Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
WaldemarChorążewicz
Temat postu: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 11-10-2016 - 21:01
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witam.
Przechodzę z zespołem na zaniedbaną pod względem indeksacji Ziemię dobrzyńska i Kujawy .
Na początek uzupełnimy i rozszerzymy zasób p. i USC
Świedziebnia
Sadłowo
Skrwilno
Górzno
Korzystamy z GWA ,o ile starczy nam do tego portalu cierpliwości Smile
Poproszę także o zdjęcia skorowidzów z lat , które nie zostały tam umieszczone ( otrzymam prawdopodobnie zdjęcia sumariuszy z 18 wieku Świedziebni).
Zapraszam do nauki wszystkie osoby ,które chciałyby nauczyć się indeksowania ( jest to dziecinnie łatwe) .
Chętnie pomogę w nauce.
Bierzemy się do pracy Smile
Pozdrawiam
Waldemar


Ostatnio zmieniony przez WaldemarChorążewicz dnia 22-10-2016 - 13:53, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mamaj_JanOffline
Temat postu: Świedziebnia , Ziemia dobrzyńska  PostWysłany: 12-10-2016 - 23:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2010
Posty: 259

Status: Offline
Ja też dostępem internetowym do tego sumariusza byłbym zainteresowany.
Gdybyś go zdobył to proszę o link do niego
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
anna_wiśniewskaOffline
Temat postu: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 29-10-2016 - 22:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-01-2014
Posty: 28

Status: Offline
Witam

Jeśli chodzi o Kujawy to Inowrocław i okolice są w trakcie opracowywania i indeksowania zasobów z USC.

Pozdrawiam

Anna Wiśniewska z Inowrocławia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu: Świedziebnia i Suserz 18 wiek  PostWysłany: 22-11-2016 - 18:38
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Świedziebnia ( Kujawy) i Suserz ( k.Gostynina) . Wreszcie dotarły do mnie skany p.Świedziebnia z lat 1747-1825 UMZ oraz przy okazji p.Suserz UMZ lata 1780-1807 .Poszukuję wspólników do zindeksowania tego materiału ( łacina ).
Wiadomość na p.w.
Pozdrawiam
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
asmolenskaOffline
Temat postu: Świedziebnia i Suserz 18 wiek  PostWysłany: 22-11-2016 - 19:30
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2010
Posty: 166

Status: Offline
Witam!
Oroszę zajrzeć tu http://www.szpejankowski.eu/index.php/m ... b/102.html Chyba będzie pomocne w temacie par. Świedziebnia.
Pozdrawiam
Anna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu: Świedziebnia i Suserz 18 wiek  PostWysłany: 22-11-2016 - 19:41
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Większość materiału została zindeksowana przeze mnie ,
Pawła i Elę z moich zdjęć.
Chodzi mi o konkretną pomoc w spisywaniu danych .
Ale dziękuję za dobre chęci .
Pozdrawiam
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 10-03-2017 - 18:40
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witam.
Do spisania ksiąg USC Świedziebnia z początku XIX wieku brakuje mi
zdjęć z AP Toruń :
urodzenia 1809-1822
małżeństwa 1817-1822
zgony 1812-1822 z wyłączeniem 1816-1817 ( jest już zindeksowany )
mogą to być zdjęcia skorowidzów.
Miło będzie gdy znajdzie się osoba , która wykona brakujące zdjęcia w AP
W Genealogii w archiwach zamieszczono części z każdego roku bez skorowidzów.
Za tydzień podsumuję braki UMZ z lat 1745-1807 z ksiąg znajdujących się
w AD w Płocku i na mikrofilmach Mormonów .
Pozdrawiam
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrasinskiOffline
Temat postu: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 13:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2019
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Hej, z chęcią bym poindeksował Ziemię Dobrzyńską. Wiem jednak, że są tam problemy z księgami - zauważyłem, że kopie mają inną zawartość niż oryginały. Taka sytuacja miała miejsce co najmniej w Radzikach, Osieku i Dulsku, gdzie tylko część wpisów z kopii znajdowała się w oryginałach - np. w Osieku w zgonach jest więcej wpisów w kopiach, ale nie wszystkie z oryginałów w tych kopiach są. W Dulsku w oryginałach jest około 2x więcej wpisów niż w kopiach, ale w kopiach jest też trochę wpisów, których nie ma w oryginałach (tzn. jest jakaś część wspólna, ale są też wpisy będące albo tylko tu, albo tu).

