Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
wtorek, 16 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
gosia.6806Offline
Temat postu: Iłów, Rybno, Kamion, Trojanów- Poszukuję parafii  PostWysłany: 08-01-2012 - 21:02
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Witam
Mój prapra dziadek Jan Sandomierz w akcie małżeństwa ma napisane że urodził się w 1858 r. Nowej Wsi w powiecie sochaczewskim.W tym czasie były 4 takie wsie które należały do parafii których poszukuję:
par.Iłów gmina Iłów-metryki 1858
par.Rybno gmina Rybno-metryki 1858
par.Kamion gmina Tułowice-metryki 1858
par.Trojanów gmina Chodaków-metryki 1858
Gdzie mogę szukać tych parafii i metryk ?
Z góry dziękuję.
Gosia
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Witaj Gosiu.
Zacznij od
Od czego zacząć (lewa strona tytułowa,,genealogów pl" http://parafie.genealodzy.pl/ )
wkleisz nazwy parafii w wyszukiwarkę Bazy Pradziad i będziesz wiedziała ,gdzie znajdują się księgi ASC(Stanu Cywilnego).
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
dpawlakOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 21:23
Nieaktywny


Dołączył: 24-01-2011
Posty: 1422

Status: Offline
W tym sęk Waldemarze, że pradziad nie wykazuje urodzeń dla tego i pobliskich roczników dla żadnej z parafii.

_________________
Cynik jest łajdakiem, który perfidnie postrzega świat takim, jaki jest, a nie takim, jaki być powinien.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 21:42
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Dobry wieczor Gosiu,

konkretnie zajmowalam sie Rybnem (parafia Rybno) w Sochaczewskiem: metryki sa u ksiedza (w szafie od ok. 17 wieku, ksiadz sam nie wie co ma, gdyz przejal akta po poprzednim proboszczu (umowic sie jest trudno na wizyte), druga czesc jest w urzedzie stanu cywilnego w Rybnie (ksiegi 19-wieczne), a resztka w AP w Grodzisku Mazowieckim, tak wiec ksiegi sa rozrzucone. Daj mi znac na pw czy udalo Ci sie cos ustalic w sprawie mojego wujka. Trzymaj sie Agnieszka (mail znasz)
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WaldemarChorążewicz
Temat postu: Poszukuję parafii-Iłów,Rybno,Kamion,Trojanów.  PostWysłany: 08-01-2012 - 21:49
Sympatyk


Dołączył: 12-12-2009
Posty: 1517

Gosiu,
spróbuj pod tym linkiem
http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/index.php?id=558
Powodzenia.
A tak przy okazji do Darka.Odpowiedziałem na pytanie.A ty może byś sobie odpuścił z tą uszczypliwością.I na tym zakończę z tobą dyskusję.
Waldemar
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 21:52
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
no to Agnieszko leżę Shocked .Już miałam do czynienia z takim księdzem w Jazgarzewie pod Piasecznem.Ksiądz bufon i księgi na pólkach od chyba 1400 roku bo parafia 600 letnia.
Ale chociaż sobie odznacze Rybno gdzie mam szukać.
To zostaje mi Iłów,Kamion i Trojanów
Dzięki Aga za pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 22:01
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Waldku dziękuje Wink
Dobrze że idzie na wiosne bo widzę że trochę pozwiedzam mazowieckie Laughing
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-01-2012 - 22:07
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Jest Waldku parafia Kamion I Iłów.
Mam nadzieję że udostępnia mi księgi jak pojadę tam osobiście Wink
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2012 - 10:43
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Czesc Gosiu

nigdy nie mowilam, ze lezysz. Mi udostepnil termin, tylko niestety nie przejrzalam wszystkiego za jednym razem, a drugiej wizyty nie bylo. Trzeba wziac wlasny aparat, papier do pisania i duzo czasu. Przy mnie siedzial wikary. Ksiadz nie jest bynajmniej bufonem, taki siedzi w Biskupicach, w lubelskiem (twierdzi, ze ma akty od 1900 roku, a w rzeczywistosci od ok. 1650). Na stronie parafii jest tez napisane, ze w parafii sa stare akta, ale ksiadz proboszcz odpowiedzial mi na moje watpliwosci: czy akta z 1900 roku nie sa dla Pani starymi aktami? Ten sam problem maja z parafia biskupicka inne osoby. W porownaniu z tym ksiedzem, i ksiadz proboszcz z Rybna jest wspanialy. Umow sie spokojnie na wizyte, stamtad jest niedaleko do Mlodzieszyna itd. Czego nie ma ksiadz zobacz w miejscowym USC (tam znalazlam ksiegi z 1860 roku), tylko, ze pani w USC tylko wypisuje na wspolczesnym papierze i niestety nie zna tak dobrze rosyjskiego jak twierdzi (kopie niektorych z jej aktow znalazlam potem w archiwum w Grodzisku Mazowieckiem). Nie daj sie, Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Gawski_Marcin
Temat postu:   PostWysłany: 09-01-2012 - 15:04
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-09-2010
Posty: 109

Jeśli chodzi o Trojanów, to ja też jestem BARDZO zainteresowany tą parafią, a konkretnie latami 1811-1824. Na ile zdołałem się zorientować dawna wieś Trojanów, to obecnie część Sochaczewa, nb. z najstarszym kościółem w tym mieście: http://www.diecezja.lowicz.pl/serwis/in ... 5&idd=123. W bazach danych tych lat nie znalazłem. Z archiwum diecezjalnego otrzymałem informację, że nie posiadają i prawdopodobnie zaginęły podczas wojny - trudno dałem sobie spokój. Tak też wynika ze strony podanej wyżej przeze mnie. Ale post Agnieszki odnośnie Rybna, dał mi lekką nadzieję, że może jednak... Jeśli ktoś wie coś o znajdujących się w parafii metrykach, byłbym niezmiernie wdzięczny.

