Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
TadzimierzOffline
Temat postu: szata graficzna świadectwa Heroldii KP  PostWysłany: 30-01-2017 - 18:33


Dołączył: 07-10-2015
Posty: 2

Status: Offline
Przeglądałem chyba wszystko co można znaleźć w internecie w zakresie szaty graficznej Świadectw Heroldii KP i mam dylemat następujący: w przytaczanych wzorach, na świadectwach z 1849 roku występuje sucha pieczęć wyciskowa i wklęsła i wypukła. Nie widziałem oryginalnego dokumentu jedynie skany lub fotokopie i trudno mi ocenić czy tak jest w rzeczywistości, czy ulegam złudzeniom optycznym. Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu jak było, która wersja była stosowana a może w tym czasie stosowano obie. Bardzo proszę o pomoc, gdyż osoby do których się zwróciłem, uważające się za autorytety nie potrafią dać konkretnej odpowiedzi , w AGAD w AP Piotrków, AP Mława nie pomogą i kto mi zostaje ??? Dwa obrazki pieczęci wypukły i wklęsły.
Tadzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kwroblewskaOffline
Temat postu: Re: szata graficzna świadectwa Heroldii KP  PostWysłany: 30-01-2017 - 18:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2007
Posty: 3159
Skąd: Łódź
Status: Offline
Tadzimierz napisał:
Przeglądałem chyba wszystko co można znaleźć w internecie w zakresie szaty graficznej Świadectw Heroldii KP i mam dylemat następujący: w przytaczanych wzorach, na świadectwach z 1849 roku występuje sucha pieczęć wyciskowa i wklęsła i wypukła. Nie widziałem oryginalnego dokumentu jedynie skany lub fotokopie i trudno mi ocenić czy tak jest w rzeczywistości, czy ulegam złudzeniom optycznym. Proszę o pomoc w rozstrzygnięciu jak było, która wersja była stosowana a może w tym czasie stosowano obie. Bardzo proszę o pomoc, gdyż osoby do których się zwróciłem, uważające się za autorytety nie potrafią dać konkretnej odpowiedzi , w AGAD w AP Piotrków, AP Mława nie pomogą i kto mi zostaje ??? Dwa obrazki pieczęci wypukły i wklęsły.
Tadzimierz

Czegoś brakuje, czy chciałeś zamieścić skany lub fotokopie abyśmy i my mogli zobaczyć?

Pozostają ci historycy zajmujący się sfragistyką, poszukaj na uniwersytetach.
W Łodzi jest dr hab. Marek Adamczewski, prof. UŁ.
___
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu: szata graficzna świadectwa Heroldii KP  PostWysłany: 30-01-2017 - 18:57
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zawsze przy o[isie tych dokumentów w katalogach aukcyjnych stosuję wyrażenie "sucha pieczęć". Jakie ma znaczenie czy wypukła czy wklęsła. Pewne fragmenty jej są wypukle inne wklęsłe (tak na pierwszy rzut oka). Teraz jestem poza domem, więc Panu nie powiem, bo jeden z dyplomów mam na ścianie z racji jego kuriozalności. Pozdrawiam Tomasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tobiaszboksikOffline
Temat postu: szata graficzna świadectwa Heroldii KP  PostWysłany: 30-01-2017 - 19:35
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2007
Posty: 475
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
jest różnica
http://www.maxsc.com.pl/pieczatki-2/suche-stemple/
a co meritum, to nie wiem.
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TadzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2017 - 18:18


Dołączył: 07-10-2015
Posty: 2

Status: Offline
chciałem zamieścić dwa obrazki ale nie wiem jak , zamieszczam zatem link mojej strony na facebook: www.facebook.com/tadeusz.maksimowicz.3 gdzie 8 stycznia zamieściłem obrazki, na których widać, że jeden jest wypukły a drugi wklęsły.
do Tomasza: to jest bardzo istotne, bo wiedza o tym co minęło musi być pełna i dokładna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2017 - 19:38
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 737

Status: Offline
4/16 września 1843 - tłok wypukły
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Tomasz_LenczewskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-01-2017 - 20:01
Sympatyk


Dołączył: 26-09-2010
Posty: 1806
Skąd: Warszawa
Status: Offline
D;a kolekcjonerów kupujących dyplomy jest to mało istotne. Najwyżej dla osób zajmujących się sgrafistyką. Gdybym napisał coś takiego do katalogu - wykreślono by mi, jako zbędne. Są ciekawsze niuanse w tych dyplomach, choć cena ich jest stała. No może uzależniona od autografu prezesa Heroldii.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.498371 sekund(y)