Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 29 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
JaFraGOffline
Temat postu: Cmentarz Bródnowski - prośba o zdjęcie grobu  PostWysłany: 11-08-2014 - 18:30
Sympatyk


Dołączył: 24-04-2009
Posty: 20

Status: Offline
Serdecznie proszę o fotografię grobu 45B-2-2 w którym pochowana jest Antonina Glice (a być może i inne osoby, które mnie mogą interesować).
Z góry serdecznie dziękuję i pozdrawiam z Częstochowy - Jacek Glice
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu: Cmentarz Bródnowski - prośba o zdjęcie grobu  PostWysłany: 11-08-2014 - 20:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witam,
chętnie zrobię zdjęcie ale dopiero 18, 19 sierpnia
pozdrawiam
ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
JaFraGOffline
Temat postu: Cmentarz Bródnowski - prośba o zdjęcie grobu  PostWysłany: 12-08-2014 - 12:41
Sympatyk


Dołączył: 24-04-2009
Posty: 20

Status: Offline
Witam i dziękuję za obietnicę; będę cierpliwie czekał.
Pozdrawiam z Częstochowy - Jacek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
G_WyrzykowskiOffline
Temat postu: Cmentarz Bródnowski - prośba o zdjęcie grobu  PostWysłany: 14-08-2014 - 15:44
Sympatyk


Dołączył: 08-07-2014
Posty: 48

Status: Offline
Podczas nieplanowanej wizyty zrobiłem zdjęcia grobu. Proszę o kontakt i podanie adresu na jaki wyslać zdjęcia.
Pozdrawiam.
Grzegorz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
G_WyrzykowskiOffline
Temat postu: Cmentarz Bródnowski - prośba o zdjęcie grobu  PostWysłany: 16-08-2014 - 22:53
Sympatyk


Dołączył: 08-07-2014
Posty: 48

Status: Offline
Zdjęcia wysłane.
Pozdrawiam.
Grzegorz.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Burdziński_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2014 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2012
Posty: 312
Skąd: Lublin
Status: Offline
Właśnie Zbyszku, święte Twoje słowa, tylko jakoś kościół nie chce udostępniać baz danych na net. Najlepszy byłby system Grobonet, ale właścicel tego portalu chce bardzo duże opłaty z racji umieszczenia jak i aktualizacji, i nie każdy zarządca cmentarzy prafialnych idzie na to. Technicznie jest to bardzo proste do zrobienia udostępnienia tylko w części zasadniczej bez danych szczegółowych. Nam przecież są potrzebne takie dane jak lokalizacja, podstawowe dane osobowe i daty, ewent nazwiska rodowe w przypadku kobiet. A tak ta miła pani ciągle wisi na telefonie i udziela informacji, a pytań w sprawach genealogicznych jest bardzo dużo. Cmentarz jest ogromny, pochowanych przybywa, ale też i cmentarz likwiduje groby, gdy nikt od powyżej 20 lat nie interesuje się.

_________________
Osoby:Olszyński,Krajewscy,Burdziński, Kursa, Wyroślak -Chodel, Ingrunt, Przemysław i Mieczysław Leszczyński-rej.Płońska,Piętka,Murawski-Mińsk Białoruś
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ELADAB
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2014 - 22:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-11-2011
Posty: 276
Skąd: Naoned
Piszesz, ze gdy nikt sie nie interesuje powyzej 20 lat to grob likwiduja. A ja wlasnie 3 tyg temu na Cmentarzu Brodnowskim znalazlam grob siostry mojej Babci, osoby zmarlej w 1930 roku (!!!!). W rodzinie krazyly wiesci, ze juz w latach 50-tych grobu nie bylo. Nie bedac bardzo przekonana ("jak nie zobacze to nie uwierze ...") udalam sie do kancelarii Cmentarza. Ku mojemu wiekiemu zdziewieniu grob istnieje, troche dotkniety przez czas, ale bardzo porzadny. Ku mojemu jeszcze wiekszemu zaskoczeniu na wydruku ktory dostalam jest czarno na bialym, ze .... jesli nie bedzie oplacony to istnieje do 1929r.
Pisze tak, by nie tracic nadziei....

