Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego

flag-pol flag-eng home login logout Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty
czwartek, 28 marca 2024

longpixel


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
justan12Offline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 26-01-2013 - 12:50
Sympatyk


Dołączył: 22-07-2011
Posty: 112
Skąd: Radom
Status: Offline
Cześć
Interesuję się genealogią od 2 lat i od tego czasu udało mi się dotrzeć do wielu krewnych o których istnienia nie miałem
pojęcia. Tak sobie myślę, że dobrze by było urządzić zjazd rodzinny (na ok. 50 osób) abyśmy się wreszcie wszyscy lepiej poznali.
Tylko jak to zrobić, gdzie, co z kosztami? Czy robi się jakiś program takich zjazdów?
Bardzo bym był wdzięczny za rady i sugestie osób które urządzały takie Zjazdy.
Co zrobić aby to wyszło i to dobrze wyszło... Smile

pozdrawiam
Hubert
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Piórkowska_EwaOffline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 26-01-2013 - 13:27
Zasłużony
Sympatyk


Dołączył: 05-02-2012
Posty: 168

Status: Offline
Witam. Mamy na koncie już 5 zjazdów. Pierwszy zrobiliśmy na podwórku, zorganizowaliśmy namioty ogrodowe na wypadek deszczu, wypożyczyliśmy ławki i stoły, kupiliśmy jednorazowe naczynia, gotowanie siły własne w dwóch zespołach. Rozesłaliśmy zaproszenia, prosiliśmy o potwierdzenie przybycia. Zapowiedziało się 60 osób - przyjechałao 90. Było świetnie, ale gdyby spadł deszcz, albo przyjechało więcej osób organizacyjnie bylibyśmy zwyczajnie ponieśli klęskę. Drugim razem wynajęliśmy remizę strażacką - lało cały tydzień i w dzień spotkania też, wynajęliśmy naczynia i kucharkę. Organizacyjnie dobrze, choć koszty niewspółmiernie większe. Ostatnie dwa spotkania to obiekt plenerowo restauracyjny. Znaleźliśmy restaurację z dużym ogrodem, w nim dwie bardzo duże altanki, w zieleni. Uważam, że to miejsce jest najlepsze, bawimy się w altankach, możemy coś podgrzać w kuchni, jest w pobliżu łazienka, parkinkg dla samochodów, plac zabaw dla dzieci. Jedzenie nadal robimy w zespołach - zwykle jest jedno ciepłe danie np. bigos - króry robi grupa 6 osób. Pozostali przywożą co chcą, ale konsultują z organizatorem, np: ja napoje, ja sałatki, ja wędlinę, ciastka. Wyjąwszy pierwszy raz, zawsze zostało jedzenia na poprawiny. Jeśli idzie o koszty stałe, które trzeba zapłacić. Ustalamy kwotę około 10 zł za osobę, wkładane do słoika na wejściu - dostaje się wtedy też identyfikator z imieniem i nazwiskiem - nie wszyscy się przecież znamy. Wiele osób daje więcej, za dzieci nie płacimy. Jesli idzie o program, to oczywiście zawsze tańce, trochę śpiewów - przygotowaliśmy śpiewniki, tworzenie drzewa - zbieranie informacji (przygotowane drzewa dla uczestników w formie papierowej - zawsze chcą je mieć), przywozimy stare zdjęcia, obowiązkowo robimy zdjęcie grupowe. Niby wakacje są dobre na zjazd, ale w czerwcu i wrześniu może nawet lepiej, bo nikt nie wyjeżdża na urlop. Sumując - wybrać sztab organizacyjny - będzie miał trochę roboty - więc dobrze, gdyby miał sporo czasu, zrobić małą sondę ilu będzie chętnych, poszukać lokalu, wysłać zaproszenia - koniecznie z potwierdzeniem przybycia pod jednym !!! telefonem i udanej zabawy. Jak byś chciał coś więcej wiedzieć to już pytaj prywatnie. Ewa
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 26-01-2013 - 16:18
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Witam!
Już kiedyś przygotowania do zjazdu i sam zjazd opisywała nasza koleżanka na GEN POL-u ale nie potrafię tego odszukać.
Ja przy bardzo dużej pomocy rodziny organizowałam zjazd rodu Bartników. Na miejsce zjazdu wybraliśmy Stanicę Harcerską, bowiem chcieliśmy aby zorganizować to jak najmniejszym kosztem. W Stanicy tej było odpowiednie zaplecze zarówno kuchenne jak i noclegowe. Składkę bez noclegu ustaliliśmy na 50 zł od osoby z noclegiem 75 zł. Zjazd rozpoczął się o godz 14 w sobotę uroczystą mszą polową. Po mszy był obiad, później rozłożyliśmy na stołach 15 metrów drzewa genealogicznego. Był przygotowany stół coś na kształt stołu wiejskiego; z szynką z kością, kiełbasą swojską, smalcem i ogórkami kwaszonymi. Ponadto 3 czajniki elektryczne i samoobsługa w postaci robienia kawy i herbaty. Dodatkowo chyba 6 osób z rodziny przywiozło upieczone domowe ciasto. Wieczorem grill i sałatki przygotowane prze kucharkę. Rano śniadanie składające się z wiejskiego żuru z wkładką kiełbasy i jajka.Oczywiście były robione też zdjęcia najpierw zbiorowe wszystkich uczestników a potem gałęziami rodziny. Wykorzystaliśmy do tego długie ławki aby wszyscy się mogli zmieścić. Jedni siedzieli na ławkach, w drugim rzędzie stali na ziemi a w kolejnym rzędzie stali na ławkach. Wieczorem był grill i muzyka taneczna. Nie wspomniałam o identyfikatorach, które były rozdawane przy wejściu na teren obiektu.
Nie obyło się bez niedociągnięć. Nie przewidzieliśmy, że pierwsza sobota wakacji 25 czerwiec może być zimna. Prawie nikt nie zabrał z sobą ciepłych kocy i okazało się w niedzielę, że sporo osób zwyczajnie zmarzło. Ponadto był problem z tym co pozostało po zjeździe . Były to produkty kupione z pieniędzy składkowych ale jak to później podzielić??? Zebrałam wszystko i zrobiłam kolejne spotkanie już na swojej działce dla tych osób, które brały udział w przygotowaniach a przede wszystkim dla tych , którzy w razie czego byli skłonni dopłacić w razie gdyby brakło mi pieniędzy. Co ważne alkohol uczestnicy przywozili we własnym zakresie. Z pieniędzy składkowych było kupione piwo.
W zjeździe tym wzięło udział ponad 100 osób i był on zorganizowany teoretycznie najbliżej gniazda rodowego naszych przodków.
Trochę to chaotycznie opisałam ale w razie potrzeby proszę pytać. Staraliśmy się aby podczas zjazdu były pozapalane znicze na grobach przodków.
Informacje o planowanym zjeździe były rozsyłane przed Świętem Zmarłych a termin zjazdu był zaplanowany na pierwszy dzień wakacji . Uznaliśmy za słuszne, że nikt nie zdąży jeszcze wyjechać.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pieniążek_StanisławOffline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 26-01-2013 - 18:14
Zasłużony
Nieaktywny


