Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

http://www.genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty Mapy szukacz

02:10 środa, 26 kwietnia 2017

Nasi tu byli

arrow KarolinaNTPiotrowska
2:10:17 - 26.04.2017
arrow bajobongo
2:06:03 - 26.04.2017
arrow hestow
1:57:34 - 26.04.2017
arrow RoRo500
1:42:33 - 26.04.2017
arrow tobiaszboksik
1:41:29 - 26.04.2017
arrow Jadwiga_Sibirska
1:36:43 - 26.04.2017
arrow familie
1:28:12 - 26.04.2017
arrow Mieszko95
1:26:53 - 26.04.2017
arrow Litwos
1:23:16 - 26.04.2017
arrow Tomasz_Swierzb
1:20:20 - 26.04.2017
arrow Majtka_Łukasz
1:08:14 - 26.04.2017
arrow Gosia_Wójcik
1:06:38 - 26.04.2017
arrow mjasion
1:04:47 - 26.04.2017
arrow Zofia_Brzeska
0:52:49 - 26.04.2017
arrow Mariusz_14
0:44:39 - 26.04.2017
arrow majkuss
0:42:23 - 26.04.2017
arrow Fil_Sarzki
0:38:17 - 26.04.2017
arrow Lesniewski_Kacper
0:37:29 - 26.04.2017
arrow Natalia_N
0:32:40 - 26.04.2017
arrow Krzysztof_Z.
0:31:30 - 26.04.2017
arrow Izabela_Czaplicka
0:20:09 - 26.04.2017
arrow MonikaMaru
0:19:49 - 26.04.2017
arrow KarwalskaJustyna
0:18:42 - 26.04.2017
arrow Jaskuła_Andrzej
0:17:20 - 26.04.2017
arrow luigi37
0:17:18 - 26.04.2017
arrow adam60
0:17:03 - 26.04.2017
arrow Kazmierczak_Slawomir
0:15:39 - 26.04.2017
arrow Simon_Templar
0:15:34 - 26.04.2017
arrow AlicjaSurmacka
0:08:58 - 26.04.2017
arrow LenkaW
0:07:46 - 26.04.2017
Członkowie i sympatycy


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu: Herbarz Białoruskiej Szlachty T2  PostWysłany: 30-03-2009 - 20:46
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Trafił do moich rąk Herbarz białoruskiej Szlachty, tom 2, jest to kompedium wyciągów z akt wywodowych szlachty zachowanych w Narodowym Archiwum Historycznym Republiki Białorus w Mińsku, wydany przez NAHRB w 2007r.
Paweł Jurewicz

Opracowane rodziny:

1. BOBIŃSKI h. Leliwa
2. BABICKI h. Dołęga
3. BABICKI h. Dołęga
4. BABICKI h. Dołęga
5. BABICZ h. Topór
6. BOBROWICKI, DOLIWA - BOBROWICKI h. Doliwa
7. BOBROWICZ h. Gryf
8. BOBROW
9. BOBROWSKI h. Jastrzębiec
10. BOBROWSKI h. Jastrzębiec
11. BOBROWSKI h. Jastrzębiec
12. BOBR h. Gryf
13. BOHATKIEWICZ h. Pomian
14. BOHATKO h. Pomian
15. BOHDANOWICZ
16. BOHDANOWICZ h. Bogoria
17. BOHDANOWICZ h. Bończa
18. BOHDANOWICZ h. Łada
19. BOHDANOWICZ h. Łada
20. BOHDANOWICZ h. Łada
21. BOHDANOWICZ h. Mogiła
22. BOHDANOWICZ h. Mogiła
23. BOHDANOWICZ h. Mogiła
24. BOHDANOWICZ h. Mogiła
25. BOHDANOWICZ h. Niezgoda
26. BOHDANOWICZ, DWORZECKI - BOHDANOWICZ
27. BOHDANOWICZ, DWORZECKI - BOHDANOWICZ h. Ostoja
28. BOHDANOWICZ, DWORZECKI - BOHDANOWICZ h. Łada
29. BOHDANOWICZ, DWORZECKI - BOHDANOWICZ h. Mogiła
30. BOHDAŃSKI h. Prus III
31. BOGDASZEWSKI h. Jastrzębiec
32. BAGIENSKI h. Ślepowron
33. BAHRYCEWICZ h. Leliwa
34. BOHUMIŁ
35. BOGUSŁAWSKI h. Prus I
36. BOGUSŁAWSKI h. Przyjaciel
37. BOGUCKI h. Abdank
38. BOGUCKI h. Krzywda
39. BOHUSZEWICZ
40. BOHUSZEWICZ
41. BOHUSZEWICZ h. Wagi 1)
42. BOHUSZEWICZ h. Gozdawa
43. BOHUSZEWICZ, MIŃKOWSKI - BOHUSZEWICZ h.h. Gozdawa i Brama
44. BOGUSZEWICZ, SZPEGAJŁO - BOGUSZEWICZ h. Gozdawa
45. BOGUSZEWSKI h. Juńczyk
46. BODZIUKOWSKI h. Komar
47. BOŻYCZKA, GORWAT - BOŻYCZKA h. Łuk
48. BAZAREWSKI h. Bażeński lub Świerczak 2)
49. BAZYLEWSKI h. Bażeński
50. BAJKOW h. Dołęga (*** Lubicz)
51. BOKIEJ h. Topór (**Wieruszowa)
52. BAKA h. Masalski
53. BAKINOWSKI h. Lubicz
54. BAKINOWSKI h. Lubicz
55. BOKUŃ h. Paprzyca
56. BOŁOTOWICZ h. Rogala
57. BOŁWANOWICZ h. Prawdzic
58. BOŁWANOWICZ h. Ślepowron
59. BALEWICZ h. Gozdawa
60. BALEWICZ h. Gozdawa
61. BALEWICZ h. Korczak
62. BAŁTROMIEWICZ h. Topór
63. BOLCEWICZ h. Pogonia
64. BONDZKIEWICZ h. Radwan
65. BANKOWSKI h. Gryf
66. BANCARIEWICZ h. Junosza
67. BONCZEWSKI h. Bończa
68. BAŃKOWSKI h. Junosza
69. BONIUCICZ h. Pogonia
70. BOROWIK h. Jastrzębiec
71. BARANKIEWICZ h. Ostoja
72. BARANOWICZ h. Kościesza
73. BARANOWICZ h. Junosza
74. BARANOWSKI
75. BARANOWSKI h. Ostoja
76. BARANOWSKI h. Ostoja
77. BARANOWSKI h. Ostoja
78. BARANOWSKI h. Grzymała
79. BARANOWSKI h. Grzymała
80. BARANOWSKI h. Junosza
81. BARANCEWICZ h. Leliwa
82. BARANCEWICZ h. Junosza
83. BORDZIŁOWSKI, HARBUZ - BORDZIŁOWSKI h. Białynia
84. BARDSKI h. Szaszor
85. BORZOBOHATY h. Jelita
86. BORZDYNSKI h. Borejko
87. BORKOWSKI h. Łabędź
88. BORKOWSKI h. Łabędź
89. BORKOWSKI h. Łabędź
90. BORODZICZ h. Brodzic
91. BORODZICZ h. Brodzic
92. BORODZICZ h. Brodzic
93. BOROWSKI h. Ogończyk
94. BOROWSKI h. Lubicz
95. BOROWSKI h. Pilawa
96. BOROWSKI h. Pilawa
97. BOROWSKI h. Prus I
98. BOROWSKI h. Jastrzębiec
99. BOROWSKI h. Jastrzębiec
100. BORSUK
101. BORSUK, SZEMIOT - BORSUK h. Dołęga
102. BORSUK h. Lubicz
103. BARTOSZEWICZ h. Bartliński
104. BARTOSZEWICZ h. Jastrzębiec
105. BARTOSZEWSKI h. Zadora
106. BORTKIEWICZ h. Lubicz
107. BORTKIEWICZ h. Lubicz