Pozdrawiam. Elzbieta
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Burdziński_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 21-09-2014 - 22:49
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2012
Posty: 312
Skąd: Lublin
Status: Offline
To miałaś szczęście. Ale mogę się z Tobą zgodzić, gdyż w sąsiedniej kwaterze od grobu moich dziadków jest wolne miejsce, i dziwię się, że cmentarz jeszcze go nie sprzedał.

_________________
Osoby:Olszyński,Krajewscy,Burdziński, Kursa, Wyroślak -Chodel, Ingrunt, Przemysław i Mieczysław Leszczyński-rej.Płońska,Piętka,Murawski-Mińsk Białoruś
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Slawinski_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 22-09-2014 - 00:05
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2012
Posty: 882
Skąd: Warszawa
Status: Offline
MonikaNJ napisał:
Krzychu istnieje taki spis w postaci ksiąg , ale żeby go przejrzeć trzeba udać się do kancelarii. W komputerze miła Pani może odnaleźć groby jedynie opłacone. Te , które zostały zlikwidowane są odnotowane już jedynie w tych księgach. Jeśli znasz rok, miesiąc śmierci poszukiwanej osoby i trafisz na dobry dzień miłej Pani to istnieje szansa ,że znajdzie przez telefon.


Drobna poprawka - może nie tyle opłacone, co po prostu istniejące. A to nie zawsze (jak wykazał mój przypadek i powyższe wpisy) musi iść w parze Smile
Do bazy są także przenoszone dane z zachowanych roczników zmarłych i skorowidzów więc to stąd mają zapewne informacje o nieistniejących już grobach. Ogólnie trzeba mieć po prostu trochę szczęścia by odnalezć przedwojenny grób czy ustalić miejsce w którym się znajdował.

pozdrawiam
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wojciechowska_EwkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2014 - 08:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-04-2013
Posty: 474

Status: Offline
Witam,
niedawno odnalazłam grób mojego dziadka na cmentarzu Bródnowskim. Panie w kancelarii bardzo uprzejme ale podkreślają, że udzielają informacji tylko w zakresie ustalania praw do pochówku - nie badań genealogicznych. Na pytanie czy grób jest opłacony, otrzymałam odpowiedź, że to jest grobowiec murowany i nie wymaga opłacenia co 20 lat???
Ponieważ mam już dowody na to że mój dziadek to mój dziadek ,będę na Bródnie niedługo to jeszcze się dopytam.
pozdrawiam
ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Slawinski_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 23-09-2014 - 13:13
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2012
Posty: 882
Skąd: Warszawa
Status: Offline
To bardzo dziwne. Ja dwa lata temu płaciłem około 130 zł, także za grób murowany, a pani w kancelarii za głowę się złapała, że grób jeszcze istnieje bo nie był opłacany od 40 lat. Dobrze, że odsetek nie naliczają Smile Musiałem tylko udowodnić swoje "prawa" do grobu tzn dać dowody, że leżąca tam osoba rzeczywiście była moim przodkiem. Co ciekawe pani w kancelarii nie chciała przyjąć ode mnie opłaty, gdy dowiedziała się, że nie jestem najbliższym żyjącym pokoleniem w stosunku do pochowanej osoby. Chodziło o grób praprababki z rodziny ojca, który dopiero co odnalazłem. Urzędniczka rozrysowała sobie wszystko na kartce i wyszło jej, że skoro mój ojciec żyje (o czym ją oczywiście poinformowałem) to tylko on może zapłacić za grób jako osoba pokolenie bliższa ode mnie. Ciekawe co byłoby gdyby dowiedziała się np, że żyje także 80-letni dziadek i 100-letni pradziadek Smile

pozdrawiam
Jurek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 12-11-2014 - 14:05
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Bardzo prosze o zrobienie zdjecia grobu Grzegorza Czepielindy, ktory pochowany jest na Cmentarzu Bródnowskim. Grzegorz byl bratem mojej prababaci. Bardzo zalezy mi na informacjach dotyczacych daty urodzenia (lub wieku jakim byl kiedy zmarl) oraz data smierci. Po skontaktowaniu sie z kancelaria cmentarza dostalam potwierdzenia, iz grob istotnie sie tam znajduje I jest zlokalizowany w kwaterze 8 K-2-20.
Moj adres e-mail: vnukinga[at]hotmail.com
Z gory bardzo dziekuje I pozdrawiam!

