Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
szary_wilkOffline
Temat postu: Akt zgonu - Matysek, Łódź (rosyjski)  PostWysłany: 18-09-2014 - 16:50
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2014
Posty: 17

Status: Offline
Witam,
czy mogę poprosić o odczytanie informacji z aktu urodzenia Petera Matyschoka, wiem że Łodź i wiem, że to jego, ale więcej mi się nie udaje Smile
z góry dziękuję wszystkim za pomoc.
http://compass.vot.pl/peter.JPG *



*Moderacja tytułu tematu i linku – zdjęcie jest za duże, rozciąga Forum (m.j.n)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
magdalena72Offline
Temat postu: Prośba o odczytanie aktu urodzenia (rosyjski)  PostWysłany: 18-09-2014 - 17:08
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 09-12-2011
Posty: 289

Status: Offline
Ale to jest akt zgonu Piotra Matyska, lat 42, zmarłego w Łodzi, syna Józefa i Joanny
Pozdrawiam Magdalena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szary_wilkOffline
Temat postu: Prośba o odczytanie aktu urodzenia (rosyjski)  PostWysłany: 18-09-2014 - 17:18
Sympatyk


Dołączył: 18-06-2014
Posty: 17

Status: Offline
Faktycznie mój błąd. Aktu śmierci. Człowiek myśli o jednym drugie pisze... Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin_Borkowski
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 17:58
Sympatyk


Dołączył: 11-08-2014
Posty: 27

Wydarzyło się w mieście Łodzi dnia czternastego (drugiego) maja tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o trzeciej po południu. Stawili się: Paweł Sobczak i Józef Barczak, pełnoletni pracownicy z Łodzi, i oświadczyli, że dnia wczorajszego o czwartej rano umarł w szpitalu w Łodzi Piotr Matysek, czterdziestu dwóch lat od urodzenia, urodzony w Moczni (?) w P???, syn Józefa i Joanny małżonków Matysek. Po naocznym uwiarygodnieniu* o śmierci Piotra Matyska, akt ten stawającym niepiśmiennym przeczytany.

Mam kłopoty z nazwą miejscowości.

*Tak, bełkot, musiałem się podeprzeć słownikiem. Pewnie jest jakaś formułka - naoczne stwierdzenie? naoczne przekonanie się o?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaNJOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 18:35
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 03-02-2013
Posty: 1574

Status: Offline
Witam,
tam jest napisane urodzony w Łuczni (ale to raczej błąd ,mogą to być np. Łuczniki koło Królewca) w Prussi (czyli w Prusach)
pozdrawiam monika

_________________
pozdrawiam monika
>Wanda>Feliksa>Anna>Józefa>Franciszka>Agnieszka>Helena>Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Marcin_Borkowski
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 19:01
Sympatyk


Dołączył: 11-08-2014
Posty: 27

A, въ Лючни. Pewnie tak.

http://dir.icm.edu.pl/Slownik_geograficzny/Tom_V/797
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Radosław.KoncaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 19:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 13-05-2014
Posty: 289

Status: Offline
Marcin_Borkowski napisał:


Przynajmniej rozważyłbym wersję Luczna/Lucznia, bo gdyby to miałąby być Łuczna/Łucznia, to raczej zapisano by cyrylicą въ Лyчни.

Coś enigmatycznego podobnego było: http://dir.icm.edu.pl/pl/Slownik_geograficzny/Tom_V/468

Na pewno, to jednak dalej nie wiadomo, ale może nazwa pisana z kwitów, a nie ze słuchu.

pzdr,

RK
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Cieśla_JerzyOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 20:37
Nieaktywny


Dołączył: 25-12-2006
Posty: 1162
Skąd: Olsztyn
Status: Offline
342 Łódź
Działo się w mieście Łodzi dnia czternastego (drugiego) maja tysiąc osiemset siedemdziesiątego dziewiątego roku o godzinie trzeciej po południu. Stawili się Paweł Sobczak i Józef Barczak, pełnoletni służący z Łodzi i oświadczyli, że dnia wczorajszego o godzinie czwartej rano zmarł w szpitalu w Łodzi Piotr Matysek (Matysek), lat czterdzieści dwa, urodzony w Łuczni (Luczni ?) w Prusach, syn Józefa i Joanny małżonków Matysek. Po naocznym przekonaniu się o zgonie Piotra Matysek akt ten oświadczającym niepiśmiennym przeczytany
Cool

_________________
Jerzy Cieśla
Cieśla - Kownacica, Bednarczyk - Leonów
powiat garwoliński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.723467 sekund(y)