Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

http://www.genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty Mapy

13:53 środa, 23 kwietnia 2014

1% dla WTG


dyskusja na forum

Nasi tu byli

arrow Ostrowski_Artur
13:53:31 - 23.04.2014
arrow szymek10113
13:53:22 - 23.04.2014
arrow sloniatko60
13:53:19 - 23.04.2014
arrow svetlanag
13:52:06 - 23.04.2014
arrow anna_wiśniewska
13:51:48 - 23.04.2014
arrow mmoscicka
13:51:36 - 23.04.2014
arrow asmolenska
13:51:34 - 23.04.2014
arrow qwer06
13:51:30 - 23.04.2014
arrow grzesm
13:50:03 - 23.04.2014
arrow Magroski49
13:49:26 - 23.04.2014
arrow PrzemysławPujer
13:49:01 - 23.04.2014
arrow Gol
13:47:40 - 23.04.2014
arrow Tomasz_Swierzb
13:47:37 - 23.04.2014
arrow tomczyk
13:46:38 - 23.04.2014
arrow GRAŻYNA_SŁUPCZYŃSKA
13:46:24 - 23.04.2014
arrow Michał_Fronczak
13:45:53 - 23.04.2014
arrow PatC
13:45:35 - 23.04.2014
arrow Banyś_Justyna
13:45:33 - 23.04.2014
arrow vonklinkoff
13:45:26 - 23.04.2014
arrow michalkrecz
13:44:29 - 23.04.2014
arrow stanislaw_pikul
13:43:53 - 23.04.2014
arrow Bolt_Tomasz
13:42:27 - 23.04.2014
arrow Staporek_Kamil
13:42:13 - 23.04.2014
arrow kotik7
13:41:03 - 23.04.2014
arrow jurek.solecki
13:40:37 - 23.04.2014
arrow Dobijański_Marcin
13:40:28 - 23.04.2014
arrow Worwąg_Sławomir
13:40:13 - 23.04.2014
arrow JarekK
13:39:29 - 23.04.2014
arrow stradów
13:36:15 - 23.04.2014
arrow elżbieta
13:36:04 - 23.04.2014
Członkowie i sympatycy


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta powiatu Oszmiańskiego, Lista A - Olch  PostWysłany: 05-03-2010 - 08:22
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
The Nobility (Shljakhta) of Oshmjany

Poniższy spis powstał w wyniku prywatnego projektu autorskiego. Celem jego publikacji jest pomoc początkującym poszukiwaczom w zlokalizowaniu rejonu poszukiwań. Pod pojęciem oszmiańska szlachta autor rozumie szlachtę, pojawiającą się w spisach oszmiańskiej chorągwi w Popisach wojska WKL za lata 1528, 1565, 1567, w Rejestrach podymnego powiatu oszmiańskiego za lata 1690 i 1735, w metrykach kościołów powiatu oszmiańskiego w różnych jego granicach, w dawnych aktach oszmiańskich instancji sądowych. Podstawowym źródłem spisu są - metryki kościołów oszmiańskiego dekanatu: Bienica (od 1805), Derewna (od 1820), Daukszyszki (od 1813), Graużyszki (od 1766), Gudohaje (od 1798), Holszany (od 1798), Krewo (od 1798), Narwiliszki (od 1798), Oszmiana (od 1798), Murowana Oszmianka (od 1814), Słobodka (od 1815), Soły (od 1802), Smorgonie (od 1805), Surwiliszki (od 1813), Żuprany (od 1798), metryki kościoła w Cudzeniszkach (od 1766 roku), oddzielne metryki kościołów w Szumsku, Miednikach i Taboryszkach i cerkwi w Borunach (od 1814), spisy rewizyjne powiatu oszmiańskiego wileńskiej guberni za lata 1795 – 1854, dokumenty wywodów szlacheckich wileńskiej Deputacji Szlacheckiej, spisy szlachty (dworian), a także niektóre inne dostępne źródła historyczne, których pełen spis zostanie opublikowany po zakończeniu prac.

UWAGA: Prace nad spisem nie są zakończone i sam spis nie może być uznawany za kompletny. Spis został opublikowany w celu jego uściślenia, uzupełnienia, a także zachęcenia osób zainteresowanych do współpracy. Możliwe, że w spisie występują przeniesione ze źródeł pierwotnych zniekształcenia w zapisie poszczególnych nazwisk i miejsc zamieszkania. Wskazane miejsca zamieszkania w dużej części odnoszą się do rodzin szlacheckich i mogą nie odpowiadać wskazanemu herbowi w przypadkach, kiedy ród posługiwał się więcej niż jednym herbem. W niektórych przypadkach przedstawiony spis posiadłości ziemskich odpowiadających danemu rodowi może być niepełny.

Nazwisko – herb – (rok i miejsce wywodu – rok aktykacji w Oszmianie/ – miejsce mieszkania)

