Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu: Genealogia - postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 11-12-2016 - 14:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
Dzień dobry,

przeprowadzam wśród genealogów i osób nie zajmujących się tą dziedziną ankietę na temat postrzegania genealogii i świadomości na terenie Polski. Cel jest przede wszystkim naukowy, poznawczy, ale na podstawie wyników powstanie nowy projekt - Genews.

Będę wdzięczna za wypełnienie ankiety. Zajmuje ok. 5 min.

link do ankiety: https://www.interankiety.pl/i/QLxz7OGN

Pozdrawiam
Marysia


Ostatnio zmieniony przez Marianna_Różalska dnia 12-12-2016 - 23:30, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wiwisniewskiOffline
Temat postu: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 11-12-2016 - 16:19
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2014
Posty: 122

Status: Offline
Na telefonie nie moglem wypelnic (formularz nie przyjmowal ciagu znakow) ostatniego pola, w zwiazku z tym nie moglem wyslac ankiety.

_________________
Szukam informacji o:
- Brudzew/Kiełczew Górny: Wiśniewski / Wiśniewscy
- Warszawa: Wiśniewski / Wiśniewscy | Kasprzykowski / Kasprzykowscy | Strybel | Teleżyński / Teleżyńscy;
- Andrychów (Roczyny): Mrzygłód
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 11-12-2016 - 17:23
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witam

Szkoda czasu na te pytania bo test nie przyjmuje odpowiedzi i wymaga powtarzania. Po co to pytanie o JĄTREW ? Nie ma wersji nie wiem, a wiedza o tej nazwie jest mi zupełnie niepotrzebna do szczęścia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 12-12-2016 - 20:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
No cóż, mogę tylko powiedzieć, że ankieta działa poprawnie i nikt nie zgłaszał problemów (a respondentów jest ponad 300). Z wersją mobilną mogą być kłopoty, ale to już kwestia niedostosowania ze strony serwisu do tworzenia e-ankiet. Pytania natomiast są celowe - każde czemuś służy i nie były układane ot tak Smile Dziękujemy jednak za podjęcie próby wypełnienia ankiety.

Marysia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 12-12-2016 - 20:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Marysiu wszystko jasne, tylko mala sugestia, Polacy nie tylko sa w Polsce... wiec wojewodztwa nie powinny miec ograniczenia wyboru albo powinniscie dodac punkt, zagranica.

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
slawek_krakowOffline
Temat postu: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankieta)  PostWysłany: 12-12-2016 - 21:06
Sympatyk


Dołączył: 19-11-2011
Posty: 650
Skąd: Kraków
Status: Offline
Chętnie wypełnie oraz podeślę innym do wypełnienia, pod warunkiem że w nagłówku ankiety pojawi się informacja kim są "ONE" co informacje o mnie zbierają.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu: Re: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankiet  PostWysłany: 12-12-2016 - 21:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
moyra777 napisał:
Marysiu wszystko jasne, tylko mala sugestia, Polacy nie tylko sa w Polsce... wiec wojewodztwa nie powinny miec ograniczenia wyboru albo powinniscie dodac punkt, zagranica.


Owszem, ale przeprowadzamy badanie tylko na terytorium Polski. Gdybyśmy włączyli Polaków na emigracji, to totalnie zmieniłoby nasze badanie.

slawek_krakow napisał:
Chętnie wypełnie oraz podeślę innym do wypełnienia, pod warunkiem że w nagłówku ankiety pojawi się informacja kim są "ONE" co informacje o mnie zbierają.

We wstępie ankiety nie podaje się nigdy danych osobowych ankieterów, ale bardzo proszę - badanie jest prowadzone przeze ze mnie, Mariannę Różalską, i Alana Jakmana. Jeśli chodzi o "zbieranie danych", to ankieta jest anonimowa, proszę się nie martwić Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu: Re: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankiet  PostWysłany: 12-12-2016 - 22:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Marianna_Różalska napisał:


Owszem, ale przeprowadzamy badanie tylko na terytorium Polski. Gdybyśmy włączyli Polaków na emigracji, to totalnie zmieniłoby nasze badanie.



Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem. Prosiliscie o najszersza grupe odbiorcow... Dwa.. czy Polak za granica nie jest dla was Polakiem? Czym jest dla was emigracja w takim razie? Bo ja np. nie wyemigrowalam, ja jedynie pracuje zagranica, nie moja wina ze moja praca wybrala sobie miejsce na siedzibe nie w Polsce.

W takim razie prosze zmien pierwszy post wpisujac dla Polakow w Polsce, bo jest to dosc mylace.

Sorry ale troche mnie ubodlo poczucie bycia gorszym sortem Polaka.

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marianna_RóżalskaOffline
Temat postu: Re: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankiet  PostWysłany: 12-12-2016 - 23:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-04-2011
Posty: 279

Status: Offline
moyra777 napisał:
Marianna_Różalska napisał:


Owszem, ale przeprowadzamy badanie tylko na terytorium Polski. Gdybyśmy włączyli Polaków na emigracji, to totalnie zmieniłoby nasze badanie.



Przepraszam, ale ja tego nie rozumiem. Prosiliscie o najszersza grupe odbiorcow... Dwa.. czy Polak za granica nie jest dla was Polakiem? Czym jest dla was emigracja w takim razie? Bo ja np. nie wyemigrowalam, ja jedynie pracuje zagranica, nie moja wina ze moja praca wybrala sobie miejsce na siedzibe nie w Polsce.

W takim razie prosze zmien pierwszy post wpisujac dla Polakow w Polsce, bo jest to dosc mylace.

Sorry ale troche mnie ubodlo poczucie bycia gorszym sortem Polaka.

Nikogo nie traktuje jako gorszego i jest mi równie przykro być posądzoną o coś takiego, bo sama należę do "gorszego sortu", jeśli już używamy politycznie zabarwionych określeń. Nie mam możliwości i wiedzy urzędu statystycznego. Muszę przyjąć pewne uproszczenia. Nie jestem w stanie też wszystkiego przewidzieć. Zwyczajnie nie pomyślałam o osobach mieszkających za granicą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
moyra777
Temat postu: Re: Genealogia – postrzeganie i świadomość (ankiet  PostWysłany: 12-12-2016 - 23:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 18-02-2008
Posty: 754
Skąd: Montreal
Marianna_Różalska napisał:
Nie jestem w stanie też wszystkiego przewidzieć. Zwyczajnie nie pomyślałam o osobach mieszkających za granicą.


Ja rozumiem, ze nie wzieliscie tego pod uwage, dlatego zaproponowalam zmiane w ankiecie. Nie byl to atak. Nie znajac szczegolow i podstaw do badania trudno jest zrozumiec jego cel, lub zakres terytorialny objety ankieta, w tym przypadu jedynie terytorium Polski.

_________________
Pozdrawiam Agnieszka
Szukam:
Zynówka, Ostrowska- Podlasie
Józef Koziołkiewicz ok 1813 - 1893 + Julianna Rudnicka ok 1817 -? mogielnickie
Katarzyna Zdrojewska ok 1809 -1868 Wielkopolska
Urban Karski - Sokołów (łódzkie) i okolice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gradOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-12-2016 - 23:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-08-2012
Posty: 241

Status: Offline
Wypełniłem
A pytania, jak to pytania w ankiecie. Sam kiedyś w tym interesie pracowałem więc wiem, że każde pytanie nawet wydawałoby się najbardziej "bzdurne" ma swój cel Wink
Życzę powodzenia i pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jan.EjzertOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-12-2016 - 23:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2011
Posty: 917
Skąd: woj. łódzkie
Status: Offline
Też wypełniłem.
Ma rację Janina , niepotrzebne, a nawet dziecinne pytanie o Jątrew. Sprawdzacie naszą wiedzę? Sad
Ma też rację Sławek, że chce wiedzieć, na potrzeby jakich osób zbierane są te ankiety.

_________________
Pozdrawiam,
Czarek

Wesołowscy, Flatt, Zamojscy, Grochowscy, Ślascy.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.060192 sekund(y)