Genealodzy.PL Podziel się na Facebooku

http://www.genealodzy.pl/

Polskie TG  
Użytkownik:         Rejestracja
Hasło: Zapamiętaj

flag-pol flag-eng     home login logout     Forum Fotoalbum Geneszukacz Parafie Geneteka Metryki Deklaracja Legiony Straty Mapy

03:35 sobota, 22 listopada 2014

Nasi tu byli

arrow Seba_głowacki
3:33:17 - 22.11.2014
arrow Pajewski_Andrzej
3:25:23 - 22.11.2014
arrow Marynicz_Marcin
3:21:13 - 22.11.2014
arrow Cwynar_Justyna
3:14:06 - 22.11.2014
arrow Michał_Fronczak
3:10:50 - 22.11.2014
arrow Janowska_Urszula
3:10:21 - 22.11.2014
arrow fiolet
3:05:53 - 22.11.2014
arrow Abkar
3:03:17 - 22.11.2014
arrow danutamalgorzatawoz..
2:54:45 - 22.11.2014
arrow Livia_Ditto
2:51:12 - 22.11.2014
arrow zbbudzik
2:48:54 - 22.11.2014
arrow zmad
2:43:27 - 22.11.2014
arrow piotr_nojszewski
2:36:21 - 22.11.2014
arrow rob7777
2:33:31 - 22.11.2014
arrow Białobrzeski_Marek
2:29:10 - 22.11.2014
arrow Niewiadomski_Robert
2:25:59 - 22.11.2014
arrow Theutonicus
2:21:12 - 22.11.2014
arrow Andrzejowski_Ryszard
2:21:04 - 22.11.2014
arrow Misza
2:17:28 - 22.11.2014
arrow Drewnikowski_Marek
2:13:43 - 22.11.2014
arrow Konkol_M
2:05:44 - 22.11.2014
arrow jurek.solecki
2:02:59 - 22.11.2014
arrow vinia_wszeborowska
1:53:13 - 22.11.2014
arrow marbl
1:46:16 - 22.11.2014
arrow Bartos
1:46:02 - 22.11.2014
arrow Gruszczyński_Paweł
1:41:24 - 22.11.2014
arrow rozek19
1:25:46 - 22.11.2014
arrow Młochowski_Jacek
1:20:52 - 22.11.2014
arrow Sroczyński_Włodzimierz
1:15:34 - 22.11.2014
arrow majkuss
1:14:24 - 22.11.2014
Członkowie i sympatycy


Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Autor Wiadomość
Jursza_WasilOffline
Temat postu: Szlachta Oszmiańskiego powiatu -Lista Ole-Ż  PostWysłany: 09-10-2011 - 21:14
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Olechnowicz h. Leliwa (aktykacja 1823 Oszmiana/ Сhoćkuny, Soły, Żwirbliszki, Półtorowszczyzna, 1528- ), Olachnowicz (Dworzyszcze)
Oleński h. Rawicz (1802 Mińsk/ Chodorowka)
Olszewski h. Slepowron (1804 Wilno, 1833 Mińsk/ Koraby, Nowosiólki, Końcerezy, Bonifacow, Nowawieś, Mieszkuciszki, Krzemeszowo, Koziany, Poklewe)
Oleszkiewicz h. Sas (1816 Mińsk, 1822 Oszmiana/ Bienica), Olaszkiewicz (Nowosiołki)
Omelanowicz (1528)
Onoszko h. Jacyna (1815 Mińsk/ Jałkowszczyzna, Wołkowszczyzna)
Onyszkiewicz h. Jacyna ? (Pełkowszczyzna gm. Dziewieniszki)
Opacki h. Prus ? (1862 Mińsk/ Zabrzezie)
Oponowicz (aktykacja 1801 і 1825 Oszmiana), Apanowicz (Dowkniewicze)
Ordyniec (gm. Krewo ?)