Abadowicz h. Łabedż (Cieszkowo)
Abicht h. Jastrzębiеc (Ciechowo-1833)
Abragimowicz h. Ulanicki (Sobolence)
Abramowicz h. Jastrzębiеc, Abramowicz h. Tępa Podkowa ?, Abramowicz h. Korab (Bołtupie, Wielbutowo, Rownopole, Jurszany, Kleje, Worniany, Kobylnik, Sielec, Baranowicze)
Abramowicz-Rodlinowicz h. Dołęga (tatarska rodzina/ Bołdyry)
Abramowicz (tatarska rodzina/ Polany, Sielce Kadysowszczyzna)
Achmatowicz-Starzyński h. Kotwicz (tatarska rodzina/ 1807 Wilno/ Łostaja, Horodziłowo, Bergaliszki, Kuty, Ponary, Goreckowszczyzna, 1760-)
Adamowicz h. Leliwa (1807 Wilno, 1835 Mińsk, aktykacja 1803 і 1818 Oszmiana/ Adamowszczyzna, Golginiszki, Jabrowicze, Susliszki, Wołoćkowszczyzna, Wołojcie, Ginkowszczyzna), Miszkowicz (1528- ), Miszkowicz-Adamowicz (1656-)
Akreyć h. Jastrzębiеc (Oszmiana, Sylwestrowszczyzna, 1832-1909)
Alchimowicz h. Pobóg odm. (1802 Mińsk/ Oszmiana, Kuszlany, 1910-)
Alekiewicz, Оlekiewicz (Uhlany, 1805-1809)
Aleksandrowicz h. Kościesza (1811 Wilno/ Błotkowszczyzna)
Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz (1799, Wilno, 1825 Oszmiana/ Tataryszki, Łuszczykowszczyzna, Łosza, Olany, Osowa, Barańce, Kleje, 1701-)
Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz (tatarska rodzina/ 1818 Mińsk / Taszlikowszczyzna, Tryple)
Witold-Aleksandrowicz h. Aleksandrowicz
Ambrożewicz h. Ambrożewicz (Szumiliszki, Jurszany), Ambrożewicz h. Wąż (Olany, 1700-)
Andrziejewski h. Prus (wywod 1815 Mińsk/ Cudzeniszki, Tołociszki, Oszmiana, 1783-)
Andruszkiewicz, Andrоszkiewicz h. Mogiła (1804 Wilno, aktykacja 1819 Oszmiana/ f. Dowbuciszki, Songajłowszczyzna), Androszewicz (1528)
Andrejewicz (1528)
Andrzeykowicz h. Gryf (1836 Wilno/ 1678), Andrzeykowicz h. Lubicz
Anforowicz (Kozarowszczyzna, Popielewicze, 1838- )
Аnkudowicz h. Sulima (wywod 1820/ Ankudy, Chorążyszki, Duniłowicze, z. Kamienica, 1734)
Anszlewski ? h. Dąbrowa (wywod 1804 Mińsk/)
Antoniewicz h. Janina (Jazerce)
Antonоwicz (Łyczkowce, Kozarowszczyzna)
Antosiewicz (Ponizie)
Antuszewicz h. Krzywda ? (Sinki gm. Bienica)
Radmiński-Aramowicz h. Odrowąż (Rożysław, Moszki, Tarasowo, 1775-), Litawor-Aramowicz h. Odrowąż (1800 Mińsk/ Ławski Brod)
Araszkiewicz (Skoreliszki Tomasowskie)
Arazowicz (tatarska rodzina/ Kajacienięta)
Arburdowicz (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Hamzicze)
Arcimowicz (Oszmiana, Niewiaryszki, 1802-1806)
Arciszewski, Arciuszewski h. Prawdzic (1848 Wilno/ Oszmiana, Tanszczyzna, Garlinszczyzna, 1799-)
Arciuszkiewicz h. Świerczek (aktykacja 1803 Oszmiana/ Koraby, Kamionka, Wołowiki, Żygiany, Junkowicze gm. Dziewieniszki, 1801-)
Ardaszewicz (tatarska rodzina/ Łostaje, 1710-0
Arestowicz h. Leliwa (wywod 1824 Mińsk/ Raczuny)
Аsanowicz h. Łuk ? (tatarska rodzina/ Sakowicze, Kaskiewicze)
Audуcki h. Łabedż ? (Ponadstawe, 1821)
Augustynowicz, Awgustynowicz h. Ogończyk (1811 Wilno,1811 Oszmiana/ Bryndziszki, Radziuny, Trokiele, Mikszany, f. Trzeciniszki, 1802-)
Awłasewicz (Boruny, Zahorze, 1832-)
Azarewicz (tatarska rodzina/ Ponary)
Azulewicz h. Azulewicz (tatarska rodzina/ Ponary)
Bagiński h. Korwin (1799 Wilno/ Jurszyszki-Skirmonciszki)
Bajkowski h. Lubicz (Wojgeta)
Bajrulewicz h. Dołęga (tatarska rodzina/ Ponary-Gudzielewszczyzna)
Bajruszewski (tatarska rodzina/ Hamzicze)
Baka (Obórek)
Bakanowski h. Lubicz (aktykacja 1803 Oszmiana/ Stara Oszmiana)
Bakarowski, Bakerowski (Ligi, Gieystuny, 1818-1830)
Bakszewicz h. Szeliga (aktykacja 1827 Oszmiana/)
Balcewicz, Bolcewicz h. Pogonia ? (Oszmiana, 1820-1833)
Balewicz h. Korczak (1803 Mińsk/)
Baliński h. Ogończyk (Plebance, Zalesie, Sińki, 1824-1828)
Bałaban (Bałabanowszczyzna)
Baniewicz h. Starykoń ? (1820 Wilno, aktykacja 1822 Oszmiana/ Szczepanowicze, Wiciule, Żygiany, Potroki, 1814-)
Barancewicz h. Junosza ? (Bielica, Zubierowo, Żukowszczyzna, 1820-)
Barankiewicz h. Ostoja (wywod 1802 Mińsk/)
Baranowicz h. Junosza (1800, 1832 Wilno aktykacja 1805 і 1820 Oszmiana/ Baranowicze, Połudy, Eygirdy, Barańce, Żuprany, Goreckowszczyzna, Michałowszczyzna, 1683-)
Baranowicz h. Syrokomla odm.
Baranowski h. Grzymała (wywody 1798 Wilno, 1806 і 1835 Mińsk/ Graużyszki, Bor, Miżany, Kondraciszki, 1758- )
Baranowski h. Jastrzębiеc (aktykacja 1825 Oszmiana), h. ? (aktykacja 1816 Oszmiana/ Dwór Derewna, Widnopole gm. Dziewieniszki, Romanowszczyzna, Brodowszczyzna, Bijuciszki, Podlaskowo, Grodzi)
Baranowski-Murza-Dagestański h. Tuhan (tatarska rodzina/ Łostaje, 1765-)
Barszcz h. Jastrzębiеc (parafii Holszany, Żuprany)
Bаrszczewski h. Kotwica (1815 Mińsk/ Chocina, Wiszniewo, Siwiszczyzna, Ostaszki)
Bаrszczewski h. Ślepowron (1811 Wilno/ Łubianka)
Bartnikowski h. Rola ?
Bartoszewicz h. Janadar (1811 Wilno, 1827 Oszmiana/ Rymuny, Łosza, Stempkowszczyzna, Mileyszuny, 152 icon_cool , Bartoszewicz h. Bartliński (1818 Mińsk/ Warni), Bartoszewicz h. Jastrzębiеc (1815 Mińsk/)
Barynkiewicz (Miżany)
Baszewski (Jachimowszczyzna, Licinięta, 1826)
Bajkowski h. Krzywda ? (Hermaniszkі, 1692-1803)
Bawiński (Pokoszowo, 1827)
Bazarewicz h. Łuk (tatarska rodzina/ 1818 Oszmiana/ Dowbuciszki, Ciereszki, Uścinowszczyzna)
Bazarewicz-Kurmanowicz h. Bazarewicz (tatarska rodzina/ Mysa, Krewo, Wawuki)
Bazarewski (tatarska rodzina/ Warakomszczyzna, Bonifacowo)
Bażewicz h. Lubicz (Bijuciszki)
Bądzyński/
Bejnar h. Nowina (Skirmunciszki)
Bejnarowicz h. Abdank (1803 Mińsk/ Lenkowszczyzna)
Benisławski h. Pobóg (Bonifacowo, Polany)
Berdowski (1817, 1844 Wilno/ Bałwaniszki)
Bereśniewicz h. Kościesza odm. (1812 і 1832 Mińsk/ Jurszany, Skirdzimy, Derewna)
Bernatowicz h. Lubicz (1804 і 1817 Grodno/ Lenkowszczyzna, Romaszkowszczyzna, Radziuki)
Bertosz (1528)
Bezlepowicz (Bezlepy)
Białostocki h. Suchekomnaty (1815 Mińsk/ Ukropowicze)
Białowecki (Dwór Borzden gm. Bienica)
Białyszewski h. Prus I ? (Skomarogi)
Bigociewski (1528) Биготевский
Bedunkiewicz, Bedunkowicz (Mochówka, 1846-1849)
Bieduński (Woronowszczyzna, Łojcie, 1802-)
Biegański h. Miesiąc (tatarska rodzina/ Woropajewo-Wasilewszczyzna, Olszyn)
Biegański h. Prawdzic (1833 Mińsk/ Wiśniewo)
Bielak h. Bielak ? (Ponary)
Bielawski h. Jastrzębiеc (Tabory, Adamowszczyzna, Wielbutowo, Mieszkuciszki, Rałowszczyzna)
Bieldziszewski (Nowosiołki)
Bielewicz h. Mogiła (1825 Mińsk/ Grunciszki, Gilmanowszczyzna, Chodzkowszczyzna)
Bіеlikowicz h. własnego (Mieglany, Krykiany, Ostrowiec, 1586-)
Bieliński (Tołociszki)
Bielski (1819 Wilno, 1820 і 1823 Oszmiana/ Nowopole, Kamienny Łog, Raczki, Bryndziszki, Rałowszczyzna, Wiszniowce, Olany)
Bienicki h. Natarcz (Bienicа)
Bieniusz (Kuckuny)
Bieńkowski h. Łada
Bieńkuński h. Bajbuza (Łubianka, Pogiry, Chorążyszki, Ruczany, Popielewicze, Sylwestrowszczyzna, Woszkienniki, Dubniki)
Biernacki h. Pobóg (1801 Wilno/ Malinowszczyzna, Oszmiana, Graużyszki)
Biesiecki h. Kornic (Horodeczno)
Biesiekierski h. Pomian (1804 Wilno/ Swily)
Biliński (Oszmiana, Raczki)
Bilmin h. Trąby ? (1819 Wilno ?, 1821 Oszmiana/)
Birula h. Birula
Błuś h. Kościesza (Nierowka , Krzywsk)
Błaszkiewicz (Szłapikowszczyzna)
Błażewicz h. Sas (Lubciszki, Bojary, Żurawy, Iwaszkowce gm. Soły), Błażeiewicz (f. Kuncowszczyzna, Nowodworzce, Emelany)
Juchnowicz-Błażewicz h. Sas (1817, 1823 і 1834 Mińsk/ Lubciszki, Geszgeliszki, Mieżany, Subaciszki, Puzyry)
Błocki h. Leliwa (1822 Oszmiana/ Żurawy, Prackowszczyzna, Łopocie)
Boban h. Pobóg (1837 Wilno/ Haniewo, Polany, Eygirdy, Bobanowszczyzna, Mileyszuny)
Bobasz (tatarska rodzina/ Klewica)
Bobiański (Szumieliszki)
Bobiatyński (Oszmiana)
Bobkowski (Łojciowszczyzna)
Bobrownicki (Giejstuny)
Bobrowski h. Jastrzębiеc (aktykacja 1802 і 1822 Oszmiana/ Dwór Trapałow, Kleie, Łosza, Mieżany, Pikuny, Szumiliszki, Wołoycie)
Bocianowski h. Lubicz ?, Bacienowski (Kamionka)
Bogatko (Smorgonie, wsp. 1826)
Bogdziewicz (Haniewo, Łubianka)
Bogucki h. Abdank (Jurszany, Skirmunciszki, Dowbuciszki, Skirdzimy)
Bogumiło h. Starykoń ? (1827 Oszmiana/)
Bogusław i Bousław (Dorgiszki)
Bogusławski h. Prus (wywod 1803, 1804 i 1812 Wilno, 1835 Mińsk, 1827 Oszmiana/ Dokurniszki, Szumiliszki, Łudy, Proniuny)
Boguszko i Bohuszko h. Gozdawa (Polany, Mostwiliszki, Bohuszki, Kamionka, Bijuciszki), Boguszkowicz (1528)
Bohdanowicz (Moczuły, Kucewicze, Nowosiołki, Kozłowszczyzna, Kazimierzowo gm. Bienica, 1528- )
Murza-Wojna-Bohdanowicz h. Łada (tatarska rodzina/ Łostaja, 1636-)
Bohusz h. Okmiński (wywod 1830 Mińsk/ Mogilniszki, Mostwiliszki)
Bohuszewicz h. Gozdawa (wywod 1811 Mińsk/ Kuszlany, Woynicze, f. Bohusze gm. Krewo, Moczuły, 1528- )
Boiarski (Siedlarowszczyzna)
Bokiej h. Topór
Boksza
Bоkszczanin, Bоhszczanin h. Kos (Dwór Raczuny, Szapowały, f. Ruteliszki, Rudziszki, Łopocie, Bohuszki, Nowosiołki)
Bolcewicz h. Pogonia ?
Bołtuć (Bołce)
Bomblewicz h. Trzaska ? Wąż ? (Żurawy, Radziuny)
Boraсzewski h. Ostoja ? (Jurszany)
Borejko h. Jastrzębiеc
Borkowski (Cudzeniszki, Jurszany, Szłapokowszczyzna)
Borodzicz h. Brodzic (wywod 1802 Mińsk/ Pomarszczyzna)
Borowik (Dwór Derewna, Starzyna)
Borowski h. Lubicz (wywod 1823 Mińsk/ Zurawy, Karszuniszki, Oszmiana Murowana, Poroyscie, Kamienka, 1811-)
Borsuk (Naruszowce)
Bortkiewicz h. Siekierz (wywod 1792 ?, aktykacja 1819 Oszmiana/ Bortkiewicze, Golginiszki, Gurele, Piktusza, Adamowszczyzna)
Bortkiewicz h. Lubicz (wywody 1819 Wilno, 1834 Mińsk/ Bortkiewicze)
Borysiewicz h. Epinger ? (Pogiry)
