Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 02-11-2007 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 02-11-2007 - 18:32
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Witam ! Nazywam się Halina Karolak z domu Cichocka-jest to nazwisko rodowe po moim ojcu, a On miał je po swoim ojcu- na to mam dokumenty, Moi Cichoccy pochodzą z Sompolna pow. Konin. Nadal staram się o dalsze dokumenty, których oczekuję. Skąd Pan pochodz, jaka jest historia pana nazwiska. Oczekuję odpowiedzi. Pozdrawiam.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 07-11-2008 - 23:48
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Szukam Cichockich pochodzących z Teresewa k/Sompolna z dawnych wieków, do obecnych czasów.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
WelkaGrzegorzOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 09-11-2008 - 09:58
Sympatyk


Dołączył: 14-08-2008
Posty: 44
Skąd: Rytel - Pomorze
Status: Offline
Witam.
W książce "Ziemia Złotowska" autorstwa Andrzeja Krajny - Wielatowskiego z 1929r. znalazłem informację, że od 1829 w Parafii Zakrzewskiej (Zakrzewo) obecnie woj. Wielkopolskie proboszczem był ks. Jan Tomasz Cichocki.
Innych informacji na jego temat tam nie ma.
Pozdrawiam.
Grzegorz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Chrostowski_WłodzimierzOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 11-03-2009 - 11:22
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2009
Posty: 47

Status: Offline
Cichoccy to rodzina mojej matki - prawie wszyzcy związni z Warszawą: pradziadek Jan i prapradziadek Franciszek byli urzędnikami magistratu warszawskiego. Są pochowani na Powązkach. Na Franciszku zmarłym w 1897r moja wiedza genealogiczna się kończy. Będę wdzięczny za podpowiedź jak uzyskać dane dotyczące wcześniejszych pokoleń.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jerzy_StawińskiOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 11-03-2009 - 19:56
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 30-11-2008
Posty: 25
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam !
Może to Ciebie zaciekawi a może i innych "szperaczy", link strony http://www.genpol.com/printarticle240.html
gdzie wśród 209 szwoleżerów gwardii biorących udział w bitwie pod Samosierrą 30 listopada 1808r. figuruje:
- Cichocki Dominik /21.XI 1781 Kopice-?/, syn Michała i Teresy Stawińskiej, starszy wachmistrz 3 kompanii.
Pozdrawiam
Jerzy Stawiński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cichocka.karolakOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 11-03-2009 - 23:07
Sympatyk


Dołączył: 02-11-2007
Posty: 339

Status: Offline
Dziękuję Wszystkim,którzy zadali sobie trud,fatygę i napisali informację do tematu: Cichocki. Wszystko jest ciekawe i miłe.Ja to nazwisko noszę-jako panieńskie i ciągle szukam rodziny bliskiej moim-tj.ojca,ziadka,prababki. Pozdrawiam Halina
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Adres AIM Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Chrostowski_WłodzimierzOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 11-03-2009 - 23:28
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2009
Posty: 47

Status: Offline
Witam i dziękuje za sugestię.
Niestety nic mi nie mówi miejscowość Kopice ani nikt w rodzinie nie wspominał nazwiska Teresy Stawińskiej. Ale to dawne czasy i tak jak wiele innych faktów mogło to do mnie, po prostu, nie dotrzeć. Moim największym problemem jest absolutny brak wiedzy o przodkach Franciszka. O Franciszku wiem, że miał żonę Marię z Braunów zmarłą w wieku 36 lat w 1876r, pochowaną na Powązkach, napis nagrobny mówi:" obywatelka, żona urzędnika M. Warszawy". Intryguje mnie słowo "obywatelka". Czy znaczy coś więcej niż "mieszkanka"? Kojarzy mi się z określeniem "obywatel ziemski", ale majątku ziemskiego rodzina Cichockich w tym czasie nie miała, choć jak wiem czuli się z tego powodu bardzo żle, cały czas myśląc o jego ponownym nabyciu. Wiem że w 1914 roku nabyli majątek "Sowia Wola", ktory już w 1916 działania wojenne całkowicie zniszczyły. Może szukać spisów urzędników magistrackich od 1876r (Franciszek) do 1916r(Jan Mikołaj), jeśli takie istnieją? O rodzinie Braunów też nic nie wiem, niestety.
Pozdrawiam
Włodzimierz Franciszek(!) Chrostowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Cichocka_DobrosławaOffline
Temat postu: Nazwisko: Cichocki  PostWysłany: 07-02-2010 - 19:22


