Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gieniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2015 - 08:19
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
Witam cię Vasquez,
od września otwierają podwoje Archiwum, to jeżeli to prawda, że mają tę parafię Jaworzno, to sprawdzę ci tę Agnieszkę Kotyla.
Zaznaczę kartką, to potem poprosisz fotografa z archiwum, aby ci przesłał akt meilem.
Pozdrawiam cię.
Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ApisOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2015 - 08:42
Sympatyk


Dołączył: 22-05-2008
Posty: 73
Skąd: Krzeszowice / Małopolska
Status: Offline
witam,
może ktoś kojarzy czy archiwum dysponuje księgami parafii Nowa Góra k. Krzeszowic?

Robert Kuczara

_________________
Genealogia rodzin regionu Ziemi Krzeszowickiej: Krzeszowice, Czatkowice, Tenczynek, Morawica, Nowa Góra, Zalas, Paczółtowice i okolic.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2015 - 09:16
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
gienia napisał:
Witam cię Vasquez,
od września otwierają podwoje Archiwum, to jeżeli to prawda, że mają tę parafię Jaworzno, to sprawdzę ci tę Agnieszkę Kotyla.
Zaznaczę kartką, to potem poprosisz fotografa z archiwum, aby ci przesłał akt meilem.
Pozdrawiam cię.
Gienia

Ogromnie dziękuję, Gieniu!

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 10-08-2015 - 09:38
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
Apis napisał:
witam,
może ktoś kojarzy czy archiwum dysponuje księgami parafii Nowa Góra k. Krzeszowic?

Robert Kuczara

Witam,
będziesz musiał zadzwonić we wrześniu. Siostry zakonne są bardzo sympatyczne i chętnie odpowiedzą, czy mają te księgi metrykalne.
Telefon: /12/628 81 32 i /12/628 81 33 , archiwum kurii metropolitalnej.
Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
VasquezOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-08-2015 - 13:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 17-05-2008
Posty: 375

Status: Offline
Droga Gieniu,

Niestety, okazało się - a raczej powtórnie się okazało, gdyż już kiedyś o tym pamiętałem - że księgi metrykalne z Jaworzna w zasobie Archiwum Archidiecezjalnego w Krakowie zaczynają się dopiero od 1817r., więc nie znajdziemy tam Agnieszki z.d. Kotyla. W każdym razie i tak ogromnie dziękuję za chęć pomocy. Smile

_________________
Pozdrawiam,

Karol.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mantua1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 13-10-2015 - 11:25
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2011
Posty: 435

Status: Offline
Witam.Mam olbrzymią prośbę do osób które wybierają się w najbliższym czasie do Archiwum Krakowskiego.Dzwoniłem do miłych pań które potwierdziły iż na miejscu znajdują się interesujące mnie księgi.
Czy ktoś mógłby zamówić księgę chrztu z parafii Nowa Góra i odnaleźć w roku 1885 chrzest Józefa Dyba(urodził się w Filipowicach)??Interesują mnie wszystkie informacje na jego temat a najbardziej info o jego rodzicach i dziadkach.
Pozdrawiam serdecznie
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2015 - 15:31
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
mantua1 napisał:
Witam.Mam olbrzymią prośbę do osób które wybierają się w najbliższym czasie do Archiwum Krakowskiego.Dzwoniłem do miłych pań które potwierdziły iż na miejscu znajdują się interesujące mnie księgi.
Czy ktoś mógłby zamówić księgę chrztu z parafii Nowa Góra i odnaleźć w roku 1885 chrzest Józefa Dyba(urodził się w Filipowicach)??Interesują mnie wszystkie informacje na jego temat a najbardziej info o jego rodzicach i dziadkach.
Pozdrawiam serdecznie
Marek

Witam cię,
jeżeli nikt inny nie zaproponuje ci tego szperania w księgach metrykalnych, to czy mogę poszukać dopiero w listopadzie 2015? Trochę jestem zawalona zamówieniami.
Albo zamów sobie kwerendę w archiwum. Daj znać co postanowiłeś.
Gienia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mantua1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2015 - 15:42
Sympatyk


