Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Poszukuje metryk slubow Sulejow k. Tluszcza  PostWysłany: 21-02-2017 - 23:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
W sieci nie widzę. Wg pradziada http://baza.archiwa.gov.pl/sezam/pradzi ... =Sulej%F3w są w Ap Siedlce w szwa na razie brak.
Pozdrawiam
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
SamurajOffline
Temat postu: Poszukuje metryk slubow Sulejow k. Tluszcza  PostWysłany: 22-02-2017 - 08:04


Dołączył: 23-08-2014
Posty: 8
Skąd: Zakroczym
Status: Offline
Witam
Moi pradziadkowie (Jan Szewczyk i Franciszka z d. Kuroska) pochodzą właśnie z parafii Sulejów. W różnych aktach są szczątkowe informacje o nich, jak choćby to, że ich córka (moja babka) urodziła się we wsi Równe; czy też matka Jana Szewczyka była z domu But (wieś Postoliska?). Niektórzy z tych rodzin (Szewczyków i Kuroskich) wyjechali pod koniec XIX w., ale chyba na krótko (20 - 30 lat), w okolice parafii Kamionna koło Łochowa (np. wieś Laski).
Pradziadek Jan, chyba po śmierci żony Franciszki, zabrał swoją najmłodszą córkę Magdalenę (moją babkę) i wyjechał do Zakroczymia, gdzie zmarł w 1929 roku.
Rzeczywiście dostęp do tych archiwów on-line jest bardzo ograniczony np. w porównaniu z archiwami Grodziska Maz., czy też okolic Grodna.
Pani Agnieszko, gdyby któreś z powyższych nazwisk leżało w kręgu Pani zainteresowań, bardzo proszę o informację.
Pozdrawiam
Grzegorz Panasiuk
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka_margasOffline
Temat postu: Poszukuje metryk slubow Sulejow k. Tluszcza  PostWysłany: 22-02-2017 - 10:13
Sympatyk


Dołączył: 23-09-2016
Posty: 90

Status: Offline
Witam,
powiem szczerze, ze glownie poszukuje aktu urodzenia Marcjanny Kur i aktu slubu Marcjanny z Felicjanem Oryga. Urodzila sie ok roku 1877 a slub podejrzewam ze odbyl sie 1898-1900. Napisal Pan o nazwisku Kuroska, moze to to samo co Kur (wiadomo ze kiedys byly blednie zmieniane nazwiska podczas zapisow, mam tak w przypadku mojej babci Kassa, zmienione na Kasza). Czy posiada Pan jakies informacje?
Pozdrawiam,
Agnieszka M
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu: alegata do ślubu w Wolborzu w 1818  PostWysłany: 24-02-2017 - 13:21
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Witam,

gdzie urodził się Wojciech Łączkowski, jaka parafia?

https://goo.gl/photos/9kiTunCNqQFWEp1o8

Proszę o pomoc

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dabkowski_GrzegorzOffline
Temat postu: alegata do ślubu w Wolborzu w 1818  PostWysłany: 24-02-2017 - 13:28
Sympatyk


Dołączył: 19-07-2015
Posty: 166

Status: Offline
W Niewierszynie, par. Dąbrowa (nad Czarną), obecnie gm. Aleksandrów.

― Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MariokOffline
Temat postu: alegata do ślubu w Wolborzu w 1818  PostWysłany: 24-02-2017 - 13:40
Sympatyk


Dołączył: 16-10-2015
Posty: 767

Status: Offline
Dziękuję za odszyfrowanie Grzegorzu.

Mam jeszcze pytanie - czy zachowały się księgi z XVIII wieku z tej parafii?

_________________
Mariusz

Poszukuję rodzin
Kaczmarek vel Karczmarczyk, Magiera, Lawendowski, Stępnik, Ostałowski, Idzikowski, Jezierski, Włostowski, Męcina par. Krzemienica; Płocki, Luch, Susik, Bala Reszka par. Żelechlinek
Gromek, Wolny, Słodki par. Wysokienice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paź_JacentyOffline
Temat postu: Poszukuje metryk slubow Sulejow k. Tluszcza  PostWysłany: 24-02-2017 - 17:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-05-2012
Posty: 60

Status: Offline
Witam
Czy ktoś może wie, czy i gdzie zachowały się akty z parafii Sulejów z lat wcześniejszych niż te w AP Siedlce? Tam widzę najstarsze akty z 1889 roku.
Szczególnie poszukuję:
akt ur Kazimierz Radzio ok 1766 r oraz
akt ślubu sprzed 1804r Kazimierz Radzio i Magdalena Ołdak
Pozdrawiam
Jacek Paź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka_margasOffline
Temat postu: Poszukuje metryk slubow Sulejow k. Tluszcza  PostWysłany: 24-02-2017 - 17:51
Sympatyk


Dołączył: 23-09-2016
Posty: 90

Status: Offline
Witam
chyba bede mogla Panu pomoc Smile Zapytam Pana, ktory cos moze wiedziec. ale prosze sobie jeszcze sprawdzic strone kielakowie.pl

Czy chodzi o Parafie Sulejow?

