Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 17:27
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Andrzeju: a już się zacząłem niepokoić:)) milczniem i brakiem takiego pytania
niegłupio byłoby gdyby tak dali - nie? banalnie, szybko, prosto

wracając do meritum czyli odpowiedzi: krew po i łzy i żadnego automatyzmu
na razie jestem zbyt zajęty kilkoma rzeczami na różnych etpach, żeby próbować zasadę wyprówadzić (próbować! nie zakładam, ze będę w stanie:)

ale gdyby choć tego nie podmienili to już byłaby furtka -przy ineksacji wiadomo byłoby co przy konkretnym rekordzie (nawet kilku;) załączyć jako ułatwienie dl akolejnych osób, czyli nawet gdyby trzeba było łuskac - to raz by wystarczyło "na lata" i ew. możnaby linkowac (np w genetece) zewnętrznie
trochę roboty by było, ale jendorazowej
no chyba (a pewnie tak by bylo, skoro "userfriendly" toto jest - to taki krok nie zdziwiłby mnie) zmienili..i praca psu na budę (case szwa sprzed paru lat)

"człowiek zamknął, człowiek otworzy" ;P ale ..;(

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dekanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 21:46
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2014
Posty: 38

Status: Offline
Czy mógłby Kolega przestrzegać zasad gramatyki i ortografii? Czytanie postów Kolegi to droga przez mękę...
Przecież można się podeprzeć pomocą komputera. Chodzi o zwykły szacunek dla czytających.
Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 21:48
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
bardzo szanuję czytających, staram sie to okazac poprzez treść
zasoby komputera zdecydowałem się też treści pośiwęcić wiec na wodotryski nie zostaje mocy

nie moge obiecac poprawy z czystym sumieniem - byłoby to na wyrost

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dekanOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 21:50
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2014
Posty: 38

Status: Offline
... bez komentarza.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 21:51
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
a jednak Smile

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
EderOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 22:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-11-2008
Posty: 428
Skąd: Toruń
Status: Offline
To prawda, że nie łatwo się to czyta, ale Włodek tak ma i już. Ja się przyzwyczaiłem.
Andrzej
PS. A wracając do głównego tematu - czy PTG prowadzi rozmowy w celu poprawienia tego serwisu?


Ostatnio zmieniony przez Eder dnia 22-07-2015 - 23:15, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-07-2015 - 22:56
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31712
Skąd: Warszawa
Status: Offline
chyba już nie prowadzi (domyślam się, że o "skanalizowanych negocjacjach" piszesz)
postulaty zgłoszone, miejsce na opinie uodstpenione

co pozostaje... (pod warunkiem, że znajda się chętni do roboty) ultimate actiona:) wystąpić o pliki i je opublikować..nic innego mi do głowy nie przychodzi
masz pomysła?

parcownicy APów naprawde przy projekcie się napracowali i (delikatnie ujmę:) takze ich efekty przentacji nie przekonują:)
skany ok (tzn chyba..nie wiem jak kontrola jakości była robiona, ale to co są - to są bardzo oki), zakres i tempo - imponujące
tylko ten element łaczący informację z użytkownikiem..dleikatnie ni eujmę, więc zmilczę

alternatywa j.w. przekazanie nam albo sposobu skodowania nazw plików, albo wręcz pełnej tablicy imożliwjacej linkowanie j.w.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukas49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2015 - 15:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2013
Posty: 265
Skąd: Toruń
Status: Offline
Kolejny weekend w portalu GWA przeprowadzane są prace aktualizacyjne. Tydzien temu było podobnie. Strona działała dopiero w poniedziałek.
Coś nie bardzo mi się chce wierzyć, że prace tego rodzaju wykonywane są w soboty i niedziele. Sad

_________________
Pozdrawiam - Jan

szukam: Łukasik, Zalewski - Kujawy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ahavitaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-07-2015 - 17:43
Sympatyk


Dołączył: 14-02-2015
Posty: 208

Status: Offline
Może ten, co tam pracuje przy tym projekcie, od poniedziałku do piątku pracuje gdzie indziej, a projekt w archiwum to jego weekendowa "fucha"; dla mnie bez roznicy, wczoraj tez mi sie nie otwieralo, przedwczoraj tez :/ pozdrawiam, Asia

_________________
Poszukuje metryk ewanelikow Kribbe,Kripp,Kriep,ewent.Krübbe.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
a.celmerOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2015 - 08:16


Dołączył: 27-07-2015
Posty: 1

Status: Offline
Korzystałem z portalu przez cały weekend. Może napiszę instrukcję, gdyż sam mam problem z nową technologią, a bardzo przyjemnie przeglądało mi się pracę indeksujących.

Naciśnąłem przycisk odśwież w piątek, gdyż przeczytałem, że portal ma nie działać do godziny 14. Trochę poszukałem w internecie i okazało się, że przycisk Odśwież usuwa sciągnietą przez przeglądarkę kopię strony, czyli jeśli dobrze rozumiem to niektórzy z was nie oglądaja portalu z internetu tylko swoją wersję z komputera. Sam się dziwię, ale tak działa przeglądarka.

