Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:08
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Dzien dobry,
Czytam, czytam i nosi mnie po scianach ze zlosci.
Od wielu lat szukam mojej wlasnej teczki dowodowej.
Sprawdzilam wszystkie USC, w ktorych bylam zameldowana i archiwum w Milanowku.
Teczka przepadla jak sen zloty.
Ufff! napisalam, ulzylo mi, wybaczcie,
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:09
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie ustawa
kurcze jest temat na forum z linkami,
instrukcja kancelaryjna
i nie "zobligowane do przekazywania" a (po zakwalifikowanu kopert do kat "A") przechowywania wieczyście
sumienność nie polegała na wykorzystaniu możliwości brakowania:)


Bożenno: nie szukaj w USC! USC nie przechowują kopert i nigdy nie przechowywały
natomiast warto (ze względów paszportowych) zapytać IPN o zasób związany z paszportami

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Lipińska_HalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:37


Dołączył: 07-02-2008
Posty: 9

Status: Offline
Teczki osobowe znajdują się w wydziale spraw obywatelskich lub meldunkowych przy urzędach powiatowych. Pozdrawiam. H.Lipińska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:37
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Wlodku,
Cala moja teczke paszportowa wyciagnelam z IPN.
Bylo tego kilkadziesiat stron i lektury, az smiech mnie bral, ale zadnej wzmianki o dowodzie osobistym, ani sladu mojego dowodu osobistego nie bylo. Nawet nie bylo jego numeru.
Jedyna nadzieja to dawny "Palac Mostowskich".
Tam sie oddawalo dowody osobiste przed wyjazdem, ale czy tam jest jakies archiwum i jak sie do niego dostac?
Serdecznie pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:44
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31598
Skąd: Warszawa
Status: Offline
jeśli kilkadziesiąt stron to może zostały włączone do paszportowych te z teczki dowodowej i dlatego nie ma. Bo liczba "kilkadziesiąt" (o ile nie dwadzieścia kilka) robi wrażenie i chyba nie jest bardzo spotykana. Nie ma wśród nich dokumentów typu składanych do dowodu?
a nr dowodu to normalnie 0 jak było pisane nie raz - z ewidencji ludności czy to z książek meldunkowych czy też z KOMa, seria, numer, wystawca ..szczególnie swój własny;)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2017 - 16:56
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 2372
Skąd: Francja
Status: Offline
Wlodku,
Dokladnie 89 stron wymiany korespondencji miedzy roznymi organami wladzy, oraz na koncu wszystko pokreslone i krotkie pytanie Ministra Spraw Wewnetrznych "na jakiej podstawie prawnej odmawia sie paszportu?".
Po tym pytaniu, bez odpowiedzi zreszta, paszport mi wydano.
Nie ma sladu dowodu osobistego, ani zadnej wzmianki o nim, ani zadnego formularza dotyczacego dowodu.
Pozdrawiam,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 20:57
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
No i po kilku sukcesach w docieraniu do kopert dowodowych i mnie dopadło odbicie się od ściany...
Właśnie dostałam odpowiedz na pismo w sprawie udostępnienia koperty mojej babci.
Brzmi ono tak:W związku ze złożonym wnioskiem dotyczącym udostępnienia dokumentów z koperty dowodowej Pani Smoter Zofii – Referat Ewidencji Ludności i Dowodów Osobistych dla dzielnic XIV-XVIII Wydziału Spraw Administracyjnych Urzędu Miasta Krakowa informuje, że kwestie dotyczące udostępniania dokumentów z koperty dowodowej reguluje art. 75 ustawy a dnia 6 sierpnia 2010r. o dowodach osobistych (tekst jednolity: Dz. U. z 2016r. poz. 391 z późn. zm.)

Zgodnie z dyspozycją powołanego przepisu uprawnionymi do udostępnienia dokumentów z koperty dowodowej są m. innymi inne podmioty – jeżeli wykażą interes prawny, a więc każdy kto wskaże przepis prawa materialnego, na podstawie którego jest uprawniony do żądania jej udostępnienia.