Poda mi Pan swojego maila?
Pozdrawiam,
Aga
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
taraxacumOffline
Temat postu: Re: Zakrzewo powiat płocki  PostWysłany: 01-03-2017 - 14:52
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2014
Posty: 481
Skąd: Poznań
Status: Offline
Witam,

czy wiecie gdzie w necie mogę szukać zgonów parafii Zakrzewo lata 1876, 1880 - 1887 na szukaj w archiwach brak tych roczników

Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Zofia_Brzeska
Temat postu: Re: Zakrzewo powiat płocki  PostWysłany: 01-03-2017 - 15:18
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2014
Posty: 368

taraxacum napisał:
Witam,
czy wiecie gdzie w necie mogę szukać zgonów parafii Zakrzewo lata 1876, 1880 - 1887 na szukaj w archiwach brak tych roczników
Marcin

Metryki z Zakrzewa są w Archiwum Państwowym w Płocku. Skany z tego archiwum dostępne są tylko w "szukajwarchiwach". Jeżeli tam czegoś nie ma, pozostaje tylko bezpośredni kontakt z tym archiwum.

Zofia Brzeska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
strykerOffline
Temat postu: Wiele/Brusy parafia  PostWysłany: 01-03-2017 - 23:21
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2014
Posty: 149
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Witam!

Gdzie obecnie znajduje się księga małżeństw parafii Wiele z lat 1850 i starszych ?
W ptg są indeksy....na podstawie czego były robione ?
W Pelplinie Pani powiedziała że jak zdjęć nie ma to oni tej księgi nie mają....dziwne...
Znalazłem tylko katalog z alfabetycznym spisem "Wiele rejestr małżeństw 1775-1935 oprac. ks. płk. Józef Narloch"

Czy w planach jest zindeksowanie brakujących akt chrztów Wiela z lat 1862-1865 ? W Pelplinie są dwa katalogi... jeden z nich "Wiele chrzty 1853-1866 odpisy" gdzie całość w miare łatwo można rozczytać....

Odnośnie parafii w Brusach
W indeksie ptg jest zamieszczona w zgonach... księga o oznaczeniu
"W1914-1918" czy dobrze widzę i są tam wpisani żołnierze którzy umarli, zostali zabici w latach 1914-1918 w różnych miejscach .... np. Radom/Krasne/Jarosław/Pyra Grodno.... ?

pozdrawiam
Marcin


Ostatnio zmieniony przez stryker dnia 02-03-2017 - 18:55, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Wiele/Brusy parafia  PostWysłany: 02-03-2017 - 18:38
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witaj

Nie bardzo można zrozumieć Twoje oczekiwania i uwagi na temat indeksów z parafii Wiele i Brusy. Mogłeś łatwo zauważyć iż indeksy robiły osoby indywidualne zdobywając zdjęcia do indeksów we własnym zakresie bo nie podano ich źródła. Jeśli są indeksy to ktoś ma zdjęcia, a pytanie o indeksy z Wiela z lat 1862-1865 z uwagą iż "całość w miare łatwo można rozczytać" jest szokujące.
Jeśli jest łatwo w Twojej ocenie to bierz się do roboty i nie czekaj na gotowce jak sęp!!!
Jest baza indeksów z tych parafii od XVII/XVIII wieku aż co najmniej do 1890 roku w Pomorskim Towarzystwie Genealogicznym, dla którego robiłam wiele indeksów z ksiąg łacińskich mimo. że nie szukałam tam rodziny.
Boli mnie serce jak czytam takie bezczelne posty.
Nie pozdrawiam
Janina Tomczyk

UWAGA: regulamin PTG wymaga podpisywania się co od 3 lat powinieneś wiedzieć.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
strykerOffline
Temat postu: Wiele/Brusy parafia  PostWysłany: 02-03-2017 - 18:55
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2014
Posty: 149
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Przepraszam może źle Pani zrozumiała mój wpiss.....bezczelny ? Sad
Nie miałem na celu nikogo obrazić , jeżeli tak to Pani wyczytała to Przepraszam !

Bardzo dziękuję wszystkim co dotychczas zrobili indeksy !

Sępem nie jestem robię inne projekty ... może nie związane z metrykami / aktami .... ale też pomagające ludziom.
Chętnie bym pomógł zrobić te brakujące lata w Wielu jeżeli bym posiadał te odpisy....
To wyżej było napisane tylko w celu ułatwienia indeksowania w przyszłości...

A z księgą małżeństw chodziło mi o podpowiedź gdzie się ona znajduje... Sad
A z Brusami - ewentualne potwierdzenie że chodzi o żołnierzy....

Ehh ;/

pozdrawiam
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zeleznyOffline
Temat postu: Wiele/Brusy parafia  PostWysłany: 02-03-2017 - 19:24
Sympatyk


Dołączył: 10-11-2013
Posty: 414

Status: Offline
Marcinie,

Sprawdź dokładnie informacje o księgach z parafii Wiele na stronie PTG. Tam jest oczywista odpowiedź na Twoje pytanie. W kwestii skanów to takie mini know-how indeksującego Smile

Pozdrawiam

Janek

Ps: Czy poradziłeś sobie z Wojskiem ?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
strykerOffline
Temat postu: Wiele/Brusy parafia  PostWysłany: 02-03-2017 - 19:36
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2014
Posty: 149
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
zelezny - widziałem tamte wpisy gdzie dane księgi się znajdują tj:

2263 1775-1854 1775-1854 Księga w Parafii
1775-1854 spis dostępny (osoba prywatna) 1855-1961

Pytanie czy one nie są już "nieaktualne"
Pisałem jakiś czas temu do Parafii we Wielu dostałem taką odpowiedź "w Parafii Wiele są Księgi metrykalne od 1950r. Pozostałe /wcześniejsze/ znajdują się w Archiwum Diecezjalnym w Pelplinie."

ps. z Wojskiem sobie poradziłem dzięki !

pozdrawiam
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.714262 sekund(y)