Boryczewski h. ? (aktykacja 1804 Oszmiana/ Kamionka), Boryczewski h. Znin (aktykacja 1826 Oszmiana/) (Podhaje, Dworzyszcze, Dorgiszki)
Barzdziński, Borzdziński (Perechody, Wasiuki, 1801-1816)
Borzobohaty h. Jelita (wywody 1802 Mińsk, 1826 Grodno/)
Boskowicz (1528)
Boufał (Gurki)
Boyniecki (Wilianow)
Braciszewski (Daukszyszki Hrynkiewiczowskie, 1671-)
Brałkowski (Szczepanowicze)
Brant (Dwór Stasin)
Brasławski (Pogiry)
Brażyc (Olany, Giniewce)
Brażycki (Olany, Giniewce))
Brochocki h. Ossorya (Zaliejki, Gawie)
Broniewski (Żynkowszczyzna)
Bronowski h. Korab (1825 Oszmiana/ Dwór Braniczewo, Golobliewszczyzna, Łubianka, Naruszowce)
Bryczkowski (Skrodczyzna)
Brzezіński h. Łabędź (wywod 1820 Wilno, 1826 Mińsk/ Łużany, Lenkowszczyzna, Dorgiszki, Truchaniszki)
Brzezański h. Rogala (wywod 1833 Mińsk/ Matukowszczyzna)
Brzosko h. Nowina ? (1825 Oszmiana/ Miżany, Indrupie, Kumielany, Michałowszczyzna)
Brzostowski h. Strzemię (Łosza, Święty Duch)
Brzozowski h. Korab (Jurszany, Łubianka, Wiciule)
Buchowiecki h. Buchowiecki
Buczyński h. Strremię (wywod 1817 Mińsk/ Świr, Bułkowszczyzna, Hermaniszkі, Bienica)
Budaj (Wiciule, Stodolniki)
Budżko h. Gąska ? (Graużyszki, Żygiany)
Budzianowski h. Dąbrowa (wywody 1803, 1830 і 1842 Mińsk/ Adamiszki)
Budkiewicz, Butkiewicz (aktykacja 1820 Oszmiana/1528- )
Bujakow (Oszmiana)
Bujalski h. Kościesza (1803 Mińsk, 1803, 1832 Wilno, aktykacja 1805 Oszmiana/ Oszmiana, Zapoń, Nowosiółki, Mosznice, Czerkasy, Szyłowce, Korowaiowszczyzna)
Bujanowski, Bojanowski (Dwór Wielbutow, Krzyzelewszczyzna, Rymowicze)
Bujko h. Jastrzębiеc (1820 Wilno, 1821 Mińsk/ Bujki, Jurszany, Powiłojce, Wielbutowo)
Bujko h. Slepowron (wywod 1821 Grodno/ Olany, Januszkowski, Miasnikowski)
Bujnicki h. Slepowron (1807 Wilno/ Dwór Zahorze, Mazurowszczyzna-Habino)
Bujniewicz (Żuprany), Buyniewicz (Alizowa, Lachowka)
Bujwid i Bóywid h. Slepowron (Suśliszki, Nowodworzce, z. Nowosiołki)
Bukaty h. Pomian (1800 Wilno, 1829 Mińsk/ Wilanow, Cudzeniszki, Zaleskowszczyzna, Ejgirdowszczyzna, Jurkowszczyzna, Myssa)
Bukowski h. Bończa (1823 Mińsk, aktykacja 1827 Oszmiana/ Oszmiana, Siękowszczyzna, Słoki, Mazuryszki-Rymuny ?)
Bułhak (tatarska rodzina/ Michnicze)
Bułhak h. Syrokomla (1802 Mińsk/ Cudzeniszki, Klewica)
Bułharowski h. Półświat ? (1787, 1797 Wilno ?/ Dwór Wiszniowka, Skirmunciszki, Oszmiana)
Buniewicz ? Bаniewicz ? (aktykacja 1821 Oszmiana/)
Burakowski (Rałowszczyzna, Nowosiady, Nowiny)
Burnejko (1820 Wilno/ Błotkowszczyzna)
Burzymski h. Pobóg ? (Żurawy)
Burzyński h. Trzywdar (Zamianka, Debesie, Bierwieńciszki, Garacze), Buszyński (Debesie), Buzyński
Busz h. Jasieńczyk (1806 і 1829 Mińsk/ Żdanowka, Kopackowszczyzna)
Butkiewicz h. Trzaska (aktykacja 1816 Oszmiana/ f. Ławrynki, Powiaże, Panawieliszki, Gradowszczyznа, Oszmiana)
Butkowski h. Pobóg (aktykacja 1816 Oszmiana/ Skirmunciszki)
Butler (f. Kamionka, Proniuny)
Butrymowicz (Jagiełłowszczyzna, 1863-)
Butrymski (Graużyszki)
Bybiński (Kuszlany)
Bychowiec h. Mogiła (1804 Oszmiana/ Dworzyszcze, Sięciłowszczyzna, Krywule)
Byliński (Cudzeniszki, Raczki)
Byczkowski (Smorgonie)
Byszewski (Markiniaty, Wiaże)
Byszyński h. Prus III (Krewo, Ludwikowszczyzna; gm. Traby)
Cecerski (Żuprany), Ciecierski (Ganowszczyzna, Kaiecienięta)
Cedrowski h. Odrowąż ? Gryf ? (Klewica)
Chalecki h. Bończa (Dembino)
Chalecki-Kurmanowicz (tatarska rodzina/ Musakowszczyzna)
Charewicz (1827 Oszmiana/ Mazuryszki, Reczykowszczyzna, Kleje, Maczkuny)
Charytonowicz h. Charyton ?
Chiniewicz (Popiszki)
Chludziński h. Cholewa odm. (Zaladze, Dziewieniszki)
Chłusowicz h. Chłusowicz ? Gozdawa ? (Porojście) Chłusewicz (Oszmiana)
Chmarycz (1528)
Chmielewski h. Radwan (1830 Oszmiana/ Dwór Dukurniszki, Polany, Piktusza, Bołtupie, gm. Graużyszki, Dziegieniewo, Widejsze)
Chodorowicz (f. Polany)
Chodasewicz h. Poraj ?
Chodaszewski (Liczynięta)
Chądzyński (Antonowo, Bortele, Siniawska Słoboda, Krakówka)
Chodziński h. Ciołek ? Guczy ? (1802 Oszmiana/ Bojary, Bortele, Bierwieńciszki)
Chodkiewicz h. Kościesza, Chotkiewicz (Bohdanow)
Chodyka (f. Narbutowszczyzna)
Chodżkiewicz h. Kościesza ?
Chodżko h. Kościesza (Tataryszki, Kijudziszki, Zahorze gm. Bienica; Chodzkowszczyzna gm. Krewo)
Borejko-Chodżko h. Kościesza (Mysa, Kajacienięta, Łosza, Mazuryszki)
Chojеcki h. Lubicz (f. Kozarowszczyzna, Pałusza, Medzielany, Dziegieniowo; Rudniki, Oszmiana, Kuszlany, Wojnicze)
Choiński (Raczki)
Chomiński h. Lis (Wojsznaryszki, Postawy, Barańce, f. Rozkosz), Chomiński h. Poraj (f. Narbutowszczyzna, Kobylnik)
Chomiczewski h. Radwan (1808 Oszmiana/ f. Wołosowszczyzna, Górki gm. Bienica)
Chomski h. Gryf ? (Szarki, Golginiszki, Chomkowszczyzna, Chomszczyzna, Haniewo, Biryndziszki, Raczki)
Choroszewski (1800 Oszmiana/ Dwór Ponizie, Konty)
Chociński h. Jastrzębiеc ? (Łosza)
Chrapowicki h. Gozdawa (1833, 1837 Wilno Kozłowszczyzna, Niewiaryszki)
Chreptowicz h. Odrowąż (Wiszniewo, Bakszty)
Chrzczonowicz h. Ślepowron ? (wywod 1798 Wilno ?/1528- )
Chwietkiewicz, Chwiedkiewicz h. Jastrzębiеc (Tarasowszczyzna, Goreckowszczyzna), Fedkowicz (1528)
Cwirko (Wielbutowo)
Cidzik (Szczepanowicze)
Ciecierski h. Ślepowron (Baranowicze)
Ciechanowicz h. Mogiła (1804 Oszmiana/ Dukiele, Raczki, Żwirbliszki, Jurszany), Ciechanowicz h. Nalęcz (1811 Oszmiana/ Żurawy, Golginiszki, Narbuty, Lachowka)
Ciechanowiecki h. Dąmbrowa (Krewo)
Cieraszkiewicz (Pietkowszczyzna)
Ciszkowski (Łużyszcze)
Ciundziewicki h. Dołęga (Stymonie)
Ciurla (Ostaszki)
Cybowicz h. Godziemba (Liszkuniszki)
Cybowski (Koraby)
Cybulski h. Prawdzic (wywod 1803 Wilno, 1827 Oszmiana/ Wolojcie, Barańce, Rudziszki, Girszczyzna, Licienięta, Zascienie, Jabrowicze)
Cyrycki, Czyrycki (Raczki, Indrupie)
Cywiński h. Puchała (gm. Połoczany, Mostwiliszki)
Czajewski (Grodzi, Mokre)
Czajkowski h. Dębno ? (Osinowka, Karłowszczyzna, Podbałwaniszki, Bierwieńciszki, Wielbutowo)
Сzapliński h. Drogosław (wywod 1798 Wilno ?/ Misiuniszki)
Hutten-Czapski h. Leliwa odm. (Żuprany, Nowosiólki, Zarecze, Latowicze)
Czarkowski h. Abdank ?
Czarnecki h. Prus III ? (Łosza)
Czаrnоcki h. Lis ? (f. Debesie)
Czaśnicki h. Trąby (Masłikowszczyzna gm. Połoczany), Czasznicki h. Doliwa (Łosk, Horodziłowo)
Czechowicz h. Ostoja (Dwór Hołoblewszczyzna, Żuki, Góry, Rymowicze; Siekeryszki gm. Dziewieniszki)
Lachowicki-Czechowicz h. Ostoja (Bohdanow, Wojgiany)
Czechowski
Czekanowski (Oszmiana)
Czernikiewicz (Łapowicze, Łasiewicze, Sienki)
Czeszejko h. Jastrzębiеc ?
Czempiński h. Lew ?
Czerkaski (Żwirbliszki, Kleje, Kudziekolnie)
Czerniewicz (1528)
Czerniawski h. Jastrzębiec ? (1806 Oszmiana/ Zascienok, Zahorze gm. Holszany), Czerniewski (Zascienie, Ponary)
Czernicki h. Jastrzębiec odm. (Gedejki, Piktusza, Żurawy, Birzyń gm. Dziewieniszki; f. Narbutowszczyzna, Jackuny, Kuszlany)
Czernikowicz (1528)
Czernowicki (Kamienny Łog)
Czertowicz h. Pobóg ? (Łosza, Zamościany)
Czerwiński (Oszmiana)
Czudłowski (Miczulany)
Czyczyn h. Abdank ? (Zaleskowszczyzna)
Czymbajewicz h. Warnia ? (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)
Czyż h. Godziemba ? (Dwór Ponizie, Dwór Giedejki, Łoyciowszczyzna, Antoniszki, Stymonie; Jachimowszczyzna gm. Traby, ), Тижевич (1528)
Dachnоwicz h. Korczak ? (Dachny gm. Krewo)
Dalecki (Karpuciszki, Suchodoły, wsp. 1798-1849)
Damiecki h. Prus II - Wilczekosy (1800 і 1853 Wilno ?/ Holszany, Mieszkuciszki, Kozłowszczyzna), Domacki (Kuropatowszczyzna)
Daniewicz h. Doliwa ? (Jurszany, Pogiry, wsp. 1675-1784)
Danejka h. Sas ? (Bartoszuny gm. Siedliszcze)
Danilewicz h. Ostoja (1835 Wilno/ Szczepanowicze, Świrany, Mokrzyce, Jachimowszczyzna gm. Traby, Wielkie Sioło)
Danuszewski ?, Danіszewski ? (Biryndziszki)
Dańkowski (Kuszlany, wsp. 1826)
Darewski h. Szreniawa (Rownopole, Kozłowszczyzna)
Darоwski h. Ostoja
Dasiukiewicz (Kopcewicze)
Daszczyński h. Łabedż ? (Biryndziszki, Szumieliszki, Kleje, Mieszkuciszki, Wielbutow, Żwirbliszki)
Daszkiewicz h. Leliwa (1822 Oszmiana/ Kamienny Łog, Prackowszczyzna, Łowciszki, Żuprany, Kleje)
Daszkоwicz (Dachny)
Dawidowicz h. Trąby ? (Karszuniszki, Karczma Gołynka, Ponary)
Dawksza i Dauksza h. Pierzchała (Murowana Oszmiana)
Dąbrowski (Haniewo, Worniany, Polany, Woynicze, Dorgiszki, Znoski, Kirkliszki, Jurszany, 1669-), Dumbrowski (Mileyszuny)
Degawi (Suhłobiszki, Szczepanowicze)
Dederko h. Dederkało (Cycyn, Obórek)
Dеmbowski
Demontowicz (Wielbutowo)
Dernałowicz h. Lubicz
Derpert (Gudzinięta)
Dęвski (Praskowszczyzna, Indrupka), Dembski i Demski (Miżany, Indrupie)
Dłużniewski
Dłuski (Staniewicze)
Dmitrewski (Oszmiana)
Dmоchowski h. Pobóg (Zabłoć, Surwiliszki, Bakszyszki, Kirkliszki, Pikuny, Jakuń; gm. Dziewieniszki, Łyczkowce gm.Traby)
Dmuchowski h. Pobóg ? (1816 Oszmiana/ Ławski Brod, Pikuny, Blikany, Borowa)
Dobkiewicz i Dopkiewicz (Jurszany, Dwór Wielbutowo), Dobkowicz (1528)
Dobrowolski h. Doliwa (1800 Wilno, 1822 i 1829 Oszmiana/ Golginiszki, Haniewo, Bohuszki, Dorgiszki, Baruliszki), Dobrowolski h. Ślepowron (Kurowszczyzna, Szczepanowicze)
Dobrzelewski (Żuprany)
Dobrzyński h. Jelita (Łosza, Bohdanówka, Pierłowa Góra)
Dobużyński (f. Piktusza)
Dokurno h. Dołęga, Dokurnowicz (1812 Oszmiana/ Dokurniszki, Wielbutowo, Jurszany, Kamionka, Samorodniki, Baranowicze, 1528- )
Dolęgowski (Michałkonie)
Domanowski (Oszmiana)
Domaszewicz h. Łabedż (1798 Wilno, 1827 Oszmiana/ Sienkowszczyzna)
Dombrowski (1804 Oszmiana/ Kantorowszcsyzna)
