Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
urszulamOffline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 30-03-2015 - 19:02
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2015
Posty: 16

Status: Offline
Czy ktoś może przeglądał akta metrykalne lub stanu cywilnego parafii Sadoleś? Interesują mnie wzmianki o nazwiskach Berg, Bernhard.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
eja78Offline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 30-03-2015 - 19:37


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 9

Status: Offline
Witam
Czy napewno chodzi o Sadoleś a nie Sadowne?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
urszulamOffline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 30-03-2015 - 20:36
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2015
Posty: 16

Status: Offline
Sadoleś, chodzi mi o ewangelickie księgi pow. Węgrowskiego. Interesują mnie roczniki 1848, 1856, 1866. Czy widziała Pani powyższe nazwiska w Sadownem?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
eja78Offline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 31-03-2015 - 14:16


Dołączył: 30-09-2007
Posty: 9

Status: Offline
Z tego co mi wiadomo Sadoleś to nieduża wieś natomiast parafia znajduje sie w Sadownem. Mam pożyczoną ksiażkę Andrzeja Firewicza "Sadowne i okolice wczoraj i dziś" w niej jest mała wzmianka o nazwisku Berg.a mianowicie "W Ociętem często występowały wówczas (chodzi o koniec XIXw) nazwiska:...Berg.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
urszulamOffline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 01-04-2015 - 12:33
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2015
Posty: 16

Status: Offline
Dziękuję za informację
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
tomek_sieveOffline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 02-04-2015 - 14:26
Sympatyk


Dołączył: 04-05-2014
Posty: 10

Status: Offline
W Sadolesiu istniała parafia ewangelicka do ok 1943 roku.W Sadownem parafia katolicka od 1524 do dziś.Akta z Sadolesia są w AP Siedlce.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
madjerzyOffline
Temat postu: akty metrykalne parafii Sadoleś, pow. węgrowski?  PostWysłany: 21-01-2021 - 08:15
Sympatyk


Dołączył: 07-02-2018
Posty: 24

Status: Offline
Historię niemieckich kolonistów z tamtego rejonu opisałem w artykule „Sąsiedzi zza rzeki”. Wydaje mi się, że nie natknąłem się na nazwisko Berg. Być może Bergowie należeli do tych, którzy pod koniec XIX w. przenieśli się dalej na wschód, przede wszystkim na Wołyń, gdzie ziemia była żyźniejsza, a przy tym znacznie tańsza.
Zainteresowanych proszę o wklikanie w Google: opowieści brokowskie sąsiedzi zza rzeki.
Pozdrawiam jerzy madzelan.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.070805 sekund(y)