Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
dobrychemikOffline
Temat postu: Niedźwiedź 02_1621-1766_ur  PostWysłany: 23-02-2017 - 14:47
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2011
Posty: 46

Status: Offline
"Problem z księgą metrykalną Niedźwiedź 02_1621-1766_ur"

Problem nie dotyczy błędnego sfotografowania lub zamieszczenia na stronie, ale struktury samej księgi. Otóż księga ma w znacznej mierze porozrzucane strony. Ten bałagan musi sięgać dawnych czasów, gdyż wykonany pod koniec XIX wieku indeks urodzeń (księga nr 1) powiela błędy.

Większość zamieszczonych w bazie fotografii obejmuje dwie sąsiednie strony księgi. Aby księgę uporządkować musiałem ją sobie całą po kolei ściągnąć, cyfrowo rozdzielić zdjęcia stron lewych i prawych i poukładać je na nowo. Mnie w Niedźwiedziu szczególnie interesuje nazwisko Ostrowski. Obecnie pracuję nad indeksacją, ale to potrwa.

Na razie chciałem tylko zasygnalizować, że korzystanie ze wspomnianej księgi w obecnej formie wymaga daleko posuniętej czujności.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ArekOffline
Temat postu: Niedźwiedź 02_1621-1766_ur  PostWysłany: 12-01-2018 - 18:13
Sympatyk


Dołączył: 24-03-2007
Posty: 67

Status: Offline
Czy akta z parafii Niedźwiedź (Krakowskie/Miechów) są gdzieś w sieci...? W Genbazie ani nigdzie indziej nie znalazłem, ale może źle szukam...?

_________________
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dobrychemikOffline
Temat postu: Niedźwiedź 02_1621-1766_ur  PostWysłany: 29-01-2018 - 19:24
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2011
Posty: 46

Status: Offline
Trochę ksiąg jest na stronie AN Kraków:

http://szukajwarchiwach.pl/29/366/0#tabJednostki

Natomiast w Genbazie należy szukać w katalogu AD_Kielce/Niedźwiedź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.690167 sekund(y)