Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2015 - 19:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Plik "directory.djvu " to jest ten pierwszy plik, który otwiera daną publikację. Przeglądarki różnie interpretują tę Javę. Są w niej też błędy. Ja używam wersji 8 na Windows XP. Podobno niebawem będzie lepsza lekka wersja 9. Aby uniknąć jak Twoich problemów - nie czytam już od dawna nic online. Ściągam i to najlepiej wychodzi - ustawienie na kompie jest jedno i czyta wszystko.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 08:09
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Odinstalowałam Javę, zainstalowałam najnowszą wersję. Nadal automatycznie nie wyświetla, ale ja wejdę w "Tę publikację można wyświetlić na różne sposoby. Wypróbuj inny! Więcej..." i zaznaczę Wbudowany applet DJVu, wówczas mogę publikację otworzyć.
Martwi mnie jednak to, że za kazdym razem ściąga mi się automatycznie plik directory.djvu (cokolwiek to znaczy) i generalnie trzeba się naklikać, żeby dojść do sedna.
Chyba na dziś dam sobie spokój ;(

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za chęć pomocy,

Aneta


Aby instalacja nowej Javy poprawnie działała - należy starą poprawnie odinstalować. Na podanym niżej linku jest podane jak to zrobić i z niej instaluje się nową wersje. Wszystko po polsku.

http://www.java.com/pl/download/

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 08:33
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dziękuję Marku, ale poprawnie odinstalowałam starą Javę, podobnie jak zainstalowałam nową + dodatkowo odpowiednią wtyczkę.
Mimo to jest tak jak napisałam - wcześniej takie problemy nie występowały, a przecież nie po raz pierwszy zmieniam Javę na nowszę wersję.
Może trzeba poszukać jakiejś alternatywy dla Javy? Czytałam na różnych stronach, że ogólnie problemów z Javą jest sporo.

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mariazgoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 09:28
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2014
Posty: 164

Status: Offline
Hahaha, Anetko Smile Myślałam, że to ja tylko mam te problemy z otwieraniem e-bibliotek, bo jestem z pokolenia emerytalnego i czegoś znowu nie potrafię Smile

Coś mi już córka ustawiała i było dobrze, ale znowu mi się kićka.
Muszę czekać do maja, aż wróci z zagranicznego stypendium.
Sama tego nie rozgryzę.

Pozdrawiam świątecznie Smile
Maryla
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Waldemar_StankiewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 10:03
Sympatyk


Dołączył: 09-03-2008
Posty: 344

Status: Offline
Witam!
Jeżeli macie kłopoty z "JAWĄ" to na dole strony głównej Biblioteki Kresowej podany jest adres-link do oprogramowania które po zainstalowaniu otwiera pliki z biblotek bez inicjowania oprogramowania "Java".
Pod tym adresem jest oprogramowanie do przeglądania bez konieczności posiadania oprogramowania JAVA w systemie.
https://www.cuminas.jp/en/downloads/

W systemie peceta JAVA służy nie tylko do obsługi bibliotek genealogicznych i warto mieć ją zainstalowaną. Nie każda aktualizacja niesie same dobre rozwiązania, dlatego warto ustawić w opcjach aby program informował nas że jest nowsza wersja, ale pozostawcie sobie możliwość wyboru czy i kiedy chcecie ję zainstalować. Z świątecznymi życzeniami,
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MacRekOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 10:44
Sympatyk


Dołączył: 07-03-2015
Posty: 37

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Odinstalowałam Javę, zainstalowałam najnowszą wersję. Nadal automatycznie nie wyświetla, ale ja wejdę w "Tę publikację można wyświetlić na różne sposoby. Wypróbuj inny! Więcej..." i zaznaczę Wbudowany applet DJVu, wówczas mogę publikację otworzyć.
Martwi mnie jednak to, że za kazdym razem ściąga mi się automatycznie plik directory.djvu (cokolwiek to znaczy) i generalnie trzeba się naklikać, żeby dojść do sedna.
Chyba na dziś dam sobie spokój ;(

Pozdrawiam i dziękuję wszystkim za chęć pomocy,

Aneta

A gdy wejdziesz do "Tę publikację można wyświetlić na różne sposoby. Wypróbuj inny! Więcej..." to jest tam opcja "Zapamiętaj mój wybór"?
Jeżeli tak, to wybierz "Wbudowany applet DjVu", z którym działa przeglądanie prawidłowo, zaznacz "Zapamiętaj mój wybór" i zobacz czy będzie się otwierać tak jak chcesz.

