Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
GalazkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2017 - 08:26
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2007
Posty: 27

Status: Offline
Dzień dobry.
Czy ktoś będąc w Archiwum Diecezjalnym w Płocku mógłby zrobić zdjęcie:
- aktu ślubu z parafii Długosiodło z 1778 roku Franciszka Wiśniewskiego i Marianny Jarka, numer aktu 468,
- aktu zgonu z parafii Długosiodło 1785 Marianna Wiśniewska nr aktu 46?

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzykoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2017 - 19:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2009
Posty: 174

Status: Offline
Witam!

Chciałbym się zwrócić do osób odwiedzających Archiwum Diecezjalne w Płocku z serdeczną prośbą o pomoc.
W placówce tej przechowywane są księgi metrykalne parafii Nowe Miasto (pow. płoński). Baza „Pradziad” oraz wydany przez Płocki Instytut Wydawniczy „Inwentarz ksiąg metrykalnych” informują m.in. o istnieniu interesujących mnie ksiąg chrztu z zakresu lat 1830-1865 z powyższej parafii.
Natomiast baza Mormonów, którzy fotografowali zbiory archiwum, podaje że księgi chrztu z Nowego Miasta kończą się na roku 1825, za to z lat 1830-1865 można obejrzeć „online” księgi urodzeń wyznania mojżeszowego. „Pradziad” znowuż podaje, że mojżeszowe księgi urodzenia zaczynają się od roku 1874 i są przechowywane w AP Mława.
Czyżby w „Pradziadzie” i „Inwentarzu…” pomylono księgi rzym-kat. z mojżeszowymi? Byłbym niezmiernie wdzięczny gdyby ktoś mógł sprawdzić na miejscu, czy w archiwum są rzym.-kat. księgi chrztu ze wspomnianego okresu, czy też faktycznie jest to pomyłka. Jeżeli księgi by się znalazły to miałbym ogromną prośbę o ewentualne zrobienie zdjęć indeksów z lat trzydziestych i czterdziestych, jeżeli takowe w ogóle będą istnieć.

Pozdrawiam!
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DanutaPOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2017 - 20:39
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2007
Posty: 186
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krzysztofie. Byłam w AD w Płocku i sprawdziłam. Księgi parafii Nowe Miasto dotyczą wyznania mojżeszowego: urodzenia 1830-1843 - fragmenty, a 1846 - 1865 całość. Nie ma urodzeń wyznania rzymskokatolickiego z tego okresu.
pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krzykoOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2017 - 21:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 04-04-2009
Posty: 174

Status: Offline
Bardzo dziękuję Danuto! Dzięki Tobie mam teraz przynajmniej jasność co do tego, że ksiąg nie ma. Zatem doszedłem do ściany - ślub w latach 60., młodzi urodzeni w latach 30. / 40. wg przesłanek w tej samej parafii.
Pozdrawiam
Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skrzypczak_BogumiłaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2017 - 19:34
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 463
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Status: Offline
Galazka napisał:
Dzień dobry.
Czy ktoś będąc w Archiwum Diecezjalnym w Płocku mógłby zrobić zdjęcie:
- aktu ślubu z parafii Długosiodło z 1778 roku Franciszka Wiśniewskiego i Marianny Jarka, numer aktu 468,
- aktu zgonu z parafii Długosiodło 1785 Marianna Wiśniewska nr aktu 46?

Z góry serdecznie dziękuję.

Pozdrawiam,
Andrzej


Mam akt ślubu , o który prosisz - podaj maila na pw to Ci wyślę

_________________
Pozdrawiam.
Bogumiła.
---------------------------------------------------------
moje korzenie-parafie mazowieckie; Zambski,Obryte,Szelków,Długosiodło,Niegów,Kamieńczyk,Wyszków,Dzierżenin,Goworowo,Brańszczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lucynarzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2017 - 21:14


Dołączył: 19-01-2017
Posty: 9

Status: Offline
Witam serdecznie!