Orlicki h. Nowina (aktykacja 1826 Oszmiana/ Raczki, Ginkowszczyzna, Naruszowce)
Sterło-Orlicki h. Nowina (f. Trokiele)
Orliński (Skiłądziszki)
Orłowski h. Chomąto (1802 Mińsk/ Zamosze, Chrołowszczyzna)
Orzechowski h. Oksza (1804 Mińsk/ Rudniki)
Osiński (Kazarezy, Buniany)
Osipowicz (Dwór Chotowo, Chorążyszki)
Oskierko h. Murdelio (Bołtupie, Kobylnik)
Osmolski (Raczki ?, f. Pawlinow, Debiesie, Mieszkuciszki), Osmólski (Rymowicze, Sieliszcze)
Ossowski (Golginiszki)
Ostromecki (Polany)
Ostrowski (Oszmiana, Tarasowszczyzna, Kozłowszczyzna, Mostwiliiszki, Skilondziszki)
Ostrouch (Chożowa, Cycyn, Bienica, Nielidki, Trepalow, Kozłowszczyzna)
Ostyłowski (Ludwinow)
Oswiecimski (Bortkiewicze, Bortele, Piotrowicze)
Owczynicz (1528)
Owsiany h. Ostoja (Owsianiki)
Oymucianski (Mokrzyce, Widoki, Wisztoki, Romiejki, Skobeyki, Olany)
Oziembłowski (Lenkowszczyzna, Mokrzyce)
Oziewicz i Aziewicz (Tanszczyzna)
Pac h. Gozdawa (1814 Oszmiana/ Wiliejka, Jachimowszczyzna gm. Traby)
Pacewicz (Miedniki, Raczuny)
Packiewicz (Jurszany, Żurawy)
Pacowski (Kamienny Łog)
Palczewski (Nowosiółki, Łostaie)
Pałaski i Pałuski h. Poraj ? (Jurszany, Skirmunciszki)
Pałecki h. Ostoja ?
Pancerzyński h. Trzaska ? (Piktusza)
Panfiłowicz (Dworzyszcze)
Pankiewicz (Krewo)
Parаfinowicz ? (1821 Oszmiana/), Parafianowicz (Gabryałowszczyzna, Komorczów)
Parfianowicz h. Ogończyk (1822 Oszmiana/ Końcerezy)
Paszkiewicz (1801 і 1825 Oszmiana/ Gabryjałowszczyzna, Lenkowszczyzna, Pociewicze, Kuszlany, Ankudy, 1528- )
Tołokoński-Paszkiewicz h. Tołokoński
Paszkowicz (1528)
Paszkowski (1827 Oszmiana/ Oszmiana, f. Kryliszki, Łużyszcze, Połudy, f. Czerkasy, Dębina)
Pawłowicz (Prackowszczyzna, Kozłowszczyzna, Kurowszczyzna, Łużyszcze)
Pawłowski (Jurszany, Rownopole, Rymuny, Woyniewicze, Żuprany)
Pazowski (Boruny)
Perfurewicz (1528)
Perkowski ( Golginiszki, Jurszany, Nowosiady, Mostwiliszki, Bortkiewicze)
Perzchalski (Wojtkuny)
Petelczyc h. Pobóg
Petrulewicz
Petrusewicz, Petruszewicz h. Łabędź (Krywule, Mieszkucie)
Peżarski h. Pomian (1827 Oszmiana/)
Piеlecki (Jurszany, Daukszyszki; gm. Graużyszki)
Pilecki (Stodolniki, Podbałwaniszki, Gudele, Giniewce, Zahorze gm. Bienica)
Piasecki (1801 Wilno, 1814 i 1827 Oszmiana/ Dwór Barańce, Krzemieszowo, Nowopole, Prackowszczyzna, Wielbutowo, Jurszany, Klewica, Paszkiszki, Bohuszki)
Piekarski (Zabłocie, Dziesiętniki, Sieliszcze, Maniuszczyca)
Pieńkowski (Gudohaje)
Pieślewicz h. Szeptycki ? (Haniewo, Wisztoki, Jurszany, Dukiele, Pikuny, Bierwieńciszki, Bryndziszki, Stępkowszczyzna)
Pieślak h. Bzura (1822 Oszmiana/ Boruny, Lękowszczyzna, Koziakowszczyzna)
Pietkiewicz (Dwór Bienica, Franopole, Łosza, Mostwiliszki, Polany, z. Kujałowszczyzna), Piećkiewicz (1528)
Pietkowicz (1528)
Pietraszko (1818 Oszmiana/)
Pietraszewicz (1528)
Pietraszkiewicz (Wiszniowka)
Pietrowicz h. Leliwa (1820 Oszmiana/ Ejgirdy, Czyczynowszczyzna, 1528- ), Pietrowicz h. Abdank (1827 Oszmiana/ Zaleskowszczyzna ?)
