Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
bina5Offline
Temat postu: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 05-03-2017 - 18:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 210

Status: Offline
Witam,
czy ktoś z Podlasia podjął się próby uwieczniania na zdjęciach mogił z prawosławnych cmentarzy, np. Pasynki, Zubowo, Bielsk Podlaski, Hryniewicze? Czy istnieje w zasobach internetowych jakiś wykaz zmarłych z tych cmentarzy? A może ktoś z Państwa ma w planach odwiedzić w/w nekropolie?
pozdrawiam

Sabina-śląskie
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamiec_WalentyOffline
Temat postu: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 05-03-2017 - 21:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2006
Posty: 164
Skąd: Saki, gm. Kleszczele
Status: Offline
Proponuję tu zajrzeć www.cmentarze.piotrjuszczyk.pl Co prawda z wymienionych miejscowości jest tylko Bielsk Podlaski, ale mam nadzieję, że jeszcze w tym roku dotrę do pozostałych i sfotografuję je przynajmniej częściowo.
Pozdrawiam.
Waldek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elżbietaOffline
Temat postu: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 05-03-2017 - 22:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 219
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Witam,
Gdyby można było prosić o ujęcie w planach fotograficznych cmentarza w Knorozach
ze szczególnym uwzględnieniem dwóch nazwisk: Ławryniuk i Puczko była bym wielce zobowiązana.
Pozdrawiam
Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Adamiec_WalentyOffline
Temat postu: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 06-03-2017 - 20:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 22-11-2006
Posty: 164
Skąd: Saki, gm. Kleszczele
Status: Offline
Wrzucam do planów Pasynki, Zubowo, Knorozy i Hryniewicze. Jak tylko pogoda będzie łaskawa wybiorę się na sesję zdjęciową.
Pozdrawiam.
Waldek.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
bina5Offline
Temat postu: Re: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 08-03-2017 - 20:10
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-05-2010
Posty: 210

Status: Offline
Adamiec_Walenty napisał:
Wrzucam do planów Pasynki, Zubowo, Knorozy i Hryniewicze. Jak tylko pogoda będzie łaskawa wybiorę się na sesję zdjęciową.
Pozdrawiam.
Waldek.



Witaj Waldku,
gdybym mogła dołączyć do prośby w planowanej "wyprawie" o uwzględnienie fotografii nagrobków poniższych nazwisk:

Zubowo-Knorozy-Saki (zmarli z tych miejscowości byli-są chowani chyba na jednym cmentarzu)i: Dmitruk, Iwaniuk, Daniluk, Ignaciuk (Ignatiuk), Krukowscy, Sidoruk, Filimoniuk

Hryniewicze Duże: Sidoruk, Mojsik (bardzo stara mogiła), Roszczyc

Pasynki: Sidoruk, Filimoniuk, Roszczyc, Dmitruk, Iwaniuk, Daniluk

Bielsk Podlaski: Szuj Nadzieja i Sergiusz

powyższe cmenatrze-prawosławne.

Z góry dziękuję i pozdrawiam
Życzę również owocnych rezultatów zważywszy na to, że z powodu sporej odległości sama nie mam takiej możliwości.
Powodzenia
Sabina - śląskie


Ostatnio zmieniony przez bina5 dnia 09-03-2017 - 16:46, w całości zmieniany 5 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elakotukOffline
Temat postu: Re: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 08-03-2017 - 20:27
Sympatyk


Dołączył: 24-08-2015
Posty: 93

Status: Offline
Ja odwiedziłam cmentarz prawosławny w Fastach .
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elżbietaOffline
Temat postu: Re: Cmentarze prawosławne Podlasia - szukam zdjęć, wykazów  PostWysłany: 28-08-2017 - 19:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 219
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Adamiec_Walenty napisał:
Wrzucam do planów Pasynki, Zubowo, Knorozy i Hryniewicze. Jak tylko pogoda będzie łaskawa wybiorę się na sesję zdjęciową.
Pozdrawiam.
Waldek.

Dzień dobry
Czy mógł Pan zrealizować plany fotografowania cmentarzy? Przyznaję, że mi najbardziej zależy na cmentarzu w Knorozach, gdyż jest to rodzinna miejscowość mego dziadka, który opuścił ją w 1899r jako 21-latek. Bardzo trudno jest mi zdobyć jakieś informacje na temat jego i jego rodziny.
Pozdrawiam serdecznie
Elżbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.589703 sekund(y)