Jeszcze raz zwracam się z gorącą prośbą do osób, które będą w Archiwum Diecezjalnym w Płocku o odszukanie metryki urodzenia Józefa Czachorowskiego syna Stanisława i Marianny, urodzonego w Gnatach ( i tu problem bo nie wiem czy to Gnaty z parafii Klukowo, czy te z gminy Gozdowo) w latach 1816-1819. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc, ponieważ ja mieszkam w dość dużej odległości od Płocka.

Pozdrawiam!
Lucyna.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
xtedek
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2017 - 21:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-05-2016
Posty: 230

Ja byłem w Płocku w tym tygodniu, niezbyt długo bo przejazdem i było trochę... hmm dziwnie Smile Byłem sam i ciężko było znaleźć tam żywą duszę, ksiądz był tylko na chwilę ale może akurat ja tak trafiłem.

Napewno nie ma szans wyciagąć naraz 10 różnych parafii i szukać pojedynczych skanów dla kogoś tu z forum. Po prostu wydawane są 2-3 księgi naraz i nie starczy na to czasu. No i warto przyjechać jak najwcześniej czyli ok 9 rano bo księgi wydawane są tak do godziny 15.

_________________
Kamil Tetkowski

Zbieram informacje o wszystkich Tetkowskich!
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu:   PostWysłany: 18-03-2017 - 22:02
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witam.
Uzupełnię post Kamila o kilka uwag z czasów kiedy jeździłem do AD w Płocku. Ilość ksiąg ,ktore można otrzymać dziennie Surprisedd 6 -9 .
Adres , telefon w linku http://diecezjaplocka.pl/instytucje/archiwum . Przed wizytą warto zadzwonić do ks.Dariusza Majewskiego i upewnić się czy archiwum będzie otwarte w dniu planowanej wizyty .Przyda się z pewnością inwentarz ksiąg metrykalnych http://www.wydawnictwo.plock.pl/inwenta ... nyc… Porady praktyczne: Najlepiej zająć stolik przy oknie ze względu na oświetlenie . Petentów obsługuje pani ,która przeciętnie przynosi księgi 2 razy ,maks .po 3 księgi za jednym podejściem , plus można liczyć na jedną dostawę o godz. 12 przez ks.Majewskiego. Wizyta w AD jest bezpłatna , można wykonywać zdjęcia metryk ,ale tylko własnej rodziny . Nocleg: 60 zł https://www.pw.plock.pl/wczesniak/Hotel2/ Cennik Obiady: polecam restaurację na Rynku (pierwszy raz jadłem koszerne potrawy) cena obiadu ok 20 zł .
Diecezja Płocka - Archiwum
ul. Abpa A. Nowowiejskiego 209-400 Płock tel.: 24 262 63 34 Godziny otwarcia: poniedziałek - piątek 9-15 Email: archiwum@diecezjaplocka.pl; bibl.wsd@wp.pl
diecezjaplocka.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
2ala030450Offline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 11:54
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 432

Status: Offline
Witam,
pozwolisz Waldku, że uzupełnię informacje o noclegach w Płocku, z których wiele osób przyjeżdżających do AD korzysta, otóż najtaniej i z obiadem można zakwaterować u Sióstr Miłosierdzia na Starym Rynku - warunki super. Kontakt - https://www.faustyna.pl/zmbm/plock/kontakt-klasztor/
Polecam - pozdrawiam z Płocka - Ala
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Skrzypczak_BogumiłaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 19:32
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 463
Skąd: Jastrzębie Zdrój
Status: Offline
Ireneusz1987 napisał:
Witam serdecznie

Mam wielką prośbę, gdyby ktoś odwiedzający AD Płock zechciał przesłać mi zdjęcie/skan/kserokopie aktu małżeństwa z parafii Żałe:
Akt powinien być z Listopada 1811, Godfryd Lau (ur.1785/1786) z Kleszczyna kolo Żałe (rodzice: Fryderyk Lau i Anna Klamrow) oo Marianna Gutkowska.