Piеtrowski h. Junosza ? ( Rownopole), Piotrowski (Kuszlany)
Piwoszewicz (1528)
Pławski (Roginczynięta, Poholsza)
Plechniewicz (Oszmiana, par. Gudohaie)
Pleskaczewski h. Ślepowron ? (Żurawy, Woyniewicze, Krzemieszowo)
Plewako (Kozłowszczyzna)
Pobiedziński h. Gryf ? (Raczki, Żurawy, Daukszyszki, Nowodworce, Rogiszki, Nowosiady)
Pobojewski z Pobeżan (Dwór Róhajec, Dwór Józefpole)
Pociej h. Pociej ? (Kawkle)
Poczobut-Odlanicki (Karłowszczyzna)
Podbipięta (Dobrowlany)
Podhayski (Holszany)
Podhorecki (Szumiliszki, Dubowa, f. Kozarowszczyzna), Podarecki (Grayżyszki)
Podlewski (Rudziszki)
Podolski (Mokrzyce, Karszuniszki)
Podwysocki (Ałoizow, Poklew)
Pohoski (Osipany)
Pokuć (Sabiłki)
Polak (Łosza)
Polanowski (Hamzicze)
Polański i Poląski (1822 Oszmiana/ Łoszany, Rodziewicze, Wołoycie)
Polański (tatarska rodzina/ Polany)
Połoczański (Mikuciany, Mokry)
Połoński (Golginiszki, Bohuszki, Pogiry, Masłowszczyzna)
Połski (1528)
Półtorzycki h. Przyjaciel (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Ponary, Jarociszki)
Połubiński h. Jastrzębiеc (f. Radunka)
Pomarnacki (Piktusza, Dwór Oszmiankowski)
Ponizowski (tatarska rodzina/ Kaskiewicze alias Zahorze)
Popławski h. Ślepowron (Dwór Jakientany, Surwiliszki, Jachimowszczyzna, Haniewo, Macieiszki, Łosza, Sołki, Ciupiszki, Rudziszki)
Porzecki
Poskoczym (Michałowszczyzna)
Postawczycz (1528)
Potocki (Oszmiana/)
Poznański (Okmienieje, Żwirbliszki, Kuszlany)
Pożarzecki (Norszty)
Pożarzycki h. Pozorzycki ? (Olany, Bołtupie, Czarany)
Pożniak h. Grzymała
Pozniak i Pożniak h. Pożniak (1797 Oszmiana, 1799 Wilno/ Szumiliszki, Uszpoń, Bonifacowo, Dokurniszki, f. Sikuń, Kuszlany)
Póykowski (Soły)
Prokopowicz (1825 Oszmiana/ Pawłowce, Powiaże, Boruny, Glinna)
Proksza (Golginiszki, Pogiry)
Protasewicz h. Drzewica ? (Ukropiszki), Protasоwicz (Dorgiszki)
Pruszyński і Prószyńskі (Jachimowszczyzna, Świrany, Dwór Ponizie, Smorgonie)
Przeciszewski h. Grzymała
Przesmycki (Wielkie Sioło)
Przezdziecki h. Roch III (Smorgoń, Raczuny, Giejstuny)
Przezdomski h. Przeginia ? (Oszmiana/)
Przyiałkowski (f. Weyszkiszki)
Przygodzki (Gieystuny)
Puciata h. Kołodyn (gm. Połoczany)
Puhowski (Dwór Daukszyszki, Mikuciany, Emelany)
Pusłowski h. Szeliga odm.
Puzowski, Pazowski (Boruny)
Puzyna h. Oginiec (Zamoscie, Horodziłowo, Kopanebłoto, Dobrowlany)
Pszemuniecki ? Przemieniecki ? (Jurszany)
Rabecki (Janusze)
Raczewski
Raczkiewicz (Żurawy, Bohuszki, Skirdzimy, Olany, Michałowszczyzna)
Bogszczanin-Raczkiewicz (1814 Oszmiana/)
Raczko h. Ostoja ? (Golginiszki, Daukszyszki, Wielbutowo, Janowo)
Raczkowski (Goreckowszczyzna, Szczepanowucze)
Radecki (tatarska rodzina/ Kajacienięta)
Radecki (Kamiąka)
Radziwanowski h. Bełty ? (Pogiry, Nowawieś, Pobolewszczyzna)
Radziwiłł h. Trąby (Żuprany)
Radziwiłłowicz (wywod 1817 Mińsk, 1828 Oszmiana/ Szczepanowicze, Jachimowszczyzna gm. Traby, 1528- )
Radzikowski (Górki gm. Bienica)
Rafanowicz (Wielbutowo)
Rahoza h. Rahoza ?
Rajecki h. Trzaska (Dobowo ?)
