Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 18 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
MiszaOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 13:33
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2010
Posty: 54

Status: Offline
Bardzo dziękuję za te informacje! Myślę, że jest bardzo prawdopodobne, że dotyczą one mojej rodziny. Niestety sam o Filipie wiem tylko tyle, ile zapisane było w aktach dotyczących Wincentego Dobrowolskiego: urodzenia ( http://poczekalnia.genealodzy.pl/pliki/ ... /B/030.jpg , nr 720) i akcie ślubu z drugą żoną ( http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =10-13.jpg , nr 12). W akcie zgonu tegoż podani są już nieznani rodzice ( http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... 08-115.jpg , nr 112). Niestety nie odnalazłem jeszcze jego aktu małżeństwa z moją 4xpra Kunegundą Sobolewską.
Fakt, że Dobrowolscy z aktów podesłanych przez Ciebie najpierw pojawili się w Białej Rawskiej, a potem w Przybyszewie, też wydaje się dobrze wpisywać w tę rodzinę, bo moi Dobrowolscy w 2 pokolenia zaliczyli parafie w Błędowie, Kurzeszynie, Tarczynie, Jazgarzewie, ponownie Błędowie i na koniec prawdopodobnie w Babsku.

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 16:56
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
W powiecie ostrowieckim (woj. świetokrzyskie), w XIX wieku wykonawcą wielu wspaniałych nagrobków był podpisujący się na nich rzeźbiarz S.A. DOBROWOLSKI.
Działał w Ćmielowie, Kunowie, Ostrowcu Św., Denkowie...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Agnieszka_Wójcik
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 18:11
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2013
Posty: 215

Kamilu - czy wiesz może o nim coś więcej ? Pytam bo interesują mnie Biografie znanych ludzi o tym nazwisku jak również sama sztuka funeralna .

_________________
pozdrawiam
Agnieszka Wójcik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kowalski_AdamOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 18:18
Nieaktywny


Dołączył: 26-10-2013
Posty: 63

Status: Offline
.................


Ostatnio zmieniony przez Kowalski_Adam dnia 07-06-2014 - 23:00, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kamil_360Offline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 18:51
Sympatyk


Dołączył: 06-02-2010
Posty: 1326

Status: Offline
Agnieszko, niestety nie wiem nic więcej.
Jeden grób rodzinny jest jedynie przez niego wykonany (z Ćmielowa), a jeden widziałem w Ostrowcu.
Jedynie jak mogę pomóć, to wysłać Ci zdjecie, jeśli chcesz.

Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Agnieszka_Wójcik
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 21:31
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2013
Posty: 215

Adamie
Uogólniając - każda epoka pewnie mnóstwo takich ciekawostek zawiera - ale nieco zaintrygowałeś mnie tym stwierdzeniem - że XVIII w był w nie, przynajmniej odnośnie Dobrowolskich bardzo obfity - i oczywiście mam nadzieję że choć kilkoma się z nami podzielisz Wink
Kamilu
Jeśli byś mógł to oczywiście będę ogromnie wdzięczna za zdjęcie - wyślij na maila tuberoza0@op.pl

_________________
pozdrawiam
Agnieszka Wójcik


Ostatnio zmieniony przez Agnieszka_Wójcik dnia 15-06-2014 - 12:41, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kowalski_AdamOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 07-06-2014 - 21:44
Nieaktywny


Dołączył: 26-10-2013
Posty: 63

Status: Offline
...................
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 14-06-2014 - 22:55
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Witam.
Byłam dziś na cmentarzu w Ostrówku gm.Karczew i w śród nagrobków znalazłam Dobrowolski Piotr lat 57 zm dnia 07.02.1927 więc według tego urodzony w 1870.
Może komuś to się przyda...
Pozdrawiam
Goska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MiszaOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 16-09-2014 - 01:13
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2010
Posty: 54

Status: Offline
Agnieszko,

znalazłem pewne informacje, które uwiarygodniają to, że opisywani przez Ciebie Dobrowolscy z Białej Rawskiej mogą być moimi przodkami.

W księgach z parafii Wyśmierzyce znalazłem akt pierwszego ślubu Wincentego Dobrowolskiego, syna Filipa, w którym podane było panieńskie nazwisko jego matki Katarzyny - Niemierska. W genetece za to znajduje się zapis o urodzeniu w 1801 r. w par. w Białej Rawskiej córki Filipa Dobrowolskiego i Katarzyny Niemierskiej - Franciszki. Niestety nie ma tam zapisu o zgonie Katarzyny, który powinien nastąpić między 1801 a 1804 rokiem, kiedy Filip wziął kolejny ślub (w genetece jest 1804 r., nie 1818 r., jak napisałaś kilka postów wyżej).