Proszę o pomoc, ponieważ jestem ze Szczecina i troszkę mam daleko do Płocka Smile

z góry dziękuję i pozdrawiam
Ireneusz Chmurzyński

Żałe znajdziesz u Mormonów na mikrofilmie z Zambsk

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... cat=486871

_________________
Pozdrawiam.
Bogumiła.
---------------------------------------------------------
moje korzenie-parafie mazowieckie; Zambski,Obryte,Szelków,Długosiodło,Niegów,Kamieńczyk,Wyszków,Dzierżenin,Goworowo,Brańszczyk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bea
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 21:19
Sympatyk


Dołączył: 01-06-2009
Posty: 1558
Skąd: Mazowsze Północne (Ziemia Zawkrzeńska)
lucynarz napisał:
Witam serdecznie!

Jeszcze raz zwracam się z gorącą prośbą do osób, które będą w Archiwum Diecezjalnym w Płocku o odszukanie metryki urodzenia Józefa Czachorowskiego syna Stanisława i Marianny, urodzonego w Gnatach ( i tu problem bo nie wiem czy to Gnaty z parafii Klukowo, czy te z gminy Gozdowo) w latach 1816-1819. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc, ponieważ ja mieszkam w dość dużej odległości od Płocka.

Pozdrawiam!
Lucyna.


Gozdowo powiat sierpecki jest w szwa:
http://szukajwarchiwach.pl/50/379/0/?q= ... bJednostki

_________________
Beata

mapki parafii warszawskich w latach 1826-1939: link
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_RomanowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 21:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2009
Posty: 766
Skąd: Płock
Status: Offline
Bea napisał:
lucynarz napisał:
Witam serdecznie!

Jeszcze raz zwracam się z gorącą prośbą do osób, które będą w Archiwum Diecezjalnym w Płocku o odszukanie metryki urodzenia Józefa Czachorowskiego syna Stanisława i Marianny, urodzonego w Gnatach ( i tu problem bo nie wiem czy to Gnaty z parafii Klukowo, czy te z gminy Gozdowo) w latach 1816-1819. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc, ponieważ ja mieszkam w dość dużej odległości od Płocka.

Pozdrawiam!
Lucyna.


Gozdowo powiat sierpecki jest w szwa:
http://szukajwarchiwach.pl/50/379/0/?q= ... bJednostki


Poza tym Gozdowo k. Płocka jest zindeksowane i nie widać w indeksach takiej osoby.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu:   PostWysłany: 19-03-2017 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

[quote="Skrzypczak_Bogumiła"]
Ireneusz1987 napisał:
Witam serdecznie

Mam wielką prośbę, gdyby ktoś odwiedzający AD Płock zechciał przesłać mi zdjęcie/skan/kserokopie aktu małżeństwa z parafii Żałe:
Akt powinien być z Listopada 1811, Godfryd Lau (ur.1785/1786) z Kleszczyna kolo Żałe (rodzice: Fryderyk Lau i Anna Klamrow) oo Marianna Gutkowska.

Proszę o pomoc, ponieważ jestem ze Szczecina i troszkę mam daleko do Płocka Smile

z góry dziękuję i pozdrawiam
Ireneusz Chmurzyński

Żałe znajdziesz u Mormonów na mikrofilmie z Zambsk

https://familysearch.org/ark:/61903/3:1 ... at=486871[
Dodam swoje 12 groszy Smile także skany on-line w genealogiiwarchiwach ,ale nie wiem czy znajdziesz akurat ten rok.Warto próbować https://www.genealogiawarchiwach.pl/#qu ... uery.query
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
barbarajakubasOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-03-2017 - 10:12
Sympatyk


Dołączył: 17-01-2012
Posty: 31

Status: Offline
Witam serdecznie, mam prośbę, czy ktoś odwiedzający AD w Płocku mógłby zrobić zdjęcie aktu małżeństwa z parafii Winnica z roku
1858 nr. aktu 6 Jana /lub Felicjana/ Żochowskiego i Agnieszki Salomei Grabowskiej.
Proszę o pomoc gdyż mieszkam daleko od Płocka.
Serdecznie pozdrawiam Barbara
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SmoktadeuszOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-03-2017 - 17:38
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 198

Status: Offline
Witam. Czy ktoś może mi zrobić zdjęcie aktu urodzenia Maria Rychłowska rok 1877 Gąbin?

Pozdrawiam Rafał


Ostatnio zmieniony przez Smoktadeusz dnia 23-03-2017 - 19:06, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.989092 sekund(y)