Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

http://www.genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty Mapy szukacz

00:26 piątek, 22 września 2017

Nasi tu byli

arrow Lukas1212
0:25:45 - 22.09.2017
arrow Kuskowska_Maja
0:23:36 - 22.09.2017
arrow kaphis
0:23:33 - 22.09.2017
arrow Lesniewski_Kacper
0:23:11 - 22.09.2017
arrow JanNiedźwiadek
0:17:37 - 22.09.2017
arrow Worwąg_Sławomir
0:14:46 - 22.09.2017
arrow Rzeźniczak_Sławka
0:12:29 - 22.09.2017
arrow tacjanna
0:12:05 - 22.09.2017
arrow majcherski.artur
0:09:55 - 22.09.2017
arrow Sakłak_Urszula
0:09:12 - 22.09.2017
arrow Gabryjel
0:09:06 - 22.09.2017
arrow ciristobal
0:05:56 - 22.09.2017
arrow Litwos
0:05:33 - 22.09.2017
arrow FreeLock
0:04:31 - 22.09.2017
arrow damian.dabrowski1987
0:04:27 - 22.09.2017
arrow Płowik_Hubert
0:04:19 - 22.09.2017
arrow Adrian1995
0:04:00 - 22.09.2017
arrow herka
0:03:19 - 22.09.2017
arrow kulsob
0:01:13 - 22.09.2017
arrow ROMAN_B
23:56:47 - 21.09.2017
arrow mziel
23:54:53 - 21.09.2017
arrow elgra
23:54:32 - 21.09.2017
arrow Dobijański_Marcin
23:54:21 - 21.09.2017
arrow Mariusz_Kucharski
23:52:34 - 21.09.2017
arrow jurek.solecki
23:51:10 - 21.09.2017
arrow kwroblewska
23:51:03 - 21.09.2017
arrow Gosiad7
23:48:49 - 21.09.2017
arrow Kamiński_Janusz
23:48:01 - 21.09.2017
arrow zbbudzik
23:43:25 - 21.09.2017
arrow maria.mazur
23:43:14 - 21.09.2017
Członkowie i sympatycy


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu: Stwórzmy listę szewców przedwojennych w Warszawie  PostWysłany: 08-02-2014 - 15:25
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Szukając informacji o przodkach w metrykach znajduję informacje o szewcach w przedwojennej Warszawie. Było to środowisko, które się wspierało nawzajem, żeniło między sobą i trzymało dzieci do chrztu. Z tego, co czytałam wynika, że brakuje listy warszawskich szewców, więc może warto coś takiego stworzyć. Oto osoby, które znalazłam do tej pory w metrykach, które zgłoszono w postach i z ksiąg adresowych:

SZEWCY PRZEDWOJENNEJ WARSZAWY OD LITERY A DO G:

JAN KILIŃSKI (ur. 1760 r. Trzemeszno - zm. 1819 r. Warszawa)
I żona Marianna Rucińska, II żona Anastazja Jasińska
zam. ul. Dunaj 145

A
ABRAMOWICZ Kazimierz (ur. 1818 Kraków) żona Ludwika Marcinkowska zam. ul. Nowy Świat 1301 świadek na ślubie Józef Majewski
ABRAMOWICZ Kazimierz m. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
ADAMSKI Wincenty m. sz. zam. 2421 ul. Nowolipie (rok 1854)
ADAMCZEWSKI Józef sz. zam. 1310 ul. Nowy Świat (rok 1826)
ADAMCZEWSKI Józef m. sz. zam. 1345b ul. Świętokrzyska (rok 1854)
ADAMCZEWSKI Stanisław cz. sz. zam. 1345b ul. Świętokrzyska (rok 1854)
ADAMKIEWICZ Józef cz. sz. zam. 362 ul. Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
ADASIEWICZ Wincenty cz. sz. zam. 1295 ul. Nowy Świat (rok 1854)
ADASIŃSKI Hipolit sz. zam. 400 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
ADASIŃSKI Marcin m. sz. zam. 1245a ul. Nowy Świat (rok 1854)
ADASIŃSKI Marcin sz. d. zam. 2779 ul. Aleksandria (rok 1854)
ADLER August cz. sz. zam. 794a ul. Elektoralna (rok 1854)
ADLER August cz. sz. zam. 14 ul. Św. Jana (rok 1854)
ADLER Frydrych m. sz. zam. 879 ul. Ogrodowa (rok 1854)
ADOLF Józef m. sz. zam. 57 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
AJJAS Krystian sz. zam. 790 ul. Elektoralna (rok 1854)
ALBERT Ferdynand m. sz. zam. 1289 ul. Nowy Świat (rok 1854)
ALEXY Fryderyk cz. sz. zam. 1201 ul. Pańska (rok 1854)
ALT Karol cz. sz. zam. 336 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
ANAS Augustyn sz. zam. 1211 ul. Pańska (rok 1854)
ANDERS Ernest cz. sz. zam. 2486 ul. Smocza (rok 1854)
ANDRZEJEWSKI Stanisław m.sz. zam. 1863d ul. Zakroczymska (rok 1854)
ANITKIEWICZ Wojciech cz. sz. zam. 208 ul. Brzozowa (rok 1854)
ANTOSIEWICZ Karol cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
ANTOSZEWSKI Dominik cz. sz. zam. 220/1 ul. Mostowa (rok 1854)
APTE Salomon - ul Solna 9 (rok 1902)
ARASIMOWICZ Leon cz. sz. zam. 387 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
ARNFELD Abraham - ul. Dzika 41, (rok 1902)
ARNHOLDT Jan zam. 581 ul. Długa (rok 1826)
AROŃSKI Józef cz. sz. zam. 1012 ul. Krochmalna (rok 1854)
ARTYMOWICZ Antoni cz. sz. zam. 2889 ul. Szczygla (rok 1854)
AUGUSTYNOWICZ Sylwester cz. sz. zam. 2209 ul. Muranowska (rok 1854)
AUL Franciszek cz. sz. zam. 1441 ul. Wielka (rok 1854)
AUMILLOR Jan cz. sz. zam. 1819 ul. Franciszkańska (rok 1854)
AWDZICKI Aleksander cz. sz. zam. 2886 ul. Wróbla (rok 1854)

