Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jadwiga_KaletaOffline
Temat postu: Kaletkowie z Kuźni i Graniczek  PostWysłany: 11-03-2012 - 14:52
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2011
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witam. Mam problem z odnalezieniem jakichkolwiek dokumentów pradziadków i dziadków ze strony ojca.
Mój dziadek, Franciszek Kaletka urodził się 15.03.1886r. prawdopodobnie w Graniczkach, woj. Wielkopolskie (obecnie). Ożenił się z Michaliną Rogacką z Kuźni, gm. Chocz, pow. Pleszew, woj. Kaliskie(dawne), obecnie Wielkopolskie . Zamieszkali w Kuźni. Mieli 10 dzieci: Sylwester,Lucyna,Henryk, Stanisław(mój ojciec), Franciszek i Michalina(bliźniacy), Maria, Tadeusz, Józef i Marian. Obecnie nie żyje żadne z dzieci.
Wiem, że dziadek zmarł w Kuźni 01.03.1953r. , a pochowany został na cmentarzu w Choczu. Babcia Michalina również spoczywa na ww. cmentarzu.
Będę wdzięczna za każdą wskazówkę i radę.
Pozdrawiam Jadwiga Kaleta( Kaletka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu: Kaletkowie z Kuźni i Graniczek  PostWysłany: 17-02-2017 - 12:15
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
Post trochę stary, ale mam "interes" więc go odświeżę.

Ja w sprawie aktu zgonu swojego pradziadka zadzwoniłem do USC w Choczu. Tam uprzejma pani naczelnik (dziękuję Pani!) odnalazła i wpisała go do takiego ogólnopolskiego systemu i w swoim USC mogłem uzyskać interesujące mnie dane - datę urodzenia i dane rodziców. Może w ten sposób uda się coś określić i potwierdzić posiadane informacje?

A teraz mój "interes"...
Ze wspomnianego wyżej aktu zgonu okazało się, że moja prarpaprababcia była z domu Rogacka. Miała na imię Katarzyna i urodziła się około 1843r. Wyszła za mąż za Michała Walczaka prawdopodobnie przed 1864 a na pewno przed 1867r. Mieszkali w Kuźni. Czy ktoś taki znajduje się w Pani drzewie?

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jadwiga_KaletaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2017 - 17:54
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2011
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Post trochę stary, ale mam "interes" więc go odświeżę.

Ja w sprawie aktu zgonu swojego pradziadka zadzwoniłem do USC w Choczu. Tam uprzejma pani naczelnik (dziękuję Pani!) odnalazła i wpisała go do takiego ogólnopolskiego systemu i w swoim USC mogłem uzyskać interesujące mnie dane - datę urodzenia i dane rodziców. Może w ten sposób uda się coś określić i potwierdzić posiadane informacje?

A teraz mój "interes"...
Ze wspomnianego wyżej aktu zgonu okazało się, że moja prarpaprababcia była z domu Rogacka. Miała na imię Katarzyna i urodziła się około 1843r. Wyszła za mąż za Michała Walczaka prawdopodobnie przed 1864 a na pewno przed 1867r. Mieszkali w Kuźni. Czy ktoś taki znajduje się w Pani drzewie?

Panie Grzegorzu, mój post rzeczywiście stareńki, bo od tamtego wpisu zdążyłam poskładać rodzinę Franciszka Kaletki i Michaliny z Rogackich.
Jeśli chodzi o Katarzynę Rogacką, mam tylko jedną, ale żyła tylko dwa lata, więc nie o nią chodzi. Przejrzałam akty metrykalne w BASI, które też indeksowałam i robię to nadal, i widzę, że Michał Walczak z Katarzyną Rogacką ( ciekawe z których Rogackich - było ich na pęczki prawie w każdej wsi) mieli pięcioro dzieci ; Antoninę - 1867; Michalinę - 1870; Karolinę - 1874; Franciszka - 1875, Tomasza - 1878. Mogły być też wcześniejsze dzieci, ale niestety, w BASI nie ma dokumentów z lat 1813 - 1865 i w tym cały kłopot. Trzeba chyba pisać do archiwum. Gdyby Pan miał jakąś wiedzę, z których Rogackich pochodziła Katarzyna lub chociaż w jakiej wsi się urodziła, może mogłabym jakoś pomóc.
Pozdrawiam.
Jadwiga Kaleta ( Kaletka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2017 - 10:07
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
Dziękuję za odpowiedź.
Niestety w tej chwili nie jestem jeszcze w stanie powiedzieć, skąd pochodzi moja prababcia.
Katarzyna i Michał mieli jeszcze syna, urodzonego w 1864 roku Michała, ale jak Pani zauważyła nie ma dostępnych online ksiąg. U mnie w domu mówi się, że Michał syn „skądś przyjechał”, ale skąd, to nikt nie wie. Miałem nadzieję, że coś się wyjaśni poprzez znalezienie jego mamy Katarzyny (o Rogackich z okolicy jest tu parę wpisów). Ale faktycznie, jeśli i Rogackich i Walczaków w okolicy jest sporo, to ciężko będzie trafić. Chociaż kto wie? Zawsze warto zapytać, może ktoś już wykonał taką pracę i zechciałby się podzielić.
Osobiście się zastanawiam, czy owo „skądś przyjechał” odnośnie Michała dotyczy Michała syna, czy Michała ojca. A może obu Wink . No ale rzeczywiście, zostaje mi chyba Archiwum, co już wcześniej sugerował jeden z forumowiczów. Albo zapytam jeszcze w USC w Choczu, może tam coś jeszcze będzie...
Pozdrowienia i udanego tygodnia wszystkim Smile

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jadwiga_KaletaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2017 - 13:17
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2011
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Panie Grzegorzu, myślę, że najlepszym i najpewniejszym wyjściem będzie jednak archiwum, bo tak dawnych aktów USC w Choczu już chyba nie ma, ale nigdy nic nie wiadomo... Przejrzałam jeszcze akty zgonów parafii Chocz do 1891 w poszukiwaniu pańskiej Katarzyny bądź Michała, ale też nie ma, widocznie żyli dłużej. Będę miała jednak na uwadze Tę rodzinę i jeśli gdzieś natrafię na ślad , dam znać.
Pozdrawiam serdecznie.
Jadwiga Kaleta ( Kaletka)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2017 - 13:40
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Jadwiga ma rację. Usc ma akta z ostatnich 100, reszta powinna być w archiwum. Chyba, że liczysz na akta zgonów po 1915.
Grzegorzu wysłałem Ci też na pw wiadomość
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Grzegorz_PolakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-02-2017 - 13:40
Sympatyk


Dołączył: 24-07-2016
Posty: 186

Status: Offline
Z USC miałem bardziej na myśli własnie okres po 1900r, Niedopowiedziałem, przepraszam. A za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny Smile

_________________
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jadwiga_KaletaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-02-2017 - 14:45
Sympatyk


Dołączył: 04-12-2011
Posty: 33
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Panie Grzegorzu, przypomniało mi się, że można by jeszcze poszukać Katarzyny i Michała na mikrofilmach w zbiorach mormonów:
https://familysearch.org/search/catalog ... 20Library. Obecnie we Wrocławiu są dwa mikrofilmy z Chocza, ale nie te lata. Natomiast te, które podaję w linku trzeba by zamówić.
Pozdrawiam
Jadwiga Kaleta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.692705 sekund(y)