108. BORTKIEWICZ h. Jastrzębiec
109. BARTNIKOWSKI h. Rola
110. BARSZCZEWSKI h. Kotwica
111. BORYSEWICZ h. Poraj
112. BORYSIEWICZ h. Poraj
113. BORYSOWICZ h. Dryja
114. BORYCZEWSKI, TARNAWA - BORYCZEWSKI h. Tarnawa
115. BOREYSZA h. Wadwicz
116. BORECKI h. Kożbak 3)
117. BASARZEWSKI h. Świerczak
118. BATUREWICZ h. Topacz
119. BAUR - BATURZYCKI h. Trzy Zręby
120. BOCHANOWICZ h. Lubicz
121. BACHMATOWICZ h. Bożawola
122. BOCIANOWSKI h. Lubicz
123. BOCZKOWSKI h. Gozdawa
124. BOCZKOWSKI h. Gozdawa
125. BOCZKOWSKI h. Gozdawa
126. BOCZKOWSKI h. Gozdawa
127. BACZYŃSKI h. Sas
128. BACZEWSKI h. Lubicz
129. BOJANOWSKI h. Junosza
130. BOJARSKI h. Sas
131. BIEGICZEW
132. BIEZOBRAZOW
133. BEYNAROWICZ h. Abdank
134. BEYSZER (BEUSCHER) h. Beuscher
135. BIAŁOWIESKI h. Topór
136. BIAŁOPIOTROWICZ h. Abdank
137. BIAŁOSTOCKI h. Suchekomnaty
138. BIAŁOSZEWSKI
139. BIELIKOWICZ h. Bielikowicz
140. BELINOWICZ h. Bielinowicz
141. BIELSKI h. Szreniawa4)
142. BIELSKI h. Jelita
143. BENEDYKTOWICZ h. Belina
144. BEREZOWSKI h. Sas
145. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
146. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
147. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
148. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
149. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
150. BEREŚNIEWICZ h. Kościesza
151. BIERBASZ, JUCHNOWICZ - BIERBASZ h. Leliwa
152. BERGMAN h. Orla
153. BERŁO
154. BERNATOWICZ h. Lubicz
155. BERNATOWICZ h. Leliwa
156. BERNATOWICZ h. Rudnica
157. BESMAN h. Dołęga
158. BESSER, EGON de BESSER h. Tarcza
159. BETKO h. Trzaska
160. BIEHLIA
161. BIBERSZTYN (BIBERSTEIN) - BLAUROK h. Biberstein
162. BIOŁT h. Poraj
163. BIŁGORAYSKI h. Cholewa
164. BILLEWICZ h. Łodzia
165. BILIMOWICZ h. Poraj
166. BILDZIUKIEWICZ h. Węzeł
167. BILDZIUKIEWICZ h. Węzeł
168. BILDZIESZEWSKI, BIELDZIESZEWSKI h. Paparona
169. BILMIN h. Poraj
170. BIRIUKOWICZ
171. BICIUTKO h. Pogonia I
172. BŁAŻEJEWICZ h. Sas
173. BŁAŻEWICZ, JUCHNOWICZ - BŁAŻEWICZ h. Sas
174. BŁAŻEWICZ - JUCHNOWICZ h. Sas
175. BŁOSZCZYŃSKI h. Ostoja
176. BŁOŃSKI h. Nałęcz
177. BŁUŚ h. Żalechna 5) (*** Kościesza)
178. BOBOSZ
179. BOHUSZ h. Okmiński
180. BOHUSZ h. Okmiński
181. BOHUSZ h. Okmiński
182. BOGUSZ h. Półkozic
183. BOKSZA h. Paprzyca
184. BOKSZA h. Paprzyca, lub Kuszaba
185. BOŁDYSZ h. Korczak
186. BOŁTUĆ h. Bokij
187. BONG
188. BOTWITT h. Sulima
189. BOCHAN
190. BOCHWIC h. Radwan
191. BRODOWSKI h. Łada
192. BRODOWSKI h. Łada
193. BRONOWICKI h. Korczak (**** Korab)
194. BRONOWSKI h. Korab
195. BRATKOWSKI, SAS - BRATKOWSKI h. Sas
196. BRAUN h. Świnka
197. BROCHOCKI h. Prawdzic
198. BROCHOCKI, JANSON - BROCHOCKI h. Prawdzic
199. BRZEZANSKI h. Rogala
200. BRZEZIŃSKI h. Doliwa
201. BRZEZIŃSKI h. Łabędź
202. BRZEZIŃSKI h. Łabędź
203. BRZEZICKI
204. BRZOZOWSKI h. Gozdawa
205. BRZOZOWSKI h. Korab
206. BRZOZOWSKI h. Korab
207. BRZOZOWSKI h. Korab
208. BRZOZOWSKI h. Korab