Kinga Vnuk

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
GośkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2014 - 06:57
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 12-04-2007
Posty: 1286

Status: Offline
Slawinski_Jerzy napisał:
To bardzo dziwne. Ja dwa lata temu płaciłem około 130 zł, także za grób murowany, a pani w kancelarii za głowę się złapała, że grób jeszcze istnieje bo nie był opłacany od 40 lat. Dobrze, że odsetek nie naliczają Smile Musiałem tylko udowodnić swoje "prawa" do grobu tzn dać dowody, że leżąca tam osoba rzeczywiście była moim przodkiem. Co ciekawe pani w kancelarii nie chciała przyjąć ode mnie opłaty, gdy dowiedziała się, że nie jestem najbliższym żyjącym pokoleniem w stosunku do pochowanej osoby. Chodziło o grób praprababki z rodziny ojca, który dopiero co odnalazłem. Urzędniczka rozrysowała sobie wszystko na kartce i wyszło jej, że skoro mój ojciec żyje (o czym ją oczywiście poinformowałem) to tylko on może zapłacić za grób jako osoba pokolenie bliższa ode mnie. Ciekawe co byłoby gdyby dowiedziała się np, że żyje także 80-letni dziadek i 100-letni pradziadek Smile

pozdrawiam
Jurek

"Co kraj to obyczaj" w Lublinie na cmentarzu przy ul.Lipowej możesz zapłacić podatek za jaki chcesz grób bez udowadniania, że to Twój przodek jest pochowany (nawet za wszystkie Smile Wink ) jeśli chodzi o cmentarz bródnowski to moja prababka jest tam pochowana, zmarła w 1958 a grób sprzedali w 1989, o czym dowiedziałam się dopiero w 2006 roku kiedy zaczęłam interesować się moimi przodkami.
Pozdrawiam - Gośka Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Burdziński_KrzysztofOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2014 - 09:01
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2012
Posty: 312
Skąd: Lublin
Status: Offline
Nie wiadomo, do kiedy był grób oplacony. Czego dzieci po prababce się nie interesowali.

_________________
Osoby:Olszyński,Krajewscy,Burdziński, Kursa, Wyroślak -Chodel, Ingrunt, Przemysław i Mieczysław Leszczyński-rej.Płońska,Piętka,Murawski-Mińsk Białoruś
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
vnukingaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 14-11-2014 - 14:20
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 23-07-2014
Posty: 226
Skąd: Wisconsin
Status: Offline
Jeszcze raz bardzo prosze o zrobienie zdjecia grobu GRZEGORZA CZEPIELINDY, ktory pochowany jest na Cmentarzu Bródnowskim. Grzegorz byl bratem mojej prababaci. Bardzo zalezy mi na informacjach dotyczacych daty urodzenia (lub wieku jakim byl kiedy zmarl) oraz data smierci. Po skontaktowaniu sie z kancelaria cmentarza dostalam potwierdzenia, iz grob istotnie sie tam znajduje I jest zlokalizowany w kwaterze 8 K-2-20.
Moj adres e-mail: vnukinga[at]hotmail.com
Z gory bardzo dziekuje I pozdrawiam!

Kinga Vnuk

_________________
Pozdrawiam serdecznie,
Kinga Vnuk (Cisowska)
Interesujace mnie nazwiska: Cisowski, Mendel, Kutynia, Rogozko, Czepielinda, Zak,
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.515261 sekund(y)