Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Grazyna_GabiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2016 - 18:49
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2010
Posty: 3266
Skąd: Hamburg
Status: Offline
Bardzo dziwne z tymi oplatami.
Tutaj jest wyjasnienie kogo dotycza oplaty oraz cennik - aktualizowany 15.05.2015, wczesniej
rowniez obowiazywal. Nie dotyczy on naszych krewnych.
wizgis, kim sa dla Ciebie osoby poszukiwane?, podales jakies tam pokrewienstwo?
https://www.its-arolsen.org/fileadmin/u ... rdnung.pdf

Pozdrawiam
Grazyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wizgisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2016 - 19:30


Dołączył: 15-12-2015
Posty: 8

Status: Offline
Dokładnie podobne dokumenty przesłano mi w załączeniu do maila. Faktycznie może chodzić o pokrewieństwo ponieważ nie wspomniałem o tym.

* Moderacja Regulamin: Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem jak wstawić podpis. (JarekK)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jacek_MrukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2016 - 19:57
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2015
Posty: 52

Status: Offline
loreii napisał:
Jacek_Mruk napisał:
Wystarczy szukać przez IPN, a nie ponosi się żadnych kosztów.
Niemcy zawsze byli interesowni , więc to nie powinno dziwić.
Pozdrawiam


Może pan napisać jak szukać przez IPN ?

--------------------

ofiary@ipn.gov.pl

Pozdrawiam

* Moderacja Regulamin: Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem jak wstawić podpis. (JarekK)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Doniec_Henry
Temat postu:   PostWysłany: 04-03-2016 - 20:28
Sympatyk


Dołączył: 11-10-2014
Posty: 785

witam,
wszystkie odpowiedzi wraz z dokumentacją - otrzymywałem bezpłatnie.

* Moderacja Regulamin: Na tym Forum każdy post podpisujemy: imieniem, lub imieniem i nazwiskiem. Jeżeli każdorazowe podpisywanie postu jest kłopotliwe, wtedy można ustawić automatyczny podpis, który jest widoczny pod każdym wysłanym postem jak wstawić podpis. (JarekK)

_________________
Doniec_Henry
pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bomersbach_POffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-06-2016 - 22:58
Sympatyk


Dołączył: 07-11-2011
Posty: 32

Status: Offline
Dobry wieczór,

Jeśli chodzi o czas oczekiwania na odpowiedź z Bad Arolsen to odpisano mi w ciągu godziny dziś tak:
w odpowiedzi na Pański monit informujemy, że z uwagi na dużą ilość wpływających do nas podań (miesięcznie ponad 1.000), udzielenie odpowiedzi możemy nastąpić dopiero po kilku lub nawet kilkunastu miesiącach.

W pierwszej kolejności opracowujemy wnioski żyjących jeszcze osób, ofiar nazistowskich prześladowań, którzy ze względu na podeszły wiek i stan zdrowia muszą w pierwszej kolejność i jak naszybciej otrzymać odpowiedź.
Nadmienię, że napisałem mejla do powyższej instytucji nie za pomocą formularza internetowego a bezpośrednio przez mejla podanego na ich stronie internetowej w w drugiej połowie listopada 2015 roku.

Pozdrawiam
Piotr Bomersbach
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GośkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2016 - 07:00
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2007
Posty: 1283

Status: Offline
Ja już czekam 1,5 roku i nic. Na początku odpisali, że trzeba czekać ok. 7 m-cy a teraz cisza Sad

_________________
Pozdrawiam - Gośka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulik_agnieszkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2016 - 08:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 628

Status: Offline
Ja pisałam w maju 2015.
Odpowiedziano, że trzeba czekać kilka miesięcy.
Dobrze, że darowali sobie formułkę o "żyjących" bo byłabym niegrzeczna... u mnie nie żyje nawet tata, którego wywieziono z babcią gdy miał niewiele ponad rok.
Trudno mi uwierzyć w potwornie długą kolejkę żyjących- oczekujących, umiem liczyć. Sad
Jak sądzę archiwum skupia się bardziej na interesujących, dobrze finansowanych "projektach" edukacyjnych........
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
T0masz_0Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2016 - 09:08
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2011
Posty: 196

Status: Offline
Mi odpisali po 13 miesiącach - napisali że mają średnio 1000 - 1200 zgłoszeń na miesiąc i dlatego to tyle trwało.

Natomiast na odpowiedź z WAST czekam już 16 miesiąc. Napisali że mieli redukcje kadr a po emisji filmu "Nasze matki nasi ojcowie" radykalnie wzrosła liczba wniosków i żeby w związku z tym zaniechać ponagleń tylko cierpliwie czekać.


pozdrawiam
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulik_agnieszkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2016 - 09:21
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 628

Status: Offline
Zadziwiające, po emisji serialu wzrosła liczba zgłoszeń?
Wprost nie do uwierzenia!
Smile
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
T0masz_0Offline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2016 - 09:40
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2011
Posty: 196

Status: Offline
kulik_agnieszka napisał:
Zadziwiające, po emisji serialu wzrosła liczba zgłoszeń?
Wprost nie do uwierzenia!
Smile
Agnieszka


To jest już raczej temat na inny wątek, ale przytoczę fragment odpowiedzi:

Od początku 2013 roku Deutsche Dienststelle (WASt) odnotowuje systematyczny wzrost liczby składanych wniosków. Zainteresowanie pracą urzędu jest niezmiennie bardzo duże. Dodatkową powódź wniosków wywołała pod koniec marca 2013 emisja trzyczęściowego filmu ZDF „Unsere Mütter, unsere Väter” („Nasze matki, nasi ojcowie”), opowiadającego o życiu młodych Niemców w czasach II wojny światowej a także szerokie, medialne podjęcie tej tematyki. W związku z tym udzielono również wielu informacji dotyczących pracy urzędu Deutsche Dienststelle (WASt) oraz jego możliwości, które mogłyby być przydatne dla kolejnych pokoleń. Na pierwszy plan wysuwają się pytania: Co przeżył mój dziadek w czasie wojny? Gdzie został pojmany? Czy był ranny? Jak długo uczestniczył w działaniach wojennych? Czy był jeńcem wojennym?