Czy jest ktoś w posiadaniu inwentarza dla Archiwum w Płocku, aby wiedzieć, co jest sens indeksować a co nie? Ma ktoś skany dla np. Radzików, aby uzupełnić aktualne wpisy zrobione z kopii o wpisy z oryginałów?

Pozdrawiam,
Kamil

_________________
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Romanowski_PiotrOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 16:18
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 153
Skąd: ziemia dobrzyńska
Status: Offline
kkrasinski napisał:
Hej, z chęcią bym poindeksował Ziemię Dobrzyńską. Wiem jednak, że są tam problemy z księgami - zauważyłem, że kopie mają inną zawartość niż oryginały. Taka sytuacja miała miejsce co najmniej w Radzikach, Osieku i Dulsku, gdzie tylko część wpisów z kopii znajdowała się w oryginałach - np. w Osieku w zgonach jest więcej wpisów w kopiach, ale nie wszystkie z oryginałów w tych kopiach są. W Dulsku w oryginałach jest około 2x więcej wpisów niż w kopiach, ale w kopiach jest też trochę wpisów, których nie ma w oryginałach (tzn. jest jakaś część wspólna, ale są też wpisy będące albo tylko tu, albo tu).

Czy jest ktoś w posiadaniu inwentarza dla Archiwum w Płocku, aby wiedzieć, co jest sens indeksować a co nie? Ma ktoś skany dla np. Radzików, aby uzupełnić aktualne wpisy zrobione z kopii o wpisy z oryginałów?

Pozdrawiam,
Kamil


Cześć,
Kamil, pisząc o oryginałach i kopiach masz na myśli księgi cywilne, po polsku? Np. dla parafii Radziki Wielkie księgi z jednym rocznikiem UMZ są na stronie www.genealogiawarchiwach.pl np. UMZ z 1840 z sygnaturą 54. Z kolei na stronie www.familysearch.org są księgi: urodzeń 1840-54, zgonów 1826-54 itp.

Wydaje mi się, że wszystko jest sens indeksować a właśnie po to są linki do skanów oraz podaje się właściwe archiwum przechowujące indeksowany materiał, żeby nie było niedomówień czy pretensji ze strony korzystających z geneteki.
Faktem jest, że trudno czesto ustalić, w jakim archiwum są obecnie przechowywane księgi, z których mikrofilmy udostępnione zostały na stronie mormonów.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrasinskiOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 18:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2019
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Właśnie nie jest tak dobrze. Ja spojrzy się na Radziki roczniki 1810-1830 to najlepiej widać ten burdel. Teoretycznie wszystko o czym mówię, to księgi kościelne. Proszę spojrzeć na Dulsk zindeksowany przeze mnie i przez ludzi na portalu pp. Szpejankowskich. U mnie w jednym roczniku (1826) jest 14 małżeństw, a na wspomnianym portalu jest 7. Oba indeksy z ksiąg parafialnych, oba przechowywane (teoretycznie) w Płocku. Chciałbym jednak wiedzieć, czy "oryginały" z Dulska naprawdę kończą się na 1831r.

Będę wtedy wiedział, czy na pewno zindeksowałem wszystko..

_________________
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 19:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
To nie są "moje" tereny, ale wiadomo, że AD Płock udostępniła swoje zasoby na FS.

Z Dulska udostępniono m.in. Kopie księg metrykalnych, 1808-1886 -
Mikrofilm zrobiony z rękopisów w Geheimen Staatsarchiv, Berlin i w Katholischen Kirchenbuchamt, München i w Archiwum Diecezjalne w Płocku.

https://www.familysearch.org/search/cat ... %20Library

Pozdrawiam
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrasinskiOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 19:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2019
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Dokładnie. Teraz jeszcze pytanie, czy w AD / AP w Płocku są oryginały.. Trochę już na Kujawach / Ziemi Dobrzyńskiej / Chełmińskiej poindeksowałem i znam chyba wszystkie strony z materiałami. Moje pytanie brzmi, czy są jakieś materiały w czeluściach archiwum - jeśli w oryginałach jest tyle innych aktów, to mogę liczyć, że w końcu odnajdę swoich na tych terenach Wink

