Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Poska38Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2016 - 19:27
Sympatyk


Dołączył: 22-03-2008
Posty: 162

Status: Offline
Ja napisałem em. na informacja.caw@wp.mil.pl dnia 30,12.2015 podając dane o co walczę i po
30 (TRZYDZIESTU) dniach otrzymałem pocztą odpowiedz i kopię bez żadnych kosztów a chodziło o
rok 1944 WP

jAN

_________________
Jan C.jr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakub336Offline
Temat postu:   PostWysłany: 07-02-2016 - 20:13
Sympatyk


Dołączył: 15-03-2015
Posty: 241

Status: Offline
Raz jeszcze dzięki, napisałem już maila do CAW z zapytaniem o Jna Szady i pięciu innych moich przodkach majacych doczynienia z wojskowością w początkach XX w.
Pozdrawiam,
Sylwek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
loreiiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2016 - 14:23
Sympatyk


Dołączył: 26-07-2015
Posty: 295

Status: Offline
Czy ktoś wie ile trzeba czekać po złożeniu rewersu (mailem) na wiadomość, że zamówione archiwa są przygotowane ?

_________________
Monika

Smoter - Limanowa,Skrzydlna,Piekiełko Bilik - Kraków,Rzeszów,Sanok,Lwów,Jarosław Znamirowscy - Przemyśl,Chełm,Głuszyca Jarzemiszewscy - Przemyśl Idler - Sanok Derdzińscy - Kraków, Hladek - Lwów Paździor - Kraków,Warszawa Biesiadeccy - Rzeszów
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jotzetOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2016 - 00:36
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2008
Posty: 170

Status: Offline
Trzy tygodnie, zakładając, że w ubiegłym miesiącu chyba 25 stycznia miałaś szczęście dodzwonić się do CAW -Informacji i uzyskałaś miejsce w czytelni. Pod koniec lutego, ale nie pamiętam dokładnie kiedy jest kolejny telefoniczny bój o miejsce w marcu itd. Przyczyną tych uniedogodnień jest remont generalny w całym CAW-ie.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batogowski_SergijOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-02-2016 - 00:42
Sympatyk


Dołączył: 07-04-2012
Posty: 257

Status: Offline
jotzet napisał:
Trzy tygodnie, zakładając, że w ubiegłym miesiącu chyba 25 stycznia miałaś szczęście dodzwonić się do CAW -Informacji i uzyskałaś miejsce w czytelni. Pod koniec lutego, ale nie pamiętam dokładnie kiedy jest kolejny telefoniczny bój o miejsce w marcu itd. Przyczyną tych uniedogodnień jest remont generalny w całym CAW-ie.

Jeszcze 2 lata temu słyszałem o tym remoncie Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
nuernbergOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-03-2016 - 20:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-10-2006
Posty: 76
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam,

kilka nowości dotyczących badań w CAWie

wydłużają godziny pracy jak i zwiększają ilość udostępnianych jednorazow akt do 10, dot tylko Kolekcji Akt Personalno - Odznaczeniowych z lat 1918-1939, do 10 jednostek dziennie.

http://caw.wp.mil.pl/pl/67.html

Pozdrawiam Gabriel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2016 - 13:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3129

Status: Offline
Ze sporymi obawami wynikajacymi min. z wpisów tego watku przystapilem do kwerendy w CAW. I olbrzymie pozytywne zaskoczenie. Co prawda pół roboty wykonała mi Pani Ewa Rubaszewska ( i tą drogą składam jej kolejne Wielkie Dzieki) która w moim imieniu wypisała mi szukane sygnatury (teczki personalne i odznaczeniowe poszukiwanych, a było ich sporo). Ale dalej same miłe zaskoczenia ze strony pracowników Archiwum. Telefoniczne konsultacje były niezwykle sympatyczne. Miłych ludzi nawet przez telefon da się odczuć. Zgłoszenie i rewersy wysłałem meilem. Zgłoszenia dokonałem telefonicznie 25 kwietnia ( z powodu remontu 25 każdego miesiąca odbywa się zapisywanie do kwerendy) jednocześnie ustaliłem termin wizyty.Od przesłsnia rewersów do wizyty czekać trzeba 21 dni)
Tym samym CAW złamał moja prywatną klasyfikację placówek archiwalnych. Dotąd najgorszymi, najtrudniej dostępnymi były archiwa z wielkich miast oraz najbardziej prestizowych archidiecezji. Niechlubny prymat wśród najgorszych ma u mnie AP w Katowicach w którym przed laty zrobiono wobec mnie klasyczny włoski strajk w którego trakcie co i raz Pani trzymajaca władzę przypominała sobie że muszę jeszcze wypełnic kolejny dokument (nawet takie których w innych archiwach nie widziałem na oczy). Kwerenda zas polegała na czekaniu. W efekcie udało mi się dotrzeć do jednego tylko dokumentu za którego ksero formatu A-4wściekły (ale nie miałem wyjścia bo dokument był dla mnie cenny) zapłaciłem 38 zł (widać kiedy cenny to trzeba bulić). Szczęśliwie złapałem jeszcze pociag i z mocnym postanowieniem że nigdy więcej moja noga w katowickim AP nie stanie wróciłem do Białegostoku.
CAW przwraca nadzieje ze i w wielkich archiwach może być normalnie czyli uprzejmie.
Dodam że moją hierarchię uprzejmości podtrzymało AP w Radomiu. Kilka dni temu mailem poprosiłem o kwerendę jednego zasobu (wyszukanie w nim nazwiska) Po dwóch dniach otrzymałem odpowiedź i szok ….. poza tym zasobem przeszukano mi trzy inne. Brawo AP Radom.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-05-2016 - 14:22
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Czy ktos mogl by mi wyszukac osobe w CAW? Na maila otrzymalem odpowiedz, ze kwaredy nie sa wykonywane w celach genealogicznych...

