Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu: Marianna o wielu nazwiskach rodowych  PostWysłany: 20-08-2014 - 13:15
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
W niedzielę dotarłem do aktu ślubu moich 4xpradziadków Onufrego Kordysa i Marianny z Kaweckich z 23 stycznia 1826 roku. Z niego dowiedziałem się, że Onufry miał 24 lat i był wdowcem po Krystynie z Wolańskich zmarłej w 1825 roku. Urodził się w Pomorzanach i tam mieszkał do śmierci. Jego rodzicami byli Antoni i Franciszka z Makowskich zamieszkałych w Pomorzanach. Natomiast Marianna miała 24 lata. Była wychowanicą nie córką Franciszka Kaweckiego i Marianny z Kaszelskich zamieszkałych w Pomrzanach. Nic nie pisze o biologicznych rodzicach. Nie wiem jak tak naprawdę nazywała się Marianna w chwili narodzin. Podane jest że nosiła nazwiso Kawecka przed ślubem nic więcej. W aktach urodzeń jej dzieci podawana była jako Kawecka a czasami z Dyków. Na akcie zgonu z 1865 roku Onufrego Kordysa podana jest jako Marianna Kordysowa z Głuchów, natomiast na akcie zgonu jej syna a mojego 3xpradziadka podana jest jako Marianna z Wiecaszków. Znalazłem akt zgonu z lat 90-tych XIX wieku niejakiej Marianny Kordys z Zielinskich ale nie jestem pewny czy to ona. Nie wiem teraz jak szukać. To jak na razie moja największa czarna dziura w rodzinie. Bardzo proszę o pomoc.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu: Marianna o wielu nazwiskach rodowych  PostWysłany: 20-08-2014 - 14:32
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 8051
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
A ta Marianna?

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1,25254701

i jakiś błąd z zapisem zgonu Onufrego

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1,25244801


A tu akt jego zgonu, w którym zaznaczono, że zmarł w 1858 i spisujący nie wpisał go do księgi.

https://familysearch.org/pal:/MM9.3.1/T ... 1,25254701

Może uda Ci się rozwikłać zagadkę.

Pozdrawiam,
Monika


Ostatnio zmieniony przez MonikaMaru dnia 20-08-2014 - 14:45, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Michał_PawełOffline
Temat postu: Marianna o wielu nazwiskach rodowych  PostWysłany: 20-08-2014 - 14:38
Sympatyk


Dołączył: 11-02-2014
Posty: 77
Skąd: śląskie
Status: Offline
O rany! Tak to już jest z tymi nazwiskami panieńskimi. Moja 4xprababka Jadwiga Wiatrowa raz jest z Krawczyków raz z Ondryszów, a raz z Szewczyków, a w akcie ślubu z Jędrzejowskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pastuszko_PatrykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 20-08-2014 - 16:34
Sympatyk


Dołączył: 27-05-2011
Posty: 183

Status: Offline
Bardzo dziękuję. za pomoc to na 100 % ta Marianna. Przy najbliżeszej okazji jak będę miał więcej czasu to pojądę do Archiwum w Radomiu i może znajdę jakieś papiery adopcyjne Marianny przez Franciszka i Mariannę z Kaszelskich, jeżeli takie istnieją. Czy ktoś indeksuje metryki z przed 1810 roku i metryki zgonów z przed lat 50-tych XIX wieku, bo bardzo bym chciał znaleźć akta zgonów rodzicó Onufrego. A są w family search dokumenty z lat 20 i nastych z XIX wieku. Z tych udało mi się znaleźć akt zgonu Krystyny Makowskiej lat 80 mającej, nie wiem czy to matka Franciszki Kordysowej a babka Onufrego, ale zopisałęm sobie tą metrykę na wszelki wypadek jakby w przyszłości dowiedziałbym się więcej. Zacznę jeszcze dokładnej czytać metryki, bo najwidoczniej w tej zgonu Onufrego nie przeczytałem roku śmierci. Very Happy Tak to jest jak człowiek dokładniej nie doczyta.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.795259 sekund(y)