Pozdrawiam
Maciej
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 10:53
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj Maćku,

owszem, jest ta opcja. I po zaznaczeniu działa, ale nie rozumiem, dlaczego w tej chwili pojawiają się inne niedogodności, czyli:
- po wejściu w publikację automatycznie zrzuca mi się na dysk twardy pusty plik directory.djvu a po przejściu na inną możliwość odczytu pojawia się czerwony napis: "Brak wymaganego oprogramowania", skoro mam wymagane oprogramowanie.
Dodam, że nie zmieniałam systemu operacyjnego i przeglądarki od poprzedniej aktualizacji (Windows 8, Google Chrome).
Czemu jeszcze tydzień temu otwierało się bez problemu, bez przechodzenia na inne sposoby wyświetlania?

Pozdrawiam,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hniewOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 11:59
Sympatyk


Dołączył: 11-11-2010
Posty: 737

Status: Offline
Witam,
Różne aktualizacje wpływają na sposób działania wtyczek, apletów itp., itd.
Co jakiś czas należy się więc dogadać ze swoim sprzętem na nowo. Sad
Jeśli mogę coś doradzić to odinstaluj wtyczkę którą masz a zainstaluj to co doradził wyżej Waldemar czyli „DjVu Browser Plug-in” z https://www.cuminas.jp/en/downloads/
W czasie pierwszej próby otwarcia jakiejś pozycji z ebuw wtyczka okaże się być zablokowana (taka nowa moda). Po prawej stronie w pasku adresu będzie ikonka puzzla z czerwonym x-em. Należy tam zajrzeć i wydać stałą zgodę na używanie wtyczki na stronach ebuw.
Nie używam tej przeglądarki ale wygląda na to że można ten temat załatwić też hurtowo.
> wpisać w pasku adresu „chrome://plugins”
> przy wtyczce DjVu zaznaczyć „Zawsze dozwolone”
Dalej powinno być ok.
Jeśli nie to pod uwagę trzeba brać ustawienie i zapamiętanie „Wymagana wtyczka DjVu dla przeglądarki” w "Tę publikację można wyświetlić na różne sposoby. Wypróbuj inny! Więcej..."

Pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2015 - 12:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witaj Hubercie,
wtyczkę DjVu Browser Plug-in zainstalowałam i dokładnie zadziało się tak jak napisałeś z zablokowanym paskiem. Oczywiście odblokowałam go na stałe, ale nadal przy otwarciu każdej publikacji zrzuca mi się pusty plik (jeszcze raz podkreślę, że nie chcę niczego ściągać), co np. przy przeglądaniu kilkuset numerów tylko z jednego rocznika Kuriera Warszawskiego powoduje, że mam kilkaset pobranych pustych plików.
Może faktycznie muszę zerknąć na ustawienia, ale to już po Świętach Wink

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Wcześniej w tym wątku sirdaniel polecał instalację: djvu shell extension pack, ale mój komputer nie przyjmuje tej wtyczki - krzyczy coś, że dotyczy tylko systemów 32-bitowych
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2015 - 08:12
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Nie wiem jakim cudem, ale wystarczyło, że zmieniłam przeglądarkę na Firefoxa i e-BUW działa jak dawniej Wink

Pozdrawiam i życzę Wam pogodnych Świąt!

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2015 - 08:49
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Cudem intuicji - ja też używam trzech przeglądarek, w tym Firefox. Każda ma plusy i minusy.