B
BABKOWSKI Ignacy cz. sz. zam. 2690b ul. Bednarska (rok 1854)
BACHARZEWSKI Walenty cz. sz. zam. 1594 ul. Nowogrodzka (rok 1854)
BACZYŃSKI Antoni cz. sz. zam. 868 ul. Ogrodowa (rok 1854)
BACZYŃSKI Jan sz. zam. 2589 ul. Bugaj (rok 1854)
BACZYŃSKI Piotr m. sz. zam. 1055d ul. Grzybowska (rok 1854)
BADOWSKI Ludwik cz. sz. zam. 1334 ul. Świętokrzyska (rok 1854)
BADOWSKI Michał m. sz. zam. 404 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
BAJEŁ Marcin cz. sz. zam. 1459 ul. Śliska (rok 1854)
BAJER Feliks cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
BAJLAUF Hersz sz. zam. 1614 ul. Żurawia (rok 1854)
BAKSZTEIN Abraham cz. sz. zam. 2194a ul. Muranowska (rok 1854)
BALEWICZ Józef cz. sz. zam. 126 ul. Piekarska (rok 1854)
BALISZEWSKI Stanisław m. sz. zam. 2216 ul. Muranowska (rok 1854)
BALUTOWSKI Walenty m. sz. zam. 1059 ul. Grzybowska (rok 1854)
BANASIKOWSKI Józef s. Jana - ul. Marszałkowska 151, (rok 1902)
BAŃKIEWICZ Jakub cz. sz. zam. 2466 ul. Nowolipie (rok 1854)
BAŃKOWSKI Jakub sz. zam. 257 ul. Freta (rok 1854)
BARANOWSKI Antoni cz. sz. zam. 1855/6 ul. Zakroczymska (rok 1854)
BARANOWSKI Jan (ur. 1836 r.)
BARANOWSKI Józef cz. sz. zam. 226 ul. Mostowa (rok 1854)
BARANOWSKI Mikołaj cz. sz. zam. 1873 ul. Piesza (rok 1854)
BARAŃSKI Józef cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
BARCZYŃSKI Antoni (ur. ok.1780)
BARCZYŃSKI Paweł (ur. ok. 1827) m. sz. zam. ul. Gęsia
żona Zuzanna Dobosiewicz (ślub 1862)
BARKIEWICZ Ludwik cz. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
BARTASIEWICZ Józef cz. sz. zam. 2238 ul. Nalewki (rok 1854)
BARTKOWSKI Jan cz. sz. zam. 1865 ul. Wójtowska (rok 1854)
BARTZ Franciszek cz. sz. zam. 3113 ul. Wolska (rok 1854)
BARWIŃSKI Jan cz. sz. zam. 2880 ul. Wróbla (rok 1854)
BARYCKI Piotr cz. sz. zam. 2431 ul. Nowolipie (rok 1854)
BARYCKI Sebastian sz. d. zam. 380 ul. Krak. Przedm. (rok 1826)
BATKIEWICZ Wojciech m. sz. zam. 911 ul. Chłodna (rok 1854)
BATKIE Frydrych cz. sz. zam. 2140b ul. Kłopot (rok 1854)
BATMANN Fryderyk cz. sz. zam. 604 ul. Bielańska (rok 1854)
BATWIŃSKI Józef cz. sz. zam. 2495 ul. Smocza (rok 1854)
BAUM Gottlieb zam. 476 ul. Senatorska (rok 1826)
BAUMBLAT Lajb szewc zam. 1083 ul. Twarda (rok 1854)
BAUMFLEK Szmul szewc zam. 948 ul. Ptasia (rok 1854)
BAYTSZTOK Mosiek cz. sz. zam. 1209 ul. Pańska (rok 1854)
BAZYLEWICZ Tomasz cz. sz. zam. 3076 ul. Wolska (rok 1854)
BĄCZEWSKI Jan m. sz. zam. 174 ul. Nowomiejska (rok 1854)
BĄCZKOWSKI Mateusz sz. zam. 1951 ul. Kręta (rok 1854)
BĄKOWSKI Józef m. sz. zam. 44 Rynek St. Miasta (rok 1854)
BĄKOWSKI Karol sz. zam. 123 ul. Piekarska (rok 1854)
BECHAWSKI Stanisław cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
BECZ Rajnold cz. sz. zam. 2299 ul. Miła (rok 1854)
BEDNARSKI Jan sz. d. zam. 1918 ul. Przyrynek (rok 1826)
BEDNARSKI Leon cz. sz. zam. 586b ul. Długa (rok 1854)
BEDNARKIEWICZ Karol cz. sz. zam. 152 ul. Dunaj (rok 1854)
BEDNARKIEWICZ Walenty m. sz. zam. 66 Rynek St. Miasta (rok 1854)
BEDNAROWICZ Piotr cz. sz. zam. 1299 ul. Nowy Świat (rok 1854)
BEDYŃSKI Kacper m. sz. zam. 109 ul. Piwna (rok 1854)
BEGO Teofil cz. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
BEIN Karol sz. zam. 1401 ul. Marszałkowska (rok 1826)
BEK Karol m. sz. zam. 767 ul. Elektoralna (rok 1854)
BENGOSKI Antoni cz. sz. zam. 2424 ul. Nowolipie (rok 1854)
BERDEK Karol cz. sz. zam. 3106 ul. Młynarska (rok 1854)
BERDECKI Józef cz. sz. zam. 703 ul. Leszno (rok 1854)
BERENCWAIG Mosiek szewc zam. 2935/6 ul. Solec (rok 1854)
BERENCWAIG Wolf cz. sz. zam. 2929a ul. Solec (rok 1854)
BERLIŃSKI Antoni cz. sz. zam. 223 ul. Mostowa (rok 1854)
BERNICKI Franciszek cz. sz. zam. 130 ul. Piekarska (rok 1854)
BERCHARDT Lorens m. sz. zam. 881 ul. Ogrodowa (rok 1854)
BERCHARD Jan cz. sz. zam. 163 ul. Nowomiejska (rok 1854)
BERENSZTEIN Judka szewc zam. 1778 b ul. Św. Jerzego (rok 1854)
BERNER Teodor cz. sz. zam. 2901 ul. Szczygla (rok 1854)
BESTEMT Chajm cz. sz. zam. 2247c ul. Nalewki (rok 1854)
BESTYMT Rach. Dawid cz. sz. zam. 2048 ul. Szymanowska (rok 1854)
BIAŁKOWSKI Wincenty cz. sz. zam. 2185 ul. Wygon (rok 1854)
BIAŁOBRZESKI Leon cz. sz. zam. 1226 ul. Pańska (rok 1854)
BIELECKI Jan sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
BIELEWICZ Franciszek (lata 1850-1900)
BIELEWICZ Józef majster szewski zam. Piwna 97 (1823 r.)
BIELIŃSKI Antoni cz. sz. zam. 397 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
BIENIAK Jan cz. sz. zam. 761 ul. Elektoralna (rok 1854)
BIEŃ Liber s. Borycha - ul. Dzielna 5, (rok 1902)
BIEŃKOWSKI August m. sz. zam. 128 ul. Piekarska (rok 1854)
BIERNACKI Andrzej cz. sz. zam. 2754 ul. Lipowa (rok 1854)
BIERNACKI Wincenty cz. sz. zam. 2321 ul. Dzika (rok 1854)
BILAWER Lewek cz. sz. zam. 1210 ul. Pańska (rok 1854)
BILIŃSKI Leopold cz. sz. zam. 2080 ul. Zielona (rok 1854)
BINDER Ernest Rudolf (ur. 1840-zm. ok. 1902), szewc w Warszawie w latach 1869-1884, później w Wilnie.
BINKIEWICZ Wawrzyniec cz. sz. zam. 581 ul. Długa (rok 1854)
BINKOWSKI ??? sz. zam. 505 ul. Podwale (rok 1826)
BIŃSKOWSKI Jan sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
BINKOWSKI Sylwester m. sz. zam. 1366/7 ul. Jasna (rok 1854)
BINSZ Wilhelm cz. sz. zam. 811 ul. Solna (rok 1854)
BITNER Franciszek cz. sz. zam. 574 ul. Długa (rok 1854)
BLANKENSTEIN Edward (ur. 1909) sz. prawdopodobnie do roku 1939
BLAUT Glajzer cz. sz. zam. 2312 ul. Dzika (rok 1854)
BLECHSCHMIDT Jakub m. sz. zam. 2670 ul. Bednarska (rok 1854)
BLONK Jan sz. zam. 572/3 ul. Długa (rok 1854)
BLUM Antoni sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
BLUNKE Henryk Jan m. sz. zam. 572/3 ul. Długa (rok 1854)
BOBKOWSKI Ignacy sz. zam. 2690 ul. Bednarska (rok 1854)
BOBOLI Ignacy m. sz. zam. 1023 ul. Grzybowska (rok 1854)
