Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
kierejkaOffline
Temat postu: Proszę o pomoc  PostWysłany: 06-01-2016 - 13:21
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2013
Posty: 468
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Dzień dobry,
poszukuję niejakiego Filipa Kire i znalazłam stronę gdzie jest wymieniony (chyba), ale nie rozumie czego dotyczy zapis (u dołu strony Philippe Kire).

http://www.geneanet.org/genealogie/fr/kire.html


Pozdrawiam
Kasia z Kierejewskich

_________________
Justyna Wiśniewska, c. Adama, ur. ok. 1814;
Walenty Kierejewski, s. Jana, ur. ok. 1750
Ślub: Karol Fischer i Joanna/Krystyna Weiglin, przed 1818.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Maczuga_PiotrOffline
Temat postu: Proszę o pomoc  PostWysłany: 20-03-2016 - 21:11
Sympatyk


Dołączył: 10-09-2015
Posty: 41

Status: Offline
Witaj,

Na dole strony są podane stare dzieła (książki) zwierające szukane nazwisko - w tym przypadku Kire. Jedną z osób jest właśnie Phillipe de la Kire. Z tej strony nie wynika za wiele, bo po więcej trzeba wykupić konto premium.

Poszukłame jednak w internecie. Ta osoba figuruje w spisie książek godnych przeczytania, który został wydany w 1802. https://archive.org/details/dictionnairebibl02ducl

Tytuł to "Dictionnaire bibliographique, historique et critique des livres rares, precieux, singuliers, curieux, estimés et recherchés : qui n'ont aucun prix fixe ... soit manuscrits avant et depuis l'invention de l'imprimerie, soit imprimés ... avec leur valeur ... auxquels on a ajouté des observations et des notes pour faciliter la connoissance exacte & certaine des éditions originales ... suivi d'un essai de bibliographie .."

Wchodząc do PDFa https://ia600709.us.archive.org/17/item ... 02ducl.pdf na stronie 28 znalazłem tego Phillipa. Jest on autorem książki "L'Art de Serrurerie & de Charpenterie , compofé par Mathurin JOUSSE, avec des corrections & des augmentations, par Philippe de la Hire. Paris, 1751. in-fol. avec figures. 8-ŕ-10 liv. "

Jednak niestety automatyczny OCR źle sczytał nazwisko ze skanów i nie jest to "de la Kire", ale "de la Hire".

Mam nadzieję, że pomogłem Smile

Pozdrawiam,
Piotr
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kierejkaOffline
Temat postu: Proszę o pomoc  PostWysłany: 21-03-2016 - 06:43
Sympatyk


Dołączył: 25-05-2013
Posty: 468
Skąd: Gdańsk
Status: Offline
Piotrze,
serdecznie dziękuję za poświęcony czas i wyczerpującą odpowiedź - bardzo mi pomogłeś! Very Happy

Pozdrawiam serdecznie
Kasia z Kierejewskich

_________________
Justyna Wiśniewska, c. Adama, ur. ok. 1814;
Walenty Kierejewski, s. Jana, ur. ok. 1750
Ślub: Karol Fischer i Joanna/Krystyna Weiglin, przed 1818.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.657669 sekund(y)