Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MarylaW.Offline
Temat postu:   PostWysłany: 01-07-2016 - 11:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-01-2007
Posty: 275
Skąd: Kluczbork woj.Opole
Status: Offline
Michale dziękuję!
Dla osób " z daleka", to miła rzecz brać udział w konferencji i świętować razem z obecnymi na sali!

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Maryla Wojciechowska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-07-2016 - 18:46
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Odsłuchałem skrótowo załączone prelekcje z obchodów 10-cio lecia P.Towarzystwa G. i w całości podziękowania kolegi Prezesa skierowane do wszystkich udzielających się na forum: genealodzy.pl. Zauważyłem małą aktywność w tym wątku i jednocześnie "dojrzałem" do sprecyzowania moich spostrzeżeń. A ponieważ współzakładałem i byłem członkiem Zarządu PTG i Pom.T.G. więc wydaje mi się, że wiem o czym będę pisał.
Ale zacznę od anegdoty z mojego życia. W swoim czasie działając w ZHP organizowałem raz w tygodniu la obozowiczów, autokarową wyprawę do Słowińskiego Parku Narodowego. Tam, w Klukach zwiedzaliśmy skansen kultury Słowińców. Przewodniczka informowała druhów, że jesteśmy w skansenie w Klukach i rozpoczynała oprowadzanie. Za drugim, czy trzecim razem wtrąciłem się Jej w zdanie: "jesteśmy w skansenie w Klukach a" a ja: " A skansen jest to ..." (i tu oczekiwałem dokończenia. Za 6 czy 7 razem przewodniczka zrozumiała, że nie odpuszczę i na 8 wizytę się wreszcie przygotowała, i wytłumaczyła co to jest skansen. I pewnie już wszystkim kolejnym grupom zwiedzającym.
Tak ja - jestem członkiem t o w a r z y s t w a. A towarzystwo to - i tu przeczytałem w Wikipedii , a także co to jest stowarzyszenie. Przede wszystkim wpisałem "relacje towarzyskie". Bardzo, bardzo skąpo na ten temat.
A zawsze relacje towarzyskie traktowałem jako większe od koleżeńskich a mniejsze od przyjacielskich. Prawie przyjacielskie a na pewno bliskie. Takie jowialne poklepywanie się po plecach. Chwalenie jen drugiego w imię wspólnego dobra. Nikt nic nie musi, oprócz tego co chce. Musi tylko zarząd wybrany do tego, by chwalić, wyróżniać, nagradzać za to – co wszyscy robią dla wspólnego dobra. A jeżeli już coś takiego robią, że efekt tej roboty przydaje się tym, którzy do towarzystwa nie należą, to tym bardziej za to chciejstwo winni dostać „kiełbaskę”.
Oczekiwałem więc, że z okazji tak ważnej uroczystości, jaką jest 10-cio lecie – będą „ordery, odznaczenia, nagrody, dyplomy i listy pochwalne”. Dla swoich towarzyszy przecież. A tu niespodzianka. Prezes werbalnie podziękował sobie a konkretnie: Młochowskiemu Jackowi, Gąsiorkowi Sebastianowi i Jabłońskiemu Edwardowi i Imiołkowi Krzysztofowi. Raptem czterem. A oklaski według mnie, to niewystarczająca mobilizacja do wstępowania do „takiego” towarzystwa, do współpracy. Pewnie, że nikt nie oczekuje ale, byłoby miło.
Inne Zarządy towarzystw genealogicznych, tym którzy pomagają innym członkom, angażują się tak czy inaczej – pochwalają takie zachowania nagrodami rzeczowymi w postaci pendrivów, dysków przenośnych czy innych gadżetów. Wypisują dyplomy i listy pochwalne. A tu – nic!
Inni za to doceniają i na swoich „leciach”-„konferencjach” wręczają naszym foldery, książki, podziękowania a nawet najwyższe, resortowe odznaki. Na naszym 10-cio leciu nawet nie zostały te nazwiska odczytane.
Zawsze zazdrościłem GENPOLOWI nadawania tytułu ”Genealog Roku”. Czy 10-ta rocznica powstania PTG nie była doskonałą okazją do rozpoczęcia nadawania tytułu: „Zasłużony dla Polskiej genealogii” ? Zastanawia się:
Krzycho z Koszalina
= no i powietrze z mnie zeszło =

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bogusław_WoyciechOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2016 - 22:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2014
Posty: 121

Status: Offline
Szanowni Państwo
zwracam uwagę, że na Konferencji z okazji X-lecia były także odznaczenia. Naczelny Dyrektor Archiwów Państwowych dr Wojciech Woźniak przyznał odznaki „Za Zasługi dla Archiwistyki” przedstawicielom środowiska genealogicznego.
https://www.archiwa.gov.pl/pl/aktualnos ... i%E2%80%9D

Pozdrawiam
Bogusław Dzbikowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2016 - 23:12
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Zgadza się. Ale przecież nie o tym ja piszę. Nie o tym co inni nam dają. Tylko co my dajemy sami sobie. Napiszę więc wyraźnie. NIC sobie nie dajemy !!!
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-07-2016 - 23:21
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Krzyśku: chcesz linka na wewnętrzne?Smile
https://genealodzy.pl/PNphpBB2-viewtopic-t-38422.phtml
..albo protokół zarządowy z głosowaniem i dyskusją o wyróżnieniu bonifikatą?Smile

pozdrawiam Cię serdecznie - oczywiście, że pomiędzy wyróżnieniem z zewnątrz a ze środowiska jest olbrzymia różnica
a przy okazji: gratulacje dla forumowicza z tyt. Złotego Krzyża Zasługi:)))

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.719708 sekund(y)