Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
katiqqOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 09-01-2016 - 19:42
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2009
Posty: 202

Status: Offline
Witam serdecznie.
Potrzebuję Państwa pomocy przy odnalezieniu miejscowości. Z odnalezionych aktów ślubów dowiedziałam się, że jeden z braci urodził się w miejscowości Potok, drugi w Trzydniku. Na stronie lubgens odnalazłam sumariusze z Trzydnika i niestety nie widzę tam poszukiwanego wpisu dotyczącego Tomasza. Jeśli zaś chodzi o kolejnego brata - Michała i Potok, to bardzo proszę o potwierdzenie czy słusznie rozważam, że chodzić mogło o Potok Wielki? W akcie zgonu Michała wpisano, że pochodził z Rzeczycy Ziemiańskiej, dlatego sądzę, że Potok Wielki wchodzi w grę. Dodam tylko, że bracia rodzili się w latach 1809 - 1814. Czy wiadomo coś Państwu na temat dostępności aktów z Potoku z tych lat?
Byłabym niezmiernie wdzięczna za pomoc.

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 12:28
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam Katarzyno i moje pytanie, dlaczego nie chcesz by Ci pomóc, a jednocześnie prosisz o pomoc, bo bez podania nazwiska, ( bo może już ktoś to ma ), tylko jaka wieś, to Potok jest koło Rakowa, jest i koło Bałtowa i nigdy nie wiadomo który, aż się znajdzie metryki. Z kolei Trzydnik, to tu to lubelskie ma w jednym placu koleżanka Łucja. Pomogłem, nie pomogłem, ale temat ruszyłem i może ktoś jeszcze Ci podpowie. Poszukam też coś innego u siebie z metrykami niż Lubgens ( dobrze by też było wiedzieć, jak parafia dla Trzydnika i Potoku wtedy była ), może tam będzie coś dla Ciebie Kasiu, pozdrawiam i podam linki, ale wszędzie jest szukanie po nazwisku - Julian ;
http://fotolubgens.lubgens.eu/index.php ... 2/start-15
http://teatrnn.pl/leksykon/kalendarium/ ... ?f=Sawicki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_PizońOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 13:22
Sympatyk


Dołączył: 17-12-2007
Posty: 259

Status: Offline
Witam
Trzydnik i Rzeczyca Ziemiańska należą do parafii Rzeczyca Ziemiańska. Przed 1772 r. te miejscowości należały właśnie do parafii Potok Wielki.
Proszę o podanie więcej szczegółów, w szczególności nazwiska bo po samych imionach do niczego nie dojdziemy.
Akta urodzeń z Rzeczycy Ziemiańskiej z lat o których Pani pisze jest dostępny bez problemu na lubgens. Jeżeli interesują Panią zdjęcia aktów proszę o kontakt na priv. Posiadam sfotografowaną część akt z parafii Rzeczyca Ziemiańska m.in. z lat 1809-1814.
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
katiqqOffline
Temat postu: Trzydnik i Potok  PostWysłany: 10-01-2016 - 17:43
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2009
Posty: 202

Status: Offline
Witam. Jak zakładam Michał i Tomasz Nicewiczowie byli braćmi, którzy poślubili siostry Franciszkę i Zuzannę Mościckie.

Z aktu ślubu Michała wynika, że urodził się w 1809 r. Niestety data nie odpowiada dacie ślubu jego rodziców Franciszka i Apolonii ze Ślusarskich (1812) http://fotolubgens.lubgens.eu/picture.p ... tegory/120 wpis drugi od góry po prawej stronie.
Chciałabym potwierdzić, że Tomasz i Michał byli braćmi, dlatego zależy mi na dotarciu do aktów urodzenia. Niestety w Trzydniku nie znalazłam Tomasza, a akta z Potoku z tego okresu nie są zdaje się dostępne. Na uwagę zasługuje również fakt, że zdaje się, że w akcie ślubu Tomasza błędnie wpisano nazwisko panieńskie matki Zuzanny - Urszuli Krzymowskiej, jako matki Tomasza - Apolonii. Co do sióstr Mościckich sytuacja również przedstawia się w ten sposób, że nie udało mi się odnaleźć w Budziszynku aktu ur. Zuzanny, a miejscowości gdzie urodziła się Franciszka (Urów, Urowo?) nie potrafię umiejscowić.
Wiem, że w Gościeradowie również była rodzina Nicewiczów i być może byli spowinowaceni z moimi Nicewiczami, ale niestety póki co nie ma dostępu do akt z tamtego okresu.

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.657334 sekund(y)