Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
piątek, 19 kwietnia 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KegeroOffline
Temat postu: Majewscy  PostWysłany: 27-05-2013 - 21:25
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2013
Posty: 86
Skąd: Wiedeń / Austria (Tychy/Polska)
Status: Offline
Poszukuję Majewskich z okolic Radomia, Białobrzegów, a dokładniej tych urodzonych w okolicach Chruściechowa, Wielkiej Błotnicy i być może okolic. Chodzi o osoby obecnie żyjące - rodzinę ze strony ojca, Henryka Majewskiego. Ktoś stamtąd pochodzi?

Pozdrawiam Smile

_________________
Monika P.-M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu: Majewscy  PostWysłany: 28-05-2013 - 10:44
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Majewska z domu jest moja żyjąca ciocia urodzona w 1926 roku, córka Piotra urodzonego w Marjaszce/Niewierszyn. Piotr miał brata bliźniaka.

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KegeroOffline
Temat postu: Re: Majewscy  PostWysłany: 28-05-2013 - 13:48
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2013
Posty: 86
Skąd: Wiedeń / Austria (Tychy/Polska)
Status: Offline
jakozak napisał:
Majewska z domu jest moja żyjąca ciocia urodzona w 1926 roku, córka Piotra urodzonego w Marjaszce/Niewierszyn. Piotr miał brata bliźniaka.


Czy wiesz może coś więcej? Ja o rodzinie ojca nie wiem nic, poza tym, że jego tatą był Zygmunt Majewski, a mamą Marianna Kaszewiak. Wiem, że jest brat chyba Aleksander Majewski - urodzony gdzieś w latach 1940-1956.

_________________
Monika P.-M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu: Re: Majewscy  PostWysłany: 28-05-2013 - 14:34
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
Ja mogę Ci podać z drzewa mojego kuzyna imiona i daty starszych Majewskich. Tych młodszych nie znam, nie wiem. Zygmunt mi się z nikim nie kojarzy. Musiałabyś poszukać ojca Zygmunta.
Masz jakieś zdjęcia?

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KegeroOffline
Temat postu: Re: Majewscy  PostWysłany: 28-05-2013 - 14:42
Sympatyk


Dołączył: 19-03-2013
Posty: 86
Skąd: Wiedeń / Austria (Tychy/Polska)
Status: Offline
Totalnie nic nie mam. Drzewo ze strony mamy mam bardzo szerokie i znam wiele szczegółów, ze strony ojca nic. Nigdy nie poznałam tamtej rodziny. To co napisałam, to wszystko co wiem. Raz chciałam uzyskać odpis pełny akt urodzenia ojca, to gmina mi odmówiła, bo musiałabym mieć jego zgodę, a tej raczej nie dostanę. Mam tylko jego skrócony akt urodzenia i to wszystko. Moi rodzice są rozwiedzeni od 22 lat, rodzina ojca mieszka gdzieś w okolicach Białobrzegów koło Radomia, a my na Górnym Śląsku. Trochę to zagmatwane, ale tak to już jest. A przecież chciałoby się coś wiedzieć o familii po mieczu...

_________________
Monika P.-M.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jakozakOffline
Temat postu: Re: Majewscy  PostWysłany: 28-05-2013 - 14:52
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 14-07-2009
Posty: 1394
Skąd: gmina Mykanów
Status: Offline
A może wejdź sobie na myHeritage Warwasowie.
Jeśli chodzi o młodszych Majewskich - wysłałam mail do kuzyna. Mam nadzieję, że mi odpowie. Rzadko tam zagląda. A ja nie jestem członkiem tej witryny, więc nie mam wglądu w szczegóły.

_________________
Pozdrowienia. Jola Kozak
Szukam aktów: - zgonu Macieja Podczaskiego ok. 1782 Sandomierz, - chrztu Marianna Opacka c.Stanisława ok.1670, - chrztu Jan Pakielewicz (Panfilowicz) łódzkie ok.1817, - ślubu Podczaskiego z Hadziewiczówną ok. 1720
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Majewski   PostWysłany: 01-09-2014 - 22:40
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4365

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izabela15Offline
Temat postu: Nazwisko: Majewski  PostWysłany: 01-09-2014 - 22:40
Sympatyk


Dołączył: 01-09-2014
Posty: 286

Status: Offline
Józef Majewski: ożenił się z Niemką (Amelia?), Mieszkali w Miejscowości Żelazna/Skierniewice, a później w Przybyszycach gm. Jeżow
Roman Majewski - syn Józefa 1896-1969 Przybyszyce gm.Jeżów, najmłodszy z dzieci, miał 3 siostry; jedna z nich to Helena
Marcjanna Majewska zd. Mikina - żona Romana Majewskiego 1900 - 1997
Dzieci Romana i Marcjanny Majewskich to: Kazimierz Roman Majewski (mój tata): 1931-2012 i Emilia Sas zd. Majewska
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ManikowskaMonikaOffline
Temat postu: Nazwisko: Majewski  PostWysłany: 02-09-2014 - 21:41
Sympatyk


Dołączył: 18-11-2011
Posty: 108

Status: Offline
Witam!

Moi Majewscy pochodzą z miejscowości Borów (województwo lubelskie). Wawrzyniec Majewski i Katarzyna Wojewoda mieli 7 dzieci, większa część z nich wyjechała do USA.