Dorniak h. Półkozic (Rałowszczyzna, Dorgiszki, Wołowiki, Nowopole)
Dorohostajski h. Leliwa (Murowana Oszmiana)
Dowgiałło h. Kajszyły (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Ponizie-Azarowszczyzna)
Dowgiałło-Urus-Murza h. Okno (tatarska rodzina/ Łostaje, 1746-)
Dowgiałło h. Zadora (1806 Wilno/ f. Bryndziszki, f. Narbutowszczyzna, Kopanebłoto), Dowgiałło h. Abdank
Dowiatt i Dowiad h. Gryf ? (Mokrzyce, Siedlarowszczyzna, Jarociszki)
Dowgird ? Dołgierd h. Łabędź (Brzezińszczyzna)
Dowkulewicz (1528)
Dowkszewicz (1528)
Downar (1802 і 1827 Oszmiana/ Skrodzczyzna)
Downarowicz h. Przyjaciel (1804 Wilno/ Mokrzyce, Jasieniowo, Widoki, Rudniki, Nowosiady)
Dowojna h. Szeliga ?
Drobyszewicz (1528)
Drozdowski (Dwór Graużyszki, Chołmaczek, Bakszty)
Dronsejko, Drąseyko h. Topór ? (Cudzeniszki, Cieleżyszki, Kuszlany)
Sokoliński-Drucki h. Druck ? (Bieniuny)
Drzewicki h. Ciołek ? (1799 Wilno ?/ Poroyście, f. Izabelin)
Dubicki (1825 Oszmiana/ Czotyrki)
Dubrowicz (1528)
Dubrawski h. Sas, Dubrowski h. Lewart ? (f. Małyszkowszczyzna-Jurażyno, Jurszany)
Dukszta (Kuszlany)
Dybowski (Wiśniewo)
Dworzecki (Łostaje)
Dziczkaniec h. Ślepowron ? (Kamienny Łog)
Dziedziul h. Sas odm. (1795 / Jurszany, Skirmunciszki, Pogiry, Gradowszczyzna)
Dziegielewicz (Mileyszuny)
Dziekowicz (Łosza)
Dziekoński h. Korab ? (Rownopole, Szczepanowicze, Liszkuniszki)
Dzieńdolet h. Sas ?
Dzierżyński h. Sulima (Dzierżynowo)
Dzieszuk h. Kościesza (Wałosza)
Dziewiałtowski h. Trąby (Remiejkiszki)
Dziwlewski
Eleszkiewicz (Paszkowszczyzna)
Eliaszewicz (tatarska rodzina/ Ankudy, Oliszki)
Essen (1827 Wilno і Oszmiana/)
Ejgird h. Abdank, Ejgird h. Ejgird (1804 Wilno, aktykacja 1822 Oszmiana/ Ejgirdowszczyzna, Cimochi)
Ejdziatowicz h. Łuk
Ejnik h. Żnin ? h. Pobóg (Jurszany Dolne, Patoki)
Ejsmont, Ejsmunt h. Korab ? (Wiciule, Jurszany, Szczepanowicze, Rosalszczyzna-Paszkiszki, Krzyżelewszczyzna, Tałmuciszki, Narbutowszczyzna)
Falewicz h. Pobóg ? (Szumieliszki, Ginkowszczyzna)
Falkowski (tatarska rodzina/ Raczki, Łosza, Dowbuciszki)
Falkowski h. Doliwa (1804 Wilno/ Korowajewszczyzna, Jabrowicze, Smórgonie, Stępkowszczyzna)
Faszcz h. Prus (Polany)
Fiedorowicz (aktykacja 1803 Oszmiana/ Ludwikowszczyzna, 1528- )
Feldman h. Drzewica ? (Paszkowszczyzna)
Fiałkowski h. Ślepowron ? (Graużyszki, Pawiłoycie, Wideysze)
Filipowicz h. Pobóg ?, Prawdzic ? (1821 Wilno/ Raczki, Wilianowo, Tabory, Lipki, Andrzejkiszki, Poleniki, Piktusza)
Fiszer (Hamzicze)
Flandrzyński h. Giejsz (Poleniki)
Florkowski h. Łodzia ? (1822 Oszmiana/ f. Kuncowszczyzna)
Radzimiński-Frąckiewicz h. Brodzic (Wielbutowo)
Frąckiewicz h. Ślepowron (Dachnowo, Spraguny, Kleje, Szczepanowicze, Borowa, Kaiecienięta)
Fohl (Sakowicze)
Furs h. Wąż (tatarska rodzina/ Bieniuny, Remiejkiszki), Fursowicz (Karłowszczyzna, 1528)
Gabryjałowicz h. Dęboróg ?, Kgabryjałowicz (1800 Wilno/ Jurszany, Haniewo, Żuki, Krakowka, Bierwieńciszki, Pikuny, 152 icon_cool
Gajdamowicz h. Pomian (1819 Wilno)
Gallilewicz h. Ślerowron (1805 Wilno)
Gałęzowski h. Tarnawa (1820, 1841 Wilno/ Ponizie)
Gałecki h. Junosza (1835 Smolensk/ Holszany, Ponary, Strypuny)
Galimski h. Rawicz ? (f. Kopacze, Soły)
Gan h. Rawicz (1811 Oszmiana/ Paszkiszki, Ejgirdowszczyzna, f. Dworyszcze, Nowopole)
Garbaczewski (Uszaki, Bohusze)
Garwaski h. Grzymała odm.
Gąsiecki h. Bożawola ? (Łyczkowce, Danapol)
Gąsiewski, Gonsiewski h. Ślepowron (Huminowszczyzna)
Korwin-Gasiewski h. Ślepowron
Gasowski (Bijuciszki)
Gąsowski h. Prus II – Wilczekosy (1799 Wilno/ Doroszki, Bałwaniszki)
Gąsowski-Skwarka h. Prus II
Gaściewicz h. Traby (1800, Wilno, 1801 Oszmiana/)
Gasperowicz h. Nałęcz ? (Kamienny Łog)
Gasztold h. Abdank (Holszany)
Gaugier (Antony)
Gajdanowicz (Olany)
Gawroński
Gawryłkiewicz h. Ancuta (1822 Oszmiana/ Rownopole, Mieżany, Kuszlany, Łopocie)
Gawryłkowicz h. Krzywda ? (1820 Wilno, 1822 Oszmiana/)
Gedrojć i Giedroyć h. Poraj (1801 Wilno/ Raczki, Bijuciszki, Wołkowszczyzna, Haniewo, f. Sikuń, Matowszczyzna, Zagórowszczyzna)
Gębicki, Gembicki h. Nalęcz (Pogawie, Poszekarnie, Mileykowo)
Gębicki h. Terebesz (tatarska rodzina/ Łostaje, 1819-)
Giełowkowicz (Dwór Jagiełowszczyzna)
Gierdziejewski (Łatowicze)
Gierżod h. Poraj (1801 Wilno/ Ławski Brod)
Gierwiatowski h. Taczala (1820 Wilno, 1822 i 1829 Oszmiana/ Holszany, Siedlarowszczyzna, Oszmiana)
Gieżycki h. Gieżycki ? (Miedniki)
Gimber (Kisielowo)
Gimburt (Mazuryszki)
Ginczewski (Kamionka, Ciupiszki, Popowszczyzna, 1801-)
Gintowt h. Leliwa (1786/ Zascienok, Dajnowa, Mostwiliszki, Ankudy, Wiaże, Samorodniki, Wojsznaryszki, Plebańce, 1752-)
Dziewiałtowski-Gintowt h. Leliwa (1817 Grodno/ Łubianka, Kuraszowo, 1659-)
Lula-Gintowt (Łubianka, 1684-)
Giryn h. Dołęga (1800 і 1809 Wilno, aktykacja 1805 Oszmiana/ Wielbutowo, Dwór Lenkowszczyzna, 1563-)
Giryn h. Żnin (1800 Wilno)
Gizbert h. Korczak (Rakowce)
Gizbert-Studnicki h. Korczak
Gizulewski, Giżelewski h. Topór (1808 Wilno/ Wilanowo, Giejstuny, Sochowszczyzna gm. Krewo)
Glaubiński (Żuprany)
Glebowicz (1528)
Głembocki h. Doliwa (1800 Wilno/ Pogiry, Merliszki)
Gliński h. Jastrzębiеc (1820 Wilno i Oszmiana/ Haniewo, Cudzeniszki, Kamienny Łog, Kamionka, Siękowszczyzna, Łudy)
Gliński (tatarska rodzina/ Kajacienięta)
Głowacki (Dwór Kapuscicze, Grzymayłowszczyzna)
Głowiński (Holszany)
Głużycki h. Grzymała ? (f. Ponastawe)
Głuchowski, Głóchowski h. Prus II (Ożów, Zadubienie, Rymuny, Borowa)
Gnatowski (Brodowszczyzna)
Gniewoszewicz (1528) Гневошевич
Godlewski h. Gozdawa ? (1826 Oszmiana/ Borzdobohaciszki, Bijuciszki, Kisieliowo, Kuszlany, Tałmuciszki)
Gojżewski (Słobodka)
Golgin h. Syrokomla (1803 Oszmiana/ Golginiszki, Jurszany, Pogiry)
Golejewski h. Kościesza (1798 Wilno/Wojszany)
Gołoszewski (Dwór Jagiełowszczyzna)
Gołubowicz h. Hołownia
Gorecki h. Pomian (1800 Wilno/ Bokszyszki, Goreckowszczyzna, Bieniuny, Lenkowszczyzna)
Gorzelski (Soły)
Gorzeński h. Nalęcz (Wilno/ Rownopole)
Gorzkowski (Skiłądziszki)
Grabowski (Tarasowszczyzna, Prackowszczyzna, Wołoycie)
Grabski (Klewica, Kozarezy)
Granicki h. Szeptycki ?
Grecki h. Prawdzic ?
Gregorowicz (1832 Oszmiana/ Rymuny, Bieniuny) Hrehorowicz h. Lubicz (1828 Minsk/ Rewki, Krewo)
Greyć (Żuprany, Rudziszki)
Grochowski (1825 Oszmiana/ Bierwieńciszki)
Grodkowski (Oszmiana, Bierwieńciszki)
Grodź h. Ogończyk ? (1803 Oszmiana/ Szumiliszki, Bojary, Ażubale, Rownopole, Miżany)
Grozdowski (Oszmiana)
Grotuz i Grotus (1827 Oszmiana/ Poleniki, Znoski, Sieliszcze, Goreckowszczyzna, Wideysze, Kryule)
Grudziński (Trzychwoscie, Kaiecienięta, Boruny, Górki, gm. Bienica)
Gruszewski h. Lubicz (1800 Wilno, 1820 Oszmiana/ Hermaniszkі), Grużewski h. Lubicz (Kleje, Janusze, Boruny)
Grużdż h. Gryf ? (Klewica, Kondraciszki, Sokocienięta)
Grygorewicz (1528)
Grynicki (1528)
Grynkiewicz h. Gryf ?, Gryńkowicz (1800 і 1825 Oszmiana/ Wołkowszczyzna, Stare Boruny, 1528)
Gryszkiewicz (Oszmiana, Nowosiady, Karczma Wygoda)
Grzyb h. Pielesz ? (Mostwiliszki, 1528- )
Tomaszewicz-Grzyb h. Pielesz ? (Grzybowszczyzna, Mostwiliszki)
Grzybowski (Smorgonie)
Grzymałowski h. Grzymała (1820 Wilno/ Troki Wilbutowskie)
Gubhart (Żuprany)
Guminski h. Rola
Górski h. Nałęcz ? (Rodziewicze, Kozarowszczyzna), Gurski h. Łodzia (1827 Oszmiana/ Hracze, Niedorośle, Piktusza, Bortkiewicze, Hermanowszczyzna)
Gusztyn (Jabrowicze, Milewszczyzna, Gudzinięta)
Guszkiewicz (Boruny)
Gutowski (Rymuny)
Gujski h. Doliwa (1820 Wilno/ Derenie)
Hadziewicz h. Rawicz (1823 Oszmiana/)
Haiewski (Jachimowszczyzna)
Hajk h. Ogończyk (Surwiliszki)
Halko h. Szaława (1801 Wilno/ Raczki, Jakielowszczyzna, Miżany, Ostaszki, Ankudy)
Hałkowski h. Szreniawa (Trzeciakowszczyzna)
Hałygo (Mirkliszki)
Haniewicz h. Żnin (1801 Wilno, 1816 Oszmiana/ Haniewo, Golginiszki)
Haniewicz h. Nowina (1820 Wilno/ Haniewo, Golginiszki, Skirmunciszki, Bortkiewicze, Burciszki)
Hanusowicz (1528)
Harasimowicz h. Wieniawa (1801 Wilno/ Jagiełłowszczyzna, Chorążyszki)
Haraszkiewicz (Bohuszki, Niwki, Pietkowszczyzna)
Hardziejewski h. Korab ? (Giejstuny)
Hatowski (Bryndziszki)
Haydukiewicz (Pierzchayły)
Hełm (wywod 1793)
Herberski h. Herburt (1841 Wilno/ f. Kiermielany, Zamojście)
Herdmah (1787)
Herman h. Biberstein (1800 Wilno/ Hermaniszkі, Wowerany), Harmanowicz (1528)
Herman h. Łodzia (1800 Wilno/ Żwirbliszki), Herman h. wł. (Ażubale, Jurszany, Baruliszki, Prackowszczyzna)
Hermanowski h. Junosza
Hejbowicz (Miżany, Gawdzewicze), Hiejbowicz (Krzemieszowo, Wierkielany gm. Soły)
Hilchen h. Jelita
Hłuszanin h. Radwan (Oszmiana)
Hłybowski h. Prus (1819 Wilno, 1825 Oszmiana/)
Hofmann h. Topór (1836 Wilno/ Żuprany)
Holszański h. Hipocentaurus (Holszany, Nowosiólki)
Hołkowski czyli Hołhowski ? (Klimańce)
Hołowański (Janusze)
Hołowczyc (Baranowicze)
Hołownia h. Hołownia (1804 Wilno/ Widejki, Dworzyszcze, Dąbrowka, Koński Bor, Wielkie Sioło, Kropiwno, Swinkowszczyzna)
Hołub, Hołób h. Syrokomla (1800, 1820 Wilno/ Blikany)
Hoppan h. Hoppen (Pogiry, Szwaby)
Horain i Horajn h. Szreniawa (1800, 1808 Wilno/ Wielbutowo, Baranowszczyzna, Wysztortowszczyzna)
Horbaczewski h. Łabędź (1819 Wilno, 1801, 1820 і 1827 Oszmiana/ Wiekszlany) Herbaczewski (Bołobany, Holszany, Szymaki gm. Krewo)
Horbatowski (Dwór Ostrowo, Dwór Derewna)
Horodесki, Gorodecki h. Świnka (1806 Wilno/ Ugły, Zienkowszczyzna, Wołkowszczyzna, Bieniuny)
Horodeński h. Korczak (1801 Wilno/ Janowo)