Dołączył: 14-07-2006
Posty: 923
Skąd: Gdynia
Status: Offline
Alicja napisała.
...Co ważne alkohol uczestnicy przywozili we własnym zakresie. Z pieniędzy składkowych było kupione piwo...

Fajne takie ZJAZDY RODZINNE.
Na zdowie!

Staszek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DławichowskiOffline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 26-01-2013 - 18:48
Zasłużony
Członek PTG


Dołączył: 24-09-2006
Posty: 1021
Skąd: Koszalin
Status: Offline
Dzień dobry!
Zjazdów rodowych zorganizowałem samodzelnie 5, choć oczywiście nie bez pomocy osób zamieszkalych w mijscu zjazdu lub okolicach. Zawsze wymyślam powód zjazdu i temat. Wysylam zaproszenie i w nim zadanie do wykonania. Raz była frekwencja - raz nie. Reguły nie ma. Więcej w poniższym linku. Ale zjazdy integrują wszystkich ze wszystkimi. Zjazdy inicjują relacje rodzin i wzajemną pomoc. Zjazdy łączą dzieci! To dla nich organizujemy te zjazdy!!!
Krzycho z Koszalina

_________________
O mnie:
http://www.dlawich.pl/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
AlicjaSurmackaOffline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 27-01-2013 - 10:57
Sympatyk


Dołączył: 12-07-2007
Posty: 1011
Skąd: Radomsko
Status: Offline
Oj, faktycznie Staszku, zamiast trunki wysokoprocentowe napisałam alkohol. Wygląda na to jak bym sama wypiła o jedno piwo bezalkoholowe!!! za dużo, bo nawet nie zdążyłam się podpisać pod postem.
Embarassed Embarassed
Alicja
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
kaaczorr174Offline
Temat postu: Jak zorganizowac Zjazd Rodzinny?  PostWysłany: 28-01-2013 - 17:07
Sympatyk


Dołączył: 09-07-2010
Posty: 74

Status: Offline
Witam,

Moja rodzina zorganizowała jeden Zjazd Rodzinny. Jako miejsce spotkania ustaliliśmy wraz z rodzicami i dziadkami nasze miejsce zamieszkania. Doszliśmy do wniosku, że jest to podwórko, z którego "wyszyły" w świat poszczególne "gałęzie" rodziny. Nastawieni byliśmy na pokrycie kosztów osobiście, jednak niektórzy członkowie rodziny w ramach podziękowań za zaproszenie pozostawili niewielkie wsparcie pieniężne. Duża część jedzenia robiona była własnymi siłami, jednak dania obiadowe to zamówiony katering (nie wszystkie). Było nas 65 osób. Z racji lata i udanej pogody siedzieliśmy na tarasie (starsi) oraz w wojskowym namiocie (młodsze pokolenie). Zjazd odbył się według wcześniej ustalonego programu, a wyglądał on tak:

- rozpoczęlismy Mszą Świętą za zmarłych przodków i żyjących
- wizyta na cmentarzu na grobach zmarłych (na każdy grób znicz + róża)
- grupowe zdjęcie po przyjedźie na miejsce spotkania
- przedstawienie poszczególnych rodzin
- obiad
- czas wolny na zapoznanie
- podwieczorek/kolacja

Ponadto z okazji znazdu wydaliśmy niewielką publikację (forma książki) na temat historii rodziny z rozrysem drzewa genealogicznego, zdjęciami, kopiami aktów USC), Stworzyliśmy kronike zjazdu, gdzie opisane zostały przygotowania oraz każdy z uczestników zjazdu wpisał się na pamiątkę.

Dobrym pomysłem są plakietki z imionami i nazwiskami (niektórzy widzą się 1 raz, trudno zapamiętać duże ilości osób)

No i przeróżne zdjęcia w przeróznych konfiguracjach ( poszczególne rodziny,, rodzeństwo razem itd itp)

Pozdrawiam, Kamil
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie GMT - 12 Godzin
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg
Serwis Polskiego Towarzystwa Genealogicznego zawiera forum genealogiczne i bazy danych przydatne dla genealogów © 2006-2024 Polskie Towarzystwo Genealogiczne
kontakt:
Strona wygenerowana w czasie 0.740241 sekund(y)