Dołączył: 28-09-2008
Posty: 3

Status: Offline
Mam trochę informacji o Cichockich z Płocka i okolic. Mój dziadek Stanisław Cichocki ur. w Płocku w 1890 r., był synem Franciszka i Marianny z d.Leszek urodzonej 1863r. w Kolonii Maszewo k/Płocka (parafia Brwilno). Linię prababki Marianny mam do piątego pokolenia ode mnie licząc), pradziadek Franciszek niestety jeszcze jest nieodkryty. Wiem tylko, że zmarł przed 1919 rokiem, bo w tym właśnie czasie Marianna już jako wdowa przybyła z dziećmi do Radomia.
Może komuś przydadzą się te dane, a może powiążemy swoje wątki?
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wasilewski_pawełOffline
Temat postu: Nazwisko:Cichocki  PostWysłany: 07-02-2010 - 19:31
Sympatyk


Dołączył: 01-10-2009
Posty: 20

Status: Offline
Witam !

W mojej rodzinie pojawiło się to nazwisko. Związane jest z Parafią Wyszyny Kościelne koło Mławy. W przypadku bliższych informacji służę informacją.

Pozdrawiam !
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Chrostowski_WłodzimierzOffline
Temat postu: Nazwisko:Cichocki  PostWysłany: 07-02-2010 - 21:00
Sympatyk


Dołączył: 02-03-2009
Posty: 47

Status: Offline
Witam!
Niestety nadal wymienionych nazwisk, ani miejscowości nie potrafię powiązać z "moimi Cichockimi". Nadal nie wiem skad mój prapradziadek Franciszek znalazł się w Warszawie. Szczęśliwie udało mi się znaleźć inne nieznane jego i Marii Braun (obywatelki miasta Wa-wy) dzieci. A więc oprócz znanych już, Jana mojego pradziadka i Emilii (zmarłej panną w 21 r.ż.) odnalazłem Marię Joannę zamężną z Leonem Wojno lub Woyno i ich pięcioro dzieci Stefana 1889,Marię 1891, Jerzego i Tadeusza 1896 (bliźniacy),Zofię 1898. Była jeszcze jedna zamężna córka o której nic więcej nie wiem. W rodzinie mówiono coś o miejscowości Miedzna, ale nie wiem czy to była miejscowość rodzinna Franciszka.
Przed II w.ś. Wojnowie utrzymywali z Cichocki scisłe kontakty, po wojnie o tym nie słyszałem.
Pozdrawiam
Włodzimierz_Chrostowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
cyryllOffline
Temat postu: Nazwisko:Cichocki  PostWysłany: 07-02-2010 - 21:16
Sympatyk


Dołączył: 04-02-2009
Posty: 90

Status: Offline
Witam!!!
Do Dobrosławy!
I Do Cichockich zainteresoowanych!
W zeszłym tygodniu przeglądałem księgi w archiwum w Płocku i rzuciło mi sie w oczy dużo Cichockich w Parafii Białotarsk kolo GOstynina ilośc aktów zanczna bo około 50-60 aktów widziałem ale przed 1850 rokiem pózniejsze lata też obfitują w to nazwisko.
Może wam się ta informacja przyda.
Mariusz Cytacki

_________________
Mariusz Cytacki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Cichocka_DobrosławaOffline
Temat postu: Nazwisko:Cichocki  PostWysłany: 08-02-2010 - 07:15


Dołączył: 28-09-2008
Posty: 3

Status: Offline
Cyryllu,wielkie dzięki za informację. Planuję ponowną podróż do AP w Płocku, jak tylko śniegi odpuszczą Wink
oczywiście sprawdzę trop podany przez Ciebie.
Życzę wszystkim owocnych poszukiwań
Pozdrawiam - Dobrosława
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
michelle_k_nlOffline
Temat postu: RE: Nazwisko:Cichocki  PostWysłany: 17-08-2010 - 12:52


Dołączył: 12-08-2010
Posty: 2

Status: Offline
Hallo, I hope it is ok if I reply in English...
My Great Grandmother was Marianna Cichocka born in Gross Schönbrück / Szembruk, Kujawsko-Pomorskie, Poland in 1861. Her parents were Valentine Cichocki and Eva Szymilowski. Valentine Cichocki was also born in Szembruk, Kujawsko-Pomorskie, in about 1837. His father was Michael Cichocki. Valentine and Eva immigrated to Australia in 1873 with 4 of their children
Marianna b. 1861 Adelbert b. 1864 Johannes Valentine b. 1869 and Franz Xavier b. 1871 .
Perhaps there is a connection somewhere.
kind regards
Michelle
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.521635 sekund(y)