Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu: Antonina Bohdanowicz szukam aktu zgonu 1822 - Lipno?  PostWysłany: 16-03-2017 - 13:16
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Witam serdecznie i bardzo proszę o pomoc w znalezieniu aktu zgonu z roku 1822 z Lipna, bo sama przeglądnęłam co mogłam i niewiele tam widzę. Wydaje mi się, że nie ma tam tego aktu, ale niestety ja niedowidzę i mogłam przegapić.

Tak naprawdę nie jestem na 100% pewna czy Antonina zmarła w Lipnie, ale tak domniemam na podstawie posiadanych materiałów.

Antonina Bohdanowicz (córka Bonawentury Kulwiecia i Racheli z Żarynów) poślubiła Józefa Bohdanowicza, oficera żandarmerii, który najpierw służył w Lipnie, a następnie był komendantem żandarmerii w Sejnach.
W grudniu 1821 urodziła się w Lipnie córka Józefa i Antoniny - Joanna.
Antonina podobno zmarła 9-12-1822 r - to jest zapis z aktu notarialnego o podziale majątku. Niestety nie podano gdzie.
W 1825 r. Józef mieszkał juz w Sejnach.
Sprawdziłam Sejny i nic nie znalazłam, więc starałam sie sprawdzic Lipno, ale nie dałam rady.
Może komuś uda się zobaczyć czy rzeczywiście Antonina tam zmarła?

W grę mógłby ewentualnie wchodzic majątek rodziców Antoniny - Pograuże, ale to parafia Lubów, więc niedostępna, chyba nigdzie nie ma ksiąg parafialnych.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
NikaModzelewskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2017 - 00:48
Sympatyk


Dołączył: 08-10-2013
Posty: 344

Status: Offline
Na stronie http://szpejankowski.eu/index.php/metry ... b/102.html są indeksy z Lipna, nie widzę tam zgonu na nazwisko Bohdanowicz w podanych latach.

pozdrawiam

Nika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Małgorzata_KulwiećOffline
Temat postu:   PostWysłany: 17-03-2017 - 08:31
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2012
Posty: 1556

Status: Offline
Dziękuję Niko, z tego by wynikało, że umarła gdzie indziej. Może faktycznie w Pograużach u rodziców!?
Wtedy raczej nigdy nie znajdę tego aktu. Metryk albo nie ma w ogóle, albo są mi niedostępne.

_________________
pozdrawiam
Małgorzata_Kulwieć

Szukam wszelkich informacji o: wszystkich Kulwiec(i)ach; Babińskich i Steckich z Lubelszczyzny, Warszawy, Włocławka i Turku; Sadochach i Knapach z okolic Mińska Maz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.673946 sekund(y)