Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 13:00
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Moim zdaniem to jest typowa "wrzutka". Szkoda, że nawet członkowie Zarządu mają problem z trzymaniem się regulaminu forum tj pisaniem na temat.
Co ma piernik do wiatraka?
Już bardziej związane z tematem artykułu jest ZAWARTOŚĆ zarchiwizowanych zbiorów (jak tam Krzysku postępy? od marca bez zmian i bez informacji..jest jakiś postęp w uzyskaniu brakujących, obiecanych plików?) niż fizyczne miejsce.
Kończąc ten dziwny wątek, nawet nie poboczny, a zastępczy w stosunku do porpozycji wsparcia działalności regionalnych i innych - wolałbym żeby kopia bezpieczeństwa była w Stanach w zaprzyjaźionych PGSA niż w archiwum. Narodowe Archiwum Cyfrowe od 4 lat wie o potrzebie udostępnienia miejsca i nic. BTW: W jednej z rozmów Krzysztofie uczetniczyłeś osobiście (Jacka wtedynie było), w NDAPie...opróc naczelnej była także obecny Dyr. NAC...
Bezpieczeństwo polega także na zbudowaniu niezależności i autonomii, nie tworzeniu czegos uzleżnionego od czynników zewnętrznych...szczególnie przy "taktowaniu" zapotrzebowanie/odpowiedź w cyklu olimpijskim.

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 16:17
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Cześć Włodku!
Faktycznie, nie spojrzałem na tytuł wątku. Ale to wynikło z pośpiechu, jak to bywa z "gorącym kartoflem"
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dRobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 17:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2012
Posty: 34

Status: Offline
W jaki sposób ma wpłynąć na zwiększenie ilości indeksowanych ksiąg decyzja o nie udostępnianiu sfotografowanych ksiąg osobom indeksującym, a co za tym idzie wymuszanie na nich indeksowania online lub poświęcania jeszcze większej ilości własnego czasu w celu ściągnięcia zdjęć "na piechotę"?
Ja osobiście przerwałem w połowie indeksowanie jednej z parafii w mazowieckim, bo mi wprowadzone ograniczenie zbyt komplikuje organizowanie czasu, który mógłbym poświęcić na to społeczne w końcu zajęcie.
Pozdrawiam,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 18:29
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Robercie: podzielam Twoje zdanie i staram się w miarę możliwości zniwelować skutki wycofania się z opieki/pomocy administrtorów geneteki w tym zakresie.
Ale weź pod uwagę, że "decyzja" zapadłanie wbrew deklaracjom, a na skutek zapowiedzi, że tym zakresem pomocy (udostępnianiem zasobów w przyjaźniejszej formie) administracja geneteki nie będzie się zajmować.
Tuszę (po ostatnim ogłoszeniu dot. zmian zakresu obowiązków), ze "Mazowsze" ma szansę:) Michał Zieliński pomimo niepodjęcia czy tez niekontynuowania praktyki Marty Nalazek "oficjalnie przez administracje" uczestniczył czynnie w "dedykowanym" udostępnianiu, w czym także miałem zaszcyt brać udział.
Poza tym chyba nie mówimy o "udostęnianiu" (kopie są dostępne! dla wszystkich!) ale o pewnej formie udostępniania (przyjaźniejszej) pewnej części zasobu
czyli wprost -poprzez linki do spakownych roczników tego co i tak jest dostępne.

Temat jest raczej o mozliwości uzuskania wsparcia ze strony PTG przy własnych (pozaPTGowskich) projektach fotografowania, ale szkoda byłoby aby Twoj auwaga pozstała bez odpowiedzi.
Reasumując: jeśli zwiększony zakres prac Michała (znacznie większe terytorium:) nie pzowoli mu na szybką przesyłką - napisz do mnie. Pomimo, że swój wysiłek kieruję raczej do twórców zweryfikowanych indeksów (czyli projektu metryki nei geneteki) postaram się i twoje zapotrzebowanie pokryć.