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mila_mOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 16-09-2014 - 13:12
Sympatyk


Dołączył: 15-12-2013
Posty: 30
Skąd: Kielce
Status: Offline
Na cmentarzu w Daleszycach pow. kielecki jest grób z 1900 roku Leokadii z Dobrowolskich Wolskiej lat 70, znajduje się on obok jednego z moich grobów rodzinnych, którym przy okazji się opiekujemy. Zawsze ciekawiło mnie kim była ta pani i znalazłam jej akt zgonu, niestety moja znajomość rosyjskiego jest zbyt słaba przy tym charakterze pisma księdza, rozszyfrowałam że urodziła się chyba w gubernii lubelskiej? może komuś się przyda a sama jestem też ciekawa kim ona była Smile może ktoś mógłby przetłumaczyć przy okazji? oto link do aktu zgonu, nr 3: http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =714&y=983

Pozdrawiam,
Mila
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
taraxacumOffline
Temat postu: Nazwisko: Dobrowolski  PostWysłany: 16-09-2014 - 16:38
Sympatyk


Dołączył: 22-08-2014
Posty: 481
Skąd: Poznań
Status: Offline
Witam,

W kręgu moich poszukiwań są Dobrowolscy z parafii Borszczów obecnie Ukraina. Miejscowości Jurjampol i Korolówka. Mam informacje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Agnieszka_Wójcik
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 08:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 27-01-2013
Posty: 215

Witaj Michale
Cieszę się że udało ci się odnależć kolejne akty Smile
Jesli chodzi o ślub Filipa i Agaty to rzeczywiście masz racje był to rok 1804 /Biała Rawska [pisałam z pamięci i pomyliłam datę tego aktu z metryką ur Walentego syna prawdopodobnie wyżej wspomnianej pary Filipa i Agaty /Goszczyn ] ogromnie cięprzepraszam za to niezamierzone wprowadzenie w błąd Sad
Jeśli chodzi o tą linię Dobrowolskich to jakiś czas temu natrafiłam / może jeszcze tego nie masz/- na Paulinę z Dobrowolskich Wełnicką córkę Filipa i Zofii młynarzy , [ten Filip wygląda na syna Macieja brata wyżej wspomnianego twojego Filipa a urodził się on wg aktu M http://metryki.genealodzy.pl/metryka.ph ... =559&y=605 w Książenicach może przez jakiś czas wspólnie tam przebywali i tam zmarła Katarzyna żona Filipa ?]
Mam też pytanie czy w swoich badaniach nad tym nazwiskiem nie natarfiłeś czasem na jakieś akty obok wym . osób ? : 1) Józef i Ewa z Susfalskich /Szusztalskich/Dobrowolscy 2) Walenty i Ewa z Dobrowolskich Jarosińscy.

_________________
pozdrawiam
Agnieszka Wójcik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
janus_danielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 09:46
Sympatyk


Dołączył: 02-04-2009
Posty: 112

Status: Offline
Dobrowolscy, nazwisko wystepujące w mojej rodzinie. Rodzinnie powiązani z nieżyjącym juz dawno sprawozdawcą sportowym. Jego brat Wojciech był moim wujkiem poprzez małżeństwo z Janiną Podwiązka.
Grób rodzinny jest w Sosnowcu Zagórzu.
Potomkowie Wojciecha Dobrowolskiego żyją w Oświęcimiu.
Pozdrawiam DJ
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MiszaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-09-2014 - 22:34
Sympatyk


Dołączył: 20-02-2010
Posty: 54

Status: Offline
Agnieszko,

dziękuję za dalsze informacje. Książenice są, jeśli dobrze się orientuję, w parafii Grodzisk Mazowiecki, a księgi stamtąd są od 1808 r. Niestety o parę lat za późno na zgon Katarzyny. Może jakaś informacja o jej śmierci jest w tym akcie małżeństwa Filipa z drugą żoną.
Osób wymienionych przez Ciebie na końcu nie kojarzę. Zajmowałem się głównie tymi, z kim pokrewieństwa byłem pewien, resztę Dobrowolskich traktując trochę po macoszemu, więc niestety nie mam notatek czy wypisanych aktów żadnych. Ale jeśli ich napotkam, będę już pamiętał. Smile

Pozdrawiam
Michał
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Musial_MichalinaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-08-2015 - 20:54
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 16-08-2015
Posty: 179

Status: Offline
Witam,

W kręgu moich poszukiwań są Dobrowolscy z Łebedynki/rejonów Humania, obecnie Ukraina.
Chętnie się wymienię informacjami.

Pozdrawiam,

Michalina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 2.123729 sekund(y)