Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MattiKOffline
Temat postu: Krawiecki - Pyszkowo, Chodecz  PostWysłany: 18-04-2016 - 18:21


Dołączył: 18-04-2016
Posty: 4

Status: Offline
"Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich"

Bardzo proszę o pomoc w znalezieniu aktu urodzenie mojego dziadka .Krawiecki Henryk syn Stefana i Marianny 14 kwi 1929 w Pyszkowie,w czasie wojny wywieziony na roboty do Niemiec .Szukam info. o rodzinie Krawieckich


* Moderacja Regulamin: Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem jak wstawić podpis. (JarekK)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 18-04-2016 - 20:16
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
USC

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EderOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 18-04-2016 - 21:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2008
Posty: 428
Skąd: Toruń
Status: Offline
Krawieccy w tym czasie mieszkali także w sąsiedniej wsi Łania, tej samej parafii.
Pozdrawiam, Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MattiKOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 14:07


Dołączył: 18-04-2016
Posty: 4

Status: Offline
Dziękuję szkoda ze nigdzie nie ma zeskanowanych zadnych metryk gminy Chodecz.
Pozdrawiam M.K

* Moderacja Regulamin: Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem jak wstawić podpis. (JarekK)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 14:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Metryka, która Cię bezpośrednio interesuje nie jest dostępna i nie znajdziesz jej w internecie (najwcześniej w 2029 r., czyli po 100 latach), bo takie mam przepisy odnośnie do aktów stanu cywilnego. Dlatego właśnie Włodzimierz napisał krótko - USC, bo w USC właściwym dla tego miejsca urodzenia otrzymasz odpis. Możesz to także zrobić za pośrednictwem najbliższego Ci USC.
Co do wcześniejszych metryk z parafii Chodecz to jeszcze nie wiesz czy będziesz ich potrzebował a jeśli nawet to masz wielkie szczęście - one są w archiwach (i państwowym i diecezjalnym) a ktoś (sam sprawdź) zrobił jeszcze kawał roboty indeksując większość roczników.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 14:34
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31604
Skąd: Warszawa
Status: Offline
jak nie ma skanów jak są?
cały (to do sprawdzenia) zespół 192 (ASC par. rz-kat Chodecz) z zasobu włocławskiego oddziału AP Toruń ma formę cyfrową, blisko 40 000 stron

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 14:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Właśnie się zorientowałem, że są jeszcze klsy
http://meldunkowe.genealodzy.pl/pow-351
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MattiKOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 16:54


Dołączył: 18-04-2016
Posty: 4

Status: Offline
Rozumiem Panie Arku a USC może być Warszawskie ?.
Dziękuję za klasy .
Matylda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Arek_BerezaOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 17:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 26-06-2015
Posty: 5780

Status: Offline
Jak najbardziej może być warszawskie. Przyznam, że ja jeszcze nie próbowałem i zwykle wysyłałem zapytanie listem do właściwego USC lub pisałem maila z podaniem numeru telefonu (jeśli mail, to powinien spełniać wymogi wniosku - podaj swoje imię, nazwisko i adres). W ogóle spróbuj zadzwonić do tego USC, może Ci powiedzą. Od razu powiem, że mają prawo odmówić podania tej informacji przez telefon ale zdarzyło mi się kilka razy, że taką informację mi podano. Aktu co prawda nie będziesz miała w ręku ale informację tak i to gratis. Odpis natomiast kosztuje - skrócony 22 zł zupełny 33 zł (o ile pamiętam).
W razie pytań pisz na moje PW.
Pozdrawiam,
Arek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MattiKOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 19-04-2016 - 17:42


Dołączył: 18-04-2016
Posty: 4

Status: Offline
Dziękuję bardzo
Pozdrawiam Matylda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ZbyszekCHaosuOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 03-02-2017 - 16:00
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2017
Posty: 23

Status: Offline
Z tego co słyszałem, to Krawieccy prowadzili w Pyszkowie sklep. Ponadto ta rodzina przechowywała figurę Chrystusa z kapliczki zniszczonej przez Niemców w czasie wojny. Sama kapliczka stała zresztą przy drodze na terenie należącym wówczas (jeśli dobrze pamiętam) do Krawieckich.

_________________
Pozdrawiam
Zbyszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_LendzionOffline
Temat postu: Pyszkowo Chodecz rodzina Krawieckich  PostWysłany: 03-02-2017 - 18:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2014
Posty: 420
Skąd: kujawsko-pomorskie
Status: Offline
http://meldunkowe.genealodzy.pl/ar17-zs0051d
www.genealogiawarchiwach.pl

Napisz e-maila do Urzędu Gminy z zapytaniem. Wpisz wszystkie dane jakie masz.Zamów kserokopię,bo w odpisach jest mało i nie warto przepłacać.

_________________
Pozdrawiam Barbara
-------------------------------------------------------
Poszukuję: Włocławek - Wilczyńscy,Kulińscy Kowal - Cytaccy ,Baruchowo i okolice: Lewandowscy, Gizińscy,Prusy i Mazowsze - Lendzion
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.552661 sekund(y)