

Pozdrawiam
Aleksandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2017 - 11:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Brzmiało Salomon,

Mam, bo się tym interesuję Very Happy

Pozdrawiam

_________________
Sebastian Jędrych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagdaNowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2017 - 19:39


Dołączył: 05-01-2015
Posty: 9

Status: Offline
sj_sj napisał:
Brzmiało Salomon,

Mam, bo się tym interesuję Very Happy

Pozdrawiam
Witam
Sebastianie ,mnie również interesuje nazwisko Salamończyk(nazwisko panieńskie mojej prababci,).Wiem ,że pochodziła z Miastkowa ,może masz jakieś info o Helenie Salamończyk ur 1905 w Miastkowie Jaj rodzice to (prawdopodobnie) Józef i Agata.
Pozdrawiam Magda Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 24-03-2017 - 21:30
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Helena urodziła się w 1905 roku 29 września. Była córką Józefa i Agaty z Kaniewskich. Wzięła ślub ze Stanisławem Miszkurką 26 sierpnia 1925 roku w par. Żelechów (patrz: http://garwolin.org/zelechow-metryki ) Jej rodzice mieli jeszcze dzieci:
- Marianna - ur. 6.02.1895 r. - zawarła ślub z władysławem Piłatowskim 3 września 1922 roku, zm. w 17 stycznia 1983 roku w Zadybiu Nowym (USC Kłoczew akt 5/1983)
- Ignacy - ur. 29.07.1898 r.
- Kazimierz - ur. 26.02.1900 r.
- Weronika - ur. 4.02.1902 r.
- Jan - ur. 7.08.1903 r.

Józef wziął ślub z Agatą w 1895 roku. Miał wówczas 22 lata, mieszkał w Miastkowie Starym przy rodzicach na gospodarstwie. Był synem Józefa i Franciszki z d. Kuwał. Jego żona - Agata - 2 lata od niego młodsza pochodziła z Kruszówki i była córką Józefa i Elżbiety z Sabaków.


Józef i Franciszka wzięli ślub w 3 lutego 1851 roku. Był synem Dominika i Klary ze Słomków. Franciszka Kuwał pochodziła z Miastkowa Starego, była córką Walentego i Józefy z Belków. Franciszka zm. w 1906 roku. Józefa zgonu nie znalazłem, być może zmarł w Brzegach w 1909 roku w wieku 79 lat jako syn rodziców niewiadomych.


Tu się łączy z rodziną Aleksandry i dalej już znasz Very Happy

_________________
Sebastian Jędrych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagdaNowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-03-2017 - 14:05


Dołączył: 05-01-2015
Posty: 9

Status: Offline
Sebasianie
Bardzo ,bardzo dziękuję.Jestem CI ogromnie wdzięczna.Co do wspomnianego Józefa Salamończyka to( przypadkiem wiem) ,że zmarł na Kresach((woj. wołyńskie).Natomiast niektóre rzeczy trochę mi się nie zgadzają:pradziadek ,mąż Heleny miał na imie Aleksander,natomiast siostra Marianna wyszła za mąż za Władysława Podołowskiego(tylko,że jeśli chodzi o nazwiska to spotkałam się z przypadkiem ,że w jednym akcie występowały dwa)
Jeszcze raz ogromne dzięki Magda Nowak
Very Happy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
salowx3Offline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2017 - 20:57


Dołączył: 20-11-2016
Posty: 6

Status: Offline
Chwila chwila, według tych informacji Józef Salamończyk ożenił się tego samego dnia i roku jednocześnie z Józefą Kuwał i Franciszką Kuwał, które były siostrami. Coś tu jest nie tak. W mojej rodzinie krąży jeszcze taka pogłoska, że któryś z Salamończyków, najprawdopodobniej Grzegorz miał dwie żony. Czy jest gdzieś potwierdzenie tej informacji?


Pozdrawiam
Aleksandra
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MagdaNowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 26-03-2017 - 22:15


Dołączył: 05-01-2015
Posty: 9

Status: Offline
No tak
Sebastian pisze, że Grzegorz był wdowcem (pierwsza żona Agnieszka).A jeśli chodzi o Józefe i Franciszkę ,to chyba pomyłka ,gdyż dwukrotnie pisze ,że nasz prapra ...to była Franciszka.
Natomiast po skonsultowaniu informacji z najstarszą córką prababci wiem,ze Józef i Agata mieli jeszcze dwóch synów Stanisława ur ok 1910r i Aleksandra .Nie wiedziała o istnieniu Ignacego i Weroniki.
Pozdrawiam Magda Nowak
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sj_sj
Temat postu:   PostWysłany: 27-03-2017 - 17:32
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2007
Posty: 179
Skąd: Miętne koło Garwolina
Tak, pomyliłem imię Józefa z Franciszką. Nic się nie dzieje.

Cierpliwości. Chrztów Salomończyków jest 421 więc będziecie miały co robić w tym roku

_________________
Sebastian Jędrych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.639865 sekund(y)