Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jurowski_RafałOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-01-2015 - 20:40
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2011
Posty: 191

Status: Offline
Dobrze, trzymam kciuki !
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2015 - 16:28
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Dzien dobry,

zastanawiam sie czy sa juz jakies aktualnosci dotyczace prac nad diecezja wilenska?
Dziekuje i pozdrawiam,

Kinga Vnuk

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2015 - 16:48
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
stan na dziś jest taki, że czekamy na odpowiedź z FS na nasze pismo, w którym określiliśmy (na podstawie tego wątku i działań innych) "set startowy", czyli zaproponowaliśmy zakres, który wydaje się nam najmniej problematyczny.
Ostatni sygnał o postępach prac (już wewnatrz FS) otrzymalismy 4 lutego. Mniej więcej wiemy "jak" (choć oczywiście w trakcie może wystąpić potrzeba korekt ustaloncyh 'procedur'), nie wiemy kiedy start. "Czy" - chyba nie jest probleem:)
Okresłenie terminów, technicznie wykonanie skanów i reszta - to już niestety nie mamy wpływu.

"Na boku" (czyli poza FS, ale w 'temacie') w oczekiwaniu na postępu wewntrzęnych prac FS możemy równolegle pobierać materiały z e-paveldas, opisywac je, indeksować wstawiać kopie do metryki (by ułatwić korzystanie) - ale to ułatwienie nie publikacja nowych materiałów.

Musimy liczyć się z korektą wysłanych propozycji, czyli "co na początek" jest w formie naszych sugestii, a nie uzgodnionego zakresu.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2015 - 19:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Dziekuje bardzo za odpowiedz. Bede wobec tego dalej cierpliwie ( lub mniej Wink ) czekac na dalsze uaktualnienia tego tematu.
Pozdrawiam

Kinga Vnuk

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2015 - 19:07
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Staram się bez zwłoki dopisywac, gdy jet coś nowego:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kliszaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2015 - 13:58


Dołączył: 29-04-2015
Posty: 3

Status: Offline
witam,

na jakim etapie są prace, chętnie przyłączę się do projektu

pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 29-04-2015 - 14:04
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Lista została wysłana wraz ze zgoda na publikacje, FS ma utworzone konto na naszym serwerze, czekamy na skany.
Gdy dotrą -trzeba będzie je obrobić, sprawdzić etc. Co dokłądnie i kiedy dotrze? Nie wiem. Nie mamy deklaracji ze strony FS dot. harmonogramu przesyłania. Mamy potwierdzenie, że tak, nie wiemy w jakich partaicj tj kiedy i co;)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kliszaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2015 - 14:03


Dołączył: 29-04-2015
Posty: 3

Status: Offline
czy jest szansa że dostaniemy skany z parafii Bachmaty?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 06-05-2015 - 14:12
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
nie wiem i raczej nie będę wiedział

c.d. dla zainteresowanych, nie zmienia to powyższej odpowiedzi


Wątek był przeznaczony dla osób, które chciałyby uczetniczyć w procesie budowania listy. Nie udało się zebrać w szybkim tempie sensownych sugestii, to co powstało - poszło (bez uwzględnienia np planów publikacji na e-paveldas), coś z tego testowo powinno być (to moja ocena, nie potwierdzony fakt) w miarę niedługo.

Podsumowując: wpływ na czas i zawartość pierwszej transzy jest obecnie zerowy. Etap przygotowania propozycji za nami. Teraz jedynie możemy czekać, jedyne co ew. można zrobić to podnieść gotowość do opracowania tego co przyjdzie do formy przyjznej dla użytkownika. Ale bez żadnych wstępnych "zrobię to i to" czyli ew. zgłosić się do opracowania materiałów w ciemno, spóbować na innych etc.

W przypadku, gdy będzie potrzebna terminowa praca, analogiczna do tej, o której pisałem..być może zdecyduję się na ponowne ogłoszenie.

pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
solec1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2015 - 10:43
Sympatyk


Dołączył: 25-02-2015
Posty: 542
Skąd: Pionki
Status: Offline
Witam,
kilka dni temu zainteresowałem sie poszukiwaniami na Wilenszczyznie (skad pochodza przodkowie mojej zony) i trafiłem na niniejszy watek.
Chciałem uprzejmie zapytac, czy istnieje szansa na publikacje skanow akt dla parafii sw.Franciszka z Asyzu i sw.Bernarda w Wilnie? Ewentualnie innych wilenskich parafii, ktorych nie ma na epaveldas?
Czy informacja o planach epaveldas na 2015 i 2016 jest dostepna publicznie? - jesli tak, to gdzie mogłbym ja znalezc?
Dziekuje i pozdrawiam - Mariusz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
teresa_kisztelińskaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-02-2016 - 19:06
Sympatyk


Dołączył: 12-02-2016
Posty: 112

Status: Offline
Witam, chcę zapytać o skany dokumentów parafii Rykonty (Troki) na Litwie. Czy macie Państwo wiedzę, czy istnieją plany dygitalizacji dokumentów metrycznych tej parafii. Poszukuję metryk na nazwiska Masalscy i Sienkiewicze. Jeśli mogłabym pomóc w pracach to chętnie pomogę.