209. BRZOZOWSKI, ZASZTOŁTOWICZ - BRZOZOWSKI h. Ślepowron
210. BRZESKI h. Oksza (**** Topór)
211. BROZIN
212. BROŃSKI h. Grzymała
213. BRUJEWICZ h. Bończa
214. BRYLEWSKI h. Sas
215. BRYNK h. Prątnicki
216. BRYTWICZ h. Wczele (**** Węzeł, lub Pretwicz)
217. BRYTKIEWICZ h. Nałęcz
218. BRYCZKOWSKI h. Brochwicz
219. BRECHEYS h. Koen
220. BUDZIŁOWICZ h. Mogiła (**** Paparona)
221. BUDZISKI h. Dąbrowa
222. BUD Z KO h. Paparona
223. BUDZIANOWSKI h. Dąbrowa (**** Wadwicz)
224. BUDKIEWICZ h. Trzaska
225. BUDKIEWICZ h. Trzaska
226. BUDNICKI h. Topacz
227. BUDNY h. Jastrzębec
228. BUDRYK h. Jastrzębec
229. BUZANOWSKI h. Leliwa
230. BUZANOWSKI h. Leliwa
231. BUYWID h. Ślepowron
232. BUJKO h. Ślepowron
233. BUJKO h. Jastrzębiec
234. BUJNIEWICZ h. Bończa
235. BUJNIEWICZ h. Bończa
236. BUJNIEWICZ h. Mogiła
237. BUKATY h. Homan
238. BUKOWSKI h. Bończa
239. BUKOWSKI h. Bończa
240. BUKOWSKI h. Bończa
241. BUKRABA h. Szeliga
242. BUŁAT h. Bończa
243. BUŁAT, BUŁYHA - BUŁAT h. Syrokomla
244. BUŁHAK h. Syrokomla
245. BUŁHAK h. Syrokomla
246. BUŁHAK h. Syrokomla
247. BUŁHAK h. Syrokomla
248. BUŁHAK h. Syrokomla
249. BUŁHARYN h. Bułharyn
250. BULEWSKI h. Łodzia
251. BURGIELSKI h. Burgielski
252. BURZYŃSKI h. Pobóg
253. BURZYŃSKI h. Strzemię
254. BURZYŃSKI h. Strzemię
255. BURZYŃSKI h. Strzemię
256. BURŁO - BURDZICKI h. Odyniec
257. BURNASZEW
258. BUSŁAWSKI
259. BUTKIEWICZ h. Trzaska
260. BUTKIEWICZ h. Trzaska
261. BUTKIEWICZ h. Trzaska
262. BUTKIEWICZ h. Jastrzębiec
263. BUTTMAN h. Samson
264. BUTOWICZ h. Przyjaciel
265. BUTOWICZ h. Przyjaciel
266. BUTOWSKI h. Jastrzębiec
267. BUTRYMOWICZ h. Topór (**** Starża)
268. BUCHOWIECKI h. Drogosław
269. BUCHOLC h. Drogosław
270. BUTWIŁOWSKI h. Prus I
271. BUTWIŁOWSKI h. Starykoń
272. BUCEWICZ h. Korczak
273. BUCZYŃSKI h. Strzemię
274. BUCZYŃSKI h. Strzemię
275. BUSZ h. Ossorya
276. BUSZ h. Jasieńczyk
277. BUSZ h. Jasieńczyk
278. BUSZYŃSKI h. Grzymała
279. BUJALSKI h. Kościesza
280. BUJALSKI h. Kościesza
281. BUJANOWSKI h. Junosza
282. BYDELSKI h. Dołęga
283. BYKOW
284. BYKOWSKI
285. BYKOWSKI h. Gryf
286. BYKOWSKI h. Gryf
287. BYKOWSKI h. Gryf
288. BYKOWSKI h. Gryf
289. BYKOWSKI, z Jaksów BYKOWSKI h. Gryf
290. BYKOWSKI h. Łopot
291. BYLEWSKI h. Watta
292. BYLINA h. Belina
293. BYLINA h. Belina
294. BYCZKOWSKI h. Zaremba
295. BYCZKOWSKI h. Zaremba
296. BYSZEWSKI h. Jastrzębiec
297. BIEGANSKI h. Prawdzic
298. BEYNACKI h. Bełty
299. BIELEWICZ h. Mogiła
300. BIELEWICZ h. Mogiła
301. BIELECKI h. Leliwa
302. BIELECKI h. Leliwa
303. BIELECKI h. Janina
304. BIELECKI h. Janina
305. BIELICKI h. Pobóg
306. BIELICKI h. Roch
307. BIELKIEWICZ h. Dąb
308. BIELKIEWICZ h. Dąb
309. BIELKIEWICZ h. Dąb
310. BIAŁYNICKI - BIRULA h. Hołobok
311. BIELAJEW
312. BIELAK
313. BIELAWSKI
314. BIELAWSKI h. Jelita
315. BIELAWSKI h. Jastrzębiec
316. BIENIECKI h. Rawicz
317. BERNARD
318. BIERNACKI h. Nieczuja
319. BIERNACKI h. Poraj
320. BERNOWICZ h. Koziczkowski