Rajski (Ponary)
Rak (Bohdanow)
Rakielewicz h. Korab ? (1830 Oszmiana/)
Rakint h. Łabędź ? (1820 Oszmiana/ Gierduszki, Ligi)
Rakowski (Dwór Oszmiana Murowana, Bieniuny, Łostaje, Kaiecienięta, Urlenięta)
Rarowski h. Rarowski ? (Bierwieńciszki, Adamowszczyzna, Nowodworce, Chodorki)
Rawdowicz, Raudowicz h. Wieniawa ? (f. Proniuny)
Rekuciewicz (1528)
Reszkowski (Wilanowo, Wisztoki)
Reut (Dokurniszki)
Rewko (Bukaty, Multanka)
Rewkowski h. Świerczek ? (Franopole gm. Dziewieniszki)
Rodecki (Kamionka)
Rodkiewicz (1805, 1815 і 1821 Oszmiana/ Julianowo, Gierduszki, Rosalszczyzna, Raczyny, Tokaryszki, Juraciszki, Olany)
Rodziewicz (1816 Oszmiana/ Rodziewicze, Łosza, Szumiliszki, Penkowszczyzna gm. Horodzki, Dąbrowiec)
Rodziewicz h. Łuk (1822 і 1827 Oszmiana/ Polany, Bortkiewicze, Giry, Rodziewszczyzna)
Rogalski (Szuneliszki)
Rogiński (1827 Oszmiana/ Wojsznaryszki, Paszkiszki, Ponary, Jachimowszczyzna, Dworżyszcze)
Rogowski (Dwór Wiszniowka, Stare Boruny)
Rokicki (1825 Oszmiana/ Wilanow, Ostrowiec, Rodziewicze, Żuprany, Łopocie, Sproguny)
Romanowicz (Dzierażna)
Romanowski (f. Nowosiady, Krzywsk, Cimochi, Swinkowszczyzna, Dorgiszki)
Romaszkiewicz (Woytkuny), Romaszkowicz (1528)
Romer h. Romer (Dwór Graużyszki, Górele), Roemer (Daukszyszki) Reyner czyli Reymer ? (Kamienny Łog)
Rossalski (Jurszany, Rosalszczyzna, Krywule, Graużyszki, Ciupiszki, Kozłowszczyzna, Markinięta)
Rosochacki (Działoycie)
Roski h. Wadwicz ? (Kondraciszki gm. Dziewieniszki)
Rostocki (Dwór Bieyniuny)
Royba (Pogiry)
Rozwadowski (Golginiszki, Kuraszowo, Żurawy, Żwirbliszki, Popowszczyzna, Stara Rudnia)
Rożewaj ? (1528)
Rudomina-Dusiacki h. Trąby (Żuki, Dzierkowszczyzna)
Rudnicki h. Podkowa (tatarska rodzina/ Łostaje, 1690-)
Giuzal-Emirza-Rudziewicz h. Miesiąc (tatarska rodzina/ f. Łostaja, 1764-)
Rudziński (1816 і 1827 Oszmiana/ Jurszany, Haniewo, Sołomianka)
Rudzki (Bijuciszki, Zaskiewicze), Rucki (Kozłowszczyzna)
Rukiewicz (Kuszlany, Indrupie)
Rukuć (Krzywsk)
Rusecki i Rusiecki (Miedniki, Kozarowszczyzna, Kołotuny ?, Rudziszki, Nowosiołki)
Rutkiewicz (Hamzicze)
Rutkowski (Rownopole, Jurszany, Biryndziszki, Piktusza, Oszmiana, Sylwiestrowo, Trepałów, Truchaniszki)
Zbirogowski-Ruszczyс h. Lis (1803 Oszmiana/ f. Anielin gm. Holszany, Dorgiszki, Bohdanowo, Wojgiany)
Rybaczewski (Olany)
Rybiński (Dowbuciszki, Zajeziory, Kuszlany)
Rydzewski (Piktusza, Wasiewce)
Ryłło (Żuprany)
Rymsza h. Gozdawa (Dokurniszki)
Rymaszewski (Babińsk)
Rynkiewicz (Kamienny Łog, Jurszany, Wołkowszczyzna, Żwirbliszki), Rymkiewicz (Gaudziewicze), Rynkowicz (1528)
Rypiński (Łubianka)
Ryzwanowicz (tatarska rodzina/ Łostaje, 1830-)
Rzążewski (Ejgirdziszki-Jelenkowszczyzna)
Rzeczycki (Olany)
Sabiński (Pułtorowszczyzna)
Sabliński h. Doliwa (1816, 1822, 1825 Oszmiana/ Blikany, Dokurniszki, Suchodoły, Kropiwno)
Sadowski (1804, 1816 і 1828 Oszmiana/ Nowopole, Graużyszki, Poleniki, Murowana Oszmiana, Jurszany, Lenkowszczyzna, Siękowszczyzna)
Sadowski h. Doliwa (1819 Wilno, 1827 Oszmiana/)