Życzę wszystkim głębokiego przeżycia Paschalnych Tajemnic Męki, Śmierci i Zmartwychwstania Chrystusa, zdrowia, sił, radości i pokoju oraz spełnienia wszystkich pięknych pragnień.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowicz_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2015 - 18:05
Sympatyk


Dołączył: 09-04-2010
Posty: 400

Status: Offline
Przy ściąganiu DjVu zawsze miałem problemy używając Chrome. Albo komputer od razu ładował na dysk pusty 'directory.djvu',
albo pojawiał się żądany plik, ale bez możliwości ściągnięcia.
Teraz zawsze używam IE i nigdy nie mam problemów. Nawet jeśli pojawi się plik bez opcji ściągniecia, mozna nacisnąć na
"more" i po lewej stronie pojawia się ikona ładowania.
Pozdrawiam

Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sirdanielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2015 - 22:05
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2012
Posty: 280

Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Witaj Hubercie,
wtyczkę DjVu Browser Plug-in zainstalowałam i dokładnie zadziało się tak jak napisałeś z zablokowanym paskiem. Oczywiście odblokowałam go na stałe, ale nadal przy otwarciu każdej publikacji zrzuca mi się pusty plik (jeszcze raz podkreślę, że nie chcę niczego ściągać), co np. przy przeglądaniu kilkuset numerów tylko z jednego rocznika Kuriera Warszawskiego powoduje, że mam kilkaset pobranych pustych plików.
Może faktycznie muszę zerknąć na ustawienia, ale to już po Świętach Wink

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Wcześniej w tym wątku sirdaniel polecał instalację: djvu shell extension pack, ale mój komputer nie przyjmuje tej wtyczki - krzyczy coś, że dotyczy tylko systemów 32-bitowych
Witaj, ja mam Chrome 64 bit i też chce mi ściągać plik .djvu. Jeśli pobieramy wtyczkę/plugin do przeglądarki to trzeba ściągać taką bitność jaką używamy przeglądarkę. Jeśli mamy firefoxa 32 bit to ściągajmy 32 bit (właściwie pisze na stronie 32/64bit), jeśli np chrome 64 bit to ściągajmy wtyczki gdzie pisze tylko samo 64 bit. Nie kierujmy się systemem windows (dla ułatwienia). Jeśli podczas odtwarzania pliku djvu na stronie coś jest nie tak, kliknijmy u góry w prawym dolnym rogu na (żółte pole) na "clicking here" i wybierzcie "DjVu browser plug-in required". Jeśli macie działający plugin to dokumenty się będą otwierały.
Ja specjalnie zainstalowałem Chrome 64bit, niektórym może sam się uaktualnić do 64 bit. Więc zainstalowwałem plugin "cuminas djvu" plugin "msi 64 bit edition" i w chrome 64 bit po udzieleniu pozwolenia na działanie plugin otwierał.
Z jawą dajcie sobie w końcu spokój Smile

_________________
Jego Najjaśniejsza Mość Wielmożny Wielce Szanowny Mocium Pan Magister Daniel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2015 - 21:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dziękuję Ci za fachowe rady - myślę, że jak znów padnie mi Java, pomyślę o Twoim rozwiązaniu, ale co się tyczy Chrome (najnowszej wersji) - zupełnie do mnie nie przemawia wizualnie, więc zrezygnowałam z niej na rzecz "liska" Wink

Pozdrawiam świątecznie,
Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-06-2017 - 19:06
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 6178
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Witam serdecznie,

proszę ponownie o poradę.
Blisko rok czasu byłam trochę poza genealogią, a teraz chciałabym ponownie wrócić do niektórych rozpoczętych swoich projektów. Z nimi wiązał się dostęp do publikacji e-BUW.

Jak zwykle jest problem.
Przy próbie otwarcia pojawia mi się jakaś koszmarna klepsydra, po czym po pół minucie otwiera się publikacja. Sposób przeglądania jest nie do zaakceptowania.
Jeśli klikam na inne sposoby wyświetlania i zaznaczam "wymaganą wtyczkę DjVu" pojawia się komunikat, iż nie mam wymaganego oprogramowania, mimo iż polecaną wtyczkę zainstalowałam (dla mojej 64-bitowej wersji) z sukcesem.
Co mogę jeszcze zrobić?

Bardzo proszę o pomoc Smile

Pozdrawiam

Aneta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.887816 sekund(y)