Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KokospokoOffline
Temat postu: Zawadnicka Agata- szukam możliwych miejsc pochodzenia.  PostWysłany: 07-01-2017 - 15:02


Dołączył: 07-01-2017
Posty: 8

Status: Offline
Witam
Szukam możliwych miejsc pochodzenia mojej prababki Agaty Zawadnickiej.
Jej synem był Jan Czekaj urodzony w roku 1872 we wsi Wolwinowce (możliwe błędne przetłumaczenie z języka rosyjskiego) powiat pińczów.
Danych odnośnie miejsca urodzenia mojego dziadka również nie mogę odnaleźć.
Bardzo proszę o pomoc.
Dziękuję serdecznie
Jerzy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOnline!
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2017 - 15:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Online!
Nowy na forum i od razu ze spamem. Nieładnie...

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WarakomskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 07-01-2017 - 15:44
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2012
Posty: 928

Status: Offline
Jerzy, po pierwsze postaraj się wstawić zdjęcie dokumentu w którym jest nazwa miejscowości.
Tutaj są współczesne nazwy wsi powiatu pińczowskiego, ale to niczego nie wyjaśnia.
http://www.wsiepolskie.pl/powiat/252/pinczowski

Krystyno, taki błąd popełniają właśnie ci którzy są nowicjuszami.
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KokospokoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 12:33


Dołączył: 07-01-2017
Posty: 8

Status: Offline
Dziękuje za przesłane dane i wskazówki.Na ich podstawie dokonałem poszukiwań w Serwisie Polskiego Towarzystwa Genealogicznego-Genealodzy Pl i w Bazie Danych Pradziad. Konkretnym wynikiem tych poszukiwań to znalezienie odbitki-zdjęcia pisanego w języku rosyjskim aktu związku małżeńskiego ze stycznia roku 1899 mojego dziadka Jana Czekaja urodzonego we wsi Wolwinowce powiatu pińczowskiego, syna Pawła i Agaty urodzonej Zawodnickiej, mającym lat 26, z Eleonorą Narożniak'
Podstawa:Serwis Genetyka-Genealodzy PL, metryki, projekt indeksacji metryk parafialnych w Warszawie zespół 1216/D akt 17, względnie Baza Danych Pradziad sygn.72/1216/0-62, skan 163, akt 12.
Sugestie,iż Jan Czekaj urodził się we wsi Wolwanowice parafia Bobin,powiatu pińczowskiego nie znalazły potwierdzenia. Potwierdzenia nie znalazły również przypuszczenia zamiany nazwy wsi Wolwinowce, na wieś Włoszczowice gm.Kije i wieś Wojsłowice gm.Złota.
W związku z powyższym zwraca się z prośbą o pomoc w uzyskaniu danych o moim dziadku Janie Czekaju t.j.aktu urodzenia i zgonu oraz wszelkich danych o moich pradziadkach Pawle Czekaju i Jego żony Agaty Zawodnickiej.



Oczekuje pomocy Jerzy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 13:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
A czemu nie Wolwanowice, parafia Bobin. Nie ma w necie rocznika 1874, indeksy i dostępne metryki urodzenia do 1873 a ja podejrzewam, że urodził się w 1874/75 właśnie w par. Bobin. W poczekalni są alegata do slubów z 1899 z Przemienienia, jest odpis chrztu panny Narożniak ale Czekaja brak (nie wiedzieć czemu).
Na czym opieram mój wniosek, że to Wolwanowice - ślub Pawła Czekaja, ojca z Julianną Ciepichał Bobin 1878 http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... dertable=. W akcie jest wyraźnie mowa, że to wdowiec po Agacie Zawart? umarłej w 1875 we wsi Śmiłowice (jak rozumiem parafia Brzesko Stare - tak w akcie, a wg Słownika KP parafia Hebdów)
z resztą kolejna żona też jest z tej parafii.
Może jeszcze warto się zwrócić do AN Kraków o ten Bobin, przynajmniej z 1874
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KokospokoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 15:02


Dołączył: 07-01-2017
Posty: 8

Status: Offline
Dziękuje za pomoc.Jerzy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KokospokoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2017 - 10:09


Dołączył: 07-01-2017
Posty: 8

Status: Offline
Wczoraj zwróciłem się o pomoc do AK Kraków w sprawie Bobin. Jerzy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.236276 sekund(y)