Sakowicz h. Korwin odm. (1819 Wilno, 1803 Oszmiana/ Dwór Holszany, Giejstuny, Karłowszczyzna, Stymonie, Obórek, Piotrowicze, Kryule)
Sakowicz h. Pomian (1819 Wilno/ Soły, Miadziel)
Drowinicki-Sakowicz (Ukropiszki)
Salmanowicz h. wł. i Szaszoł (1819 Wilno/ Jurszany, Żurawy, Remiejkiszki, f. Łokucijewszczyzna, Raczuny, Wołoćkowszczyzna)
Salamonowicz (tatarska rodzina/ Kaiacienięta)
Salimanowicz (tatarska rodzina)
Salżycki (Kuszlany)
Samiszcza (Pogiry)
Samsonowicz (Łoyciowszczyzna)
Sanguszko h. Sanguszko ? (Świrany, Bieniuny)
Sankiewicz h. Prawdzic (1819 Wilno/ Daubuciszki, Karłowszczyzna)
Santocki (Kurowszczyzna, Koraby, Nowosiady)
Sapieha h. Lis (Holszany, Bohdanowo, Borce, Klewica, Paszkiszki, Sokocienięta, Ukropiszki)
Sasin h. Jastrębiec (1820 Wilno/ Syrmież)
Sasinowski (1805 Oszmiana/ Szumiliszki)
Saszowski (Ponary)
Sawaniewski (Szumiliszki, Wołczany; Skodorwa gm. Wiszniewo)
Sawicki (Golginiszki, Adamowszczyzna, Żygiany, Pogiry, Górele, Skirmunciszki, Bujki, Żynkowszczyzna)
Sawicz h. Sulima (1820 Wilno/ Piktusza), Sowicz (1528)
Sągajło (Daubuciszki)
Ściawid (Jurszany, Raczuny, Wesztortowszczyzna, Szczepanowicze, Pietkowszczyzna, Bujki)
Sciepura (Ukropiszki)
Serafinowicz (Ponarka Mała)
Sidоrowicz (Mostwiliszki)
Siehień h. Syrokomla (Rymowicze)
Sieklucki h. Kuszaba (1820, 1843 Wilno/ Narbutowszczyzna, Szechowszczyzna)
Sielatycki h. Lubicz ? (f. Chowanszczyzna, Dorże, Ozaryszki, Mieszkuciszki) i Sulatycki (Baranowicze)
Sielanko h. Syrokomla (1820 Wilno/)
Sielawa h. Sielawa (Cudzeniszki, Stempkowszczyzna)
Sielicki h. Korczak (1817 Wilno/ Iwanowskie)
Kołb-Sielecki (Kamionka)
Sieliecki (Szlamki), Sielicki (f. Łowszczyzna)
Sielecki (tatarska rodzina, Łostaja, 1660-)
Sielewicz h. Lubicz (1820 Wilno/ Sielce, Małyszkowszczyzna)
Siemaszko (Łosza, Kuszlany, Wierbiszki)
Siemienowicz (Dziehiele)
Sieniehub-Szołomski /Sieniehubszczyzna/
Sienkiewicz h. Wenda (1819 Wilno, 1821 Oszmiana/ Borowa), Sieńkowicz (1528- )
Sierhiejewicz (z. Miszkinia)
Sierzputowski h. Dąbrowa ? (Wołkowszczyzna), Sierzputowski (Stymonie, Derewna)
Dowmont-Siesicki h. Bawola głowa
Siewruk h. Lubicz ? (Baranowicze, Olany)
Sikorko (Ostrowiec Urbanowski)
Silicz
Siniakowicz (1828)
Sinickі (Polany ?)
Siolkiewicz (Olany)
Sipilewicz (1528)
Sipowicz (1820 Wilno/ 1528)
Siwacho h. Grzymała
Dermont-Siwicki h. Korczak (Osipany)
Skarzyński h. Bończa (1820 Wilno, 1803 Oszmiana/ f. Gupie, Olany, Kamionka, Mackony)
Skibiński (Zahorze, Holszany, Kuszlany)
Skinder h. Śreniawa (1827 Oszmiana/ Michałowszczyzna)
Skirmont h. Przyiaciel (Jurszany, Kijudziszki, Borzdobohaciszkii, Dokurniszki)
Skirmunt h. Przyjaciel (tatarska rodzina/ Dowbuciszki, Łoszanswirszczyzna, Sielec, Polany)
Skirmunt h. Skirmunt (tatarska rodzina/ Łostaja, 1766-
Bohdanowicz-Skirmont (tatarska rodzina/ Dowbuciszki)
Sklenikowicz (1528)
Skorko (Pietrule)
Skrodzki, Skrocki h. wł czyli Krocki (1798, 1834 Wilno/ Derewno, Skrodzczyzna, Szapowały)
Skrzycki h. Jastrzębiеc ?