Tlumaczenie wykonane przez J. Łyczkowskiego


Ostatnio zmieniony przez Pawel_Jurewicz dnia 28-12-2015 - 18:53, w całości zmieniany 2 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
beatabOffline
Temat postu: Herbarz Białoruskiej Szlachty T2  PostWysłany: 31-03-2009 - 13:33
Sympatyk


Dołączył: 25-03-2007
Posty: 117

Status: Offline
Interesuje mnie bardzo nazwisko Bujko / ale nie wiem jaki herb / Czy możesz mi przesłać to co jest na temat tego nazwiska?
Pozdrawiam
Beata

_________________
Beata
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu: Herbarz Białoruskiej Szlachty T2  PostWysłany: 31-03-2009 - 20:24
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Bujko ( tu Bujki)
herbu Ślepowron

Pochodzili z powiatu nowogródzkiego
I pok
1. Stanislaw , żona Anna Kulesza
IIpok
2/1 Wojciech, razem z bratem Janem władał majątkiem Miasnikowski i Januszkowski w powiecie oszmaińskim
3/1Jan władał maj. Olany w pow. oszmiańskim jaki nabył od Szymona Sulewskiego 14/01/1726 r. miał zonę Mariannę Noryd
Istnije dekret sądu ziemskiego w sprawie Anny z Kuleszów z synami przeciw Józefowi i Justynie z Ćwirków Wialutami z 22/01/1718
IIIpok
4/3 Stanisław ochrz. 21/03/1730
5/3Antoni ochrz 23/12/1737
żona Franciszka Jaroszewicz, arendował folwark Małyszczyce od Stefana Lambiewskiego
IV pok
6/4 Jan ochrz. 5/01/1764 żona Salomea Łężyk
7/5 Jerzy ochrz 22/04/1767 arendował pół włoki ziemi od biskupa Jakuba Dederki i "pustku (?)" u Michała Czarnockiego, żona Felicjanna Kuraczycka
8/5 Stanisław arendował folw. Ostrówki w słuckim powiecie, żona Katarzyna Pławska
V pok
9/6 Józef ochrz. 8/03/1795
10/6 Ludwik ochrz 3/06/1800
Żyli w majatku Sołowy w powiecie słuckim i arendowali pół włoki ziemi od Jana Chomicza w maj. Dałmatowszczyna
11/6 Onufry ochrz. 20/02/1801
robił wywód szlachectwa w grodzieńskim DDS
12/7 Hipolit ochrz. 15/08/1794
żona Wiktoria
13/7 Andrzej ochrz. 12/09/1797
14/7 Adam ochrz 25/12/1804
15/8 Zachariasz ochrz 7/09/1795 żył w folwarku Ostrówki
16/8 Stefan ochrz. 29/09/1798
17/8 Mateusz ochrz 08/09/1804 zył w arendowanym majatku Kaddyczewo w powiecie nowogródzkim
VI pok.
18/12 Michał ur ok 1825
19/12 Augustyn Teofil feliks ochrz. 17/02/1823
Potwierdzone szlachectwo w grodzieńskim DDS7/12/1821, wpisany do 6 części księgi, informacja o decyzji Heroldii nie odszukana.