BOBOWSKI Józef sz. zam. 44 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
BODWINOWSKI Franciszek sz. zam. 215 ul. Brzozowa (rok 1854)
BOGDAŃSKI Jan m. sz. zam. 2320 ul. Dzika (rok 1854)
BOGDAŃSKI Józef (ur. ok. 1832)
swiadek na śl. Stanisława Bychawskiego, szewca w 1854 r.
BOGDAŃSKI Józef m. sz. zam. 2846ab ul. Tamka (rok 1854)
BOGDAŃSKI Józef cz. sz. zam. 2846ab ul. Tamka (rok 1854)
BOGDANOWICZ Jakub cz. sz. zam. 57 Rynek St. Miasta (rok 1854)
BOGUSŁAWOWICZ Antoni m. sz. zam. 1425 (rok 1854)
BOGUCKI Hipolit (ur. ok. 1870 r.)
BOGUCKI Józef cz. sz. zam. 950b ul. Przechodnia (rok 1854)
BOGUCKI Władysław cz. sz. zam. 1329 ul. Świętokrzyska (rok 1854)
BOJANOWICZ Adam cz. sz. zam. 458/9 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
BOJANOWICZ Leon m. sz. zam. 2376b ul. Nowolipki (rok 1854)
BOLTZMAN Hersz m. sz. zam. 1102 ul. Twarda (rok 1854)
BONARSKI Piotr szewc zam. 2274a ul. Miła (rok 1854)
BONKOWSKI Karol szewc zam. 60 Rynek St. Miasta (rok 1854)
BORALSKI Andrzej sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
BORENSZTOK Abram m. sz. zam. 205/6 ul. Brzozowa (rok 1854)
BORKOWSKI Antoni cz. sz zam. 2880 ul. Wróbla (rok 1854)
BORKOWSKI Ignacy cz. sz. zam. 2320 ul. Dzika (rok 1854)
BORKOWSKI Jakub m. sz. zam. 2846d ul. Tamka (rok 1854)
BORKOWSKI Józef m. sz. zam. 345 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
BORKOWSKI Ludwik cz. sz. zam. 2682 ul. Bednarska (rok 1854)
BORNFELDY Filip cz. sz. zam. 468/9 ul. Senatorska (rok 1854)
BORNSTEIN Josek szewc zam. 2165a ul. Bonifraterska (rok 1854)
BORNSTEIN Abram m. sz. zam. 2205 ul. Muranowska (rok 1854)
BOROCKI Paweł cz. sz. zam. 2898 ul. Solec (rok 1854)
BOROWIŃSKI Jan cz. sz. zam. 107 ul. Piwna (rok 1854)
BOROWICKI Jan cz. sz. zam. 1772 ul. Św. Jerzego (rok 1854)
BORUSIEWICZ Tomasz zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1826)
BORYCKI Piotr szewc zam. 2260 ul. Nalewki (rok 1854)
BRAJTHING Gotlieb cz. sz. zam. 391 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
BRANDUSIEWICZ Antoni m. sz. zam. 987 ul. Krochmalna (rok 1854)
BRANDYSZEWICZ Jan m. sz. 1066h ul. Królewska (rok 1854)
BRANDYSZEWICZ Józef m. sz. zam. 247a ul. Mostowa (rok 1854)
BRAUN Piotr cz. sz. zam. 245 ul. Mostowa (rok 1854)
BRECHENMACHER Bern. m. sz. zam. 824 ul. Ogrodowa (rok 1854)
BRESZCZYŃSKI Apolinary cz. sz. 1136/7 ul. Żelazna (rok 1854)
BRETYN Henryk cz. sz. zam. 107 ul. Piwna (rok 1854)
BREJER Leopold cz. sz. zam. 476b ul. Nowosenatorska (rok 1854)
BRIKNER Mikołaj cz. sz. zam. 712 ul. Leszno (rok 1854)
BROCKI Konstanty cz. sz. zam. 1633 ul. Wspólna (rok 1854)
BRODZKI Maciej m. sz. zam. 1861 ul. Zakroczymska (rok 1854)
BRONAT Abram Szmul cz. sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
BROŻYCH Józef cz. sz. zam. 44 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
BRUNEROWICZ Antoni m. sz. zam. 1862 ul. Zakroczymska (rok 1854)
BRUTEL Karol cz. sz. zam. 1379 ul. Marszałkowska (rok 1854)
BRYNIARSKI Franciszek cz. sz. zam. 992 ul. Krochmalna (rok 1854)
BRYSZCZYŃSKI Apolinary sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
BRYSZCZYŃSKI Wawrzyniec Aleksander sz. żona Teresa Jamiołkowska (ur. ok. 1844 Warszawa) c. Kazimierza i Maryanny z Miłaszewskich;
ślub 1881 r (par Św Krzyża)
BRZEZIŃSKI Felix cz. sz. zam. 2876 ul. Wróbla (rok 1854)
BRZEZIŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 2775 ul. Aleksandria (rok 1854)
BRZEZIŃSKI Jan m. sz. zam. 100 ul. Piwna (rok 1854)
BRZEZIŃSKI Józef sz. d. zam. 2302b ul. Dzika (rok 1854)
BRZEZIŃSKI Józef cz. sz. zam. 100 ul. Piwna (rok 1854)
BRZOSKI Wojciech cz. sz. zam. 1809a ul. Franciszkańska (rok 1854)
BRZOSKWIŃSKI Wincenty cz. sz. zam. 1193 ul. Pańska (rok 1854)
BRZOZAW Icek cz. sz. zam. 989 ul. Krochmalna (rok 1854)
BRZOZEK Walenty cz. sz. zam. 2735/6 ul. Browarna (rok 1854)
BRZOZOWSKI Adam cz. sz. zam. 776 ul. Elektoralna (rok 1854)
BRZOZOWSKI Leon cz. sz. zam. 131 ul. Piekarska (rok 1854)
BRZOZOWSKI Michal sz. m. zam. 2872 ul. Ordynacka (rok 1854)
BUCIARSKI Andrzej cz. sz. zam. 2456 ul. Nowolipie (rok 1854)
BUCZYŃSKI Leon cz. sz. zam. 272 ul. Freta (rok 1854)
BUDKIEWICZ Wojciech sz. zam. 926 ul. Chłodna (rok 1854)
BUDNY Józef cz. sz. zam. 2638 ul. Źródłowa (rok 1854)
BUDUSZEWSKI Andrzej cz. sz. zam. 2138 ul. Kłopot (rok 1854)
BUDZELEWSKI Jan cz. sz. zam. 187 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
BUDZIŃSKI Jan cz. sz. zam. 247a ul. Mostowa (rok 1854)
BUDZISZEWSKI Feliks cz. sz. zam. 28 ul. Św. Jana (rok 1854)
BUDZYŃSKI Feliks cz. sz. zam. 28 ul. Św. Jana (rok 1854)
BUDZYŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 2720 ul. Browarna (rok 1854)
BULIŃSKI Józef sz. zam. 949a ul. Przechodnia (rok 1854)
BULWIŃSKI Łukasz cz. sz. zam. 48 Rynek St. Miasta (rok 1854)
BURATYŃSKI Leopold cz. sz. zam 1633 ul. Wspólna (rok 1854)
BURALSKI Ignacy m. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
BURCHARD Jan zam. 759 ul. Elektoralna (rok 1826)
BURKOWSKI Jakub cz. sz. zam. 2295 ul. Gęsia (rok 1854)
BURZYŃSKI Paweł cz. sz. zam. 815 ul. Solna (rok 1854)
BURZYŃSKI Walenty
BUTYK Józef cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
BUZIONEK Antoni sz. zam. 98 ul. Piwna (rok 1854)
BUŹNIAK Stanisław cz. sz. zam. 2782a ul. Aleksandria (rok 1854)
BYCHAWSKI Franciszek sz. zam. 406 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
BYCHAWSKI Franciszek (ur.ok. 1824) majster szewski, brat Stanisława, ożeniony z wdową po Wojciechu Januszkiewiczu, Józefą Pszczylakowską/Szulakowska
BYCHAWSKI Kazimierz (ur.ok. 1790) majster szewski, ojciec Stanisława i Franciszka Bychawskich, zam. Aleksandria 2758
BYCHAWSKI Stanisław (ur. ok. 1832)
majster szewski ożeniony z bratanicą Wojciecha, Teklą Januszkiewicz
BYCHOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 96 ul. Piwna (rok 1854)