Horski h. Druck
Horyd (Śnipowszczyzna, Woyniewicze)
Hreczycha h. Trąby (1799 Wilno/ Zenowszczyzna)
Ноrwaсki (Lenkowszczyzna)
Hromacki (Wielbutowo)
Hromyka h. Abdank (1827 Oszmiana/ Bortele, Bierwieńciszki, 1528- )
Hrynaszkiewicz (Nowosiady, Norszty)
Hryncewicz h. Przegonia (1824 Oszmiana/ Żuprany, Nędza)
Hryniewicz h. Przyjaciel (1837 Wilno/ Potrokiele, Polipnice, Żyżma, Waszkieniki, Dwór Kamiontka)
Hryniewski h. Przegonia (Kamienny Łog, Mazuryszki; gm. Soły)
Hrynkiewicz h. Nalewka ? (Gaudziewicze, Daukszyszki Hrynkiewiczowskie, 1528- )
Hubarewicz h. Radwan (Rownopole, Andrzejkiszki, Stulgi)
Hulecki h. Sas? (Miszkuciszki, Widejsze, Burbiszki, Szczepanowicze, Ambrożyn gm. Holszany, Junkowicze)
Hurynowicz h. Kalinowa (1799 Wilno/ Haurylańce, Kniazikowszczyzna)
Нuszczа h. Podkowa (180, 1819 Wilno/ Sienkowszczyzna, Czechowszczyzna, Dowbiene)
Hutor h. Hutor
Hutorowicz h. Hutor (1802 Wilno/ Gniezdziłowo)
Ihnatowicz h. ? (Bojary)
Ihnatowicz-Łubiański h. Godziemba
Ilaszewicz (1528)
Ilcewicz h. Korczak (1800 Wilno/ Jurszany, Stodolniki, Rownopole)
Illustrowski (Bienica, Bohdanow)
Imbra h. Pelikan ?
Irzykowicz h. Leliwa ?
Isajkowski h. Prus I odm. (Wołkołaty, Willie)
Iszora h. wł. (Michałowszczyzna, Prudy)
Iwanowski h. Rogala (1804 Wilno/ Nowosiółki, Cudzeniszki, Lipki, Wiciule)
Iwaszkiewicz h. ? (1820 і 1827 Oszmiana/ Mokrzyce, Remiejkiszki, Wilanow, Nowopole, gm. Krewo)
Iwaszkiewicz h. Trąby (1800 Wilno/ Polany, Stempkowszczyzna)
Iwaszkiewicz h. Gozdawa (1820 Wilno/ Kszalewo, Dowiniszki, Rudoszany, Szumiliszki), Iwaszkowicz (1528)
Izdebski h. Pomian (Oszmiana)
Iżycki h. Bończa (Oszmiana)
Jabłonowski h. Grzymała (1820 Wilno/ Soły, Łosza)
Jabłoński h. Jasieńczyk (1819 Wilno/ Zaborze), Jabłoński h. Samcon (1812 Wilno/ Oszmiana, Dziesiętniki. 1801-)
Jabłoński (tatarska rodzina, Doubucisxki)
Jachimowicz (Jachimowszczyzna), Jakimowicz (Dworzyszcze)
Jacewicz (Prackowszczyzna, Lachowka)
Jackiewicz (Karolinowo, Bałwaniszki, Niwki, Siękowszczyzna, Rałowszczyzna, Sokocienięta, 152 icon_cool
Jackowski h. Gozdawa (1804 Wilno/ Bierwieńciszki, 1823-)
Jacyna h. Jacyna (1820, Wilno, 1804, 1817, 1840, 1848 Mińsk/ Barańce, 1817-)
Jaczynic h. Odrowąż ? (Cudzeniszki, Stracza ?)
Jagiełło h. Pogoń, Jagiełło h. Łabedż (1819 Wilno, 1799, 1802 і 1805 Oszmiana/ Jagiełłowszczyzna, Prudy, Czechi, Kuszlany, Miżany, Olany)
Jagmin h. Pelikan (1833 Minsk/ Holszany, Kajacienięta, Morgi)
Jagodziński (Rownopole)
Jakimowicz (Dworzyszcze)
Jakowicki h. Lubicz (1799 Wilno/ Jurszany)
Jakubowicz (1528)
Jakubowicz (tatarska rodzina/ Kaskiewicze alias Zahorze)
Jakubowski (1825 Oszmiana/)
Jakubowski h. Topor (tatarska rodzina/ Łostaje, 1840-)
Jakuszyński (Oszmiana)
Janiszewski h. Junosza (1820 Wilno/ Dwór Wiszniowka)
Jankiewicz (Tołociszki), Jankowicz (Bohusze)
Jankowski h. Jastrzębiec-Boleścic (1817, 1819 і 1822 Oszmiana/ Polany, Piktusza, Zamosze, Żwirbliszki, Lеgowszczyzna, Krewo)
Jankowski h. Poraj (1819 Wilno/ Wolejkowicze)
Janowicz h. Radwan (1809 Wilno, 1811 і 1828 Oszmiana/ Żurawy, Nowosiółki, Jurszany, Biryndziszki, Oszmiana Murowana, Jabrowicze, Bałwaniszki, 152 icon_cool
Janowski h. Janina (1820 Wilno/ Kaziulszczyzna, Merliszki)
Januszewicz (Pietrowicze; gm. Żuprany), Januszowicz (1528)
Januszewski (Huminowszczyzna)
Januszkiewicz h. Lubicz (1822 Oszmiana/ f. Bojary, Graużyszki, Siemiuny, Wołkowszczyzna, Tabory), Januszkowicz (152 icon_cool
Jarmałowicz (Baruliszki)
Jarocki h. Przyjaciel (1799 Wilno/ Giejstuny)
Jarosławicz (1528)
Jaroszyński, Jarosyński (Białomosze)
Jasieński h. Jastrzębiec (1798 Wilno, 1828 Oszmiana/ Towgiany)
Jasiński h. Jastrzębiеc (1799 Wilno/ Widawszczyzna gm. Połoczany, Dzieszukowszczyzna)
Jasiewicz h. Rawicz (1837 Wilno/ Kleje, Haniewo, f. Wysoke, Piktusza, Kuszlany, Macuty)
Jasiewicz h. Sas (1800 Wilno, 1802 Oszmiana/ Kuropatowszczyzna, Borzdobohaciszki)
Jasiukowicz (Oszmiana)
Jasiulewicz (Dwór Nierówka, Wiłeykowicze, Soły)
Jаskułowski h. Radwan (Biryndziszki, Dukiele, Ożobele, Nędza, Słobodka, Miżany)
Jastrzembski h. Ślepowron (Błotkowszczyzna, Kamionka, Raczuny, Skirdzimy, Adamowszczyzna, Łasiewicze)
Jaworowski (Tabory)
Jazdowski (Pogiry)
Jeleński (Markienięta)
Jeśman (Nowopole, Zaskiewicze)
Lewald-Jezierski h. Rogala
Jerzykowski (Gudohaie)
Jezykowicz (Kantorowszczyzna)
Jodkowski (Borzdobohaciszki)
Joteyko h. Ostoja (1819 і 1820 Wilno/ Kamienny Łog, Jurszany, Wołkowszczyzna)
Jotko h. Lis (1824 Wilno і Oszmiana/)
Józеfowicz h. Abdank (1837 Wilno/ Kościeniewicze, Borzdobohaciszki, Górki gm. Bienica)
Józefowicz (tatarska rodzina/ Hamzicze)
Juchniewicz h. Leliwa (1820, 1838, 1861 Wilno/ Cudzeniszki, Stachuciszki, Wiesiałojcie, Rudnia, Osinowka, Dwór Żuprany, Osotniki), Juchnowicz (1528)
Jucewicz h. Lubicz (1820 Wilno, 1823 Oszmiana/), Jucowicz (1528)
Juckiewicz (wywod 1827 Mińsk, 1827 Oszmiana/)
Judycki h. Radwan czyli h. Judycki ? (gm. Krewo, Połoczany; f. Łużany, Mieszkuciszki)
Judziewicz (Boruny)
Juncewicz (Huminowszczyzna)
Jundziłł h. Łabedż
Juniewicz (Naruszowce, Giejstuny, Bijuciszki, Rodzewicze, Rymowicze)
Juraha i Juracha (Szczepanowicze, Poleniki, Borejkowszczyzna, Stodolniki, Adamowszczyzna, Siękowszczyzna, Wysoke, Bukaty)
Giedroyć-Juraha h. Kotwica (1820 i 1832 Wilno/ Szczepanowicze, Puciatowszczyzna, f. Wysoka)
Juraszkiewicz (Graużyszki)
Jurewicz h. Łabedż (wywod 1819 Wilno, 1827 Oszmiana/), Jurjewicz h. Lubicz (wywody 1801 і 1819 Wilno, 1820 Oszmiana/ Trokiele, Mostwiłowszczyzna, Cudzeniszki, Haniewo, Wiszniówka), Jurewicz (1822 Oszmiana/ Kajacienięta) 1528-
Jurjewicz-Jodko h. Lis (Szczepanowicze, Jakowszczyzna, Oleszkowszczyzna, Januszewszczyzna, Jurszyszki)
Jurgiewicz (Olany)
Jurkiewicz h. Junosza ? (f. Mokrzyce)
Skirmont-Jursza h. Przyjaciel, Jurszycz, Jursza (wywod 1819 Wilno/ Jurszany, Dowbuciszki, Tabory, Jankańce, Golginiszki, Klimańce, 1528- )
Jusewicz h. Korczak (Kajаcienięta)
Juszkiewicz h. Ślepowron ? (Oszmiana, Widowciszki, Bryndziszki), Juszkowicz (1528)
Juszyński (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Wiewiury)
Kaczanowski h. Ostoja (1800 Wilno/ gm. Graużyszki, Oszmiana, Mileyszuny)
Kaczyński (Indrupia)
Kadowski h. Dołęga ?
Kalinowski (Rukszany, Kozarezy, Bukaty, Zagórowszczyzna, Woysznaryszki)
Kałusowski (Żuprany)
Kamieński h. Jastrzębiеc (Kamionka)
Kamieński h. Ślepowron (1835 Wilno/ Truszoki), Kamieński h. Żnin (1838 Wilno/ Orzyszki), Kamieński h. Rola
Kamiński h. Łuk Napięty (1819 Wilno/ Ramigiszki), Kamiński h. Odrowąż (1819 Wilno/ Raczuny, Giejstuny)
Kamiński h. Prawdzic (1822 Oszmiana/ Dwór Kamienny Łog, Jurszany, Wiszniówka; Dachny)
Kamieniecki h. Pilawa
Kandzierzewski (Żuki, Dzierkowszczyzna)
Kapusciński (Prackowszczyzna)
Karczewski h. Samson (1801, 1837 Wilno/ Bieniuny, Pierłowa Góra)
Karenda (Rewki)
Karłowicz h. Karłowicz (1819 Wilno, Karłowszczyzna, Jahorszany)
Karpowicz (Żuprany, Boruny, Szarkomiedz)
Karwecki (Serwecz)
Kasandrowicz (Żuprany)
Kasperowicz h. Nalęcz ? (Łudy, Błotkowszczyzna, Kuszlany, Mazurowszczyzna), Kasparowicz (1528)
Kaszkiewicz h. Radwan
Kaszycz h. Radwan (1528)
Katyl h. Cyremberg (1819 Wilno/ Zaladzie)
Kazanowski h. Grzymała
Kaсzanowski (Oszmiana)
Kawojta ? (1528)
Kielczewski h. Abdank ? (1819 Wilno/ Mileyszuny)
Talat-Kiełpsz h. Prus I (Teniukowszczyzna)
Kasimowicz-Kieński (tatarska rodzina/ Łostaja, 1605-)
Kierbiedż h. Ślepowron (1798, 1819 Wilno/ 1803 Oszmiana/ Sienkowszczyzna, Kucki-Pojakunie)
Kierdej z Radziwionowicz h. Bełty (Graużyszki)
Kierowski (Łubiańka)
Kiewlicz h. Leliwa (1808 Wilno/ Giry, Gałagóry, Andruszkowszczyzna)
Kijakowski (Raczkiany)
Kijanowski
Kijuć h. Ślepowron (1833 Wilno/ Mostwiliszki, Giejstuny)
Kirdykowicz (1528)
Kirkiłło
Kirkor h. Kirkor
Kirowski (Łopocie)
Kisiel h. Kisiel (1819 Wilno/ f. Łudy, Perechody, Czerniszki)
Kiszka h. Dąbrowa ? (Horodzeczno)
Klеczkowski h. Trzaska (Wołkowszczyzna, Żurawy, Cudzeniszki, Dwór Bieniuny)
Kleczewa-Klеczkowski h. Trzaska
Klej (1528)
Klementowicz i Klimentowicz (Deynowa)
Klikowicz h. Topór (1820 Wilno/ Zajezierze, Turczyny)
Klimaszewski h. Jastrzębiec (1800 Wilno,1803 Oszmiana/ Biryndziszki, Mazuryszki, Emelany, Kuszlany, Ozaryszki)
Klimowicz h. Kościesza ? (Dwór Łosza)
Klonowski (Kamienny Łog, Mieszkuciszki)
Kłosowski (Bohdanow), Kołosowski (Golginiszki)
Klukowski (f. Narbutowszczyzna), Kłukowski (Kaiecienięta)
Kmieciński (Kmiecin gm. Holszany)
Kmita h. Śreniawa (Boruny, Debesie)
Kobyliński (Poklewie)
Kochanowski h. Korwin (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/ Łosza, f. Lubciszki, Kamionka, Giejstuny, Moczuły, Kajacienięta)
Koczan h. Nałęcz (1817 Wilno, 1816 i 1818 Oszmiana/ Wideysze, Ławski Brod, f. Szapowały, Dorgiszki, Swiłówka)
Kociełł h. Pelikan (1819, Wilno), Kociełł h. Szaława (Bienica, Zabrzezie, Uglany, Zaskiewicze, Święty Duch)
Kodź h. Białynia, Kodź h. Poraj (Golginiszki, Kaśniewszczyzna, Bujki, Górele, Szczepanowicze, Tarasowszczyzna, Wołowiki)
Kolczycki (Łosza ?)
Kolęda, Kolenda h. Bełty (1819 Wilno/ Żurawy, Hamzicze, Dokurniszki, Kleje)
Kołakowski (Oszmiana)
Kołodziński (Białomosze)
Kołontaj (1820 Wilno/ f. Woronowszczyzna)
Kołpakowski (Juzefatowo gm. Soły)
Kołyszko h. Denis (1828 Oszmiana/ Masłowszczyzna, Golginiszki, Bortkiewicze, Tabory, Szczepanowicze, Daukszyszki, Jurszany, Suśliszki)
Korzan (Rowy)
