Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2016 - 10:14
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Mariuszu,
Kasia ma chyba niestety rację co do aktu urodzenia Anny Golec. Ale ciekawe jest tez to, co napisała, że w parafii brak ksiąg od 1858-1890. To znaczy, że wcześniejsze są? Bo to dość ważna informacja dla Ciebie. Znalazłem w 1863 r. dwa zgony na nazwisko Golec - Szczepan (nr 24) syn Ignacego i Marianny (lat 6) i Tomasz (nr 26) syn Ignacego i Marianny lat 10. A to by oznaczało, że prawdopodobnie brali ślub przed przed 1853 (+-). Proponuję Ci przeszukać całość materiału na SZWA, w 1864 jest drugi ślub Mateusza Golca, napisano, że jego matka Elżbieta nie żyje a żyje ojciec (czy to brat Ignacego nie wiadomo) ale też w różnych aktach pojawiają się inni Golcowie - Sebastian i Jakub. Niestety nie wszędzie są skorowidze i proponuje przeglądać akt po akcie, także te z innymi nazwiskami. Nawet tam gdzie są skorowidze też proponuję pełen przegląd. Może gdzieś stawali razem jako bracia w różnych konfiguracjach. Co do urodzenia Anny to data 1870 oznaczałaby, że urodziła się dość późno (17 lat po urodzeniu Tomasza). To może być prawda ale nie zaszkodzi sprawdzić. Roboty dużo ale przy tak znikomym materiale trzeba dokładnie. A co w USC ?
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-05-2016 - 10:40
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Dziękuję Arku za informacje, będę zatem szukał akt.. choć trochę szukałem już i niczego do zaczepienia nie znalazłem. Próbuje się dodzwonić do USC Czerniewice, dam znać jak mi się uda.
Pozdrawiam pięknie.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-12-2016 - 12:23
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Witam, znalazłem coś więcej....niestety i tak chyba będę stał w miejscu
Akt ślubu moich prapradziadków z 1898 z parafii Czerniewice obwód rawski.
Akt nr 6
wieś Dąbrówka, 5.09.1898
świadkowie: Grzegorz Wojciechowski, rolnik, 67 l. i Franciszek Frankiewicz, młynarz, 31 l.
pan młody: Józef Kotynia: kawaler, rolnik, 22 l., syn zmarłych Antoniego i Anny Miazga, ur. we wsi Redzyń Stary par. Budziszewice, mieszkający we wsi Helenów
panna młoda: Anna Golec: panna, 28 l., córka Ignacego i Marianny Pająk, urodzona i mieszkająca przy rodzicach we wsi Dąbrówka
Umowy przedślubnej nie zawarli

Józefa Kotynię mam rozpracowanego, natomiast Anna Golec i jej rodzice Ignacy i Marianna z Pająków... tu pustynia

proszę o pomoc.

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-03-2017 - 13:20
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Ignacy Golec pochodzi z parafii Regnowskiej, urodził się w 1825 w Regnowie jako s. Tomasza Golec (urodzony około 1799 s. Jana Golec i Rozali dd. Pakosz) i Maryanny Pulanowskiej( urodzona w 1802 w parafii Lutkówka c. Józefa Pulkowskiego (bednarz) i Marianny).... to tyle co udało mi się odnaleźć o praprzodkach nazwiskiem Golec

natomiast Marianna dd. Pająk Golec ur się w Brenicy parafii Lubochnia w 1831 roku jako córka Franciszka Pająk-Grada (U1797 s. Tomasza Pająk-Grada(U 1772) i Konstancji dd Kut ) i Marianny Płuciennik (U1799 c. Tomasza Płuciennika (U1760) i Rozalii dd. Palus)

Tyle gwoli Wyjaśnienia, które jestem winien osobom, które mi pomagały w tym temacie...

jeśli udałoby się komukolwiek coś dodać/ skorygować w tym temacie - będę zobowiązany.

Pozdrawiam

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.800908 sekund(y)