C
CEDROWSKI Feliks cz. sz. zam. 2495 ul. Smocza (rok 1854)
CEGLIŃSKI Stanisław cz. sz. zam. 581 ul. Długa (rok 1854)
CEMBROWSKI Stanisław cz. sz. zam. 2735/6 ul. Browarna (rok 1854)
CENDROWICZ Aleksander cz. sz. zam. 2777b ul. Aleksandria (rok 1854)
CERAZY Józef sz. zam. 230 ul. Mostowa (rok 1854)
CET Tomasz cz. sz. zam. 60 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
CHABALEWSKI Jakub sz. zam. 580 ul. Długa (rok 1854)
CHABALEWSKI Józef cz. sz. zam. 2417 ul. Nowolipie (rok 1854)
CHARKOWSKI Józef cz. sz. zam. 2417 ul. Nowolipie (rok 1854)
CHARLIŃSKI Szczepan cz. sz. zam. 2456 ul. Nowolipie (rok 1854)
CHIBOWSKI Antoni m. sz. zam. 614b ul. Wierzbowa (rok 1854)
CHLEWNER Moszek szewc zam. 1799 ul. Franciszkańska (rok 1854)
CHLIWNER Dawid szewc zam. 1101 ul. Twarda (rok 1854)
CHMIELEWSKI Aleksander cz. sz. zam. 1191 ul. Pańska (rok 1854)
CHMIELEWSKI Andrzej m. sz. zam. 1658 ul. Mokotowska (rok 1854)
CHMIELEWSKI Józef (ur. ok. 1870 r.)
CHMIELEWSKI Konstanty (ur. 1871 r. Lipniki pow. pułtuski)
zam. ul. Brzozowa
CHMIELEWSKI Łukasz cz. sz. zam. 971 ul. Graniczna (rok 1854)
CHMIELEWSKI Maciej m. sz. zam. 318 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
CHMIELEWSKI Tomasz sz. zam. 2595 ul. Bugaj (rok 1854)
CHOCHOWSKI Józef sz. zam. 950 ul. Przechodnia (rok 1854)
CHOCHOWSKI Tomasz sz. zam. 739 ul. Rymarska (rok 1854)
CHOJNACKI Andrzej cz. sz. zam. 1012 ul. Krochmalna (rok 1854)
CHOJNACKI Jakub sz. zam. 2701 ul. Furmańska (rok 1854)
CHOJNACKI Mateusz cz. sz. zam. 810 ul. Solna (rok 1854)
CHOJNACKI Wincenty cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
CHOJNACKI Wincenty cz. sz. zam. 283 ul. Rycerska (rok 1854)
CHORĄŻKIEWICZ Grzegorz cz. sz. zam. 2873 ul. Ordynacka (rok 1854)
CHOCHLEWSKI Stanisław m. sz. zam. 128 ul. Piekarska (rok 1854)
CHOCHLEWSKI Tomasz m. sz. zam. 739 ul. Rymarska (rok 1854)
CHODOWSKI Walenty sz. zam. 356 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
CHOLEWIŃSKI Jan cz. sz. zam. 1016 ul. Krochmalna (rok 1854)
CHOMICKI Leopold cz. sz. zam. 3004 ul. Czerniakowska (rok 1854)
CHROBOCIŃSKI Kazimierz m. sz. zam. 438 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
CHROSTOWSKI Antoni (lata 1850-1900)
CHRZANOWSKI Edward cz. sz. zam. 389 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
CHRZANOWSKI Józef cz. sz. 1429 ul. Zielna (rok 1854)
CHUCIKIEWICZ Antoni cz. sz. zam. 1509 ul. Złota (rok 1854)
CHUDZIKIEWICZ Andrzej cz. sz. zam. 1457 ul. Śliska (rok 1854)
CHWAST Nusyn cz. sz. zam. 2935/6 ul. Szczygla (rok 1854)
CHWEDCZUK Florian sz. świadek u Jana Kupicza (rok 1906)
CIASTKOWSKI Michał cz. sz. zam. 501/592 ul. Podwal/Długa (rok 1854)
CIBOROWSKI Feliks cz. sz. zam. 2777a ul. Aleksandria (rok 1854)
CICHOCKI Józef m. sz. zam. 262 ul. Freta (rok 1854)
CICHOSZ Józef cz. sz. zam, 219 ul. Mostowa (rok 1854)
CHICHOWSKI Piotr cz. sz. zam. 2892 ul. Szczygla (rok 1854)
CHWEDCZUK Florian (rok 1906)
CIEBNOWICZ Leopold cz. sz. zam. 578 ul. Długa (rok 1854)
CIESIELSKI Jan m. sz. zam. 614i ul. Niecała (rok 1854)
CIESIELSKI Paweł cz. sz. 1346d ul. Mazowiecka (rok 1854)
CIEŚLEWSKI Antoni cz. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
CIEŚLEWSKI Franciszek m. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
CIEŚLEWSKI Józef m. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
CIEŚLICKI Paweł cz. sz. zam. 2852 ul. Tamka (rok 1854)
CIEŚLIŃSKI Bazyli cz. sz. zam. 2487 ul. Smocza (rok 1854)
CIOŁKIEWICZ Józef cz. sz. zam. 1489 ul. Sienna (rok 1854)
CISZEWSKI Feliks cz. sz. zam. 572/3 ul. Długa (rok 1854)
CISZEWSKI Ignacy cz. sz. zam. 1754b ul. Nowomiejska (rok 1854)
CIUCHCIŃSKI Ludwik cz. sz. zam. 1282 ul. Nowy Świat (rok 1854)
COBLER Krzysztof (ur. 1841 r.) żona Wiktoria Laudańska
COHN Izrael Lewek cz. sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
CUBOWICZ Aleksander cz. sz. zam. 827 ul. Ogrodowa (rok 1854)
CUPIT Ignacy cz. sz. zam. 284 ul. Rycerska (rok 1854)
CWELA Tomasz cz. sz. zam. 98 ul. Piwna (rok 1854)
CWIKLIŃSKI Józefat cz. sz. zam. 1143 ul. Żelazna (rok 1854)
CWIL Jan cz. sz. zam. 67 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
CWYNIARSKI Wojciech cz. sz. zam. 2240c ul. Nalewki (rok 1854)
CWIECZKO Marcin cz. sz. zam. 2281a ul. Miła (rok 1854)
CWIEKO Marcin cz. sz. zam. 2318 ul. Dzika (rok 1854)
CYLIŃSKI Ignacy cz. sz. zam. 528 ul. Podwal (rok 1854)
CYBULSKI Antoni cz. sz. zam. 196 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
CYBULSKI Leon sz. zam. 129 ul. Piekarska (rok 1854)
CYBULSKI Ludwik sz. zam. 131 ul. Piekarska (rok 1854)
CYBULSKI Wiktor cz. sz. zam. 128 ul. Piekarska (rok 1854)
CYGAS Karol cz. sz. zam. 2775 ul. Aleksandria (rok 1854)
CYNK Andrzej sz. zam. 57 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
CZACHOWSKI Roch cz. sz. zam. 2853cd ul. Tamka (rok 1854)
CZAJCZYŃSKI Szymon cz. sz. zam. 163 ul. Nowomiejska (rok 1854)
CZAJKOWSKI Antoni cz. sz. zam. 2493 ul. Smocza (rok 1854)
CZAJKOWSKI Wincenty m. sz. zam. 1740 ul. Wiejska (rok 1854)
CZARNECKI Adam m. sz. zam. 28 ul. Św. Jana (rok 1854)
CZARNECKI Antoni cz. sz. zam. 823 ul. Ogrodowa (rok 1854)
CZARNECKI Józef cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
CZARNECKI Karol cz. sz. zam. 1406 ul. Zielna (rok 1854)
CZARNECKI Michał sz. zam. 3101a ul. Wolska (rok 1854)
CZARNECKI Roman m. sz. zam. 652 ul. Przejazd (rok 1854)
CZARNOWSKI Stanisław, syn Franciszka i Marianny zd .Mościcka
szewc w Warszawie na przełomie 1913 roku
CZARTOWSKI Józef cz. sz. zam. 1918 ul. Przyrynek (rok 1854)
CZĄSTKOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 2639 ul. Źródłowa (rok 1854)
CZEPELEWER Abram cz. sz. zam. 2996 ul. Czerniakowska (rok 1854)
CZERKAS Jan cz. sz. zam. 748 ul. Elektoralna (rok 1854)
CZERKASIŃSKI Wincenty m. sz. zam. 2668 ul. Dziekanka (rok 1854)
CZERNIEWICZ Wojciech cz. sz. zam. 2391a ul. Nowolipki (rok 1854)
CZERSKI Fryderyk m. sz. zam. 908 ul. Chłodna (rok 1854)
CZERWIŃSKI Michał m. sz. zam. 2681 ul. Bednarska (rok 1854)
CZERWIŃSKI Tomasz m. sz. zam. 551 ul. Długa (rok 1854)
CZŁONKOWSKI Józef cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
CZYŻEW Antoni cz. sz. zam. 1585/6 ul. Bracka (rok 1854)