Kołwzan h. Bielina (1800 і 1820 Wilno, 1825 Oszmiana/ Jurszany, Rownopole, Żurawy, Pikuny, Trokiele)
Kołwzan h. Jastrzębiеc (1828 Oszmiana/)
Kowzan h. Trąby (1821 і 1837 Wilno, 1820 Oszmiana/ Dokurniszki, Miłoszuny, Jacuny, Wisztoki, Grodzie, Izabelin, Żurawy, Bortele, Gudele, Pikuny)
Komar h. Komar (Dajnowa, Waszkieniki, f. Kujałowszczyzna, Lepionka)
Komarowicz (1826 Oszmiana/)
Komarowski (f. Perłowa Góra, Mokrzyce, Polany)
Komeysza (Huminowszczyzna)
Kóncewicz
Kondracki (Stasiukiszki, Porojście, Kuszlany)
Kondratowicz h. Syrokomla (1800 Wilno/ 1822 Oszmiana/ Haniewo, Kamienny Łog, Miszkuciszki)
Kononowicz (Giedeyki)
Konwicki (Kudziekolnie)
Pokuć-Kopacewicz h. Kopasina (1816 Oszmiana/)
Kopciowski (Geystuny)
Kopczyński (Boruny)
Kopeć h. Kroje (Bakszyszki gm. Krewo)
Koplewski h. Abdank (1820 Wilno, 1824 Oszmiana/ Dwór Garlinszczyzna, Soły)
Koralkiewicz (Miżany)
Kordes
Kordowski (Markowszczyzna, wsp. 1826)
Korecki (tatarska rodzina/ Ciereszki gm. Dowbuciszki)
Korewa, Korejwa h. Dębno (1825 Oszmiana/ Oszmiana Murowana, Wasiewce, f. Połudy, f. Ligi-Łużyszcze, Szłapokowszczyzna, Dwór Goreckowszczyzna)
Korowicz (1528)
Кorsak-Zaleski h. wł. (1837 Wilno/ Dorże, Dwór Romaszkowszyzna, Graużyszki)
Korsak h. Lis (Świrany, Holszany, Adamowszczyzna, Klewica, Walerynow, Wiciule)
Korsak h. wł. (Kotwica) (tatarska rodzina/ Sielec, Adamańce)
Korybski (Beykany)
Korycki h. Ciołek & (Sabiłki)
Koryzna h. Koryzna
Korzón (Dwór Otmyt)
Korzeniowski h. Lis, Korzeniowski h. Nałęcz (1805 Wilno/ Poczerne), Korzeniowski h. Waga (1817 Wilno/ Żarczyce) Dwór Mileykowo
Kossacki h. Rawicz (1800 Wilno/ f. Barawaja, Dwór Skiłądziszki, Oszmiana Murowana)
Kossakowski h. Korwin
Kossakowski h. Ślepowron (Czepuliszki, Łoyciowszczyzna)
Kosciewicz i Kasciewicz (Zabołocie)
Kosiński h. Rawicz (Haniewo)
Kossobudzki i Kosobucki h. Pobóg ? (Dorgiszki, Kozłowszczyzna)
Kossowicz (Równopole, Nazdraczuny, Stymonie)
Kossowski h. Wieniawa ? (1804 і 1818 Mińsk, 1827 Oszmiana/ Skirmunciszki, f. Lękowszczyzna, Stefaniszki)
Koszczyc h. Poraj (1819, Wilno/ Klewica, Stara Miadziołka)
Koszko (Hermaniszki, Wiaży, Gudele)
Kościelecki h. Ogończyk (1801 Wilno, 1829 Oszmiana/ Widnopole, Czernice, Traby)
Kościаłkowski h. Syrokomla (Giejstuny)
Kościukiewicz h. Odrowąż (Kozłowszczyzna, Rymowicze)
Kościukowski (Szczepanowicze, Łudy)
Kotkowski h. Ostoja ? (1819 Wilno/ f. Chodzkowszczyzna, Rudziszki, Żuprany)
Kotowicz h. Korczak (Gradowszczyzna, Remikiszki)
Kowalewski h. Junosza (1820 Wilno/ Dwór Bienica, Sabiłki)
Kowalewski h. Łada (1808 Wilno/ Miszkienięta)
Kownacki h. Ślepowron (1799 Wilno/ Kuszlany, Ginkowszczyzna, Debesie, Mańkowicze)
Kozakiewicz (1800, 1817, 1819, 1832 Wilno, 1825 Oszmiana/)
Koziełł-Poklewski h. Kozieł (Dwór Miedniki, Jackowszczyzna, Suchodoły, Mindziany, Poklewe, Kniaginin)
Kozioł (Szumiliszki)
Kozielski (Ostaszki)
Koziakowski (tatarska rodzina/ Łostaje, 1652-)
Kozikowski h. Grabie ? (1825 Oszmiana/)
Kozłowicz
Kozłowski h. Leszczyc (1827 Oszmiana), h. Jastrzębiec (1820 і 1824 Oszmiana/ Jurszany), h. ? (1821 Wilno, 1804, 1823 і 1827 Oszmiana/ Grodzie)
Kożuchowski h. Doliwa (1800 Wilno/ Jabrowicze, Dachny, Sielec, Górki gm. Bienica)
Kozubowski (Dwór Bijuciszki, Ostaszki)
Kozubski h. Ślepowron (1804 Wilno, 1828 Oszmiana/ f. Łostaie gm. Krewo)
Krajewski
Krasicki h. Rogala (1851 Wilno/ Oszmaina, Susliszki, Mostwiliszki)
Krasiński (Krewo)
Krassowski i Krasowski (Krassowszczyzna, Michałowszczyzna, Urciszki)
Kraszewski (Olany, f. Emelany)
Krepsztul h. Dryja (1820 Wilno/ Jurszany, Bortkiewicze)
Krukowski h. Gryf (Wołkowszczyzna, f. Dajnowa)
Korwin-Krukowski h. Radwan
Krulikowski, Krolikowski (Żuprany, Dawkniewicze)
Krupowicz h. Krupos (1819 Wilno/ Kuszlany)
Krupski h. Korczak (1804, 1820 Wilno, 1824 Oszmiana/ Dwór Łostaje, Uzbloć)
Krupski (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)
Najman-Emirza-Oliszkiewicz-Kryczyński h. Radwan (tatarska rodzina/ Łoszany, Dowbuciszki; Kaszymow gm. Bienica, f. Pawlinow, Rawy, Bołbotów, Dzieraki, Łostaje, Hliniszcze, 1722-)
Krzeczkowski (Holszany, z. Romanowszczyzna)
Krzymowski (Rymowicze)
Kryński (Bowdury)
Krzywobłocki h. Leliwa (1819 Wilno/ f. Łusznew)
Krzyżanowski (Dwór Holszany, Rymowicze)
Kszczonowicz (1528)
Kuchmistrowicz h. Leliwa (1528)
Kublicki h. Ostoja (Zaskiewicze, 1830)
Kucewicz h. Bawola Głowa (1819 Wilno/ Powiaże)
Kuczanowski (f. Zakrzewie)
Kuczewski h. Poraj (1819 Wilno/ Gawie, Wielbutowo, Narcuki), Kuciewicz (1528) Кутевич
Kuczuk h. Siestrzeniec (1805 Wilno, 1820 Oszmiana/ Sienkowszczyzna gm. Połoczany; Łoszany, Olany, Kuczuki, f. Kopacze, Naruszowce)
Kuczyński h. Ślepowron (1822 Oszmiana/ Dwór Bohdanowka, Cudzeniszki, Pociewicze, f. Trzeciniszki)
Kukiel h. Leliwa (Ankudy; Koński Bor, Mys ?, Naruszewicze), Kukiel-Krajewski h. Leliwa (1816 Wilno/ Stodolniki)
Kukiewicz h. Mogiła (Szłapokowszczyzna)
Kukolewicz (1528)
Kułakowski (Oszmiana)
Kulesza h. Ślepowron (Dwór Nowopole, Olany, Trykole, Dziertniki)
Kulewski (aktykacja 1805 Oszmiana/)
Kulicki h. Lubicz (Bergaliszki, Stymonie)
Kulikowski h. Drogomir (Dwór Woysznaryszki, Hołowaciszki, Raczki, Babińsk, Jachimowszczyzna gm. Traby)
Kulwieć h. Łabędź (Kuszlany)
Kulwiński h. Bończa (1819 Wilno/)
Kunawski, Kuniowski (Szapowały)
Kuncewicz h. Żnin (1800, 1834 і 1858 Wilno/ Holszany, Hryniewszczyzna, Baranowicze, Skrywlew, Karłowszczyzna, Truchaniszki)
Kuncewicz h. Łabędź (1819 Wilno/ Waszkieniki ?), Kuncewicz h. Prawdzic, Kuncewicz h. Ostoja
Kundzicz h. Pogonia odm (1800 і 1859 Wilno/ Łosza, Radziuny)
Kurkowski h. Korwin (Dwór Deynow)
Kurmanowicz (tatarska rodzina/ Hamzicze)
Kuszel (Jackowszczyzna, Grzybowszczyzna, f. Możejkow)
Kuszelewski (Gudzienięta, Kleje)
Kuszlaniec (Migule)
Kuznicki (Daukszyszki)
Kwiatkowski h. Gryf (1820 Wilno, aktykacja 1827 Oszmiana/ Haniewo, Jurszany, Woysznaryszki, Gołoblowszczyzna, Kamionka)
Kwieciński h. Nieczuja (Dowkniewicze)
Kwieciński h. Gryf (1819 Wilno/ Klimańce)
Kwietkiewicz (Naruszówce)
Kwinta h. Dryja (1804 Wilno/)
Lacki h. Lacki
Lang (Szczepanowicze, Krywule)
Landgraf (1802 Oszmiana/)
Laskowicz h. Korab ? (aktykacja 1823 Oszmiana/ Dwór Hermaniszki)
Laskowski h. Korab ?
Laszczewski (Bałwaniszki)
Laudański i Ławdański h. Jastrzębiеc (Oszmiana, Dorże, Góry gm. Holszany)
Lebiedż h. Łabędź ? (tatarska rodzina/ Dowbuciszki; Polany, Sielec gm. Krewo; Dzieraki gm. Bienica)
Hrynkowicz-Lenartowicz h. Jastrzębiеc (1819 Wilno, aktykacja 1827 Oszmiana/)
Leńczewski h. Strzemię ? (Perłowa Góra)
Lеnkiewicz, Liękiewicz i Linkiewicz (aktykacja 1822 Oszmiana/ Bohdanow, Oszmiana)
Lеnkоwicz h. Dołęga ? (Lenkowszczyzna gm. Bienica)
Lenkowski h. Lubicz ? (1817 ?/ Łosza, f. Romiejki, f. Daynowo)
Leonowicz
Leśniewski (Rałowszczyzna, Licienięta), Leśniоwski h. Gryf (1820 Wilno/ Michaliow)
Leszniewski h. Achinger ? (aktykacja 1828 Oszmiana/ Swiłówka, Wideysze, Krasnogórka)
Leszkowicz (1528)
Leszkowski (Smorgonie)
Leszczyński h. Abdank (aktykacja 1820 Oszmiana/ Haniewo, Józefowo, Kamionka, f. Kirkliszki, f. Cielieżyszki; 152 icon_cool
Lewandowski (f. Dziegowce, Dokurniszki, Żuprany)
Lewicki (Oszmiana)
Lewkowicz (z. Szlamki)
Lewkowski (z.
Lichodziejewski
Ligowski (1827 Oszmiana/ Praskowszczyzna, Siękowszczyzna, Norszty, Błotkowszczyzna)
Lipiński h. Poraj (1819 Wilno/ Juchniewszczyzna, Bieniuny, f. Galicja, Gudy, Suśliszki, Olany)
Lisiecki (Polany, Piktusza)
Lisowski (1801 Oszmiana/ gm. Dziewieniszki, Biryndziszki, Wiaże, Łoyciowszczyzna)
Listopacki i Listopadzki (Ukropiszki, Suśliszki)
Lisztwiański (tatarska rodzina/ Łostaje, 1600-)
Lubański h. Grzymała (1808 Wilno/ Lubań, Jachimowszczyzna, f. Łużany), Lubański h. Poraj
Drucki-Lubecki h. Druck (Bieniuny)
Lubiеńiec h. Lubicz ?
Luberski (Ankudy)
Lubniewski (Wiaże)
Lutomski (Oszmiana)
Lutycki (Dokurniszki)
Lutyk (Kuraszowo)
Łabęcki
Łabuć, Łabudż h. Łabedż (Haniewo, Mokrzyce, Wesztorttowszczyzna, Barańce, f. Kurmielany)
Łabuński (f. Sabiłki, Szarkomiedz)
Łagiewnicki (Polany ?)
Łamiński (Dzieszukowszczyzna)
Wołk-Łaniewski h. Korczak odm, Wołk-Łaniewski h. Dwie Wieże (1798 Wilno/)
Łapiński (Mazuryszki, Grauże, Raczki, Szarki, Słobodka)
Łappa h. Lubicz
Łaski
Łastowski h. Sas (1820 Wilno/ Samorodniki, Szczepanowicze, Suhłobiszki, Susliszki, Kozarezy, Ponary, Mikulewszczyzna i Kozarowszczyzna)
Łaszczewski (1821 Oszmiana/ Dokurniszki)
Łaszewski (Ejgirdowszczyzna, Czyczynowszczyzna)
Łaszkiewicz (Daukszyszki), Leszkiewicz (Wasiuki)
Ławrynowicz (Dorże, Walerynow, Kryule, 152 icon_cool
Łazarewicz h. Przyjaciel ? (Pietrowicze)
Łаzowski h. Krzywda (1816 Wilno/ Żebrowszczyzna, Haniewo)
Łążyński h. Nałęcz
Łobaczewski h. Łada ? (1820 Oszmiana/ Lenkowszczyzna, Nowodworce, Poleniki, Wiciule, Widejsze, Szczepanowicze, Stodolniki)
Łodwikowicz (1528)
Łodziato (Samorodniki)
Łojko h. Wąż (Zagorze gm. Bienica) Łoyko (Szarkomiedz)
Łokuciejewski i Łokociewski h. Nieczuja (1821 Oszmiana/ Biryndziszki, Żurawy, Indrupka, Kleje, Kuszlany, Graużyszki, Jurszany, Grodzie, Chodzkowszczyzna)
Łokuciejewski h. Żnin (Polany)
Łomanowicz (Oszmiana)
Łominski h. Suchekomnaty (Łużki, Obórek)
Łoński (f. Dworzyszcze, Baranowicze)
Łopatecki (Dwór Ostrow)
Łopato (1819 Oszmiana/ Kozłowszczyzna, Samorodniki, Repuszycy, Czarny Ług)
Łopatyński h. Łopot (1832 Wilno/ Babińsk)
Łopaciński h. Lubicz (Matowszczyzna; Barbarowo gm. Połoczany)
Łopicz (1528)
Łoski (Ostaszki)