Uważam jednak, że taka informacja powinna znajdować się na stronie internetowej, gdyż nie każdy może się znać na komputerze, przykładem może być moja osoba, która, gdyby nie wolny czas emerytury nie znalazłaby rozwiązania.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Barbara_KubckaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 27-07-2015 - 16:17
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 20-04-2007
Posty: 288

Status: Offline
Witam,
u mnie nic się nie otwiera, co mam zrobić, żeby strony obejrzeć? Co to znaczy, że "niektórzy z was nie oglądaja portalu z internetu tylko swoją wersję z komputera"?
Będę wdzięczna instrukcję.
Pozdrawiam
Barbara Kubacka

_________________
Barbara Kubacka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lukas49Offline
Temat postu:   PostWysłany: 02-08-2015 - 11:29
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 06-09-2013
Posty: 265
Skąd: Toruń
Status: Offline
a.celmer napisał:
Korzystałem z portalu przez cały weekend. Może napiszę instrukcję, gdyż sam mam problem z nową technologią, a bardzo przyjemnie przeglądało mi się pracę indeksujących.

Naciśnąłem przycisk odśwież w piątek, gdyż przeczytałem, że portal ma nie działać do godziny 14. Trochę poszukałem w internecie i okazało się, że przycisk Odśwież usuwa sciągnietą przez przeglądarkę kopię strony, czyli jeśli dobrze rozumiem to niektórzy z was nie oglądaja portalu z internetu tylko swoją wersję z komputera. Sam się dziwię, ale tak działa przeglądarka.

Uważam jednak, że taka informacja powinna znajdować się na stronie internetowej, gdyż nie każdy może się znać na komputerze, przykładem może być moja osoba, która, gdyby nie wolny czas emerytury nie znalazłaby rozwiązania.


Nie sądzę aby tak działał portal GWA. Gdyby każdy użytkownik po zalogowaniu pobierał całą zawartość strony na swój komputer zatkałoby to całkowicie możliwości nawet największych i najszybszych serwerów.
A przecież każdemu administratorowi zależy aby portal odwiedzała jak największa ilość użytkowników a także aby wczytywał się on szybko.
W przeglądarkach internetowych, w celu przyspieszenia ładowania stron, stosowane jest kopiowanie na komputer użytkownika niektórych ich elementów, zwłaszcza stron bardzo często odwiedzanych. Żadna z przeglądarek nie pobiera całych stron internetowych.
Użycie programu czyszczącego zawartość komputera może usunąć z niego wszelkie zbędne pliki np. historia przeglądania stron, tymczasowe pliki najczęściej przeglądanych stron. Moim zdaniem nie spowoduje tego naciśnięcie klawisza F5 (Odśwież). To tylko ponowne uruchomienie strony w przypadku problemów z jej wczytywaniem.


Barbara_Kubcka napisał:
Witam,
u mnie nic się nie otwiera, co mam zrobić, żeby strony obejrzeć? Co to znaczy, że "niektórzy z was nie oglądaja portalu z internetu tylko swoją wersję z komputera"?
Będę wdzięczna instrukcję.
Pozdrawiam
Barbara Kubacka


Pani Barbaro, u mnie też często są problemy z wczytywaniem skanów. Od wczoraj nie mogę wczytać dosłownie żadnego. To największy minus portalu GWA od samego początku.
Nie ma też żadnych informacji o pracach technicznych na serwerze GWA. Wcześniej pojawiały się takie komunikaty uprzedzając użytkowników o niedostępności portalu. Sad

_________________
Pozdrawiam - Jan

szukam: Łukasik, Zalewski - Kujawy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
katiqqOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-08-2015 - 20:09
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2009
Posty: 202

Status: Offline
Od półtora tygodnia usiłuję obejrzeć indeks urodzin, który znajduje się prawdopodobnie na zdjęciu 57 (litera G)
http://www.genealogiawarchiwach.pl/#que ... archer=big
niestety bez żadnego efektu.
Czy to zacznie kiedyś normalnie działać?

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Nejman_AndrzejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-08-2015 - 20:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-07-2007
Posty: 220

Status: Offline
Witam,


mi to się szybko otworzyło. Chodzi o ślub Calińskiego czy Skrzeńskiego? Coś mam wyczytać?

Pozdrawiam
Andrzej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
katiqqOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-08-2015 - 07:05
Sympatyk


Dołączył: 19-04-2009
Posty: 202

Status: Offline
Dzień dobry. Panie Andrzeju jeśli Pan do mnie, to poszukuję aktu urodzenia nazwisko Gutowski. Cały czas otwiera się na tym jednym skanie ze ślubem Calińskiego i Skrzeńskiego (skan 65). Przypuszczam, że na skanie 57 jest indeks urodzin.

_________________
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.662349 sekund(y)