D
DADZIKOWSKI Stanisław m. sz. zam. 1312 ul. Nowy Świat (rok 1854)
DAJKIE Henryk m. sz. zam. 736 ul. Leszno (rok 1854)
DAŁKOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
DANIELEWSKI Antoni cz. sz. zam. 35 ul. Rynek St. Miasta (rok 1854)
DANIŁOWICZ Andrzej (ur. ok. 1865 r.) zam. Nowe Bródno
żona Józefa Piotrowicz vel Piotrowska
DANKOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 2921 ul. Solec (rok 1854)
DAREB Józef cz. sz. zam. 2668 ul. Dziekanka (rok 1854)
DASZYŃSKI Tomasz cz. sz. zam. 2187 ul. Wygon (rok 1854)
DATKOWSKI Michał cz. sz. zam. 194 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
DĄBROWSKI Antoni m. sz. zam. 1899 ul. Przyrynek (rok 1854)
chrzestny dziecka Benedykta (???) Barczyńskiego
DĄBROWSKI Benedykt sz. zam. 1899 ul. Przyrynek (rok 1854)
DĄBROWSKI Jan cz. sz. zam. 2637 ul. Źródłowa (rok 1854)
DĄBROWSKI Karol m. sz. zam. 1364 ul. Jasna (rok 1854)
DĄBROWSKI Łukasz cz. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
DĄBROWSKI Marcin cz. sz. zam. 208 ul. Brzozowa (rok 1854)
DĄBROWSKI Piotr m. sz. zam. 808 ul. Solna (rok 1854)
DĄBROWSKI Stanisław cz. sz. zam. 2431 ul. Nowolipie (rok 1854)
DĄBROWSKI Sylwester cz. sz. zam. 300a ul. Ślepa (rok 1854)
DĄBSKI Stanisław cz. sz. zam. 2877 ul. Wróbla (rok 1854)
DEJNOWICZ Józef m. sz. zam. 283 ul. Rycerska (rok 1854)
DEKUCIŃSKI August m. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
DELEWCZYŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 2726 ul. Browarna (rok 1854)
DELEWCZYŃSKI Mateusz cz. sz. zam. 179 ul. Nowowiejska (rok 1854)
DELEWCZYŃSKI Tomasz m. sz. zam. 2777b ul. Aleksandrya (rok 1854)
DEMBOWSKI Ignacy sz. zam. 2164 ul. Bonifraterska (rok 1854)
DERAWICZ Franciszek m. sz. zam. 691 ul. Leszno (rok 1854)
DEREBISZ Ignacy cz. sz. zam. 468/9 ul. Senatorska (rok 1854)
DERECKI Aleksander (ur. 27.08.1867 r. Belsk)
DERECKI Tomasz (ur. ok. 1807 r. Wola Blizacka woj. podlaskie)
żona Magdalena Czapkowska
DEREK Jakub - ul. Długa 46, (rok 1902)
DEROWICZ Franciszek sz. zam. 691 ul. Leszno (rok 1854)
DĘBECKI Aleksander cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
DĘBEK Piotr cz. sz. zam. 2860 ul. Tamka (rok 1854)
DĘBKOSKI Wilhelm cz. sz. zam. 2876 ul. Wróbla (rok 1854)
DĘBOWSKI Ignacy m. sz. zam. 1283 ul. Nowy Świat (rok 1854)
DĘBOWSKI Ignacy, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła Orlikowskiego;
DĘBOWSKI Julian cz. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
DĘBSKI Piotr cz. sz. zam. 53 ul. Rynek St. Miasta (rok 1854)
DŁUGOSZEWSKI Paweł m. sz. zam. 215/16a ul. Brzozowa (rok 1854)
DOBRAKOWSKI Jan cz. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
DOBROWOLSKI Józef m. sz. zam. 375 ul. Krakowskie Przedm. (rok 1854)
DOBROWOLSKI Wincenty sz. zam. 739 ul. Rymarska (rok 1854)
DOBRYNIECKI Piotr cz. sz. zam. 145 ul. Dunaj (rok 1854)
DOBRZANKIEWICZ Józef cz. sz. zam. 2889 ul. Szczygla (rok 1854)
DOBRZAŃSKI Paweł cz. sz. zam. 109 ul. Piwna (rok 1854)
DOBRZAŃSKI Wojciech cz. sz. zam. 2333 ul. Pawia (rok 1854)
DOBRZUŃSKI Ignacy cz. sz. zam. 2453l ul. Nowolipie (rok 1854)
DOBRZYCKI Wawrzyniec m. sz. zam. 135 ul. Dunaj (rok 1854)
DOBRZYŃSKI Antoni sz. zam. 883 ul. Ogrodowa (rok 1854)
DOLIŃSKI Józef (w spisie szewców jest Józef Duliński być może ta sama osoba) ur. ok.1853 w Przybyszewie, zam. ul.Piwna 114, żona Aniela z Drabków (śl. 1878), świadek chrztu syna Florentyny Werner w 1882
DOMAGALSKI Baltazar zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
DOMALSKI Onufry cz. sz. zam. 3107 ul. Przyokopowa (rok 1854)
DOMAŃSKI Aleksander cz. sz. zam. 1364 ul. Warecka (rok 1854)
DOMAŃSKI Ignacy Ludwik (ur. 1865-zm. 1933)
majster szewski, Świętokrzyska 1338
ożeniny z córką Ksawerego Malinowskiego, szewca, Marią Ludwiką.
DOMAŃSKI Ludwik Michał (ur. ok. 1839)
ożeniony z Aleksandrą z Grzegołkowskich c. Andrzeja szewca, jej brat Józef Grzegołkowski też szewc
DOMAŃSKI Wojciech cz. sz. zam. 1143 ul. Żelazna (rok 1854)
DOMARADZKI Antoni cz. sz. zam. 134 ul. Dunaj (rok 1854)
DOMARADZKI Ignacy m. sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
DOMASZEWSKI Antoni cz. sz. zam. 134 ul. Dunaj (rok 1854)
DOMINIAK Franciszek cz. sz. zam. 14 ul. Św. Jana (rok 1854)
DOMINIAK Jan cz. sz. zam. 2884 ul. Wróbla (rok 1854)
DOMINIAK Józef cz. sz. zam. 810 ul. Solna (rok 1854)
DOMINIECKI Paweł cz. sz. zam. 1220 ul. Pańska (rok 1854)
DOMOWSKI Jan sz. zam. 230 ul. Mostowa (rok 1854)
DOMŻALSKI Ignacy (ur. 1851 r.) żona Józefa z Kuskowskich
zam. ul. Krzywe Koło
DOWIANIAK Franciszek cz. sz. zam. 14 ul. Św. Jana
DRAM Karol m. sz. zam. 1066mo ul. Królewska (rok 1854)
DRESZ Mikołaj m. sz. zam. 2879 ul. Wróbla (rok 1854)
DREWS Mikołaj sz. zam. 2230 ul. Pokorna (rok 1854)
DROSTE Fryderyk m. sz. zam. 597 ul. Bielańska (rok 1854)
DROSTE Krystian cz. sz. zam. 597 ul. Bielańska (rok 1854)
DROSTE Jan sz. zam. 724 ul. Leszno (rok 1854)
DROZDOWICZ Jan m. sz. zam. 1066b ul. Królewska (rok 1854)
DROZDOWICZ Michał m. sz. zam. 136 ul. Dunaj (rok 1854)
DROZDOWICZ Walenty m. sz. zam. 1816b ul. Topiel (rok 1854)
DROZDOWSKI Benedykt m. sz. zam. 2852 ul. Tamka (rok 1854)
DROZDOWSKI Piotr cz. sz. zam. 1301/2 ul. Nowy Świat (rok 1854)
DRUZGALSKI Brunon cz. sz. zam. 1059 ul. Grzybowska (rok 1854)
DRUŻBACKI Antoni sz. zam. 164 ul. Nowowiejska (rok 1854)
DRZEWIECKI Teodor m. sz. zam. 968 ul. Graniczna (rok 1854)
DRZEWIECKI Wincenty cz. sz. zam. 1437 ul. Wielka (rok 1854)
DUBICZYŃSKI Bronisław (ur. 15.09.1858-zm. 17.10.1917 W-wa)
syn Kazimierza i Konstancji
rok 1908 Dubiczyński Bronisław szewc, Chłodna 20
rok 1909 zmiana adresu na Nowolipie 27
źrodło:http://genealogyindexer.org/
DUBIŃSKI Piotr m. sz. zam. 13 ul. Św. Jana (rok 1854)
DUBOWSKI Grzegorz sz. zam. 257 ul. Freta (rok 1826)
DUBOWSKI Grzegorz m. sz. zam. 341 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
DUBOWSKI Leon m. sz. zam. 454 ul. Krakowskie Przedm. (rok 1854)
DUBOWSKI Karol sz. zam. 175 ul. Nowomiejska (rok 1826)
DUCHNOWSKI Mateusz cz. sz. zam. 232 ul. Mostowa (rok 1854)
DUDLÓW August m. sz. zam. 1429 ul. Zielna (rok 1854)
DUKACZEWSKI Jan cz. sz. zam. 2822 ul. Zajęcza (rok 1854)
DULIŃSKI Jan świadek na chrzcie dziecka Jana Andrzeja Gałkowskiego
DULIŃSKI Marcin cz. sz. zam. 158 ul. Nowomiejska (rok 1854)
DUŁOWICZ Paweł sz. zam. 2367/8 ul. Dzielna (rok 1854)
DUMAŃSKI Jan m. sz. zam. 59 u. Rynek Starego Miasta (rok 1854)
DURNICKI Ignacy cz. sz. zam. 1040 ul. Grzybowska (rok 1854)
DUSZYŃSKI Kazimierz cz. sz. zam. 132 ul. Piekarska (rok 1854)
DUSZYŃSKI Kazimierz cz. sz. zam. 2604 ul. Bugaj (rok 1854)
DUTKIEWICZ Antoni cz. sz. zam. 2182 ul. Konwiktorska (rok 1854)
DYASZEWSKI Kazimierz cz. sz. zam. 269 ul. Freta (rok 1854)
DYASZEWSKI Wojciech sz. zam. 269 ul. Freta (rok 1854)
DYBOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
DYBOWSKI Tomasz m. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
DYJEWSKI Stanisław cz. sz. zam. 1423 ul. Zielna (rok 1854)
DYSZKIEWICZ Andrzej cz. sz. zam. 2302b ul. Dzika (rok 1854)
DZIELIŃSKI Antoni cz. sz. zam. 2777b ul. Aleksandrya (rok 1854)
DZIENIEWSKI Aleksander cz. sz. zam. 406 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
DZIENIEWSKI Aleksander cz. sz. zam. 1059 ul. Grzybowska (rok 1854)
DZIENIEWSKI Antoni sz. zam. 389 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
DZIERZGOWSKI Tomasz (ur. ok. 1860) zam. Warszawa
DZIEWULSKI Jan sz. zam. 2391 ul. Nowolipie (rok 1854)
DZIUBLEWSKI Błażej cz. sz. zam. 109 ul. Piwna (rok 1854)