Poprzednie pokolenie ma nadal problemy ze stawianiem tych pytań lub z odpowiedziami na nie, jednak obecnie w kręgu rodzinnym nie jest to już dłużej temat tabu. Deutsche Dienststelle (WASt) także na tym polu przyczynia się do uporania się z przeszłością. Proszę przy tym zwrócić uwagę, że opracowanie zapytań dotyczących okresu służby militarnej krewnych zalicza się do różnorodnego zakresu działań urzędu, jednak stanowi jedynie część jego pracy. Dalej, w uprzywilejowany sposób zostają opracowane m.in. potwierdzenia oraz dokumenty dot. uregulowanych ustawowo praw do świadczeń.

Zapewniamy, że postaramy się, opracować Pana sprawę możliwie jak najszybciej. Jednocześnie stanowczo prosimy o wyrozumiałość, ponieważ (także z powodu redukcji zatrudnienia w ostatnich latach) czas opracowywania poszczególnych przypadków może wynosić ponad 16 miesięcy.

W związku z powyższym prosimy zrezygnować z ponagleń.


pozdrawiam
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-07-2016 - 20:45
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Ja nadal czekam na odpowiedź(pisałam do Bad Arolsen w październiku i listopadzie zeszłego roku).

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
TerlukOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-07-2016 - 21:41
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2009
Posty: 164

Status: Offline
Witam!
Do Bad Arolsen napisałam ponad rok temu zwykłego e-maila po Polsku o informację dotyczącą brata dziadka. Zapomniałam już o tym e=mailu. Z początkiem czerwca dostałam e- maila w języku polskim z opisem gdzie przebywał w obozie jenieckim oraz jakim statkiem, kiedy i skąd popłynął do Kanady. Otrzymałam również ksera dokumentów. Zaproponowano mi, że mogą poszukać informacji przez PCK w Kanadzie o dalszych losach, miejscu zamieszkania czy też pochówku szukanego brata dziadka. Wszystkie informacje uzyskałam bezpłatnie. Cierpliwość będzie nagrodzona.
Pozdrawiam
Teresa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WinczewskaOlgaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2016 - 19:44
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2016
Posty: 20

Status: Offline
Nie traćcie Państwo nadziei
Wniosek wysłałam 28.05.2016,a dziś dostałam odpowiedź
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 06-07-2016 - 19:54
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Witam,
Ważne aby wypełniając wniosek załączony na stronie otworzyć wszystkie zakłądki u uzupełnić wszystkie dane. We wniosku dotyczącym mojego dziadka nie zauwazyłem wszystkich i pomimo meila potwierdzającego przyjęcie, odpowiedzi nie dostałem od ponad półtorej roku. Pół roku temu złożyłem wniosek o informacje o moim pradziadku od strony matki, skrupulatnie wypełniając wniosek ( z dopiskiem, że żyje jeszcze mój dziadek, syn poszukiwanego) i po dwóch miesiącach dostałem odpowiedz. Niestety nic nie znależli, ale osoba zajmująca się poszukiwaniem danych wysłał mi kilka kontaktów do dalszych poszukiwań.
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kulik_agnieszkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-10-2016 - 16:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-01-2015
Posty: 628

Status: Offline
Dzisiaj otrzymałam odpowiedź z Bad Arolsen:
"Niestety nie udało nam się odnaleźć zadnych informacji dotyczących Pani ojca jak również Pani babci.
Przyczyną tego jest fakt, że przechowywane w tutejszym archiwum dokumenty są niekompletne. Duża ich część uległa zniszczeniu w końcowej fazie ery nazistowskiej, jak również została zniszczona po wojnie w celu zatarcia śladów deportacji, pracy przymusowej i zagłady".
Ha!
Co teraz?
Dokument wywózki mam, powrót mam. Co się z nimi działo przez trzy lata?
Jedyną pamiątką tego okresu wspomnienie babci o "fabryce kapusty", o tym, że zabrano ojca na jakiś czas do czegoś w rodzaju rodziny zastępczej i szykowano do adopcji ale jakimś cudem go odzyskała.
Fakt, był słodkim blondynkiem z loczkiem w dzieciństwie, ciężko by się zdziwili po kilkunastu latach gdyby do tej adopcji doszło. Smile
I jeszcze jedno, może to jest jakiś ślad....
Tata leżał po wojnie, jeszcze na terenie Niemiec w "amerykańskim szpitalu" , tak to określiła babcia, miał podobno początki gruźlicy.
Nie wiecie czy zachowały się jakieś dokumenty z amerykańskich szpitali polowych z tamtych czasów?
Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.927651 sekund(y)