Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
igorczajkaOffline
Temat postu: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 09:50
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2014
Posty: 60

Status: Offline
Jeśli wyciągnął Pan z mojego wpisu jedynie (błędny) wniosek na temat rodzaju odwiedzanych przeze mnie lokali, to tylko potwierdza Pan moją diagnozę. Za co serdecznie dziękuję. Wink

Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 09:51
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 885
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
Dziękuję.
Mam nadzieję, że sprawy wyjaśnią się pozytywnie i nie będzie już podziałów wewnątrz "genealogów".

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 09:59
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
igorzeczajka: nie wyciągałem wniosków na temat rodzaju odwiedzanych (poprzednik fałszywy)
pisałem mi.in. o strachu, skuteczności działań, bierności i szerzej ograniczeniu aktywności rzeszy gości do narzekactwa
a o co ty dykteryjką chciałeś zahaczyć? pewnie tak jak i życzeniami..pojęczeć zmarszczyć nosek, strzelić focha i tyle
ani to konstruktywne, ani na temat, ani nie wpływa na racjonalność dyskusji

możesz pospekulować natomiast co do ostatnich moich słów nt sieciówek, które wyparły sporą ilość lokali, które nie radziły sobie ze skutecznym zarządzaniem. Ja rozumiem, że wygodniej oczekiwać dyskrecji ochrony...ale racz pamiętać, że dobra obsługa kosztuje a tum masz wyżerkę bez karty członkowskiej klubu (rejestracji) i do tego darmową

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WarakomskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2015 - 10:14
Sympatyk


Dołączył: 29-02-2012
Posty: 928

Status: Offline
Jakiś czas temu rozstałem się z tym forum, ponieważ nie odpowiadały mi polityczne „wtręty”, nie mające nic wspólnego z naszą pasją. Musiałem jednak wrócić, by powiedzieć Ci Włodku, że zawsze podziwiałem Cię za bezkompromisowość i dbałość o wspólne dobro członków i sympatyków PTG.
Pozdrawiam Krzysztof
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Batory_MarcinOffline
Temat postu: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 10:31
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 27-02-2013
Posty: 41

Status: Offline
W mojej ocenie Pan Igor Czajka przedstawił bardzo dobrą analizę zaistniałej sytuacji. Gratuluję Panu dokładności i precyzji wywodu, a przede wszystkim sensownie sformułowanych wniosków. Niestety, nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zdolność Zarządu do zarządzania tym konfliktem nie uległa zauważalnej poprawie i nie rokuje tego w przyszłości. Jest już pozamiatane. Nawiązując do Pana dykteryjki - nie sądzę też - pamiętając przebieg ostatniego, żeby Walne zdobyło się na obiektywną ocenę działalności Zdziśka. Mimo to jest mi miło odnaleźć na tym forum głos rozsądku i dziękuję, że zadał Pan sobie trud napisania tego postu.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Re: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 11:20
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Batory_Marcin napisał:
...W mojej ocenie Pan Igor Czajka przedstawił bardzo dobrą analizę zaistniałej sytuacji... nie mogę oprzeć się wrażeniu, że zdolność Zarządu do zarządzania tym konfliktem nie uległa zauważalnej poprawie i nie rokuje tego w przyszłości...

W mojej ocenie Pan Igor Czajka nie wiedząc jak Zarząd działał w tej sprawie od czasu jeszcze przed Walnym nie mógł przedstawić dobrej analizy na podstawie szczątkowych informacji. Mógł tylko przedstawić wersję, która się komuś bardziej podoba od innej. A fakty są takie że próbowaliśmy polubownych rozwiązań na każdym etapie i trwało to kilka miesięcy. To nie Zarząd parł do konfrontacji, wykonał tylko to co niezbędne. Ponieważ każda sprawa może dzielić, tak jak każdy może mieć inny interes, więc nie spodziewam się że wszyscy będą mieli ten sam na nią pogląd. Mam nadzieję, że w przyszłości podobne sytuacje nie będą miały miejsca.