Wykazana przez Panią podstawa – poszukiwania genealogiczne – nie stanowi przesłanki do pozytywnego załatwienia wnioskowanej sprawy.

Co teraz robić ? Jak się odwołać ?

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DmytryszynOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 21:48
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 382
Skąd: Ostróda
Status: Offline
Moniko, poszukiwania genealogiczne nie są interesem prawnym tylko faktycznym. Co innego gdybyś spodziewała się odnaleźć w kopercie dowodowej informacji o nieznanym Ci majątku babci. Postępowanie spadkowe jest niezaprzeczalnie interesem prawnym. Zawsze można się czegoś domyślać w tym zakresie i poszukiwać informacji. Ale skoro już przywołałaś poszukiwania genealogiczne, to raczej zamknęłaś sobie drogę. Może inny krewny wystąpi ponownie o udostępnienie koperty?
Polecam lekturę: http://www.moremaiorum.pl/jak-zdobyc-koperty-dowodowe/

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Dmytryszyn
---------------------------------
Poszukuję:
Samulski, Samul, Samuel - Cieciory, par. Turośl i Kolno, Grudusk, Ciechanów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Dmytryszyn napisał:
Moniko, poszukiwania genealogiczne nie są interesem prawnym tylko faktycznym. Co innego gdybyś spodziewała się odnaleźć w kopercie dowodowej informacji o nieznanym Ci majątku babci. Postępowanie spadkowe jest niezaprzeczalnie interesem prawnym. Zawsze można się czegoś domyślać w tym zakresie i poszukiwać informacji. Ale skoro już przywołałaś poszukiwania genealogiczne, to raczej zamknęłaś sobie drogę. Może inny krewny wystąpi ponownie o udostępnienie koperty?
Polecam lekturę: http://www.moremaiorum.pl/jak-zdobyc-koperty-dowodowe/


Czyli nie ma sensu odwoływanie się ? Confused
Powołałam się na poszukiwania genealogiczne bo raz już udało mi się w ten sposób zdobyć dostęp do koperty.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DmytryszynOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 21:55
Sympatyk


Dołączył: 26-03-2015
Posty: 382
Skąd: Ostróda
Status: Offline
Określenie "udało mi się" jest w tym przypadku, niestety, prawdziwe.

_________________
Pozdrawiam
Andrzej Dmytryszyn
---------------------------------
Poszukuję:
Samulski, Samul, Samuel - Cieciory, par. Turośl i Kolno, Grudusk, Ciechanów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Paulina_WOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 22:01
Sympatyk


Dołączył: 29-09-2014
Posty: 593

Status: Offline
loreii napisał:
Dmytryszyn napisał:
Moniko, poszukiwania genealogiczne nie są interesem prawnym tylko faktycznym. Co innego gdybyś spodziewała się odnaleźć w kopercie dowodowej informacji o nieznanym Ci majątku babci. Postępowanie spadkowe jest niezaprzeczalnie interesem prawnym. Zawsze można się czegoś domyślać w tym zakresie i poszukiwać informacji. Ale skoro już przywołałaś poszukiwania genealogiczne, to raczej zamknęłaś sobie drogę. Może inny krewny wystąpi ponownie o udostępnienie koperty?
Polecam lekturę: http://www.moremaiorum.pl/jak-zdobyc-koperty-dowodowe/


Czyli nie ma sensu odwoływanie się ? Confused
Powołałam się na poszukiwania genealogiczne bo raz już udało mi się w ten sposób zdobyć dostęp do koperty.


Witam,
może napisz że poszukiwania genealogiczne to forma kultu pamięci o osobie zmarłej, a ty jako jedna z najbliższych osób masz obowiązek tą pamięć zachować. Wytworzone przez zmarłego dokumenty pomogą ci kultywować pamięć o nim.

