Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
środa, 17 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Marek.PodolskiOffline
Temat postu: Sapieha Renata - Anglia  PostWysłany: 20-10-2014 - 13:47
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
T: "Renata Sapieha - Anglia" *

Poszukuję w Anglii - Renatę Sapieha z d. Kornberger ur. we Lwowie w 1937 r. (córka Hugo i Marii z d. Kozłowska).

Czy może mi ktoś pomóc?

Pozdrawiam
Marek

* moderacja tytułu [Sianin_1948]
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
sableOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2014 - 14:31
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 188

Status: Offline
A czy Ona życzy sobie tego kontaktu ? Proszę szanować i respektować prywatność osób żyjących. Hobbistyczne poszukiwania genealogiczne niczego tutaj nie usprawiedliwiają.
Pozdrawiam,
Amelia.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-10-2014 - 15:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Ano dobre pytanie.

To nie hobby a poszukiwania rodzinne. Ta osoba jest na moim drzewie genealogicznym. I nie wiem czy żyje.

Wywód drzewa Kornberger mam do 1329 r. za publikacją rodzinną wydaną we Wiedniu w 1989 r. Jej autor Heinrich von Kornberger nie żyje już od 15 lat.

Więc, proszę mnie nie pouczać co mogę co nie!

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 00:22
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj Marku,

Nie wiem czy to ci cos pomoze sie zkontaktowac z Renata Sapieha ale warto sprobowac. Podaje ci link do strony gdzie jest podany adres do Renaty. Jest mozliwe ze adres jest zwiazany z charatywnym zwiaskiem FRIENDS OF LISIECKI HOMES IN POLAND (FLHIP) LIMITED. Przepuszczam ze bedzies troche czekal na odpowiedz ale nie zaskodzi napisac list do Renaty.

Pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 08:15
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Dziękuję pomponik.

Napiszę tam maila.

Pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 09:28
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj Marku,

Prosze wybac ze ci tak powiem, ale bym radzila azebys raczej napisal list, swoja reka a nie drukowany, bo mail to kazdy moze przeczytac a osobisty list bedzie otwarty przez osobe ktora otwiera listy, ale przywaznie tylko ta osoba przeczyta twoj list i podaje list do adresowanej osoby , do Renaty. Do listu bym dolaczyla twoja galez ktora sie laczy z Renata, i jak bys mial chociaz jedna kopie dokumentu ktora laczy Renate z twoja galazka. Na kopercie z lewej strony napis PRIVATE & PERSONAL. Adres zwroty, czyli twoj sie pisze z tylu koperty.

Pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marek.PodolskiOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 10:02
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 29-11-2013
Posty: 955

Status: Offline
Tak wszystko wiem. Dotąd np. w USA nawiązywałem kontakt pisząc wpierw maila z krótkim wprowadzeniem i podaniem swoich danych. Potem jak było zainteresowanie to kontakt się rozwijał na drodze mailowej, potem telefonicznej i wymiany korespondencji normalną pocztą itd. Na podanej przez Ciebie stronie jakoś nie mogę doczytać informacji z normalną pocztą - jest tylko kontakt poprzez maila pisanego ze strony. Brak tam możliwości wysłania załącznika. Więc, wysłałem tekst z krótkim wprowadzeniem w temat i prośbą o kontakt. Tylko mi wypada teraz cierpliwie czekać lub szukać dalej.

Tak dodam, że mam komplet informacji o przodkach oraz kilka oryginalnych fotografii rodziny Kornberger.

Pozdrawiam
Marek


Ostatnio zmieniony przez Marek.Podolski dnia 21-10-2014 - 16:54, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
pomponikOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-10-2014 - 16:09
Sympatyk


Dołączył: 26-05-2008
Posty: 429

Status: Offline
Witaj,

Wybac mi ale nie podalam ci link do adresu:

http://companies.findthebest.co.uk/l/11 ... ed-Kingdom

Pozdrawiam, pomponik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.558741 sekund(y)