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
igorczajkaOffline
Temat postu: Re: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 11:38
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2014
Posty: 60

Status: Offline
Jedna uwaga: ja nie przedstawiam żadnej wersji wydarzeń. O tych nie mam bladego pojęcia. Ja jedynie podsumowałem informacje, jakie na temat sytuacji są przez Zarząd komunikowane otoczeniu organizacji. Żeby to podsumowanie było czytelne dodałem tytułem wstępu kilka truizmów organizacyjnych. Próba przypisania mnie do jakiejkolwiek strony tego sporu będzie jedynie potwierdzeniem braku kompetencji komunikacyjnych.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Młochowski_JacekOffline
Temat postu: Re: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 12:00
Członek Honorowy


Dołączył: 20-06-2006
Posty: 1725
Skąd: Radom
Status: Offline
Nie stawiam Pana po żadnej stronie konfliktu. Ale pańska wypowiedź została użyta do niesprawiedliwej w moim odczuciu oceny podsumowującej pracę Zarządu w tej sprawie.
igorczajka napisał:
...Widzę, że Zarząd zdecydował się na konfrontację. ...Zatem albo jest problem z komunikacją (co dyskwalifikuje[Zarząd]) albo jest problem z zarządzaniem (co również dyskwalifikuje [Zarząd]).

Problem z komunikacją jaki nam zarzucono nie traktuję jako słabość. Ta początkowa wstrzemięźliwość (problem z komunikacją) wynikała z chęci nieeskalowania konfliktu. W końcu jednak pozostaliśmy w sytuacji bez wyjścia i należało odpowiedzieć na prowokację. Z tego co Pan raczył był napisać "Tak czy owak winny Nowak".

_________________
Pozdrawiam serdecznie
Jacek Młochowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
igorczajkaOffline
Temat postu: Re: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 12:14
Sympatyk


Dołączył: 13-11-2014
Posty: 60

Status: Offline
Młochowski_Jacek napisał:
Z tego co Pan raczył był napisać "Tak czy owak winny Nowak".

Winą Zarządu nie jest decyzja o konfrontacji. Winą Zarządu jest brak zdolności do neutralizacji skutków konfrontacji. To JEST różnica, choć zdaję sobie sprawę, że nie dla każdego może być ona uchwytna.

Natomiast jeżeli wycina Pan z czyjejś wypowiedzi kilka akapitów, by ją przeinaczyć i tym przeinaczeniem uzasadnić swoją tezę, to potwierdza Pan moją diagnozę. Zatem już druga osoba z Zarządu, w dodatku Prezes.

Dziękuję i pozdrawiam - Igor Czajka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sawicki_JulianOffline
Temat postu: Re: Komunikacja  PostWysłany: 30-03-2015 - 12:28
Sympatyk


Dołączył: 05-11-2009
Posty: 3424
Skąd: Ostrowiec Świętokrzyski
Status: Offline
Witam, nie chcem ale muszem, nic tak nie osłabia od wieków Nas Polaków jak podział na ; za i przeciw. Panowie idą święta czas rozrobić spirytus, a kobiety mają co robić, placki trza piec na święta. Bronek już nie życzy sobie ciągnięcia tematu, Prezes też zrobił swoje i dajcie se na wstrzymanie do Walnego ; Wesołych Świąt życzmy sobie ; Julian
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jamiolkowski_jerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 30-03-2015 - 13:24
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 28-04-2010
Posty: 3136