Łoś h. Dąmbrowa (1822 Oszmiana/)
Łowczycki-Walił-Emirza h. Sas (tatarska rodzina/ Łostaje, 1623-)
Łucznicki (wsp.1772-1787 Gurele)
Łukaszewicz (Dwór Kaszymow, Olany, Cudzeniszki)
Łukomski (Kowale, Janusze)
Łukowski (1819 Oszmiana/ Tomasówka, Janusze)
Łukiański h. Przyjaciel (1819 Wilno/ Oszmiana, Holszany, Illie, f. Kurgan)
Łunkiewicz
Łustynicz (1528) Лустинич
Łuszczyk h. Łukocz (1803 Wilno/ Adamowszczyzna, Jagiełłowszczyzna)
Łużycki (Dokurniszki)
Łyczkowski (Piotrowicze, Oszmiana, Rymowicze)
Łyszczyński h. Łyszczyński ? (Cudzeniszki, Nowosiólki)
Maciejewicz (1528)
Maciejewski (Dwór Dajnowa gm. Polany)
Mackiewicz (1822 Oszmiana/ Dajnow, Haniewo, Jurszany, Kamienny Łog, Prackowszczyzna, Hermaniszkі, Adamowszczyzna, Jankańce, Olany, 152 icon_cool
Rymwid-Mackiewicz h. Grzymała (1820 Wilno/)
Mackowicz (1528)
Maciulewicz (Soły, Bohusze), Maculewicz (Stare Boruny, Korowaiowszczyzna)
Maiewski (Krewo, Łodwikowszczyzna, Cieniukowszczyzna)
Makarewicz (Siedlarowszczyzna)
Makowski (Żuprany, Lachowka)
Maks (Smorgonie, wsp. 1826)
Małachowski (1811 Oszmiana/ Wiciule, Klewice)
Małachowski h. Nałęcz (1822 Oszmiana/)
Malczewski (Daubuciszki)
Malecki (Szczepanowicze, Połudy), Malicki (Oszmiana)
Malewicz h. Szeliga ? (Nowopole)
Malinowski (1816 Oszmiana/ Bućkowszczyzna, Łudy, Jagiełlowszczyzna, Haniewo, Cudzeniszki, Żuki, Wiesiałojcie, Warakomszczyzna)
Małkowski (Kozłowszczyzna, Michałowszczyzna)
Małyszewicz h. Godziemba ?, Małaszewicz (Oszmiana)
Małyszewicz-Kamieniecki (Graużyszki)
Małyszkewicz (Dwór Olany)
Mangoł (Ostrowiec Urbanowski)
Mańkowski (f. Rodziewszczyzna)
Marcinkiewicz h. Łabedż (1819 Wilno, 1822 і 1827 Oszmiana/ Nazdraczuny, Krywule, Szczepanowicze, Hlince parafia Smorgońska)
Marcinowski (Żuprany, Holszany)
Margiewicz (Hermaniszki)
Marecki (Skirmunciszki, Kijudziszki)
Markiewicz h. ? (1795 Oszmiana/ Tałmuciszki, Stodolniki, Dorgiszki, Ankudy, Kryule, Szorki)
Markiewicz h. Łabedż (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/ Jurszany, Miedziany)
Markowicz (Smorgonie)
Markowski h. ? (1801, 1804 і 1827 Oszmiana/ Kiby, Wisztoki, Rownopole, Wasiewce, Strypuny, Mieszkuciszki)
Markowski h. Szeliga (1823 Oszmiana/ Kuszlany)
Martusewicz h. Łabedż ? (Uglany, Ponarka, Dzisiętniki)
Martynowski (f. Krywule)
Martuszewski (Skirmonciszki, Merliszki) Martуszewski (Haniewo)
Marson (Krewo)
Marszewski h. Lis (1790 Wilno, 1827 Oszmiana/)
Marynowski (Rajmóndowo, Łosza)
Marzecki h. Rogala (1816 Oszmiana/ Wilejkowicze, Dziertniki, Nowiny) Merzecki (Migule)
Masło(w) h. Syrokomla (f. Piktusza, Zamosć, Chowanszczyzna)
Masłowski (Orzyszki, Chodorki, Widejsze, Franusino, Rudziszki, Żuprany)
Massalski (Nowosiady, Boruny)
Maszkowski (Grodzie, Gudele, Bieniany)
Matowski (Golginiszki, Nowiny, Chorążyszki, Jurszany, Pogiry, Wielbutowo, Hamzicze)
Matusewicz, Matuszewicz (Prackowszczyzna, Susliszki, Białomosza, Bohdanowsk, Łastowszczyzna, Huminowszczyzna, 1528)
Mazurmowicz (Suhłobiszki)
Medeksza (Połudy)
Meldzer (f. Michaliowo)
Merło (Merliszki)
Meynartowicz h. Lubicz ? (1849 і 1855 Wilno/ Merliszki, Olany, Pikuny, f. Tomasowka)
Mężyński h. Kościesza ? (f. Kopacze, Dachny, Makowszczyzna)
Męczyński (Onżadowo, Koziany, Macuty, Huminowszczyzna)
Miętkowski (Szalciny, Ligi), Mintkowski (Goreckowszczyzna)
Michalewicz (Janusze, Jurszany, Jankańce, Wołkowszczyzna, Susliszki)
Michałowicz (1528)
Michałowski h. Jasieńczyk (Dwor Popielewicze)
Michałowski h. Trzaska (1825 Oszmiana/ Szczepanowicze, Susliszki, Adamowszczyzna, Łozowszczyzna, Łosza, Osipany)
Michalski
Michniewicz (f. Holszański, Łosza, Rogociienięta, Nowosiołki, Czerkasy, Jabrowicze, Łużyszcze), Michnowicz (1528)
Mickiewicz (Szafranowszczyzna, Żyżma, Woysznaryszki, 1528- )
Miechowicz (z. Koncowszczyzna)
Mieczkowski
Miecznikowski (Mostwiliszki)
Mieleszko (Bohdanowsk)
Mierzejewski h. Szeliga (1827 Oszmiana/ Rakowce)
Mikłaszewicz (Miedzienięta)
Mikłosz (Kozłowszczyzna)
Mikołajewicz (1528)
Mikosz, Mikosza h. Dąbrowa ? (Dwór Trokiele, Świrany, Perechody, Dorgiszki)
Mikuciewicz (1528) Микутевич
Mikuсki h. Ślepowron ? (Cudzeniszki)
Mikulicz (1819 Oszmiana)
Mikulski h. Sas (1809 Oszmiana/ Mokrzyce, Giejstuny, Klei, Łostaie, Bierwienciszki, Bortele)
Miłaszewicz, Miłasewicz (Sołomianka, Graużyszki, Pawiłoycie)
Milewicz (Nowopole)
Miller h. Pomian ? (Zaleskowszczyzna)
Milewski (1801 Oszmiana/ f. Górka, Bajby, Łazduny, Sakowicze, Cycyn, gm. Dziewieniszki)
Korwin-Milewski (Geranony)
Milkowski (Moczuły, Wideysze, Szumieliszki, Graużyszki)
Mineyko h. Gozdawa (Bałwaniszki)
Miniutko (Kozarowszczyzna)
Minkiewicz (Boruny)
Minkowski (Naruszowce)
Minuczyc (Łudy, Łoycie)
Miracki (Migule)
Miskiewicz (1528)
Misiewicz h. Dwie Strzały (1823 Oszmiana/ Dwór Bordzobohaciszki)
Misiura (Jankańce, Tabory, Nowosiady, f. Milunce)
Miśkiewicz h. Prawdzic (tatarska rodzina/ Mysa)
Mitkiewicz (f. Kopacze, Piotrowicze), Mitkowicz (1528), Mićkiewicz (1528)
Mizgier (Hermaniszki)
Mnichowicz h. Ślepowron ? (Bierwieńciszki, Kuszlany, Mieszkuciszki)
Moczulewicz (Korowaiowszczyzna)
Moczulski (1803 Oszmiana/ Dwór Ankudy, Dwór Dokurniszki, Bierwienciszki, gm. Bienica)
Moczydłowski (Prackowszczyzna)
Mogilnicki (Holszany)
Mohuczy h. Szeliga ?
Moisiejewicz (1528)
Majewski (Cieleżyszki)
Mokrzеcki (Antony; gm. Horodzki)
Moksiewicz h. Kopacz ? (Wiciule, Bohdanowo)
Montrymowicz h. Syrokomla (1824)
Monczyński h. Nałęcz ? (Ponastawe, Onżadowo)
Moroczyński (Kaiecienięta)
Mosiewicz (1802 Oszmiana/ Łosza, Holszany, f. Możejków, Klewica)
Moskiewicz h. Moskiewicz (1798 Wilno, 1818 i 1828 Oszmiana/ Graużyszki, Paszkiszki, gm. Dziewieniszki)
Mostwiłło h. Lubicz ? (Mostwiliszki)
Mostwiłowicz (1528)
Mostowicz h. Dołęga ?
Moszczybrocki h. Jastrzębiеc ? (Dziertniki)
Moszyński (tatarska rodzina; Kajacienięta)
Moysiej (Oszmiana)
Możeyko (Stasiukiszki, Kleje, Wielbutowo), Możejkowicz (1528)
Mucha (tatarska rodzina; Czerkasy)
Mucianski (Janiszki, Wiesztortowszczyzna)
Muraszko i Móraszko h. Przyjaciel (1811 Oszmiana/ Haniewo, Rałowszczyzna, Sienkowszczyzna, Wielbutowo, Łosza, Jurszany, Debesie, Ankudy, Wołoycie)
Murawski i Morawski (Boruny, Poroyscie)
Murawski h. Łuk (tatarska rodzina/ Łostaje)
Murzicz-Murza h. Łuk (tatarska rodzina/ Łostaje, 1652-)
Mysak (tatarska rodzina/ Łostaja, 1601-)
Nacewicz (1528)
Nagórski (Ukropiszki, Miedryki, Wideysze)
Nadurzyński (Kozarowszczyzna)
Naramowski h. Łodzia (Dwór Ponizie, Krewo, Łosza, Łubianka, Chorążyszki)
Narbut h. Trąby (wywod 1820 Wilno/ Jurszany, Narbutowszczyzna, Łeyłubka), Narbutowicz (1528)
Narkiewicz (Trepałow, Daniuszy, Wołoćkowszczyzna)
Narkowicz h. Znin ? (Bortele, Prackowszczyzna, Raczki, Biryndziszki, f. Truchaniszki, Ponary, Migule, Skiłondziszki, Kudziekolnie, 1528)
Nаrusz (Bieniuny, Łostaje)
Nаruszewicz h. Wadwicz (Klewica, Murowana Oszmiana, Rownopole, Biryndziszki, Świrany, 152 icon_cool
Narwid h. Kościesza
Narwiłło (1803 Oszmiana/)
Narwojsz(а) (Ukropiszki)
Nastałowski (Charłowszczyzna)
Nesterowicz (Dwór Sakowicze, Michałowszczyzna) Nestоrowicz (Dwór Niewieryszki, Swinkowszczyzna, Jabrowicze, f. Plebanija Krewska)
Neygier (Adamowszczyzna)
Neyranowski h. Doliwa (1822 Oszmiana/ Bobrowka, Bohuszki)
Niechwiderowicz (Ostaszki)
Nieciecki (Murowana Oszmianka)
Niedoslański (Tarasowszczyzna)
Niedruszlański (Żwirbliszki, Chodorki)
Niedzwiedzki (1804 Oszmiana/ Olany, Kozłowszczyzna) і Niedzwiedski (1827 Oszmiana/ Proniuny)
Niekrasz (Kozłowszczyzna)
Niekrasziewicz (1825 Oszmiana/ Mostwiliszki, Skobiejki, Piktusza, Szumiliszki, Siedliszcze, Wielki Dwór)
Niemec (Michałowszczyzna)
Niemira (Poleniki, Sproguny)
Niepreski (Bieniuny)
Niewiadomski (Polany, Rozkosz, Swinkowszczyzna, Kozarezy)
Niewiarowicz h. Półkozic (wywod Mińsk 1833/ Szypiele, Brodowszczyzna)
Niewiarowski (Huta, Denapol, Golginiszki, Bałwaniszki)
Niszczycki (Nowodworzec)
Nosewicz (Oszmiana, Koraby)
Nosowicz (Oszmiana)
Nowakowski (Żuprany)
Nowicki (Popowszczyzna, Wielbutowo)
Nowodwórski
Nowohoński (Sogłubiszki, Suśliszki, Powiaże), Nowokoński (Kozłowszczyzna, 1528- )
Nowomieyski (Giedeyki)
Nowosielski h. Sas (1826 Oszmiana/), h. Ślepowron (1830 Oszmiana/), (Oszmiana, Łużyszcze, Kaiecienięta, Szapowały, Rałowszczyzna, Błotkowszczyzna)
Nożyn (f. Narbutowszczyzna)
Obrуcki (1812 Oszmiana/)
Odachowski (Oszmiana, Nowopole, Kuszlany)
Ochocimski h. Ostoja (Wołkowszczyzna, Jałajkowszczyzna)
Ochotnicki h. Bogorya (Woroniec)
Oganowski h. Оgończyk (aktykacja 1820 Oszmiana/ Dwór Ponizie, f. Łeyłupka, f. Plebanii Krewskoj)
Oganowski (tatarska rodzina/ gm. Dowbuciszki)
Owadowski h. Łabędź ? (Klewica)
Odyniec h. Оdyniec (1804 Mińsk, 1833 Wilno/ Kamienny Łog, Żurawy, Powiaże, Giejstuny, Songiełowszczyzna, Walerynow)
Оgiński z Kazielska h. Оgiński (Zalesie, Święty Duch)
Оffan h. Abdank ? (Cieleżyszki, Masłowszczyzna, Golginiszki, Szłapakowszczyzna)
Okmiński-Dzinajewicz h. Okmiński (tatarska rodzina/ Łostaje, 1746-)
Okołowicz h. Ostoja (1824 Mińsk/ Akolniki)
Około i Okołow h. Topór (Skirmonciszki, Jurszany, Osminki)
Okulewicz (Rodziewicze)
Okulicz h. Dołęga (aktykacja 1822 Oszmiana/ Rodziewicze, Woytkuny, Cymochy)
Okuszko h. Radwan (aktykacja 1826 Oszmiana/ Jurszany, Cudzeniszki, Olany, Żwirbliszki, Niedziewszczyzna, Bohuszki, Goreckowszczyzna)
Oładia ? (1528)
Olański (Mostwiliszki, Olany)
Olchowski (Norszty)
Olchowiecki (Dorgiszki, Bałwaniszki), Wołchowicki (Dorgiszki)