Pozdrawiam
Monik
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jolfedOffline
Temat postu: Nazwisko: Majewski  PostWysłany: 03-09-2014 - 20:00
Sympatyk


Dołączył: 09-09-2012
Posty: 183

Status: Offline
Majewscy w moim drzewie pochodzą z: Zerznia, Borkowa i Wólki Zerzenskiej (woj. mazowieckie) obecnie Warszawa,
Majewska Marianna (1850 -?) żona Gąsiorowskiego Michała, córka Majewskiego Wojciecha (1821-?) i Trybuch Zofii,
wnuczka Majewskiego Antoniego (ok. 1753-1839) i Jankowskiej Agnieszki, prawnuczka Majewskiego Wojciecha i Mundzik Marianny.

Pozdrawiam, Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mądzik_władysławOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Majewski  PostWysłany: 03-09-2014 - 22:31
Sympatyk


Dołączył: 01-12-2008
Posty: 175
Skąd: Poniatowa / lubelskie
Status: Offline
"jolfed"Majewscy w moim drzewie pochodzą z: Zerznia, Borkowa i Wólki Zerzenskiej (woj. mazowieckie) obecnie Warszawa,
Majewska Marianna (1850 -?) żona Gąsiorowskiego Michała, córka Majewskiego Wojciecha (1821-?) i Trybuch Zofii,
wnuczka Majewskiego Antoniego (ok. 1753-1839) i Jankowskiej Agnieszki, prawnuczka Majewskiego Wojciecha i Mundzik Marianny.

Pozdrawiam, Jola

Witam !
Przed chwilą przeczytałem o Mariannie Mundzik.
Moje nazwisko Mądzik od 1639 r. było pisane w aktach metrykalnych w kilkunastu wersjach, począwszy od Mątko ,Mądko poprzez Mundzio,Mundzik,Mondzik i Mondzikowski.Co prawda,obecnie nazwisk Mądzik i zblizonych jest najwięcej w woj.świętokrzyskim,ale z uzyskanych informacji wynika,że pierwszy Mądzik pojawił sie w okolicach Gór Świętokrzyskich dopiero ok.1730r. jako osadnik.Wszystko na to wskazuje,że ci na lewym brzegu Wisły przybylii najprawdopodobniej z parafii Opole Lubelskie. Rodzina Mądzików byla tu tak liczna już w XVII w . że nawet występowały przypadki powtarzania się imion nadawanych nowonarodzonym dzieciom . W okresie od 1661 r. do1700 r. odnotowano 30 aktów urodzeń dzieci o nazwisku Mądzik.I co ciekawe: w następnych wiekach rodzina Mądzików w parafii opolskiej zmniejszała sie [ dziś już tam nie ma nikogo o takim nazwisku]. Jako rzemieślnicy emigrowali w różne rejony Lubelszczyzny( np. Chodel,Urzędów,Kraśnik,Kazimierz,okolice Lublina i być może Zaklików), a nawet Warszawy.Mój pra.....pradziadek Maciej poślubił w 1680r. pannę Bieńkowską z ówczesnego miasta Wąwolnica i założył tam rodzinę ,która mieszkała tam przez prawie 200 lat. Czy masz jakieś informacje dotyczące np.miejscowości lub regionu,z którego mogła pochodzić Twoja Marianna Mundzik ?
Pozdrawiam
Władysław
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
jolfedOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Majewski  PostWysłany: 04-09-2014 - 19:06
Sympatyk


Dołączył: 09-09-2012
Posty: 183

Status: Offline
Witam,
niestety, nie mam żadnych informacji o pochodzeniu Marianny Mundzik.

Pozdrawiam, Jola
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bialas_MalgorzataOffline
Temat postu: moi Majewscy  PostWysłany: 04-09-2014 - 20:55
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 31-07-2014
Posty: 1585
Skąd: Wrocław
Status: Offline
Witam,
moi Majewscy pochodzą z Ostrownicy koło Kazanowa (mazowieckie), potem się przenieśli do Władysławowa koło Zwolenia (też mazowieckie).
Kolejne pokolenia to: Michał ur. 1802 r., Ignacy ur. w 1838 r. Wszyscy byli najpierw hutnikami szkła potem kowalami.
pozdrawiam
Małgorzata Rolling Eyes


Ostatnio zmieniony przez Bialas_Malgorzata dnia 08-08-2019 - 20:03, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Izabela15Offline
Temat postu: moi Majewscy  PostWysłany: 07-09-2014 - 23:20
Sympatyk


Dołączył: 01-09-2014
Posty: 286

Status: Offline
Dziękuje bardzo za wszystkie wypowiedzi. Cóż, dalej szukam. Ktoś z moich Majewskich wyemigrował do Francji.
Pozdrawiam wszystkich,
Izabela
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
LucjaZatorskaOffline
Temat postu: moi Majewscy  PostWysłany: 08-09-2014 - 23:39
Sympatyk


Dołączył: 14-04-2011
Posty: 100

Status: Offline
W mojej rodzinie sa Majewscy z Grojca.Jozef Majewski zmarl w 1936r na sluzbie ,bym wojskowym i pozniej pogranicznikiem w Brzostowicy i tam zginal.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 1.659504 sekund(y)