Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
rempageOffline
Temat postu: Metryka w języku Litewskim z parafii Akmenes - ok  PostWysłany: 04-04-2016 - 00:22
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2016
Posty: 215
Skąd: Katowice
Status: Offline
Witam serdecznie. To mój pierwszy post na tym zacnym forum. Proszę o pomoc w przetłumaczeniu metryki małżeństwa w języku Litewskim z parafii Akmenes- Jonas Montvydas i Julia Grycute (nie wiem czy to poprawna pisownia)

https://www.flickr.com/gp/131745287@N04/0W58Gf

dziękuję,

Adam


Ostatnio zmieniony przez rempage dnia 06-12-2016 - 00:07, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Witold_LTOffline
Temat postu: Metryka w języku Litewskim z parafii Akmenes  PostWysłany: 21-06-2016 - 08:26


Dołączył: 16-06-2016
Posty: 4

Status: Offline
Spróbuje tłumaczyc (i przepraszam za swój język polski. Nie mam słowników, więc...

Roku 1915 miesąca stycznia 18 dieną przez J.E. Biskupa Zmudzi dispensowano z przeskody NNN* w kosciole Vėgerių jego (koscioła?) kuriat Vitkevičius przy obojętniej zgode błagosławil związek małżeński.
Jonas Montvydas, młodzian, lat 33, gospodarz, z Alsiai, z gminy i parafii Akmenes i Julė Gryciūtė, 28 lat, gospodarzka, z Suginčiai, gminy Vėgeriai, parafia Akmenės, obojga z powiatu Mažeikiai.
Rodzice młodziana: Jonas Montvydas i Rozalija Diemontaitė (?). Rodzice niewiasty: Domininkas Gricius i Pranciška Norvaišaitė. Swiadki: Antanas Montvydas, Leonas Gricius i inni.

Nazwiska, imiona a nazwy zostawił się jak brzmi po litewsku.


*nie udało się zdecydować, co to znaczy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rempageOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-06-2016 - 11:11
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2016
Posty: 215
Skąd: Katowice
Status: Offline
Dziękuję Panu serdecznie. Bardzo mi to pomogło.
Szkoda że wcześniejsze metryki są pisane już tylko po rosyjsku cyrylicą.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.522751 sekund(y)