Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
winciorekOffline
Temat postu: Gdzie szukać  PostWysłany: 16-12-2016 - 12:45
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2016
Posty: 13

Status: Offline
Witajcie, gdzie szukać aktu urodzenia pradziadka Ignacego Matyska urodzonego we wsi Jellowa (Jełowa) powiat Węgry. 27 lipca 1886 roku. Miał na pewno brata Johanna i siostrę Martę, rodzina zajmowała się stolarstwem. Ignacy później przeprowadził się do Karbia (obecnie dzielnica Bytomia) (w Kabrbiu mieszkał na pewno od 1914r.)i tam toczyły się jego dalsze losy. Baza PRADZIAD nie zawiera akurat tego rocznika księgi metrykalnej jest podany 1885 i1887 wiec gdzie jest ten brakujący jeszcze w parafii?
Nie wiem też kiedy i gdzie był ślub z prababcią Marią Palarczyk (u.27.01.1892).
Chcę ustalić rodziców pradziadka.

Moje badania genealogiczne zatrzymały się na tej przeszkodzie. Dla Was to może być łatwa sprawa ja jestem początkującym genealogiem i nie wiem jak dalej postępować.
Liczę na Wasza pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu: Re: Gdzie szukać  PostWysłany: 16-12-2016 - 18:01
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
winciorek napisał:
Witajcie, gdzie szukać aktu urodzenia pradziadka Ignacego Matyska urodzonego we wsi Jellowa (Jełowa) powiat Węgry. 27 lipca 1886 roku. Miał na pewno brata Johanna i siostrę Martę, rodzina zajmowała się stolarstwem. Ignacy później przeprowadził się do Karbia (obecnie dzielnica Bytomia) (w Kabrbiu mieszkał na pewno od 1914r.)i tam toczyły się jego dalsze losy. Baza PRADZIAD nie zawiera akurat tego rocznika księgi metrykalnej jest podany 1885 i1887 wiec gdzie jest ten brakujący jeszcze w parafii?
Nie wiem też kiedy i gdzie był ślub z prababcią Marią Palarczyk (u.27.01.1892).
Chcę ustalić rodziców pradziadka.

Moje badania genealogiczne zatrzymały się na tej przeszkodzie. Dla Was to może być łatwa sprawa ja jestem początkującym genealogiem i nie wiem jak dalej postępować.
Liczę na Wasza pomoc.


A próbowałeś szukać w opolskim AP ?(jak sprawdziłam Jełowa leży w opolskim więc pod Opole pewnie podlega).
Imiona jego rodziców powinny być zapisane w metrykach urodzenia jego dzieci.

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marzanna62Offline
Temat postu: Gdzie szukać  PostWysłany: 16-12-2016 - 18:03
Sympatyk


Dołączył: 06-08-2015
Posty: 777

Status: Offline
W sprawie aktu urodzenia pradziadka sprobowałabym w Archiwum diecezjalnym w Opolu. Skad znasz taka dokladna date urodzenia prababci? Czy nie masz takze miejscowosci jej urodzenia slub pradziadków mogl byc w parafii prababci. Sluby najczesciej byly w parafii panny młodej.

Jezeli w wykazach w bazie Pradziad nie ma tego rocznika w AP w Opolu to widocznie w ksiegach USC jest brak trzeba szukac unikatu moze byc parafii lub AD.

Sprawdzilam tez w My heritage jest kilka osob ktore maja Ignacego Matyska w drzewie byc moze maja tez jakies info ktorego nie masz np slub.

_________________
Marzanna

Szukam nazwisk Rzemieniec, Rzemieniecki itp
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jol65Offline
Temat postu: Gdzie szukać  PostWysłany: 01-03-2017 - 21:11
Sympatyk


Dołączył: 20-09-2008
Posty: 87

Status: Offline
Warto zadzwonić do parafii w Jełowej. Nazwisko Matysek do dnia dzisiejszego występuje w gminie Turawa i okolicach. Warto zadzwonić do pobliskich parafii w Kotorzu Wielkim, Zawadzie, popytać. AD w Opolu jest czynne tylko jeden dzień w tygodniu we wtorki od 11-20. Ciężko tam zarezerwować sobie miejsce, ale proszę próbować: archiwum@diecezja.opole.pl
Proszę zajrzeć także na stronę internetową Opolskich Genealogów, tam jest wykaz osób , członków SOG i ich rejonów poszukiwań. Moze ktoś już szuka w tych rejonach.

_________________
Pozdrawiam serdecznie - Jola Ilnicka
http://potyczkizgenealogia.blogspot.com/
https://genealodzy.opole.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
noraOffline
Temat postu: Gdzie szukać  PostWysłany: 02-06-2019 - 15:17


Dołączył: 30-12-2009
Posty: 8

Status: Offline
Nazwisko Matysek w okolicy Jellowa występuje bardzo często w formie np. Matysiok, Matyshok i podobne. Interesuję się także tym nazwiskiem w tej okolicy. Dużo osób o tym nazwisku mieszkało w pobliskich Łubnianach i Dąbrówce Łubniańskiej.

_________________
Sokołowski, Brzoska, Ociepka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ostrowickaOffline
Temat postu: Gdzie szukać  PostWysłany: 02-06-2019 - 16:08


Dołączył: 13-02-2019
Posty: 8

Status: Offline
Mam prośbę, proszę o podpowiedź co mogę dalej zrobić. Chodzi o akt urodzenia nr 1808/44 Jakuba Ostrowickiego z parafii Lubień Kujawski ( jego rodzice to Franciszek i Cecylia z Madalińskich). Aktu nie ma w Arch. Diecezjalnym we Włocławku - taką odpowiedź uzyskałam. Indeks dodał Pan Michał Golubiński. Z góry dziękuję za odpowiedź. Krystyna Ostrowicka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pobłocka_ElżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2019 - 16:41
Sympatyk


Dołączył: 22-01-2009
Posty: 3299

Status: Offline
Krysiu,

k.91,dane z sumariusza
Jakub Ostrowicki ur.03.05.1808r.r.Modliborek, parf.Lubień Kujawski
rodzice:
uwagi-szlachta
Franciszek ,Cecylia Madaleńska/ Madalińska
http://geneteka.genealodzy.pl/index.php ... rdertable=

P.S.Oczywiście ,że urodz.w 1808r.pomyliłam się przy wpisywaniu
,gdyż akt 44

_________________
Pozdrawiam
Ela


Ostatnio zmieniony przez Pobłocka_Elżbieta dnia 02-06-2019 - 19:08, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ostrowickaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2019 - 18:34


Dołączył: 13-02-2019
Posty: 8

Status: Offline
Dziękuję ślicznie, ale chyba ur. w 1808r. A może skan tego aktu jest gdzieś dostępny.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Krystyna_ZaleskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-06-2019 - 18:43
Sympatyk


Dołączył: 13-04-2018
Posty: 90
Skąd: Toruń
Status: Offline
Krysiu
To musi być jakaś pomyłka. Zobacz czy nie pomyliłaś się w mailu,
zamawiając ten akt. Smile
Pan Michał dane z tego aktu (dane rodziców i uwagę-szlachta)spisał na
pewno z księgi w AD Włocławek. Rok urodzenia to 1808 !
Pozdrawiam
Krystyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.889107 sekund(y)