Ostatnio zmieniony przez Jursza_Wasil dnia 12-02-2014 - 19:19, w całości zmieniany 12 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
lopatoOffline
Temat postu: Oszmiańska szlachta Dokurno h. Dołęga  PostWysłany: 07-03-2010 - 13:35
Sympatyk


Dołączył: 18-07-2008
Posty: 77

Status: Offline
Witaj, masz może informacje dotyczące rodziny Łopato.
Pozdrawiam Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Oszmiańska szlachta Dokurno h. Dołęga  PostWysłany: 07-03-2010 - 13:46
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
oszmiańska szlachta Łopato (aktykacja wywodu w 1819 roku w Oszmianie)

Nie bardzo dużo, ale coś est wiadomo po tej szlachcie.
Jak chcesz coś poznać, to musisz podać na moj e-mail to, co wiadomo tobie po twoim pradziadkam
Pozdrawiam
Wasilku
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 07-03-2010 - 17:56
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 270

Status: Offline
Witam
Moi pradziadkowie pochodzą z oszmiańskiej parafii. Pradziadek, to Adam Maluszycki. Wiem,że miał 2 synów ( w tym mojego dziadka).
Może coś wiesz o tym rodzie?
Pozdrawiam

Bogda
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
DanutaPOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 07-03-2010 - 19:26
Sympatyk


Dołączył: 25-12-2007
Posty: 124
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam
Czy są może informacje o rodzinach Borkowski i Listopacki?

pozdrawiam
Danka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 11:14
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Po Maluszyckim na razie nic nie moge powiedzic, nie widziałem na oszmiańszyznie takiego nazwiska.

Po Borkowskim i Listopackim=Listopadzkim informacja est. Ze by coś otrzymać, potrzebuje coś powedzić -
podaćto, co jusz est wiadomo - jakiś daty urodzennia, ślubu, zgonu, nazwisko żon, miescie mieszkannia
Pozdrawiam
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
maluszyckaOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 12:18
Sympatyk


Dołączył: 10-12-2009
Posty: 270

Status: Offline
Witam
Wiem,że syn Adama tez Adam ( brat mojego dziadka)mieszkał w Zaścianku Kowalówka koło Pierszaje (Dory?, Borowikowszczyzna?).
Zmarł ok. 1930 w Kowalówce.

Czy Ułani na tej liście mają jakiś przydomek. Kiedy byliśmy dziećmi tata mówił, że Maluszycki znaczy Ułan. Może miał na myśli Ułan-Maluszycki
Bogda


Ostatnio zmieniony przez maluszycka dnia 08-03-2010 - 23:30, w całości zmieniany 1 raz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Rebell_Cieniewska_GrażynaOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 14:23
Członek PTG


Dołączył: 18-08-2006
Posty: 48
Skąd: Elbląg
Status: Offline
Witam - czy wiadomości dotyczące rodzin Łojko i Jurewicz wysłane na PW są wystarczające? Pozdrawiam Grażyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
t.dzwonkowskiOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 17:59
Sympatyk


Dołączył: 26-10-2007
Posty: 188

Status: Offline
Sz. Panie Wasylu
Czy ma Pan dane dotyczące Dzwonkowskich w pow. oszmiańskim?. Będę zobowiązany, jeżeli otrzymam odpowiedź. Chodzi o uzupełnienie moich danych:
1)Kunegunda Dzwonkowska, żona Antoniego Merło. Antoni Merło, 13 grudnia 1766 r. 9 kwietnia 1782 r. podczaszy smoleński, żonaty z Kunegundą Dzwonkowską, od 24 marca 1783 r. do 22 czerwca 1791 r. podczaszy oszmiański, ich syn Wincent ( źródło: Szlachta orszańska), źródło: Urzędnicy Wielkiego Księstwa Litewskiego. Spisy. Warszawa, 2001. T. 1. Wojewodstwo Wilenskie. XTV-XVIII wiek. Pod red A. Rachuby;T.4.Warsz., 2003- Ziemia Smolenska i województwo Smoleńskie.XIV-XVIII wiek.,
2.Antoni Dzwonkowski, 26.03.1789 r. odnotowany jako podczaszy oszmiański.
3.Józef Dzwonkowski, ur. 1900 r. w Popowie, woj. warszawskie. Polak. Wykształcenie średnie. Zawód adwokat. Praktyka zawodowa. Zamieszkały w mieście Oszmiana. Aresztowany 29 maja 1940 r. Służba w żandarmerii polskiej. Zwolniony 9 sierpnia 1940 r.
Pozdrawiam
Tadeusz Dzwonkowski
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Bogdaszewski_MarekOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 20:21
Członek PTG


Dołączył: 06-09-2009
Posty: 219
Skąd: Baranowo k/Mrągowa
Status: Offline
Witam,
czy sa może bliższe informacje dotyczące Azulewiczów ?
pozdrawiam
Marek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Amen123Offline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 21:37
Sympatyk


Dołączył: 28-11-2008
Posty: 39

Status: Offline
Bernatowicz h. Lubicz (1804 і 1817 Grodno/ Lenkowszczyzna, Romaszkowszczyzna)

I związana z tym prośba czy nie ma tam wzmianki na temat Franciszka Bernatowicza ur.ok 1853 r. żonatego z Anną z Linkiewiczów ur.1855 (ślub ok.1873).

Pozdrawiam Artur Bernatowicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
hykielOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 08-03-2010 - 23:10
Sympatyk


Dołączył: 16-02-2008
Posty: 287
Skąd: Białystok
Status: Offline
Czy mozna prosić o uściślenie czy ta lista jest zrobiona według stanu na określony rok , czy jest gdzieś opublikowane a jesli nie to czy to wynik pańskich poszukiwań czy tylko tłumaczenia?
Poniewaz własne wpisy mozna poprawić najlepiej byłoby dodac te informacje w pana pierwszym wpisie rozpoczynajacym temat.

_________________
Pozdrawiam
Jurek Hykiel
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 09-03-2010 - 08:29
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
1) dla Bogdy - na razie nic nie moge dodać. Poszukam tych Ułan-Maluszycki

2) dla Rebell_Cieniewska_Grażyna - tak to mnie est cikawe, ja mamy coś po tych nazwiskach i możliwe moge coś dodac

3) dla t.dzwonkowski - bardzo cikawe! Dzwonkowskich nie znam ale po Merłam znam znacznie. Ta rodzina mieszkała w Merłiszkach niedalieko do Jurszan - folwarka moich praprapradziadkow. Mam rodowod Merłow, który sam robilem 10 lat. Częstku jego ja podał na forum.


Sz. pan Tadeusz,
Co est cikawe. Merły wsp. na Oszmiańszyznie jusz z 1575 roku. Mieskali w granicach ziemie Pogiry-Jurszany (k. Cudzieniszki)
Pózniej ich folfarek otrzymal nazwe Merliszki. * - Tego Ignacy Merło w dokumientach podaje jak podczaszy (podczaszyc ?) oszmiański. Ale mnie potrzebuje jeszcze raz sprawdzić - skąd ja tego trzyma...
Sladow o oszm. podczaszyja Antonia Merły i Dzwonkowskich na Oszmiańszczyznie na razie nie widze, ale potrzebuje szukać...
Pozdrawiam

Oszmiańska szlachta Merło z Merłiszek h. ?

-- 1/x szlachta Józef Merło (1704-1784, Merliszki, druga ? żona – wdowa Wiktorja Sawicka z d. Wojniusz, ur.1730, Jurszany, ślub 1768, zm.1790)

2/1 Stanisław, syn Józefa (1749- ?)
3/1 Ignacy* (ur.1750, zm. do 1843, żona – oszm. rotmistrka Franciszka Głembocka ur.1763, ślub 1790, Wilno-Cudzeniszki, zm.1843)


4) dla Bogdaszewski_Marek - na razie nic więciej po Azulewiczam nie mamy, jak chcesz to możesz podać swoje danne, który możliwe sprawdzić

5) dla hykiel - этот рабочий список пока не опубликован на бумаге, он вывешен на генеалогических сайтах Польши, Беларуси и Литвы для "всенародного" уточнения, дополнения и корректировки. Список создан мною на основании изучения известной генеалогической литературы, а также результатов собственнных поисков по древним актам, ревизским сказкам и метрическим книгам. По большинству указанных фамилий (особенно по малоизвестным) проведена работа по составлению родоводов. Конечная цель всего этого - создание единого каталога-справочника по шляхте и ludnośći Ошмянского повета примерно в 1700-1900 годах. Приглашаю всех заинтересованных лиц к сотрудничеству.


Ostatnio zmieniony przez Jursza_Wasil dnia 09-03-2010 - 10:38, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 09-03-2010 - 08:32
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
... ludności Ошмянского повета примерно в 1700-1900 годах. Приглашаю всех заинтересованных лиц к сотрудничеству.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista  PostWysłany: 09-03-2010 - 08:37
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 100
Skąd: Mińsk
Status: Offline
dla Amen123 - pan Artur zna w jakim koscielie brala

... brała ślub ta rodzina?
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.318999 sekund(y)