Bujko herbu Jastrzebiec, podaj mi twój e/mail na priv. to jest 87 osób i 5 stron, wysle Ci skan.
Pozdrawiam
Pawel j.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
zmoraOffline
Temat postu:   PostWysłany: 31-03-2009 - 22:11
Sympatyk


Dołączył: 08-04-2007
Posty: 14

Status: Offline
Bardzo prosiłbym o informację na temat nazwiska Sawicki herbu Lubicz.

Z góry serdecznie dzięki
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 01-04-2009 - 08:03
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
JAk wspominałem, są tam tylko nazwiska na literę "B" , umieszczone na załączonej liście
Przykro mi, ale trzeba zaczekać na wydanie następnych tomów.
Paweł Jurewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2009 - 11:00
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1549
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Prosiłabym o nazwisko Bohusz.
Z góry dziękuję.
Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2009 - 21:16
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Są cztery wywody, Jeden głównie z powiatu sluckiego herbu Okmiński36 osób, drugi cytujacy osoby z Niesieckiego też h. Okmiński 7 osób, trzeci z powiatu nowogródzkiego herbu Okmiński 24 osoby i czwarty herbu Półkozic mieszkający w powiecie mozyrskim 15 osób, ostatni z rodu Wawrzyniec umarł bezpotomnie przed 1859r
Paweł
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
ŁucjaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 02-04-2009 - 21:23
Sympatyk


Dołączył: 05-05-2007
Posty: 1549
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Barbara Bohusz, urodziła się w okolicach Słucza właśnie (Wyzna, Wizna), tak w akcie zgonu, gubernia mińska (urodzenie), zmarła w 1910 roku, w wieku 58 lat. Tak, że ten powiat słucki wygląda ciekawie. Można by to jakoś fotografie na meila, albo skany, bardzo bym prosiła!!
lucjawierzycka@wp.pl

Łucja

_________________
Dziennik genealogiczny
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2009 - 15:26
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Juz wyslane do Twojej skrzynki.
Pozdrawiam
Pawel J
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rubinka1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2009 - 17:12
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2007
Posty: 62

Status: Offline
Witaj , Pawle
Mogłabym prosić o informacje o Baczewskch herbu LUBICZ?
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 03-04-2009 - 22:03
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Wywodzili sie z woj. wolynskiego
I pok
Szymon, otrzymał w spadku majątek Worokomla, żona Katarzyna Wiłuska
II pok
1/2 Ludwik żona Marianna Samborska
iipok
3/2 Antoni żona Marianna Dziawlewska
VI pok
4/3 Dominik och. 13/04/1733 w Baczyńskim kościele
5/3 Samuel Wawrzyniec ,żona Zofia Jarowska
6/3 Józef żona Karolina Miciowska
V pok
7/5Mateusz och.4/10/1751 w Mielnickim kość., żona Aleksandra dąbrowska
8/5Jan och. 10/03/1765 w Łuckim kościele zmarł w 1821 r , robił wywód w wołyńskim DDS 1 żona Leonora Michałowna, 2 żona Anna Jabłońska
9/6 Franciszek och. 13/04/1841 w łuckim kościele
10/6 Marian Władyslaw och. 5/02/1843 w Hajeńskim kościele
11/6 Erazm och. 13/05/1845 w Skorockim kościele
12/6 Maurycy och. 27/09/1847r w Złoczewskim kościele
VI pok
13/7 Kornel
14/7 Tomasz
15/7 Feliks
16/7 Hubert Karol och. 3/11/1799 podoficer minskiego pułku piechoty
17/8 Leonard junkier sofijskiego pułku piechoty
18/8 Henryk Aleksander och. 6/01/1812
19/8 Chrystofor Mikołaj och. 19/09/1815
18 i 19 byli dodatkowo ochrzczeni w Łuckim kościele 11/07/1828
20/8 Jan Mieczyslaw Adam och. 24/06/1816 w łuckim kościele, podoficer pulku piechoty, żona Stefania Michałowna Kurylenka
VII pok.
21/20 Pawel 25/06/1842 we wsi Prakopałka w powiecie Nowogorodzko/siewierskim, naczelnik policji powiatu ihumeńskiego
22/20 Aleksander ur 5/05/1845
23/20 Konstanty ur 11/10/1851 kapitan 18 Wołogodskiego pułku piechoty, mieszkal w Czernihowie.
21-23 ochrzczeni w cerkwi Jana/Bohusławskiej w siele Prakopałka Czernihowskiego konsystorza.
Wpisani do 6 części księgi szlachty guberni wołyńskiej 25/04/1802r

ityle, pozdrawiam
Paweł Jurewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gucioOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2009 - 11:58


