Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Magda_KijewskaOffline
Temat postu: Kijek z Dzierząznej/Łętowa w parafii Radziwie  PostWysłany: 19-03-2017 - 13:48
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Witam,
Poszukuje informacji na temat przodków z rodziny Kijek/Kijewskich z Dzierząznej, parafia Radziwie (koło Płocka):

Ludwik Kijek/Kijewski - ur 1817r w Dzierzaznej, syn Andrzeja/Jedrzeja i Kunegundy Chrobot (jej urodzenie i miejscowosc pochodzenia sa mi nieznane); znalazlam poki co 6-cioro rodzenstwa: Jana (nie znam daty urodzenia), Tekle ur 1804r, Franciszke ur 1806r , Mikolaja ur 1807r, Katarzyne ur 1809r (zmarla jako dziecko) i Walerego ur 1818r. Wnoszac po dlugiej przerwie miedzy Katarzyna a Ludwikiem, rodzenstwa moglobyc wiecej.
Poszukuje rowniez informacji o ich malzenstwach i dzieciach;

Andrzej/Jedrzej Kijek - nie znam daty ani miejsca urodzenia, jak rowniez daty malzenstwa z Kunegunda Chrobot (dzieci zaczely sie rodzic prawdopodobnie ok 1803 - 1804r). Interesuja mnie oczywiscie jego Rodzice i dziadkowie jak rowniez Kunegundy Chrobot.

Pozdrawiam i z gory dziekuje za pomoc.

Magda


Ostatnio zmieniony przez Magda_Kijewska dnia 19-03-2017 - 19:04, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna.wawOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 18:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2016
Posty: 4175

Status: Offline
Kunegunda Chrobot córka Wawrzyńca i Teresy?
W parafii Radziwie szukałaś?
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... mz&rid=676

_________________
Krystyna
*** Szarlip, Zakępscy, Kowszewicz, Broczkowscy - tych nazwisk szukam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 18:48
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Kunegunda Chrobot, ktora wspominasz, urodzila sie w 1825 roku, a ''moja'' w 1804 roku urodzila juz dziecko (nie wiem czy pierwsze czy kolejne) Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 22:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2008
Posty: 315

Status: Offline
Indeksowałam tę parafię z bardzo nieczytelnych skanów, i analizujac
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=
małżeństwo rok 1803 małż. Andrzej Niziak i Kunegunda Chrobot może spowodeniem dotyczyć Andrzeja Kijek trzeba sprawdzić orginały aktu w AD w Płocku. W moim drzewie Mikołaj Kijek syn Jędrzeja i Kunegundy żonaty z Apolonią Nowicka taka bardzo boczna gałaź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2017 - 12:26
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Witam,

dziekuje za odpowiedz, widzialam ten indeks i tez sie zastanawialam czy to moze byc ''moj'' Andrzej'.

Dziekuje za info o Mikolaju i Apolonii, nie znalam nazwiska jego zony. JEsli moge spytac to z jakiego zrodla ja posiadasz?

Chcialam przy okazji zapytac wjaki sposob powstaje baza danych Geneteki, czy informacje, ktore posiadacie bez skanow sa przez was dodawane po kolejnej ''wycieczce'' do archiwum i tlumaczycie tylko najwazniejsze informacje (dat, imiona,imiona rodzicow i miejscowosci) czy jak to dziala?

Z jaka czestotliwoscia pojawiaja sie nowe informacje w baziedanych Geneteki?

Pozdrawiam,

Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nowakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2017 - 19:03
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2008
Posty: 315

Status: Offline
Indeksacja odbywa sie w moim przypadku z otrzymanych skanów matryk albo sumariuszy rocznych, a częstokliwośc? To zależy od chętnych do indeksowania czasami jest materiał i leży czeka na chetnych proponuję skorzystać z tej strony.
http://plock.ap.gov.pl/historia/acts_ra ... ok=poka%BF
Pozdrawiam Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-03-2017 - 00:43
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Dziekuje za odpowiedz Pani Grazynko
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ParkerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 11:24
Sympatyk


Dołączył: 10-04-2017
Posty: 27

Status: Offline
Jak ja szukam moich Kijków Very Happy, aż się popłakałam... Mama mojej prababci to Maryanna z d. Kijek, córka Józefa i Katarzyny ze Skibińskich. Mam wypisanych 12 jej rodzeństwa. Okolice Płocka - Soczewka, Radziwie, Chomętowo
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 12:32
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Witam,
Moze nasze Kijki są spokrewnione? Moje poki co rodIły sie w Dzierząznej w parafii Radziwie, była i Marianna, a jakże, a i nazwisko Skibiński brzmi znajomo. Nie mam na razie Józefa Kijka w drzewie, o jakich latach mówimy?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ParkerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 13:23
Sympatyk


Dołączył: 10-04-2017
Posty: 27

Status: Offline
Lata od 1857 , Józef Kijek miał 13 dzieci, jego rodziców , braci i sióstr ,nie znalazłam bo to księgi parafialne (archiwum diecezji w płocku jest mało komunikatywne) , miejsca się zgadzają, moi też z tych okolic . Ksiądz w parafii w Soczewce będzie wiedział , bo ich zna. Ja niestety mam kawał drogi do Płocka i rozmawiałam z nim telefonicznie, kazał przyjechać Smile Wiem , że jest tam ciotka Fela Sarnowska po mężu , z d. Kijek i jeszcze pamięta who is who w tej rodzinie. Na pewno są spokrewnieni, tyle wiem od księdza. Co do Radziwia to mój pradziadek miał tam przystań nad Wisłą i plebania w Soczewce stoi na jego ziemi.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 13:29
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
Smile bardzo możliwe ze szukamy tej samej gałęzi. Ja na razie jestem troche dalej, bo Andrzej Kijek, który mieszkał w Dzierząznej był ojcem mojego pra pra pra dziadka Ludwika, który potem wyprowadził sie do Trzepowa po drugiej stronie Wisły. Na razie znalazłam kilkoro dzieci Andrzeja i Kunegundy z Chrobotów, ale możliwe ze Twoj Józef to np syn Andrzeja lub Wojciecha Kijka (braci mojego Andrzeja jak mniemam, bo pasują daty i sa wspominani przy zgłaszaniu dzieci lub ślubach).
Ja bede w Płocku 13 maja i planuje pojechać tez do Dzierząznej, zobaczyć jak ta wieś dzisiaj wyglada Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ParkerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 13:37
Sympatyk


Dołączył: 10-04-2017
Posty: 27

Status: Offline
Nie bardzo wiem jak znaleźć rodziców Józefa, księgi parafialne? archiwum diecezji ale tam to ciężko, ponieważ petent jest, mówiąc kolokwialnie, "spławiany"
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 14:07
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
A szulkalas na "szukaj w archiwach"? Ja znalazłam tam dodatkowe akta dla Radziwia z 1822-1809 (bodajze ten zakres)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ParkerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 20:26
Sympatyk


Dołączył: 10-04-2017
Posty: 27

Status: Offline
Mam , to syn Wojciecha i Maryanny z d. Zasada , ich syn Józef ślub
brał w 1854
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Magda_KijewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-05-2017 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 16-03-2017
Posty: 53

Status: Offline
No to budujemy to samo drzewo Smile tzn na 90%.. Ciesze sie, ze napisałaś, bo nasza gałąź Kijków jakos nie jest "popularna" Smile czy wiesz czy Józef miał wujka Antoniego i Andrzeja? Moze masz wiecej ich krewnych? Smile na jakim portalu budujesz drzewo?

Pozdrawiam,
Magda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.942002 sekund(y)