Skrzypkowski (Skobiejki)
Skupski (Daukszyszki Hrynkiewiczowskie, 1641-)
Skuratowicz h. Korczak (1804, Minsk/ Mozaicha)
Skwarczyński (Bałwaniszki) Skwirczyński (Giedeyki)
Skwarko (Dziesiętniki)
Slawiński h. Prus (1820 Wilno/ Raczuny, Mazuryszki, Pikuny, Wołodzkowszczyzna)
Sliskiewicz (Sielec)
Sławski (Łosza, Raczuny)
Słoński (Piktusza)
Słotwiński h. Leliwa (Wilno, Minsk/ Berwienciszki)
Smoniewski h. Pielesz ? (Chwecewicze)
Smolski (Haniewo, Panawiliszki, Mirkliszki, Kuszlany)
Snadski h. Murdelio, Jabłonowski-Snadzki (Dwór Szumiliszki, Holszany, f. Remiejkiszki, Ignacynowo, 1750-)
Snarski h. Murdelio (1817, 1819 Wilno, 1825 Oszmiana/ Oszmiana, Łosza, Cudzeniszki, Stasin, Wolejkowicze, Narkowszczyzna, Raczuny, 1768- )
Sobański h. Lubicz ? (Boruny, Oszmiana, Dokurniszki, Kuszlany)
Sobolewski h. Łada (1820 Wilno/ 1811 Oszmiana/ f. Dowbuciszki, Szwachi, Łosza, Sieliszcze-Nowosiady, Podhaje)
Sobolewski (tatarska rodzina/ Bieniuny, Goreckowszczyzna, Bołdyry gm. Krewo, Rowy)
Sobіński h. Dolęga ? (Piktusza, Karłowszczyzna)
Sokołowski (1815 Oszmiana/ Wisztoki, Wojsznaryszki, Golginiszki, Mazuryszki, Łosza, Feliksowo, Kieyzduny, Wiaże)
Sołłohub h. Prawdzic (Ostrów,1758- )
Sągajło, Songajło (Daubiciszki0
Songin h. Leliwa (1819 Wilno/ Bonifacowo, Żuprany)
Soroczyński i Suroczyński (Trzychwoscie)
Soroka h. Leliwa (1816 Oszmiana/ Macieiszki; Dwór Krzywsk, Krywule, Kozłowszczyzna)
Sоsinowicz (gm. Bienica)
Sosnowski h. Nałęcz (1820 Wilno/ Pogiry, Wiciule, Matowszczyzna, Bohuszki, Nowiny, Jurszany, Wielbutowo, Roystowszczyzna)
Swałyński (Jachimowszczyzna)
Swieiewski (Ukropiszki)
Spiecholski i Spieholski (Haniewo, Dowbuciszki)
Stabiński h. Wieniawa ? (Holszany)
Stabrowski (Dobrowlany, Bieniuny)
Stachowski h. Ogończyk (Kondraciszki)
Staniewicz h. Leliwa (1819 Wilno/ Dwór Polany, Cimochi)
Stanilewicz h. (1820 Wilno/ f. Justynow)
Stanisławowicz (1528- )
Stankiewicz, Stańkiewicz (1816 Oszmiana/ Barwaniszki, Grauże, Kamionka, Góry, Kuszlany, Trzesieczenięta, Gudohaie, Truchaniszki, Polany, Bergaliszki, 1528- ), Stańkowicz (1528)
Stankowski h. Wadwicz ? (Raczki, Klei, Meljanowo, Raudonniki)
Stanulewicz (Siedlarowszczyzna)
Starosielski (Stodolniki, Podbałwaniszki, Szumieliszki, Hermaniszkі)
Stasiński (Derewna, Żukowszczyzna)
Staszkiewicz (Zaskiewicze, Strzelczyki), Staszkowicz (1528)
Zawierski-Statkiewicz h. Kościesza (Zawierce, Dajnowo)
Steckiewicz (Nielidki, Sienkowszczyzna p. Horodziłowo), Steckowicz (1528)
Tałwosz-Steckiewicz h. Łabędź (Wojstom, Dubotowka, 1666-)
Stecewicz
Stefanowicz h. Pogonia (Sielec, f. Cimuty, Uhlany)
Stępkowski h. Suchekomnaty ? (Siękowszczyzna, Kamionka, Cielieżyszki)
Stecki, Stocki (Goloty ?, Bortele, Polany)
Stołyhwa (1862 Wilno/)
Straszewicz ? Straszkiewicz h. Topór (1819 Oszmiana/)
Strauz (Łoyciowszczyzna)
Strawiński h. Sulima (1819, 1835 Wilno/ Kuszlany)
Straszyński h. Sulima (Słowiensk)
Streczon i Strzeczon h. Świerczek ? (1829 Oszmiana/ Kryliszki, Kamionka, Kwacze)
Stromejko h. Abdank
Strumiłło h. Dąbrowa (1820 Wilno/ Cieniukowszczyzna, Oszmiana, Lenkowszczyzna, Rakowicze Łostajszczyzna)
Strumiłło-Zgierski h. Dąbrowa (1820 Wilno/ f. Krzywsk/
Strutyński h. Sas ? (Lenkowszczyzna gm. Krewo; gm. Bienica)
