Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wizgisOffline
Temat postu: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 15-12-2015 - 21:00


Dołączył: 15-12-2015
Posty: 8

Status: Offline
Witam. Czy posiada ktoś może opracowanie "Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich, 1659-1665", część II dotyczącą min. województwa sieradzkiego. Chodzi mi o informację o wsi Huta w dzierżawie Sokoliki ewentualnie czy jest wzmianka o wsi Pierzyny. Takich samych informacji poszukuję z "Lustracja dóbr królewskich województw wielkopolskich i kujawskich 1789". Dodatkowo chciałbym prosić o sprawdzenie danych o nazwiskach Kasielski lub Kosielski oraz Pierzyna.
Z góry dziękuję.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaneckaOffline
Temat postu: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 16-12-2015 - 10:56
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 19-11-2009
Posty: 748

Status: Offline
Posiadam te dwa opracowania.
Lustracja 1659-165 -do Dzierżawy Sokolniki należała tylko Huta.

Lustracja 1789 - wymienionych miejscowości brak.

Dla milszego kontaktu przedstaw się proszę.

pozdrawiam
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wizgisOffline
Temat postu: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 16-12-2015 - 21:34


Dołączył: 15-12-2015
Posty: 8

Status: Offline
Oczywiście. Przepraszam za mój brak ogłady Smile. Mam na imię Robert, skąd pochodzę to widać w zapytaniu. Historią interesuję się od dziecka. Postanowiłem zająć się zebraniem informacji o w/w miejscowościach ponieważ bardzo trudno jest znaleźć o nich coś w sieci. Z mojej wiedzy wynika, że w latach 80-tych XVII w . ze starostwa sokolnickiego wydzielono starostwo kiełczygłowskie w skład którego weszła Huta. Co do Pierzyn to faktycznie może nie być ponieważ to by potwierdzało moją teorię, że wioska powstała ok 1800 r.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DaneckaOffline
Temat postu: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 16-12-2015 - 22:45
Zasłużony
Członek Honorowy


Dołączył: 19-11-2009
Posty: 748

Status: Offline
Informacje przesłałam na PW.

pozdrowienia
Danuta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 29-11-2016 - 23:03
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
Witam, czy posiada ktoś może opracowanie "Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich 1564-1565. Cz. 1" i mógłby podesłać mi kilka fotek? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc Smile Wszelkie szczegóły podesłałbym poprzez PW.

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Mendyka_GrzegorzOffline
Temat postu: Re: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 30-11-2016 - 23:35
Sympatyk


Dołączył: 11-07-2006
Posty: 521
Skąd: Wrocław/Kalisz
Status: Offline
Czyżewski_Bartłomiej napisał:
Witam, czy posiada ktoś może opracowanie "Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich 1564-1565. Cz. 1" i mógłby podesłać mi kilka fotek? Będę niezmiernie wdzięczny za pomoc Smile Wszelkie szczegóły podesłałbym poprzez PW.

mam, ale lata 1659-1665
Bartek, znasz mój adres, pisz maila o jakie foty biega...

_________________
Grzegorz z Wrocławia
Śląskie Towarzystwo Genealogiczne [102/2001]
Kaliskie Towarzystwo Genealogiczne [ 16/2010]
https://genealodzy.wroclaw.pl/
http://gento.wroclaw.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czyżewski_Bartłomiej
Temat postu: Re: Lustracja województw wielkopolskich i kujawskich,  PostWysłany: 01-12-2016 - 17:09
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 09-09-2009
Posty: 613
Skąd: Łódź
Grzegorzu, bardzo dziękuję za chęć pomocy, ale również posiadam opracowanie z lustracjami z 1659-1665 Wink

_________________
Pozdrawiam,
Bartłomiej Czyżewski

Mój blog genealogiczny: http://mojagenealogia.blogspot.com/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.484299 sekund(y)