Status: Offline
Pani Łucja napisała święte słowa. Genealogia to pasja samotników. Jej istotą jest poznanie wiedzy !! o naszych przodkach i uwarunkowaniach w jakich żyli. Celowo podkresliłem wiedzę bo nie wystarczy samo kolekcjonowanie dokumentow. Genealogicznej wiedzy nie da się przyswajać w stadzie, ale można się nia dzielic. I taki zdaje się był cel forum. Czy jeszcze jest?
Grupowe działanie może być pomocne jedynie na genealogicznych obrzeżach, w odniesieniu do instrumentów jakimi są min.wszelkie digitalizacje, indeksacje itp. Może być pomocne ale nie musi, ze swojej istoty grupowość wywołuje napięcia, wszak indywidualistów ,niekiedy o wodzowskich inklinacjach, tych Ci u nas dostatek. A że nie lubi się wszystkowiedzących dominatorów forum co i raz wstrząsają burze „naprawcze”.
Przyznam że w toczącej się tu wymianie nie rozumiem całej warstwy technicznej , kwestii macierzy, serwerów, aparatów fotograficznych, skanerów i innych technicznych urządzeń. Tak samo uważam że internet, digitalizacja i indeksacja nie są kategorycznie niezbędne do uprawiania genealogii. Forma nie powina przeważac nad trescia Niestety tak – moim zdaniem- coraz bardziej dzieje się na tym forum. Daleki jestem jednak od zarzucania komukolwiek wrednych podtekstów. Z praktyki życiowej wiem jedno- publiczne udowodnianie kto w sporze ma rację nigdy nie prowadzi do sensownych rozstrzygnięć. Świat się nie zawali- co najwyżej powstanie nowa genealogiczna piaskownica (nawiązuję do watku o genpolu). Tylko czy o to chodzi?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Popkowicz_BronisławOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2015 - 09:07
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2008
Posty: 362
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Wczoraj wieczorem otrzymałem oficjalne potwierdzenie, że Zarząd przyjął moją rezygnację z członkostwa w PTG, tym samym również rezygnację z funkcji koordynatora realizacji Porozumienia PTG-AP GM. Jak łatwo zauważyć, w kolumnie"Nasi tu byli" stałem się więc "zielonym ludzikiem". Zostały jeszcze do wyjaśnienia postawione mi zarzuty, ale na to może przyjdzie pora w przyszlości.
Kończąc w ten sposób definitywnie mój udział w projekcie digitalizacji w AP GM pod auspicjami PTG chcę dla informacji podać, że pozostało tam jeszcze do sfotografowania ok. 3700 j.a. Szacuję na podstawie własnych doświadczeń, że potrzeba będzie na to odbycia ok. 60-90 sesji fotograficznych. Aż sam się sobie dziwię, że byłem gotów dalej ciągnąć ten wózek. Ale nie ma tego złego...
I to by było na tyle.
Wesołych Świąt życzę Wszystkim mi życzliwym i serdecznie pozdrawiam
Bronisław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2015 - 22:11
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 885
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
Nie wiem czy w dobrym wątku zgłaszam moje spostrzeżenie.
W poczekalni znajdują się aneksy z parafii Promna. Wydaje mi się, że aneksy do 1819r. nie są z tej parafii, lecz są z parafii Wilków Pierwszy. Widocznie w archiwum nastąpiła pomyłka, gdyż okładka z archiwum jest podpisana Promna.

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Sroczyński_WłodzimierzOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2015 - 22:19
Członek PTG


Dołączył: 09-10-2008
Posty: 31706
Skąd: Warszawa
Status: Offline
chodzi o aneksy z gminy Promna - groeziski zespół 1437, który w poczeklani jest tu:
http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... inaAneksy/
?
Jeśłi tak - które jednostki uważasz że powinny być wilkowskie?

jeśli nie o podlinkowanych wyzej piszesz, to rzuć linkiem o których
Proman jest podzielona, część jest w AP Raodm (własnie z gminy z części okresu sprzed 1820...)

_________________
Bez PW. Korespondencja poprzez maila:
https://genealodzy.pl/index.php?module= ... 3odzimierz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
RafaelOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-05-2015 - 22:41
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 29-04-2008
Posty: 885
Skąd: Kozietuły/Łomianki
Status: Offline
Włodku,

chodzi właśnie o ten zespół i jednostkę 1819_s__
Innych nie sprawdzałem.

_________________
Pozdrawiam
Rafał

Poszukuję wszelkich informacji i kontaktu z krewnymi rodzeństwa pradziadków:
Warszawa - Bańkowscy, Kabot.
https://genealodzy.pl/index.php?name=PN ... art=4&ez=2
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.137010 sekund(y)