Strzałkowski h. Poraj ? (Łosza, Sielec)
Strzecki h. Doliwa ? (Prackowszczyzna, Olany)
Strzyiewski (Remichowszczyzna, Hromykowszczyzna)
Strzyżewski (Stodolniki)
Stypałkowski h. Róża (Jurszany, Kamienny Łog, Baranowicze, Surwiliszki)
Styczyński h. Strremię ? (Bołtupie)
Sucharzewski h. Boża Wola (1819 Wilno/ Adamowszczyzna, Widejsze)
Sochocki
Suchеcki h. Poraj ? (Wisztoki)
Suchocki h. Kościesza (1820 Wilno, 1825 Oszmiana/ Kamienny Łog, Oszmiana, Sienkowszczyzna, Kimborowszczyzna)
Suchocki h. ŤŁukť (1820 Wilno/ Tutany, Jurkowszczzyzna, Masłowszczyzna)
Suchodolski (Jakielowszczyzna)
Suchorski (Bierwieńciszki)
Suhłobicz (1528)
Sulewski (Selec, Wojnicze Zakrewie)
Hózman-Emirza-Sulkiewicz h. Prassa (tatarska rodzina/ Łostaja, Ordasze, Sakowicze, Ponizie Azarowszczyzna, 1725-)
Sulikowski (Żyżma, Dwór Woszkienniki)
Sulistrowski h. Lubicz (Zawielle, Mokrzyce, f. Stankowszczyzna, Skomorogi, Połoczany, Narbuty, Kuszlany)
Sulkowski
Sułkowicz ? (1824 Oszmiana/)
Supiński (Strypuny)
Surawiec (Kuszlewo)
Suroż h. Brodzicz (1822 Oszmiana/ Jurszany, Poleniki, Golginiszki, Stodolniki, Miedniki, Wojczany, Świrany, Nowopole)
Surynt h. Lubicz (Migule)
Surwiłło h. Korwin ? (Polipnice, Surwiliszki)
Suszyńskі h. Suszyński ?
Suzin (Łosza)
Sylewicz (Adamowszczyzna)
Sylwestrowicz h. Szeliga (1841 Wilno/ Miżany, Zamosciany, Sylwestrowszczyzna, Daniłowszczyzna, Burgaliszki ? Barguliszki gm. Bienica)
Symonowicz (Dukurniszki, Lenkowszczyzna) Szymonowicz (Rownopole)
Synkiewicz (Borowa, Skirciany)
Śmigielski h. Łodzia ? (1816 Oszmiana/)
Śnieszko, Sznieszko h. Nieczuja (1819 i 1822 Oszmiana/ Wołoycie, Siękowszczyzna, Haniewo)
Śnitko h. Suchekomnaty (1823 Oszmiana/)
Sympliński (Dwór Wiszniowka)
Swiacki h. Szeliga (Czurłowszczyzna, Czerepowszczyzna)
Swiatus (1528)
Swiżewski (Boruny)
Szabanowicz (tatarska rodzina ?)
Szabliński (Słoboda, Żurawy, Blikany, Prackowszczyzna)
Szabłоwski h. Bończa (1811 Wilno/ Szarki, Prackowszczyzna, Osany)
Szabuniewicz h. Ślepowron (Łoszany, Rakowce, Uhlany)
Szehidewicz h. Przyjaciel (tatarska rodzina/ Łostaje, 1631-)
Szachuniewicz (tatarska rodzina/ f. Łoszany, Selec Jakubowicze, Bohdanowka)
Szadurski h. Ciołek (Holszany)
Szafrański
Szalewicz (Dwór Ankudy, Kondraciszki gm. Dziewieniszki)
Szalkiewicz h. Leliwa ?
Szalkowski (tatarska rodzina ?/ Kaszymow gm. Bienica)
Szatkowski ! Szałkowski ? (Dwór Bierwienciszki, Jasieniowa)
Szatrowski (Krewo, Hlinna, Medryki)
Szawernowski (Bohdanowo)
Szczepanowicz h. Tępa Podkowa ? (Szczepanowicze, Łojce, Kuszelewszczyzna, 1528- )
Szczepkowski (f. Justynow)
Szeptunowski (Cimochi)
Szczerbiński (Sienkienięta gm. Traby)
Szczerbа h. Żnun ? (tatarska rodzina/ Hamzicze)
Szczęsnolewicz, Szczesnulewicz (Graużyszki)
Szczęsnowicz (tatarska rodzina/ Hamzicze, Muratowszczyzna)
Szczuka (Wielbutowo)
Szczucki (Popowszczyzna)
Szczucki h. Łuk (tatarska rodzina/ Łostaje)
Szczygłowski (Giejstuny)
Szczytt h. Radwan ? (Wielbutowo)
Szejh (tatarska rodzina/ Borsukowszczyzna)
Szelking (gm. Soły)
Szemiot, Szemiatt h. Łabędź (1819 Wilno/ Oszmiana,1829-)
Szerenos i Serenos h. Jastrębiec (Szczepanowicze)
Szęciłło (f. Tomasówka)
Szkoda h. Szkoda
Szmigielski h. Łodzia ?
