Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
wojtwk1912Offline
Temat postu: Spotkanie ZTG "POMERANIA" w Szczecinie 25.04.2015   PostWysłany: 18-04-2015 - 09:37
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2009
Posty: 88

Status: Offline
Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne Pomerania, zaprasza wszystkich fascynatów genealogii z Pomorza Zachodniego i nie tylko, na spotkanie stowarzyszenia , które odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2015 r. (sobota) o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, przy ul. Podgórnej 15.

Zapraszam Wojtek Wilski

Więcej informacji poprzez stronę:

http://wojtekwil.wix.com/pomerania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wojtwk1912Offline
Temat postu:   PostWysłany: 23-04-2015 - 20:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-03-2009
Posty: 88

Status: Offline
Zachodniopomorskie Towarzystwo Genealogiczne Pomerania, zaprasza wszystkich fascynatów genealogii z Pomorza Zachodniego i nie tylko, na spotkanie stowarzyszenia , które odbędzie się w dniu 25 kwietnia 2015 r. (sobota) o godz. 11.00 w Sali Kolumnowej Książnicy Pomorskiej w Szczecinie, przy ul. Podgórnej 15.

Zapraszam Wojtek Wilski

Więcej informacji poprzez stronę:

http://wojtekwil.wix.com/pomerania
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Centaur044Offline
Temat postu: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 24-04-2015 - 17:10


Dołączył: 18-11-2012
Posty: 5

Status: Offline
Witam serdecznie. Jeśli dziś lub jutro dziecko mi się nie urodzi , to będę w książnicy napewno. Smile
Pozdrawiam.
Leszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 24-04-2015 - 22:00
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Cześć Leszku!
I widzisz. Będziesz miał komu zostawić efekt Twojej dedektywistycznej roboty. 100 lat!!! Maleństwu.
Krzycho z Koszalina. Członek POMERANII.

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 26-05-2015 - 08:42
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
W najbliższą sobotę w Szczecinie w budynku Książnicy o godz.11.oo rozpocznie się spotkanie zachodniopomorskich genealogów. Będą to I Urodziny "POMERANII". Wszystkich zainteresowanych genealogią swojej rodziny zapraszam. Odśpiewamy swoją piosenkę. Autorem i wykonawcą jest zespół "Die Salinger", a nosi tytuł: " Kocham mój rodzinny dom ".
Oto pierwsza zwrotka:
C d Często wracam w stare miejsca, wracam do starych dat
G C W moim miasteczku znam każdego, to taki mały świat
C d Tutaj wszystko jest mi drogie, tu swych przyjaciół mam
G C To moje miejsce, tu powrócę pod stary dach.
R: Kocham mój rodzinny dom, kocham zapach moich stron
To wszystko jest mi tak dalekie i tak bliskie.
Tam gdzie wschodni wieje wiatr, gdzie zostało tyle lat
Tam jest mój dom. Tam serce moje zostać chce.

W orginale wygląda to tak:
https://www.youtube.com/watch?v=Fl32AnZLJXU

Ponieważ moje korzenie tkwią w Kazimierzu Biskupim leżącym parę km. od Konina, Lichenia i klasztoru kamedułów w Bieniszewie, dopisałem swoją zwrotkę:
Bo kiedy jestem na starych śmieciach, to takie „de ża wi”
Grałem w palanta, kradłem tu jabłka, kochałem pierwsze dni
I na cmentarzu leżą mi bliscy od wielu, wielu lat
Tu będę leżał. Tam gdzie mój dziadek, ojciec i brat.
R: Kocham nadwarciański gród, kocham rzeki mojej nurt
To wszystko jest mi tak dalekie i tak bliskie.
Tam brunatny kopią grunt, tam mój pradziad żył i chudł
Tam jest mój dom. Tam serce moje zostać chce.

Mam nadzieję, że autorzy nie będą mieli mi tego za złe - bo proponuję zabawę dla wszystkich. Dopiszcie swoją zwrotkę. Każdy pochodzi z jakiegoś regionu i ma okazję wyśpiewać walory swej małej ojczyzny. Zobaczymy co się "wylęgnie" (cha, cha).
Dobrej zabawy życzy:
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Janina_Tomczyk
Temat postu: RE: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 26-05-2015 - 13:23
Nieaktywny


Dołączył: 10-12-2012
Posty: 1260

Witaj Krzychu!