Sfera uczuciowa związana z kultem pamięci osoby najbliższej może stanowić przedmiot ochrony prawnej na podstawie art. 23 i 24 k.c.
Z wyroku Sądu Najwyższego z 12 lipca 1968 r. (OSNC1970/1/18 )

Zawsze warto się odwołać. Powodzenia. Smile

_________________
Pozdrawiam, Paulina

https://genztarnowa.blogspot.com
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-03-2017 - 22:11
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Paulina_W napisał:
loreii napisał:
Dmytryszyn napisał:
Moniko, poszukiwania genealogiczne nie są interesem prawnym tylko faktycznym. Co innego gdybyś spodziewała się odnaleźć w kopercie dowodowej informacji o nieznanym Ci majątku babci. Postępowanie spadkowe jest niezaprzeczalnie interesem prawnym. Zawsze można się czegoś domyślać w tym zakresie i poszukiwać informacji. Ale skoro już przywołałaś poszukiwania genealogiczne, to raczej zamknęłaś sobie drogę. Może inny krewny wystąpi ponownie o udostępnienie koperty?
Polecam lekturę: http://www.moremaiorum.pl/jak-zdobyc-koperty-dowodowe/


Czyli nie ma sensu odwoływanie się ? Confused
Powołałam się na poszukiwania genealogiczne bo raz już udało mi się w ten sposób zdobyć dostęp do koperty.


Witam,
może napisz że poszukiwania genealogiczne to forma kultu pamięci o osobie zmarłej, a ty jako jedna z najbliższych osób masz obowiązek tą pamięć zachować. Wytworzone przez zmarłego dokumenty pomogą ci kultywować pamięć o nim.

Sfera uczuciowa związana z kultem pamięci osoby najbliższej może stanowić przedmiot ochrony prawnej na podstawie art. 23 i 24 k.c.
Z wyroku Sądu Najwyższego z 12 lipca 1968 r. (OSNC1970/1/18 )

Zawsze warto się odwołać. Powodzenia. Smile


Dziekuje.
Jutro zadziałam z pismem.Albo tam zadzwonię,może w rozmowie będą bardziej skłonni do współpracy... To ostatnia koperta która pozostała mi do przeglądnięcia i łatwo im nie odpuszczę Smile

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dorota_MazurekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 06:50
Sympatyk


Dołączył: 30-07-2015
Posty: 341

Status: Offline
Możesz też spróbować napisać, że w uzupełnieniu wniosku informujesz, że zawartość koperty dowodowej jest niezbędna do celów rodzinno-spadkowych. Mnie ten tekst podpowiedziała Pani z ZUS.
Pozdrawiam
Dorota
http://genealogiczneprzypadkidoroty.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 13:18
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
No i jestem po rozmowie z panią kierownik referatu który wydał powyższą decyzję.
Pani bardzo miła ale taka od A do Z.Nie ma podstawy do udostępnienia koperty.Ani ten przepis https://mswia.gov.pl/pl/sprawy-obywatel ... PESEL.html ani to "Sfera uczuciowa związana z kultem pamięci osoby najbliższej może stanowić przedmiot ochrony prawnej na podstawie art. 23 i 24 k.c.
Z wyroku Sądu Najwyższego z 12 lipca 1968 r. (OSNC1970/1/18 )"

Nie ma podstaw i już Evil or Very Mad

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
shutyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-03-2017 - 14:19
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2016
Posty: 83

Status: Offline
Hmm, jeśli zadowolisz się wyłącznie kopiami zdjęć z tych kopert, zapytaj telefonicznie, czy istnieje choćby możliwość ich uzyskania. Mnie tak się udało skruszyć urzędniczkę okopaną na swoim stanowisku. Co prawda zdjęcia, które uzyskałem, miałem już w kolekcji, ale to pokazuje, że jednak się da.
W przypadku reszty dokumentów z koperty, pozostaje czekać na to, aż zostaną przekazane do archiwum

_________________
Pozdrawiam
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.527221 sekund(y)