Dołączył: 03-11-2008
Posty: 2

Status: Offline
Drogi Pawle,
Mógłbyś zobaczyć ród Białynicki-Birula herbu Hołobok, najprawdopodobniej pochodzę z tego rodu. Posadam tez mały genogram ale chcialbym się upewnić.
Jarek
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
rubinka1Offline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2009 - 14:52
Sympatyk


Dołączył: 15-11-2007
Posty: 62

Status: Offline
Pawle
Stokrotne dzięki. Moi Baczewscy właśnie miszkali w diecezji łuckiej. Może znajdę jakieś powiązania...
Pozdrawiam
Katarzyna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Pawel_JurewiczOffline
Temat postu:   PostWysłany: 04-04-2009 - 22:22
Sympatyk


Dołączył: 01-11-2007
Posty: 410

Status: Offline
Białynicki Birula herbu Hołobok, albo Birula
Ipok.
1Aleksander władał dziedzicznymi majatkami Stajki, Zajezierze, Oćków i Rubieżnica
IIpok
2/1Andrzej dziedzic, sądził się z Grzegorzem i Gabryelem B/B
III pok
3/2Jan
IV pok
4/3 Stefan +25/07/1779 mieszkał na lennej ziemi w zaścianku Załuczcza
5/3 Jan + 01/09/1784
V pok
6//4Jan och. 17/09/1755 arendował ziemie w zascianku Pianiaki od ks Radziwiłła 1811
7/4 Józef och. 26/03/1764 w Lićwiańskiej cerkwi unickiej arendował ziemię w zascianku Poźniakowszczyna który należał do Stowpieckowego hrabstwa Czartoryskich
8/4 Adam och. 29/05/1767
9/4 Jan och. 7/08/1768
10/5Piotr och, 17/09/1747 w Rubażewickiej cerkwi , arendował ziemie w zascianku Połaniewicze ks. radziwiłła
11/5 Józef
VI pok
12/6 Michał och. 8/10/1781
13/6Szymon och. 15/10/1786
14/6 Bartłomiej och. 15/08/1790 złożył wywód w 1816r
15/7 Dominik och. 2/08/1793 mieszkal w spadkowym folwarku Bialkiewicze pow ihumeńskiego + 24/03/1850 w zascianku Brzozowa Lada w parafii kojdanowskiej, żona Elżbieta
16/7 Tadeusz och. 20/12/1808
Franciszek och. 23/01/1789 w mikołajewskim kościele
18/9 Kazimierz och. 24/02/1792
19/9 Piotr och. 9/10/1793
20/9 Jakub och. 24/02/1794
21/10 Adam och. 31/12/1777
22/10 Karol och. 6/01/1783
23/10 Felicjan och. 6/09/1797
24/11 Michał och. 9/11/1773
25/11 Franciszek och. 22/08/1780
VII pok
26/12 Gabryel och. 26/03/1807
27/15 Józef
18/15 Wincenty
29/15 Iwan
30/15 Malwina
31/15 Magdalena
32/21 Wawrzyniec 16/08/1809

Uznani szlachta w mińskim DDS 28/02/1816r i wpisani do cz 1 ksiegi, zatwierdzeni przez Senat 5/10/1838 r
Druga gałąż wywodziła się w Kijowskim DDS, tu dluzszy tekst, jak podasz adres to wysle skan.
Paweł j.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
gucioOffline
Temat postu:   PostWysłany: 05-04-2009 - 09:37


Dołączył: 03-11-2008
Posty: 2

Status: Offline
Dzieki wielkie!!!!
Część sie pokrywa zmoim genogramem Smile
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.070825 sekund(y)