Dołączył: 07-06-2011
Posty: 435

Status: Offline
Jasne pani Gieniu będę wdzięczny za pani pomoc;)Kilka tygodni czekania nie robi dla mnie różnicy także gdyby miała pani sposobność sprawdzenia to będzie super:0
Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-10-2015 - 16:19
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
OK Marek,
to do 20 listopada 2015 roku. Poszukam na pewno chrztu Józefa i td.
Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
geomorfinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-10-2015 - 11:55
Sympatyk


Dołączył: 22-04-2013
Posty: 94

Status: Offline
Witam,
chciałabym prosić o pomoc w odnalezieniu 2 aktów urodzeń.
Prosiłam o kwerendę w archiwum, ale otrzymałam maila zwrotnego od księdza, że nie przeprowadzają kwerend, a zainteresowani sami szukają w zasobach archiwum.
Niestety, mieszkam w innej części kraju i nie mam możliwości zrobienia sobie wycieczki do krakowskiego archiwum.
Pozdrawiam,
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 28-10-2015 - 08:07
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
geomorfina napisał:
Witam,
chciałabym prosić o pomoc w odnalezieniu 2 aktów urodzeń.
Prosiłam o kwerendę w archiwum, ale otrzymałam maila zwrotnego od księdza, że nie przeprowadzają kwerend, a zainteresowani sami szukają w zasobach archiwum.
Niestety, mieszkam w innej części kraju i nie mam możliwości zrobienia sobie wycieczki do krakowskiego archiwum.
Pozdrawiam,
Joanna

Witam cię,
ja będę w archiwum po 20 listopada 2015 rok.
Mam nadzieję, że masz jakieś konkretne daty, jeśli tak to napisz.
Gienia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dorotabilOffline
Temat postu: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 17-01-2016 - 10:20
Sympatyk


Dołączył: 15-01-2016
Posty: 12

Status: Offline
Czy może ktoś wybiera się do Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie? Potrzebuje sprawdzenia kilku informacji.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kikoo1978Offline
Temat postu: Re: Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie  PostWysłany: 09-02-2016 - 12:43


Dołączył: 14-08-2015
Posty: 8

Status: Offline
dorotabil napisał:
Czy może ktoś wybiera się do Archiwum Kurii Metropolitalnej w Krakowie? Potrzebuje sprawdzenia kilku informacji.


witam, ja tez jestem zainteresowana odnalezieniem 2 aktow urodzenia poniewaz mieszkam za granica i nie mam mozliwosci. Wiec jesli jest ktos z forumowiczow chetny i zyczliwy to z gory dziekuje.

Ola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MeduzaOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 09-02-2016 - 23:50
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2013
Posty: 120

Status: Offline
Witam , mam prośbę o odnalezienie aktu urodzenia Bazyl Zieliński około roku 1778 w Krakowie , syn Jana i Katarzyny Zielińskich a może istnieje akt ślubu Jana i Katarzyny Zielińskich ,a może Jan i Katarzyna mieli więcej dzieci .Jeśli jest ktoś chętny i życzliwy to ja z góry serdecznie dziękuje i serdecznie pozdrawiam Anna Very Happy kwiat
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gieniaOffline
Temat postu: Archiwum Archidiecezjalne w Krakowie cennik zdjęć  PostWysłany: 11-02-2016 - 12:41
Sympatyk


Dołączył: 02-01-2012
Posty: 357

Status: Offline
Witam,
a nie ma tej parafii on-line? Sześć kościołów jest zeskanowane i są w sieci: parafia p. w. św. Szczepana, św. Florian, św. Anna, Wszystkich Świętych, św. Wacława i Najś. Marii Panny.
Parafia św. Szczepana nawet jest trochę zindeksowana na stronie MTG http://www.mtg-malopolska.org.pl/ksiegimetrykalne.html
Powodzenia
Gienia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.735835 sekund(y)