Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
KomentarzeOffline
Temat postu: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna   PostWysłany: 07-02-2014 - 03:14
Sympatyk


Dołączył: 02-07-2006
Posty: 4360

Status: Offline
Wątek ten zawiera informacje na temat tego nazwiska i osób je noszących
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
KresowiakOffline
Temat postu: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 07-02-2014 - 03:14


Dołączył: 07-02-2014
Posty: 1

Status: Offline
Dzien dobry!
Moja babcia nazywala sie Adolfina Wyspianska,pochodzila z kresow,posiadam cale dzrzewo rodziny wyspianskich.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M_BrejterOffline
Temat postu: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 01-09-2016 - 22:42
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2016
Posty: 46

Status: Offline
Wyspianscy z kresow (z Brzezan po Sokal, Lwow) sa tez w mojej dalszej rodzinie.
Witalis Wyspianski + Antonina ? z d. Hirschberg
-> ich syn Gwido Lambert Wyspianski ordynariusz szpitala w Sokalu
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_FiguraOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 13-10-2016 - 14:06


Dołączył: 12-10-2016
Posty: 2

Status: Offline
M_Brejter napisał:
Wyspianscy z kresow (z Brzezan po Sokal, Lwow) sa tez w mojej dalszej rodzinie.
Witalis Wyspianski + Antonina ? z d. Hirschberg
-> ich syn Gwido Lambert Wyspianski ordynariusz szpitala w Sokalu


A ja szukam właśnie kogoś, kto może mi udzielić informacji o tej rodzinie. Znalazłem bowiem grób Władysława Wyspiańskiego i to jest chyba syn Witalisa i Antoniny... Bardzo proszę o odpowiedź.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
M_BrejterOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 17-01-2017 - 18:57
Sympatyk


Dołączył: 23-08-2016
Posty: 46

Status: Offline
Piotrze, poniewaz to moja dalsza rodzina, to o ile znam potomkow, to przyznam, ze niezbyt zglebialem przodkow Gwido Lamberta Wyspianskiego. Imiona rodzicow i nazwisko panienskie matki tegoz Gwido Lamberta poznalem z aktu malzenstwa siostry mojego pradziadka Adeli domo Brejter 1.voto Wyspianskiej 2.voto Sklepinskiej

Jak wpiszesz w googlacza haslo "Witalis Wyspianski", to wyskocza ci dwa rekordy- linki do gazet. W pierwszym ( Gazeta Lwowska nr 48 z 1874r) jest info, ze Witalis zostal mianowany inspektorem podatkowym
W drugim linku (Dziennik Polski nr 264 z 1877r) zamieszczonych jest znacznie wiecej ciekawostek.
Zwroc uwage na strone nr 3 lewy dolny rog Kronika Sadowa Testament Gosiewskiego.

Z tresci tegoz dowiadujemy sie ze matka gosiewskiego miala trzy siostry, z ktorych jedna Justyna po jednym z mezow Pilecka miala trzy corki. Jedna z tych corek Magdalena Wyspianska jest matka ( tak wnioskuje z tresci) Witalisa Wyspianskiego. Dla poprawnosci nalezaloby porownac daty.

link tutaj: http://jbc.bj.uj.edu.pl/dlibra/plain-content?id=113509

Jezeli zerkniesz w ponizszy link:

http://www.galiziengermandescendants.or ... 2-1870.htm

to bedziesz mogl wyluskac z listy mieszkancow Brzezan wszystkich Wyspianskich. Zwroc uwage, ze to sa dwie listy. Najpierw mezczyzni, a w drugiej liscie kobiety. Przepatrz rowniez inne nazwiska kobiet pod katem nazwiska panienskiego Wyspianska. Zwroc rowniez uwage na to, ze lista zawiera ograniczenia w latach wykazanych w naglowku

Jezeli bylbys zainteresowany potomkami Gwidona, to sluze.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piotr_FiguraOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 22-02-2017 - 21:39


Dołączył: 12-10-2016
Posty: 2

Status: Offline
Jestem w kontakcie z panem Markiem Wyspiańskim (ur. 1962 w Londynie), który jest synem Kazimierza Wyspiańskiego (ur. 1922 we Lwowie, zm. 1997), wnukiem Stefana Wyspiańskiego (ur. 1892 w Krakowie, zm. 1942 w Palestynie), o którym trochę jest tutaj:

http://wykaz.muzeumpilsudski.pl/wykaz-l ... wyspianski

Tenże pan Marek szuka swoich przodków. Pradziadek to Ferdynand Wyspiański, najprawdopodobniej w początkach XX wieku urzędnik kolejowy w Stanisławowie. Generalnie chodzi mu o stwierdzenie pokrewieństwa ze Stanisławem Wyspiańskim autorem "Wesela" Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
K_AgnieszkaOffline
Temat postu: Re: Nazwisko: Wyspiańska Katarzyna  PostWysłany: 21-04-2017 - 14:58


Dołączył: 21-04-2017
Posty: 1

Status: Offline
Czy Wyspiańscy z Kozówki (woj. Tarnopolskie) również są w Państwa kręgu poszukiwań genealogicznych?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.549587 sekund(y)