E
EIBEL Tomasz m. sz. zam. 590 ul. Długa (rok 1854)
EINSMINGER (ENSMINGER) Tomasz zakład przy ul. Browarnej 10 (rok 1909)
EITERM Ferdynand cz. sz. zam. 1128 ul. Żelazna (rok 1854)
ELBIŃSKI Franciszek sz. d. zam. 404 ul. Krak. Przedm. (rok 1826)
ELERT Józef sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
ELLERT Daniel cz. sz. zam. 152 ul. Dunaj (rok 1854)
ENDER August cz. sz. zam. 190 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
ENDER Augustyn cz. cz. zam. 48 ul. Rynek St. Miasta (rok 1854)
ENDRYCH Jan sz. (ur. ok. 1860) żona Bolesława Żeromska
ENGIELHARDT Henryk sz. zam. 1036 ul. Grzybowska (rok 1854)
ERFORT Józef sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
ERFORT Zygmunt sz. zam. 1370 ul. Marszałkowska (rok 1854)
ERLEWAJN Karol cz. sz. zam. 2498 ul. Smocza (rok 1854)
ERTNER Jan m. sz. zam. 732 ul. Leszno (rok 1854)
ETLER Władysław cz. sz. zam. 1076 ul. Królewska (rok 1854)
EWIEK Hipolit sz. zam. 345 ul. Rynek Nowego Miasta (rok 1854)

F
FABISZEWSKI Wawrzyniec cz. sz. zam. 301 ul. Ślepa (rok 1854)
FAJERSZTEIN Andrzej m. sz. zam. 1063 ul. Królewska (rok 1854)
FALCZYŃSKI Szymon m. sz. zam. 2885 ul. Wróbla (rok 1854)
FALISZEWSKI Ignacy sz. zam. 791 ul. Elektoralna (rok 1854)
FALKOWSKI Józef m. sz. zam. 1309 ul. Nowy Świat (rok 1854)
FALKOWSKI Tomasz cz. sz. zam. 596 ul. Bielańska (rok 1854)
FĄFROWICZ Wojciech m. sz. zam. 21 ul. Św. Jana (rok 1854)
FECHNER Franciszek sz. zam. 2554 ul. Rybaki (rok 1854)
FEDERSZTOK Chaim sz. zam. 1409 ul. Zielna (rok 1854)
FELDWORM Josek Hersz sz. zam. 1796a ul. Franciszkańska (rok 1854)
FELISZEWSKI Michał m. sz. zam. 1109 ul. Waliców (rok 1854)
FERLAG Józef (ur. ok. 1860 r.) żona Marianna Szokalska
córka Anna wyszła za Bolesława Regulskiego szewca
chrzestny dziecka Szczepana Nowakowskiego, szewca
FERLECZYŃSKI Wojciech cz. sz. zam. 68 ul. Rynek St. Miasta (rok 1854)
FERNEBOK Rywka szewcowa zam. 1800 ul. Franciszkańska (rok 1854)
FEYERSZTA Josek cz. sz. zam. 1086 ul. Twarda (rok 1854)
FIBCIŃSKI Kajetan cz. sz. zam. 695 ul. Leszno (rok 1854)
FIDLER Wincenty cz. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
FIJAŁKIEWICZ Paweł cz. sz. zam. 406 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
FIJAŁKOWSKI Jakub cz. sz. zam. 991 ul. Krochmalna (rok 1854)
FIJAŁKOWSKI Jan cz. sz. zam. 1851 ul. Zakroczymska (rok 1854)
FIJAŁKOWSKI Klemens cz. sz. zam. 120 ul. Piekarska (rok 1854)
FIJAŁKOWSKI Tomasz cz. sz. zam. 129 ul. Piekarska (rok 1854)
FILEWICZ Antoni cz. sz. zam. 1797a ul. Franciszkańska (rok 1854)
FILIPCZAK Andrzej cz. sz. zam. 748 ul. Elektoralna (rok 1854)
FILIPOWICZ Jan cz. sz. zam. 3074 ul. Wolska (rok 1854)
FILIPOWICZ Szymon cz. sz. zam. 1190 ul. Pańska (rok 1854)
FINK Karol sz. zam. 2465 ul. Nowolipie (rok 1854)
FINKBAJNER Henryk m. sz. zam. 795 ul. Elektoralna (rok 1854)
FINKBERNER Jakub m. sz. zam. 1249 ul. Nowy Świat (rok 1854)
FINKIELSZTAJN Zyskind cz. sz. zam. 2201a ul. Muranowska (rok 1854)
FIRLENCIŃSKI Kajetan cz. sz. zam. 1435 ul. Wielka (rok 1854)
FIRMANTY Karol cz. sz. zam. 122 ul. Piekarska (rok 1854)
FISMAN Dawid cz. zam. 1479/80 ul. Wielka (rok 1854)
FISZER Jan cz. sz. zam. 179 ul. Nowomiejska (rok 1854)
FISZKOPER Abraham - ul. Muranowska 1, (rok 1902)
FITAS Franciszek cz. sz. zam. 988 ul. Krochmalna (rok 1854)
FLECIŃSKI Józef cz. sz. zam. 910 ul. Chłodna (rok 1854)
FLESIŃSKI Franciszek cz. sz. zam. 578 ul. Długa (rok 1854)
FLEKIER Hersz sz. zam. 1406 ul. Zielna (rok 1854)
FORMAŃSKI Józef sz. zam. 310 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
FRANK Jan cz. sz. zam. 2324 ul. Dzika (rok 1854)
FRANKOWSKI Karol m. sz. zam. świadek przy akcie urodzenia Magdaleny Marianny Brzemińskiej w parafii św. Andrzeja w 1883 roku
FRANTZ Jan cz. sz. zam. 226 ul. Mostowa (rok 1854)
FRASZYŃSKI Józef sz. zam. 545 ul. Długa (rok 1826)
FRĄCKIEWICZ Wincenty sz. zam. 791 ul. Elektoralna (rok 1826)
FRĄCKOWIAK Stanisław l.30 szewc zam. ul. Gęsia 55, świadkowie na ślubie Jana Treścińskiego i Anieli Chawłowskiej 29.11.1884 r.
FRENKIEL Jan m. sz. zam. 669 ul. Leszno (rok 1854)
FRESCHNER Gotlieb m. sz. zam. 543 ul. Długa (rok 1854)
FROM Józef cz. sz. zam. 2042/3 ul. Szymanowska (rok 1854)
FRONCZAK Antoni cz. sz. zam. 737/8 ul. Leszno (rok 1854)
FRYJAHR Abram sz. zam. 1804 ul. Franciszkańska (rok 1854)
FUKSIEWICZ Jakub cz. sz. zam. 1104 ul. Twarda (rok 1854)
FUKSIEWICZ Kasper m. sz. zam. 909 ul. Chłodna (rok 1854
FUKSIEWICZ Onufry sz. zam. 901 ul. Chłodna (rok 1854)
FUNKLEDER Izrael cz. sz. zam. 1437 ul. Wielka (rok 1854)
FUNTLEDER Lewek sz. zam. 1066mo ul. Królewska (rok 1854)
FURMAŃSKI Józef cz. sz. zam. 310/11 ul. Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
FUT Marcin m. sz. zam. 3007 ul. Czerniakowska (rok 1854)