Bylbym bardzo wdzieczny.

Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
luk2030Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2016 - 11:42
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2016
Posty: 132

Status: Offline
Witam, czy w centralnym archiwum mogły by być dokumenty żołnieży górników z lat 1950 do 1955, po jakim czasie są one wysyłane z WKU do CAW?

_________________
Łukasz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
marcinzabo
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2016 - 11:51
Sympatyk


Dołączył: 19-01-2015
Posty: 105
Skąd: Warszawa
Cytat:
Uprzejmie informujemy, że Centralne Archiwum Wojskowe realizuje kwerendy (ustalanie sygnatur, zamawianie teczek, wyszukiwanie informacji w teczkach, typowanie dokumentów do wykonania kserokopii) dla osób fizycznych wyłącznie w sprawach poświadczeniowych dla celów prawno-administracyjnych, przede wszystkim ustalenia czasu, miejsca i przebiegu służby (pracy) dla potrzeb emerytalno-rentowych.
Kwerendy dotyczące:
- badan genealogicznych i regionalistycznych,
- prac naukowo-badawczych,
- ustalenia przebiegu służby i szlaków bojowych dla celów innych niż poświadczeniowe realizowane są osobiście przez zainteresowanych albo ich upoważnionych przedstawicieli w Pracowni Udostępniania Akt CAW.
W celu skorzystania z zasobu aktowego CAW oraz przeprowadzenia szczegółowych poszukiwań dot. intersującej Pana osoby, należy przesłać wypełnione zgłoszenie o udostępnienie materiałów archiwalnych (dostępne na stronie internetowej CAW w zakładce UDOSTĘPNIANIE/FORMULARZE )
Po uzyskaniu zgody Dyrektora CAW (informacja o uzyskaniu zgody dostępna pod numerem telefonu 261-813-192) należy zgłosić się do Pracowni Informacji w celu ustalenia ewentualnych sygnatur oraz wypisania i złożenia rewersów.
Szczegółowe informacje dot. zasad udostępniania, Regulamin, informator o zasobie CAW dostępne są na stronie caw.wp.mil.pl

_________________
Pozdrawiam Marcin - syn Remigiusza, wnuk Eugeniusza, prawnuk Konstantego, 2xprawnuk Józefa, 3xprawnuk Ignacego, 4xprawnuk Jana(?)...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LitwosOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-05-2016 - 16:47
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2016
Posty: 738

Status: Offline
Witam,

Jezeli ktos bywa w CAW i moglby zeskanowac teczke z akt personalnych, prosze o wyslanie mi prywatnej wiadomsci i podanie ceny/kosztow.

Dziekuje z gory.

Pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BEGIERTOffline
Temat postu: Archiwum Wojskowe CAW Warszawa ...Akta zołnrzy na Zachodzie  PostWysłany: 20-05-2016 - 19:07
Sympatyk


Dołączył: 06-03-2016
Posty: 60
Skąd: RFN
Status: Offline
Witam serdecznie ...


Zwracam sie z uprzejmą i serdeczną pomoc w powyzszej sprawie....

W Centralym Archiwum Wojskowe w Warszawie znajdują sie akta personalne
dziadka mojego ,chodzi dokładnie o kolekcje akt personalnych zołnierzy powracających z PSZ na Zachodzie ..
Archiwum poinformował mnie iz ,kwerendy wykonuje wyłącznie w sprawach poswiadczeniowych ,dla celów prawno-administracyjnych i przede wszystkim ustalenia czasu ,miejsca słuzby dla potrzeb emerytalnych -rentowych .Natomiast kwerendy do badan genealogicznych są wyłącznie udostepnione wyłącznie osobiscie .

Moje zapytanie w jaki sposób mozna otrzymac powyzsze kopie akt ,zeby pracownik CAW w Warszawie wykonał osobiscie .

O ile ktos wie uprzejmie prosze równiez o informacje ...co moze byc w takich aktach dokładnie .

Z góry serdecznie dziekuje za rozpatrzenie mojej gorącej prosby .

Łącze wyrazy szacunku ,oraz serdecznie
pozdrawiam

Dariusz Razz

*Moderacja proszę o pisanie postów w odpowiednich działach (JarekK)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
PięknorękiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2016 - 16:30
Sympatyk


Dołączył: 28-08-2010
Posty: 14

Status: Offline
Dzień dobry,

zwracam się z podobną prośbą co przed-piśca (?). Jeśli ktoś mógłby pomóc mi w ustaleniu sygnatur teczki mojego pradziadka, byłbym bardzo zobowiązany. Dla mnie to jedna podróż do Warszawy mniej.

Proszę o informację na priv.

pozdrawiam,
Adam Jaworski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
T0masz_0Offline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2016 - 15:01
Sympatyk


Dołączył: 07-07-2011
Posty: 196

Status: Offline
Witam wszystkich,


Czy ktoś wie co się stało ze stroną CAW?
Może coś się zmieniło w dostępie?

Pod dotychczasowym linkiem: http://caw.wp.mil.pl/ pojawia się okienko logowania.


pozdrawiam
Tomek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-06-2016 - 15:56
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1799
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie ma CAW, jest WBH, jak widać pełna konspiracja
http://telewizjarepublika.pl/powstanie- ... 32674.html


http://wbh.wp.mil.pl/pl/index.html


Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.658718 sekund(y)