_________________
Pozdrawiam!
Marcin
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2012 - 08:13
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Aga to ja tak twierdze że "leżę" Wink bo jak pisałam wcześniej W Jazgarzewie ksiądz był dla mnie bardzo "niemiły"-bardzo lekko to określiłam.Ale zgadzam sie z Tobą że nie kazdy taki jest.
Dzięki Aga za pomoc i wskazówki kwiat kwiat kwiat Smile może wreszcie coś znajdę
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
agnieszka5995Offline
Temat postu:   PostWysłany: 11-01-2012 - 09:51
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 08-05-2010
Posty: 243

Status: Offline
Czesc Gosia, jesli rzuca Ci sie w Rybnie w parafii jacys Karpinscy, to moglabys dla mnie zrobic fotke? Moj przyjazd byl katastrofa, nie wzielam aparatu (to bylo dobrych 5-6 lat temu), moze w miedzyczasie jest inny proboszcz, w kazdym razie mowa byla o pojsciu do punktu ksero na poczcie (wikary + ja + ksiegi), jesli cos znajde. Gapa byla ze mnie!!, taraz to sie moge z tego posmiac. Odezwij sie na prywa jesli masz jakis kontakt ze znajomymi wuja Wladka i jestes "pod telefonem".

Jeszcze jedno: zadzwon lub napisz maila do USC w Rybnie, oni tez maja (lub mieli przed kilku laty) ksiegi XIX-wieczne z Rybna, ale robia tylko odpisy na wspolczesnych formularzach, zadnych scanow. Interesujace Cie lata mozesz tez namierzyc w AP w Grodzisku Mazowieckim, choc tam nie ma tylu lat.
Usciski Agnieszka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_LewickaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-09-2014 - 23:13
Sympatyk


Dołączył: 23-09-2012
Posty: 654
Skąd: Poznań
Status: Offline
Odświeżam stary temat, ponieważ bezskutecznie poszukuję metryk urodzeń/chrztów z parafii Rybno z lat 1778- 1780. Nie ma w AD Łowicz, nie ma w AAW, Baza Pradziad nic nie wskazuje, a ksiądz z parafii Rybno twierdzi, że ma u siebie metryki urodzenia dopiero od roku 1808.
Agnieszko, czy jesteś pewna, że w owej szafie w Rybnie widziałaś księgi starsze (nawet 17-wieczne - jak napisałaś powyżej)? Mam daleko do Rybna, ale jestem gotowa wprosić się do parafii, aby znaleźć jeden interesujący mnie akt - akt chrztu mojego 5x pradziadka, Stanisława Brzozowskiego, urodzonego w Ćmiszewie.
Pozdrawiam -
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Joanna_KrzemińskaOffline
Temat postu: Re: Iłów, Rybno, Kamion, Trojanów- Poszukuję parafii  PostWysłany: 01-12-2016 - 16:51
Sympatyk


Dołączył: 22-10-2015
Posty: 242

Status: Offline
gosia.6806 napisał:
Witam
Mój prapra dziadek Jan Sandomierz w akcie małżeństwa ma napisane że urodził się w 1858 r. Nowej Wsi w powiecie sochaczewskim.W tym czasie były 4 takie wsie które należały do parafii których poszukuję:
par.Iłów gmina Iłów-metryki 1858
par.Rybno gmina Rybno-metryki 1858
par.Kamion gmina Tułowice-metryki 1858
par.Trojanów gmina Chodaków-metryki 1858
Gdzie mogę szukać tych parafii i metryk ?
Z góry dziękuję.
Gosia

Witam serdecznie,
Gosiu, ja również poszukuję aktów z wymienionych przez Ciebie parafii.
Czy udało Ci się coś ustalić?
Pozdrawiam

_________________
Joanna
_________________
Poszukuję Janiszewskich, Kęsków, Wilczków, Kempiaków, Kątniaków, Radosów, Kołodziejczyków, Walczaków, Wypierowskic, Kacprzaków
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gosia.6806Offline
Temat postu: Re: Iłów, Rybno, Kamion, Trojanów- Poszukuję parafii  PostWysłany: 01-12-2016 - 20:05
Sympatyk


Dołączył: 02-12-2011
Posty: 273
Skąd: Konstancin-Jeziorna
Status: Offline
Witaj Asiu.
Ja dzięki zindeksowanym aktom z parafii Szymanów szybko namierzyłam mojego prapra dziadka Sandomierza.I już nie musiałam szukać tych parafii..


ale sprawdź Asia tutaj ....

http://geneteka.genealodzy.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.543094 sekund(y)