Oczywiście milcząco zakładam, że uwaga dotyczy materiałów, które rozesłać będę mógł, czyli "PTGowskich" ogólnei ujmując. Jeśli mowa o innych inicjatywach (a źródła materiałów do indeksacji są różnorodne) to nie wiem..szkoda że od razu nie napisałęs czego Ci potzrab "jednz mazowieckich" to trochę mało bym odpowiedzialnie i bez rozpisywania się jak wyżej zadeklarował "prześlę"

pozdrawiam

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dRobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 19:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2012
Posty: 34

Status: Offline
Chodzi oczywiście o "podlinkowane paczki", które załatwiały sprawę pobierania ze strony zdjęć i tym samym oszczędzały czas. Praktyka jaką wypracowała Marta, pozwalała skupić się na indeksowaniu, zamiast na organizowaniu sobie materiałów do pracy.
Niezależnie od powodu zmiany, rezygnacja z mało jak sądzę kłopotliwej a przyjaznej i oszczędzającej czas osób które podejmują się indeksacji, formy udostępniania zasobów, na pewno ma wpływ na ilość zindeksowanych metryk.
Na podstawie zdjęć otrzymanych z Geneteki indeksowałem parafię w Przysusze - dostałem materiały i wykonałem indeksy za lata 1900-1912. Roczników wcześniejszych, czyli 1874-1899 już nie dostałem, więc w marcu z dalszej indeksacji się wycofałem. Oczywiście jeśli ww. materiały dostanę mogę ją dokończyć.
Pozdrawiam,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 21:47
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
mówisz i masz:)
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... ysuchaRob/

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dRobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 22:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2012
Posty: 34

Status: Offline
Dziękuję Włodku...właśnie odebrałem Smile
Jutro zgłoszę do indeksacji pobrany materiał.
Link można już usunąć ...raz jeszcze dziękuję i pozdrawiam
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-05-2015 - 23:10
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To ja dziękuję - za dotychczasową pracę jak i obietnicę kontynuacji:)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sebastian_gasiorekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-05-2015 - 10:11
Zasłużony
Zarząd PTG


Dołączył: 18-11-2007
Posty: 542

Status: Offline
Sroczyński_Włodzimierz napisał:
...Tuszę (po ostatnim ogłoszeniu dot. zmian zakresu obowiązków), ze "Mazowsze" ma szansęSmile Michał Zieliński pomimo niepodjęcia czy tez niekontynuowania praktyki Marty Nalazek "oficjalnie przez administracje" uczestniczył czynnie w "dedykowanym" udostępnianiu, w czym także miałem zaszcyt brać udział...


Myślę, że należy się tutaj sprostowanie. Michał Zieliński został administratorem Warszawy, a nie całego Mazowsza. Nie udostępnia i raczej nie będzie udostępniał według mojej wiedzy jakichkolwiek zdjęć w formie spakowanej.

Karolina Kosińska która zajmuje się administracją województwem mazowieckim (poza Warszawą) udostępniała do tej pory w miarę swoich możliwości czasowych zdjęcia z Poczekalni. Dostała też dzisiaj ode mnie dostęp do zdjęć znajdujących się w Metrykach i będzie w miarę możliwości je udostępniała w ramach obszaru którym się zajmuje.

Administratorzy nie są zobligowani do pakowania i wysyłania zdjęć indeksującym. Jest to indywidualna decyzja poszczególnych administratorów czy będą (mają czas) udostępniać zdjęcia do indeksacji offline.

_________________
Pozdrawiam,
Sebastian Gąsiorek

http://genrod.eu - największe opracowanie Kwiatkowskich (6 tys. osób)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-05-2015 - 10:15
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31601
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Przepraszam, więcej niż nieściśle się wyraziłem, powinienem czytac dokłądniej o zmianach. Michała juz od dłuższeo czasu kojarzyłem z zakresem całej Warszawy a zagranicy (obecnej) nie śledziłem, źle zakonotowałem zmiany.
Cieszy możliwość i chęć - tzn zapowiedź, że i z Warszawy i z Mazowsza są chętni do udostępniania indeksującym w przyjaźniejszej formie. A o to chodzi:)
pozdrawiam, przepraszam jeszcze raz i dziękuję. Sprawnie poszło!

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dRobOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-05-2015 - 21:50
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-10-2012
Posty: 34

Status: Offline
Z tego co mi Karolina napisała na początku marca, wynikało, że w związku ze zmianą zasad nie może już udostępniać zdjęć.
Bardzo cieszę się ze zmiany podejścia ...lepiej być elastycznym niż ustalać sztywne zasady.
No i ruszam do pracy bo mnie Włodek zmotywował Smile
Pozdrawiam,
Robert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.438944 sekund(y)