G
GABAR Wojciech sz. żona Anna z Rodowiczów Jamiołkowska, wdowa po Baltazarze (ur. Gąsówka Skwarki); ślub w 1880 r.
GADUSZEWSKI Filip cz. sz. zam. 336 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
GAGADKIEWICZ Jan cz. sz. zam. 990 ul. Krochmalna (rok 1854)
GAJEWSKI Dominik cz. sz. zam. 1481 ul. Śliska (rok 1854)
GAJEWSKI Franciszek cz. sz. zam. 1406 ul. Zielna (rok 1854)
GAJEWSKI Jakub cz. sz. zam. 246 ul. Mostowa (rok 1854)
GAJEWSKI Jan cz. sz. zam. 101 ul. Piwna (rok 1854)
GAJEWSKI Ludwik cz. sz. zam. 748 ul. Elektoralna (rok 1854)
GAJEWSKI Michał sz. zam. 176 ul. Nowomiejska (rok 1854)
GAJEWSKI Stanisław cz. sz.
zam. 1919/20/21 ul. Przyrynek/Samborska (rok 1854)
GAJEWSKI Stanisław cz. sz. zam. 1055a ul. Grzybowska (rok 1854)
GAJEWSKI Stanisław cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
GALASIŃSKI Józef sz. zam. 259 ul. Freta (rok 1854)
GALICKI Andrzej cz. sz. zam. 1062 ul. Królewska (rok 1854)
GALICKI Jakób sz. zam. 175 ul. Nowomiejska (rok 1826)
GALSKI Jan cz. sz. (ur. ok. 1831 r. Brwinów) s. Antoniego Galskiego - kowala i Katarzyny z Kowalskich, żona Izabella Godlewska
zamieszkały w dniu ślubu ( 1865 akt 73) ul. Nowolipie 2425
GAŁECKI Konstanty cz. sz. zam. 1249 ul. Nowy Świat (rok 1854)
GAŁKOWSKI Jan Andrzej (ur. ok. 1844 Sieraków)
ożeniony w 1873 z Zofią Stankiewicz
zam. ul. Solna 812 (rok 1873), Chłodnej 928 (rok 1874),
Dzikiej 2314 a i b (rok 1879 i później)
GAMBIN Jan cz. sz. zam. 210 ul. Brzozowa (rok 1874)
GARASIŃSKI Stanisław sz. zam. 2856 ul. Tamka (rok 1854)
GARCZYŃSKI Piotr cz. sz. zam. 2429 ul. Nowolipie (rok 1854)
GAWROŃSKI Paweł sz. zam. 2719 ul. Browarna (rok 1854)
GAWARKIEWICZ Józef m. sz. zam. 2877 ul. Wróbla (rok 1854)
GAWĘCKI Kajetan sz. zam. 391 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
GĄCŁAWSKI Jan m. sz. zam. 3000 ul. Czerniakowska (rok 1854)
GĄSIOROWSKI Jan cz. sz. zam. 36 Rynek Starego Miast (rok 1854)
GĄSIOROWSKI Maciej cz. sz. zam. 1483 ul. Śliska (rok 1854)
GĄSIOROWSKI Stanisław cz. sz. zam. 56 Rynek Starego Miast (rok 1854)
GEIZNER Franciszek sz. zam. 1556 ul. Chmielna (rok 1854)
GERBISZ Alex cz. sz. zam. 2148 ul. Kłopot (rok 1854)
GERBISZ Wilhelm m. sz. zam. 2148 ul. Kłopot (rok 1854)
GERTLER Icek sz. zam. 1797c ul. Franciszkańska (rok 1854)
GERYSZ Krystian m. sz. zam. 574 ul. Długa (rok 1854)
GEJZNER Franciszek cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
GĘBORY Wawrzeniec cz. szm. zam. 2977 ul. Okrąg (rok 1854)
GIERASIEWICZ Józef cz. sz. zam. 2221 ul. Pokorna (rok 1854)
GIERC Jan cz. sz. zam 2451 ul. Nowolipie (rok 1854)
GIERYSZ Leopold sz. zam. 574 ul. Długa (rok 1854)
GIETZ Franciszek cz. sz. zam. 134 ul. Dunaj (rok 1854)
GIETZ Wincenty cz. sz. zam. 2663 ul. Sowia (rok 1854)
GINCEL Godel cz. sz. zam. 2188 ul. Wygon (rok 1854)
GINCEL Lewek sz. zam. 2188 ul. Wygon (rok 1854)
GIZACZYŃSKI Jakub cz. sz. zam. 1068 ul. Królewska (rok 1854)
GIZACZYŃSKI Kazimierz cz. sz. zam. 2852 ul. Tamka (rok 1854)
GIZYCKI Tomasz cz. sz. zam. 375 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
GIZYŃSKI Michał cz. sz. zam. 2589 ul. Bugaj (rok 1854)
GLIKSER Wawrzyniec cz. sz. zam. 707 ul. Leszno (rok 1854)
GLIŃSKI Jan (ur. ok. 1860 r.)
GLIŃSKI Wawrzyniec cz. sz. zam. 463 ul. Senatorska (rok 1854)
GŁABIŃSKI Klemens cz. sz. zam. 2299 ul. Gęsia (rok 1854)
GŁOGOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 1429 ul. Zielna (rok 1854)
GŁOWACKI Stanisław cz. sz. zam. 283 ul. Rycerska (rok 1854)
GŁOWIŃSKI Feliks cz. sz. zam. 210 ul. Brzozowa (rok 1854)
GŁOWIŃSKI Józef m. sz. zam. 557 ul. Długa (rok 1854)
GŁUSZKIEWICZ Stanisław m. sz. zam. 130 ul. Piekarska (rok 1854)
GŁUSZYŃSKI Michał cz. sz. zam. 2674 ul. Bednarska (rok 1854)
GNADKOWSKI Franciszek cz. sz. zam. 1457 ul. Śliska (rok 1854)
GNATOWSKI Cyprian (ur. 1868 - zm. 1910 Warszawa)
syn Jana warsztat ul. Bugaj 19
GNATOWSKI Jan Stanisław (ur. 1842 Zakroczym)
ojciec Cypriana żona Ludwika Ziółkowska zam. Rynek St. Miasta 34
GNUS Wojciech cz. sz. zam. 712 ul. Leszno (rok 1854)
GODAŃSKI Ludwik cz. sz. zam. 845 ul. Ogrodowa (rok 1854)
GODLEWSKI Aleksander (ur. 1858 W-wa - zm. 1836 W-wa (Praga)
Mieszkał na Szmulkach.Syn Antoniego i Konstancji z Uszyńskich
GODLEWSKI Aleksander Stanisław (ur.1883 na Pradze zm.??)
Syn Aleksandra i Julii z Kociemskich
GODLEWSKI Andrzej cz. sz. zam. 1855/6 ul. Zakroczymska (rok 1854)
GODLEWSKI Daniel (ur. ok. 1880 r.) zam. ul. Śliska
GODLEWSKI Ignacy cz. sz. zam. 614d ul. Niecała (rok 1854)
GODLEWSKI Szczepan (ur. 1906 - zm. 1966)
syn Aleksandra i Aleksandry z Kijków (ur. 1858 r. Warszawa) zam. Praga
GODZISZ Józef sz. m. zam. 1250 ul. Nowy Świat (rok 1854)
GODZISZEWSKI Piotr sz. zam. 2261 ul. Nalewski (rok 1854)
GOETKE Grzegorz m. sz. zam. 968 ul. Graniczna (rok 1854)
GOGE Jan m. sz. zam. 608 ul. Bielańska (rok 1854)
GOLDBERG Szolan s. Chaima - ul. Muranowska 14, (rok 1902)
GOLDMAN Ludwik cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
GOLDSZTYK Josek cz. sz. zam. 2147 ul. Kłopot (rok 1854)
GOLENDZINOWSKI Ludwik cz. sz. zam. 506 ul. Podwal (rok 1854)
GOLLER Jan cz. sz. zam. 791 ul. Elektoralna (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Błażej cz. sz. zam. 202 ul. Brzozowa (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Franciszek sz. zam. 2127 ul. Bonifraterska (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Jan m. sz. zam. 39 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Jan m. sz. zam. 2663 ul. Sowia (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Julian cz. sz. zam. 151 ul. Dunaj (rok 1854)
GOŁĘBIEWSKI Marcin cz. sz. zam. 2464 ul. Nowolipie (rok 1854)
GOMERT Stanisław zam. 543 ul. Długa (rok 1826)
GORSZKIEWICZ Mikołaj cz. sz. zam. 1851 ul. Zakroczymska (rok 1854)
GORZKOWSKI Piotr cz. sz. zam. 2650a ul. Marienstadt (rok 1854)
GORZUCHOWSKI Stanislaw
(ur. 24.04.1846 r. Lublin - zm. 21.09.1906 r. Wilno) ul. Panska
GOŚCIEWICZ Jan cz. sz. zam. 911 ul. Chłodna (rok 1854)
GOŚCIŃSKI Marcin (ur. 1857 r.) zam. Praga
GOSIŃSKI Jan cz. sz. zam. 134 ul. Dunaj (rok 1854)
GOSŁOWSKI Jan sz. zam. 1482 ul. Śliska (rok 1854)
GOSTYŃSKI Jan cz. sz. zam. 20 ul. Św. Jana (rok 1854)
GOSZEWSKI Leonard cz. sz. zam. 210 ul. Brzozowa (rok 1854)
GOTHELF Herszek sz. zam. 1244c ul. Bagno (rok 1854)
GOTTKE Grzegorz sz. zam. 968 ul. Graniczna (rok 1854)
GÓRAJ Walenty (ur. ok. 1865) ż. Julianna Gruszczyńska
ul. Kapucyńska, potem Kapitulna 5 (rok 1910)
GÓRECKI Józef cz. sz. zam. 1496 ul. Złota (rok 1854)
GÓRECKI Stanisław m. sz. zam. 1775 ul. Św. Jerzego (rok 1854)
GÓRECKI Wojciech m. sz. zam. 1429 ul. Zielna (rok 1854)
GÓRZYCKI Ludwik świadek na ślubie Jozefa Konstantego Maja i Jozefy Adeli Dynkowskiej 1895. Warszawa, parafia sw.Andrzeja.
GRABOWSKI ??? sz. zam. 1124 ul. Żelazna (rok 1826)
GRABOWSKI Andrzej m. sz. zam. 794 ul. Elektoralna (rok 1854)
GRABOWSKI Andrzej cz. sz. zam. 1633 ul. Wspólna (rok 1854)
GRABOWSKI Antoni m. sz. zam. 345 Rynek Nowego Miasta (rok 1854)
GRABOWSKI Kasper cz. sz. zam. 269 ul. Freta (rok 1854)
GRABOWSKI Kacper (ur. ok. 1829)
chrzestny dziecka Pawła Barczyńskiego
GRABOWSKI Leopold cz. sz. zam. 283 ul. Rycerska (rok 1854)
GRABOWSKI Michał m. sz. zam. 2209 ul. Muranowska (rok 1854)
GRABOWSKI Piotr m. sz. zam. 2847 ul. Tamka (rok 1854)
GRABOWSKI Teofil cz. sz. zam. 384 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
GRABOWSKI Wincenty m. sz. zam. 53 Rynek Starego Miasta (rok 1854)
GRAM Jan (ur. ok. 1841 r.) zam. ul. Długa
GRANTEK Michał cz. sz. zam. 170/1 ul. Nowomiejska (rok 1854)
GRANTZ Aleksander cz. sz. zam. 843 ul. Ogrodowa (rok 1854)
GRAUBMAN Josek sz. zam. 990 ul. Krochmalna (rok 1854)
GRĄDZKI Józef cz. sz. zam. 247 ul. Mostowa (rok 1854)
GREFFKOWICZ Michał cz. sz. zam. 2719 ul. Browarna (rok 1854)
GREIFE August cz. sz. zam. 2859 ul. Tamka (rok 1854)
GROBGLAS Eliasz cz. sz. zam. 2149 ul. Kłopot (rok 1854)
GROBLUS Eliasz cz. sz. zam. 2079 ul. Zielona (rok 1854)
GROCHOWSKI Jan m. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)
GRODECKI Grzegorz m. sz. zam. 2674 ul. Bednarska (rok 1854)
GRODZICKI Jan sz. zam. 2225 ul. Pokorna (rok 1854)
GROMACKI Franciszek cz. sz. zam. 210 ul. Browarna (rok 1854)
GRONCZEWSKI Józef cz. sz. zam. 1459 ul. Śliska (rok 1854)
GROSMAN Mordko-Meir s. Icka - ul. Miła 53, (rok 1902)
GROSS Jan sz. zam. 1272 ul. Nowy Świat (rok 1854)
GROTTE Teodor cz. sz. zam. 511 ul. Podwal (rok 1854)
GRUCZKOWSKI Aleksander cz. sz. zam. 1634 ul. Wspólna (rok 1854)
GRUDZIŃSKI Ksawery cz. sz. zam. 823 ul. Ogrodowa (rok 1854)
GRUDZIĄŻY Andrzej m. sz. zam. 519 ul. Podwal (rok 1854)
GRUENZAK Eliasz sz. zam. 1769b ul. Św. Jerzego (rok 1854)
GRYNALD Jerzy sz. zam. 927c ul. Chłodna (rok 1854)
GRZECZYŃSKI Walenty m. sz. zam. 1864 ul. Wojtowska (rok 1854)
GRZEGOŁKOWSKI Andrzej ojciec Józefa
GRZEGOŁKOWSKI Józef syn Andrzeja, brat Aleksandry Grzegołkowskiej, żony Ludwika Michała Domańskiego, szewca
GRZEGORZEWSKI Adam cz. sz. zam. 1494 ul. Złota (rok 1854)
GRZEGORZEWSKI Stanisław cz. sz. zam. 283 ul. Rycerska (rok 1854)
GRZYBOWSKI Jan cz. sz. zam. 1034 ul. Grzybowska (rok 1854)
GRZYBOWSKI Jan cz.sz. zam. 2558 ul. Rybaki (rok 1854)
GULSKI Jan cz. sz. zam. 460 ul. Senatorska (rok 1854)
GURSKI Wincenty m. sz. zam. 1211 ul. Pańska (rok 1854)
GURZYŃSKI Lucjan cz. sz. zam. 396 ul. Krak. Przedm. (rok 1854)
GUSTAW Filip m. sz. zam. 1529 ul. Chmielna (rok 1854)
GUTKOWSKI Antoni cz. sz. zam. 2886 ul. Wróbla (rok 1854)
GUTKOWSKI Jan cz. sz. zam. 284 ul. Rycerska (rok 1854)
GUTKOWSKI Julian cz. sz. zam. 184 ul. Krzywe Koło (rok 1854)
GUTOWSKI Antoni m. sz. zam. 1441 ul. Wielka (rok 1854)
GUTOWSKI August cz. sz. zam. 1923 ul. Samborska (rok 1854)
GUTOWSKI Feliks cz. sz. zam. 914 ul. Chłodna (rok 1854)
GUTOWSKI Walenty m. sz. zam. 147 ul. Dunaj (rok 1854)