Pozdrawiam,
Teresa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-02-2016 - 10:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Witam,

Jestem bardzo zainteresowana postępem prac tego ogromnego projektu.

Chętnie pomogę, o ile znajomość języka rosyjskiego nie jest konieczna i można pracować zdalnie.

Najbardziej interesują mnie parafie powiatu wileńsko-trockiego (Orany i Marcinkańce) oraz parafie rzymskokatolickie miasta Wilna (św. Rafała, oraz Św. Piotra i Pawła)

Pozdrawiam,

Michalina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Albin_KożuchowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2016 - 19:36
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2008
Posty: 550

Status: Offline
Witam

Minęło prawie dwa lata, jak Włodek poruszył temat mikrofilmów z FS. No i mamy już te mikrofilmy online. Myślę, że to działania Włodka przyniosły w końcu efekt. Zapał chyba jeszcze nie minął u osób, które były zainteresowane tymi zasobami z APH Wilno. Dobrze by było teraz metryki z tych mikrofilmów uporządkować i opracować podobnie jak metryki z Archidiakonatu Białostockiego. Dopiero w następnym etapie można byłoby już indeksować poszczególne parafie. Niektórzy zresztą już zaczęli indeksować /Forum Rodów Grodzieńskich/. Ale moim zdaniem należałoby najpierw zrobić porządek z mikrofilmami, chodzi o ściągnięcie tych metryk i ich uporządkowanie. Nie wiem, jak to się ściąga zdjęcia z takich mikrofilmów. Ale od tego chyba trzeba zacząć.

_________________
Pozdrawiam AlbinKoz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2016 - 19:47
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31716
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Nasz (PTG), w tym mój, wkład w publikacje przez FS był nieznaczny. Zabiegaliśmy (jako podmiot posiadający zgodę wileńskiego archiwum) o publikację u nas. Niestety - zainteresowanie wkładem pracy niewielkie:(
Także z tego powodu decyzja FS o samodzielnej publikacji (choć być może z większym ryzykiem błędów), później co prawda niż mogło być w zarysowanym w tym wątku scenariuszu..ale cóż:)

Litewskie archiwa (a przynajmniej znacząca część z nich) jest otwarte i cieszy, że każda forma publikacji (typu "open") jest przez nie wspierana.
Również nas bardzo swego czasu ucieszyło wspólne stanowiska, które wypracowaliśmy z FS - digitalizacja "gratis" ale gdy jest zgoda na publikację:)
To nawet chyba ważniejsze i skutki szersze przyniosło, "free lunch" jak najbardziej ale dla wszystkich;)

Na marginesie: w serwisie metryki.genealodzy.pl mogą (w dalszym ciągu - zależne od chęci, tj od zrobienia) pojawić się nie tylko skany mikrofilmów (z FS) ale i to co litewskie archiwa z terenu dawnej diecezji wileńskiej wytworzyły samodzielnie (nie tylko metrykalia:)
Niby domyślnie to samo z polską siecią państwowych archiwów...ale na piśmie z polskich APów nikt tego nie dał tak ogólnie;)
Także i dlatego - ukłony głębokie i czapki z głów dla litewskich, a szczególnie Pani Dyrektor Wileńskiego Historycznego.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 13-06-2016 - 21:22
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3138

Status: Offline
Dla przypomnienia sobie o o chodzi prześledziłem ponownie cały watek i ,, nadal nie rozumiem. Czy celem jest transparentność w dostępie (w domyśle w sieci) do skanów FS czy tez niezależne umieszczenie tych a przynajmniej części skanów w metrykach na genealodzy? W pierwszym przypadku moja wiedza jest za mała a wyobraźnia zbyt wielka (nie mamy na to wpływu) aby wierzyć w powodzenie. Natomiast w drugim przypadku ( jeśli jest zgoda dyrekcji archiwum wileńskiego na udostępnieni PTG mikrofilmów) należy po prostu (wzorem Archidiakonatu) brać się do roboty.Oczywiście nie od razu za wszystko ale etapami. Próbę poczynając od dekanatów grodzieńskiego i wołkowyskiego bo wobec nich padły deklaracje zaangażowania się do pracy. Choć tylko z platonicznego zainteresowania ja tez się deklaruję.
Dla jasności żeby nie mieszać wszystkiego z wszystkim,doprecyzujmy - chodzi o zasoby z archiwum w Wilnie a nie Grodnie, Białymstoku czy skądkolwiek indziej !!! . To zadania na ewentualnie zupełnie inna przedsięwziecia.
Proponuję praktycyzm czyli powołanie grupy do tych dekanatów (mogą być oba naraz) a nie teoretyzowanie.
Dla jasności nie ma przeszkód aby powstały grupy inicjatywne dla innych dekanatów.I pytanie czy ten sposób jest do zaakceptowania czy nadal będzie to watek rojący sie - nomem omen -rojeniami.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.452021 sekund(y)