Jaka szkoda, że nie mieszkam blisko Szczecina, gdzie na cmentarzu leży wiele drogich memu sercu krewnych i gdzie działa "POMERANIA"! Z całego serca życzę z okazji tej miłej rocznicy samych sukcesów w dziedzinie genealogii, wspaniałych odkryć i Członków Towarzystwa zaangażowanych w pracę. Pozdrawiam szczególnie Julię Jarmołę, która działa w POMERANII i jest bliska memu sercu.
Piosenka zespołu "Die Salinger" jest urocza i wywołała szybsze bicie mego serca oraz łezkę w oczach więc także pokusiłam się o napisanie mojej wersji słów zwrotki i refrenu. Wspominam Ujazd w łódzkim i cmentarz na którym pochowani są moi rodzice,a w XVIII wieku pochowany został tu 10 letni Filip syn mego praprapradziadka Grzegorza Janiszewskiego. Ale wspominam także Głowno w łódzkim i wiele, wiele miejsc pobytu i zgonu moich bliskich.
Jesteście bardzo fajną grupą i tylko szkoda, że to tak daleko. W tę sobotę będę sercem z Wami.

A to moje słowa do piosenki:
Często wspominam tamte lata, wracam do starych dat
Nic nie zostało z tego domu, gdzie był mój cały świat.
Tam na cmentarzu moi bliscy leżą od wielu lat
Lecz mnie jak zeschły liść wygonił stamtąd wiatr.
Ref:
Pośród wspomnień z moich stron , stoi tylko już mój dom
To wszystko takie nierealne i tak bliskie.
Tam już wszystko porwał wiatr, bo minęło tyle lat
Tam był mój dom. Tam serce moje zostać chce.

Oj Krzychu! wywołałeś i uśmiech i łezkę na mojej twarzy. Dziękuję serdecznie
Janka Tomczyk zd. Janiszewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: RE: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 29-05-2015 - 17:13
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Już jutro spotkanie zachodniopomorskich genealogów amatorów. Zapraszamy, by poznać się osobiście.
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: RE: Spotkanie ZTG.  PostWysłany: 31-05-2015 - 18:05
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Tego się na spotkaniu nie spodziewałem. Wyobraźcie sobie. Ponad 15 lat działam na niwie genealogii społecznej. Jestem członkiem Poznańskiego. Współzakładałem Pomorskie, Polskie i jeszcze nigdy nie dostałem nawet jakiegoś listu, czy dyplomu. I wreszcie, zupełnie nieoczekiwanie zostaliśmy z Leszkiem Ćwiklińskim wyróżnieni Dyplomami z rąk Zarządu Zachodniopomorskiego Tow. Gen POMERANIA. Wierzcie mi. Otrzymując to wyróżnienie byłem tak przejęty, jakbym otrzymywał Oskara. Dziękujemy. Tymczasem zachęcam do wymyślania kolejnych zwrotek genealogicznej piosenki.
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
julia_jarmolaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2015 - 20:13
Sympatyk


Dołączył: 12-02-2012
Posty: 557

Status: Offline
Witajcie!
Jestem szeregowym członkiem Zachodniopomorskiego Towarzystwa Genealogicznego POMERANIA , przez miniony rok miałam przyjemność uczestniczyć we wszystkich spotkaniach Towarzystwa i wierzcie mi, że założyciel Wojtek Wilski oraz Krzysiek, Leszek, Joachim, Ewa, Svetlana oraz pozostali Państwo , zasługują na najpiękniejsze podziękowania Smile i to nie jest wyłącznie rocznicowa kurtuazja! Wiedza, działalność, kultura i tworzenie miłej atmosfery zachęcają nas wszystkich, miłośników genealogii do nieustawania w poszukiwaniach rodzinnych korzeni, a tych którzy to potrafią i do działania pro publico bono Smile
Dziękuję i pozdrawiam,
Julia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gawroński_maciejOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2015 - 20:17
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2011
Posty: 84
Skąd: Toruń
Status: Offline
Witam.
Spóźnione ale ale serdeczne życzenia powodzenia i rozwoju towarzystwa , tym bardziej że działacie na trudnym terenie genealogicznym . Życzy Maciej z Torunia KPTG.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.811260 sekund(y)