Ciąg dalszy w następnych postach.


Ostatnio zmieniony przez Czerkawska_Ewa dnia 22-07-2016 - 10:25, w całości zmieniany 237 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Kaczmarek_AnetaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 16:58
Sympatyk


Dołączył: 09-02-2007
Posty: 5012
Skąd: Warszawa/Piaseczno
Status: Offline
Dorzucam 2 nazwiska:

1. JAN KIELMAN:
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=225
2. STANISŁAW HISZPAŃSKI:
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=236

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Ewo, temat był już zgłębiany. Polecam wątek, w którym również wymieniono sporo nazwisk warszawskich szewców:
http://stary.genpol.com/index.php?name= ... ight=szewc
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 17:48
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Kaczmarek_Aneta napisał:
Dorzucam 2 nazwiska:

1. JAN KIELMAN:
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=225
2. STANISŁAW HISZPAŃSKI:
http://madein.waw.pl/zaklady/index.php? ... Itemid=236

Pozdrawiam
Aneta

Ps. Ewo, temat był już zgłębiany. Polecam wątek, w którym również wymieniono sporo nazwisk warszawskich szewców:
http://stary.genpol.com/index.php?name= ... ight=szewc


Dziękuję, bardzo ciekawe informacje.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
elżbietaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 20:00
Sympatyk


Dołączył: 10-05-2007
Posty: 195
Skąd: Szczecin
Status: Offline
Witam
Ja dodam 8 nazwisk:
-Paweł Orlikowski, majster szewski mieszkający na ul. Senatorskiej 460 (żyjący w XIX w ),
-Józef Liskiewicz, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Ignacy Dębowski, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Ksawery Malinowski, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Adam Kososki, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Dionizy Wójcik, szewc mieszkający na ul. Krochmalnej 1004 (1900-1929);
-Jan Kopański, szewc, świadek przy chrzcie dziecka Dionizego;
-Michał Sokołowski, szewc, 2 świadek przy chrzcie dziecka Dionizego.
Pozdrawiam
Elżbieta


Ostatnio zmieniony przez elżbieta dnia 09-02-2014 - 15:07, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Augustyniak_IrenaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 21:42
Sympatyk


Dołączył: 23-02-2010
Posty: 250

Status: Offline
Witam i dodaję:
Grzegorz Telakowski ur ok1862 w Widawie/Grójeckie, w 1893 roku zamieszkały na ul.Pańskiej 1223
Pozdrawiam
Irena
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
krak210Offline
Temat postu:   PostWysłany: 08-02-2014 - 22:00
Sympatyk


Dołączył: 14-06-2011
Posty: 79

Status: Offline
Witam


Ostatnio zmieniony przez krak210 dnia 03-07-2016 - 18:20, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MarylkaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 11:51
Sympatyk


Dołączył: 01-09-2009
Posty: 241

Status: Offline
Dorzucam szewców - dwóch Zaczkiewiczów;
1. Zaczkiewicz Piotr ur. 1833 Łaskarzew zmarł w Warszawie 03.08.1901 żonaty - pierwsza żona Tekla Krasnodębska, druga Zofia Leżańska.

2. Zaczkiewicz Błażej ur. 1835 Łaskarzew żona Marianna Gulczyńska

Pozdrawiam
Marylka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaS7Offline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 12:06
Sympatyk


Dołączył: 19-02-2010
Posty: 309

Status: Offline
Witam,

dodam, że Błażej Zaczkiewicz zmarł 23.10.1878 r. w Warszawie. A Piotr urodził się w 1832, konkretnie 26.07.1832 r., a jego druga żona miała na imię Józefa Marianna.

Serdecznie pozdrawiam Marylko
Monika

_________________
czasdawny.naszagenealogia.pl
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 12:29
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 1647
Skąd: Francja
Status: Offline
Witam,
Interesujaca inicjatywa. Ciekawa jestem skad pochodza informacje na liscie Ewy ?

Poprosze poprawic:
1. Aleksander Derecki ur. 27.08.1867r - Belsk
Jego starszy brat, tez Aleksander, wymieniony w tej liscie, zmarl po urodzeniu w 1850 roku.
Skad pochodzi informacja, ze Aleksander Derecki - szewc, zmarl w 1900 roku ?
Ja tej informacji nie znalazlam.

2. Stanislaw Gorzuchowski ur. 24.04.1846r - Lublin
zm. 21.09.1906r Wilno
Skad pochodzi informacja o dacie zgonu Stanislawa Gorzuchowskiego ? Informacja jest poprawna, ale ciekawi mnie zrodlo ?

Z gory slicznie dziekuje za odpowiedz.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
szczesnaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 13:04
Sympatyk


Dołączył: 05-12-2008
Posty: 272

Status: Offline
Łukasiewicz Benedykt ur. 1872 r. warsztat Rynek Starego Miasta

_________________
nazwiska, które mnie interesują: Kluczewski, Sienicki, Podpora, Migała, Sott, Herz, Weiss
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 13:13
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Tak jak napisałam, informacje pochodzą z metryk i portali genealogicznych. Lata 1850-1900 nie oznaczają urodzenia i zgonu, tylko lata działalności.
To nie jest moja lista, to jest lista wspólna, tworzona przez wszystkich.
Pozdrawiam,

Ewa

Bozenna napisał:
Witam,
Interesujaca inicjatywa. Ciekawa jestem skad pochodza informacje na liscie Ewy ?

Poprosze poprawic:
1. Aleksander Derecki ur. 27.08.1867r - Belsk
Jego starszy brat, tez Aleksander, wymieniony w tej liscie, zmarl po urodzeniu w 1850 roku.
Skad pochodzi informacja, ze Aleksander Derecki - szewc, zmarl w 1900 roku ?
Ja tej informacji nie znalazlam.

2. Stanislaw Gorzuchowski ur. 24.04.1846r - Lublin
zm. 21.09.1906r Wilno
Skad pochodzi informacja o dacie zgonu Stanislawa Gorzuchowskiego ? Informacja jest poprawna, ale ciekawi mnie zrodlo ?

Z gory slicznie dziekuje za odpowiedz.
Serdecznosci,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
BozennaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 13:47
Sympatyk


Dołączył: 07-08-2006
Posty: 1647
Skąd: Francja
Status: Offline
Dziekuje Ewa,
Bozenna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Czerkawska_EwaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 14:33
Sympatyk


Dołączył: 25-07-2013
Posty: 391
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Zamieszczam wszystkie informacje, nawet te niepełne czy niesprawdzone, żeby można było je poprawić jak ktoś zauważy błąd. Tak jak warszawscy szewcy wspierali się nawzajem, tak my możemy uczcić pamięć o nich, przypominając o ich istnieniu wspólnie pracując. Ponieważ szybko piszę, po kursie dla maszynistek, mogę uzupełniać lub poprawiać dane. Liczę na współpracę.
Pozdrawiam,

Ewa

PS Lista dotyczy całej Polski, gdyż, jak widać, szewcy z całego kraju ściągali do Warszawy do pracy. Zza granicy pewnie też.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
MonikaMaruOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 15:25
Sympatyk


Dołączył: 04-11-2010
Posty: 7497
Skąd: Bielsko-Biała
Status: Offline
elżbieta napisał:
Witam
Ja dodam 4 nazwiska:
-Paweł Orlikowski, majster szewski mieszkający na ul. Senatorskiej 460 (żyjący w XIX w ),
-Józef Liskiewicz, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Ignacy Dębowski, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Ksawery Malinowski, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Adam Kososki, majster szewski , świadek przy chrzcie dziecka Pawła;
-Dionizy Wójcik, szewc mieszkający na ul. Krochmalnej 1004 (początek XX w);
-Jan Kopański, szewc, świadek przy chrzcie dziecka Dionizego;
-Michał Sokołowski, szewc, 2 świadek przy chrzcie dziecka Dionizego.
Pozdrawiam
Elżbieta


Witam,
uzupełniam i dodaję - szewcy warszawscy:

1. Ksawery Malinowski ur.1827 w Tursku par. Niekrasów, zm. 1879 w Warszawie, mieszkał ul. Świętokrzyska 1345a, szewc damski, I.ż. Kazimiera Januszkiewicz, II. ż. Magdalena Didier

2. Wojciech Januszkiewicz majster szewski (teść Ksawerego), ur.1806 w Regnowie-zm.1852 w W-wie, zam. Krakowskie Przedmieście 406, I ż. Salomea Fiałkiewicz, II. Józefa Pszczylakowska/Szulakowska

3. Stanisław Bychawski majster szewski ur. ok. 1832 ożeniony z bratanicą Wojciecha, Teklą Januszkiewicz

4. Franciszek Bychawski ur.ok.1824 majster szewski, brat Stanisława, ożeniony z wdową po Wojciechu Januszkiewiczu, Józefą Pszczylakowską/Szulakowska

5. Kazimierz Bychawski ur.ok. 1790, majster szewski, ojciec Stanisława i Franciszka Bychawskich, zam. Aleksandria 2758

6. Ignacy Ludwik Domański (1865-1933) majster szewski, Świętokrzyska 1338. ożeniny z córką Ksawerego Malinowskiego, Marią Ludwiką.

7. Ludwik Michał Domański, szewc (ok.1839-?), ożeniony z Aleksandrą z Grzegołkowskich c. Andrzeja szewca, jej brat Józef Grzegołkowski też szewc

8. Rafał Krzos m.szewski (ok.1825-1863) ożeniony z Julią Didier

9. Jan Krzos (1859-?) majster szewski s. Rafała

10. Józef Bogdański ur. ok. 1832, szewc - swiadek na śl. Stanisława Bychawskiego w 1854r.

11. Bogumił Jekel (ok.1775 - 1837) majster szewski, ur. Christianstadt, I. ż. Karolina Fink, II. ż. Henrietta Kuntze

12. Fryderyk August Jekel (ok.1804- zm. przed 1861) szewc/fabrykant obuwia, ur. Chrystianstadt, ożeniony z Fryderką Szarlottą Hippert

13. Stanisław Jekel (1838-?) s. Fryderyka Augusta, szewc I. ż. Ewa Wojdełko (rozw.), II. ż. Ludwika Emilia Wurster

14. Sandomierz- Franciszek Królikowski (ok.1783- zm. po 1843) majster szewski, zam. w d.nr 25, ożeniony z Józefą Sawicką.

Podane przeze mnie daty dotyczą urodzenia i zgonu.

Pozdrawiam,
Monika
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Dubiczyńska_MariaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 09-02-2014 - 16:49
Sympatyk


Dołączył: 29-06-2010
Posty: 310

Status: Offline
rok 1908 Dubiczyński Bronisław szewc, Chłodna 20
rok 1909 zmiana adresu na Nowolipie 27

Bronisław Dubiczyński syn Kazimierza i Konstancji
ur. 15.09.1858,
zm.17.10.1917 Warszawa

źrodło:http://genealogyindexer.org/
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.133389 sekund(y)