Pozdrawiam,
Kamil

_________________
Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Romanowski_PiotrOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 02-12-2020 - 20:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 153
Skąd: ziemia dobrzyńska
Status: Offline
kkrasinski napisał:
Właśnie nie jest tak dobrze. Ja spojrzy się na Radziki roczniki 1810-1830 to najlepiej widać ten burdel. Teoretycznie wszystko o czym mówię, to księgi kościelne. Proszę spojrzeć na Dulsk zindeksowany przeze mnie i przez ludzi na portalu pp. Szpejankowskich. U mnie w jednym roczniku (1826) jest 14 małżeństw, a na wspomnianym portalu jest 7. Oba indeksy z ksiąg parafialnych, oba przechowywane (teoretycznie) w Płocku. Chciałbym jednak wiedzieć, czy "oryginały" z Dulska naprawdę kończą się na 1831r.

Będę wtedy wiedział, czy na pewno zindeksowałem wszystko..


To rzeczywiście trudne do wytłumaczenia, kombinowałem, że może to kwestia pogranicza po 1815 roku (jak np. w przypadku Osieka, gdzie parafia podzielona była między zabór pruski i rosyjski i stąd przez pewien czas były różnice między kościelnymi a cywilnymi księgami). W przypadku Dulska nie potrafie znaleźć żadnej prawidłowości, ani co do granic parafii, wyznania nowożeńców itp. We wspomnianym 1826 roku jedynie zauważyłem, że w indeksie z księgi cywilnej brakuje małżeństw wdowców i wdów, które są w księdze indeksowanej przez Kamila. Ale dlaczego ksiądz nie wpisywał ślubów owdowiałych parafian w księgach cywilnych tego nie pojmuję.

Co do pochodzenia zmikrofilmowanych ksiąg to nie zawsze informacje na stronie mormonów są aktualne, może dotyczyć to np. mikrofilmów które były robione z ksiąg przechowywanych w archiwach niemieckich w latach 70 i 80 XX wieku a w latach 90 wiele tych ksiąg wróciło do AD w Płocku.
Co do Inwetarza AD w Płocku to raczej nie będzie pomocny w tej sprawie, dlatego że nie ma tam podanych informacji czy zakres lat dotyczy ksiąg kościelnych czy cywilnych, czy jednych i drugich.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kkrasinskiOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 03-12-2020 - 18:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2019
Posty: 51
Skąd: Warszawa
Status: Offline
A jaki to dało rezultat w tym Osieku? Część trafiła do innej parafii? Czy też stało się coś innego?

Z tym wdowieństwem to ciekawa uwaga, rzeczywiście w Radzikach w interesującym mnie roku (1817) wygląda podobnie, też tylko kawalerzy z pannami (a tam sytuacja wygląda tak, że w kopiach 4, w oryginałach, o ile dobrze pamiętam, 12).

Tylko teraz pytanie jak dług to trwało, gdzie dokładnie i gdzie znajdę wdowców..

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Romanowski_PiotrOffline
Temat postu: Re: Kujawy, Ziemia dobrzyńska -indeksacja  PostWysłany: 03-12-2020 - 22:23
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 153
Skąd: ziemia dobrzyńska
Status: Offline
W przypadku Osieka to zapewne wsie ze strony pruskiej trafiły do innej parafii. Np. Opalenica czy Gorczenica występuje jeszcze w księgach lacińskich z parafii Osiek w latach 20. XIX wieku. Potem Opalenica przynależy do parafii Szczuka a Gorczenica sama jest wsią parafialną (tak podaje Słownik Geograficzny Królestwa Polskiego...)

W tych samych latach 20, w księgach cywilnych z Osieka nie ma wpisów dotyczących Opalenicy czy Gorczenicy, bo tam mieszkali już poddani Prus.
Nie wiem też do kiedy wpisywali w osieckich księgach łacińskich wsie po stronie pruskiej, akurat nie byłem już genealogicznie tym zainteresowany.

Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.539230 sekund(y)