Szmidt (Kodze)
Szmit h. Szeliga ? (Marjanowo)
Szołuchowski, Szołоchowski (Karłowszczyzna)
Szorc h. Mora (Narwiliszki)
Szostak h. Łabędź ? (1835 Wilno/ parafia Cudzieniszki)
Szott (Bijuciszki, Szzapowały, Łostaje)
Szpakowicz (Cimochy)
Szpakowski (Cimochy, Woysznaryszki, Podlaskowo, Żygiany, Białomosze)
Szpigliński (Suśliszki, Mikszany)
Sztucki (Wielkie Sioło)
Szubiński (Ciupiszki)
Szucki (Nowosiołki)
Szulс h. Szulс (1820 Wilno/ Kamienny Łog)
Szulniński (Kopciewicze)
Szuliński (Karędy)
Szumkowski h. Korczak (1799/ Kropiwno, Kleje, Podbrzozy), Szymkowski (Szumiliszki)
Szumоwicz h. Rawicz ? (Rownopole)
Szumski h. Jastrzębiec (Krewo, Suchodoły, Szwiejcaryja)
Szuniewicz h. Łada (1811 Mińsk, 1828 Oszmiana/ Miedniki, Łosza)
Szutowicz, Szotowicz (Tańkowszczyzna, Gaje gm. Krewo)
Szybut (Łodwikowszczyzna)
Szydłowski (Kamionka, Holszany, Grayżyszki, Łeyłubka, Karłowszczyzna)
Szyłejko h. Kalinowa (1805 Wilno, 1822 Oszmiana/ Bujwidy, Kasperyszzki)
Szymański (Kozarowszczyzna, f. Sokocienięta, z. Porojscie)
Szymanowski h. Jezierza ? (Bienica, Kamionka, Nowodworzce, Nowopole, Czerkasy, Poleniki, Mieszkuciszki)
Szymborowicz (1528)
Szymkiewicz (Romejki) Szymkiewicz (f. Dobra Ziemia, Borowa)
Girdzimont-Szymkiewicz (Wielbutowo)
Szymkоwicz (f. Narbutowszczyzna, Ceniukowszczyzna)
Szypiłło h. Szynweski (1820 Wilno/ Olany, Trzesiecienięta, Rymowicze)
Szyrwiński h. Dołęga ? (Bicienięta)
Szyszko h. Dołęga (1799, 1808, 1811, 1827 Wilno/ Dwór Polany)
Szyszło h. Dołęga ? (Bortkiszki, Golginiszki)
Szwański h. Jastrzębiеc ? (Dwór Dorże, f. Słobodka, f. Kopacze; Obórek)
Szwaykowski (Siedlarowszczyzna)
Powała-Szwykowski i Szweykowski h. Ogończyk (Bienica, Kondraciszki)
Świderski h. Lubicz (1832 Wilno/ Dwór Dejnow)
Śwęntochowski (1820 Wilno/ Tańszczyzna gm. Krewo)
Śwіęntоrzecki h. Trąby (1820 Wilno/ Turzec i Malinowszczyzna gm. Bienica, Kobylnik)
Świdziński h. Pуłkozic ?
Świrski h. Lis (1800 Wilno, 1828 Oszmiana/ Prackowszczyzna, Dubniki)
Świrski h. Doliwa (1804 Wilno)
Świrski h. Szaława (1819 Wilno, 1828 Oszmiana/ Pogiry, Jurszany, Golginiszki, Żurawy)
Swieboda (Dwór Jackowszczyzna, Raczuny, Ankudy, Szczepanowicze, Dwór Barańce)
Święcicki h. Krzywda (1832 Wilno/ Iwanowszczyzna, Kuszlany, Krewo)
Swięczkowski (Doybuczki)
Świechowski
Światkiewicz (1827 Oszmiana/)
Ścielnicki h. Przestrzał
Dunin-Ślepść (f. Zahorze gm. Holszany)
Śliwiński h. Rawicz
Ślizień h. własny (Matyki, Kurzin, Kniaginin, Studzionka, Ryndzewicze)
Śniadecki h. Leliwa (Bołtupie, Wielbutowo, Rownopole, Waszkieniki, Horodniki, Berniki, Remikiszki)
Tabeński h. Łada ? (f. Teresjanow gm. Holszany; Nickiewicze)
Tailkowicz (1528)
Talibski h. Brodzic ? (Lenkowszczyzna) Talipski (Szołomki/
Taliszewski (Chowanszczyzna)
Talkowski-Kulziman-Emirza h. Aksak (tatarska rodzina/ Łostaje, Kasimowo gm. Bienica; Czerwony Dwór gm. Dowbuciszki, 1781-)
Tański h Nałęcz (Tańkowszczyzna, Sielce, Jakubowszczyzna, Szydłowicze)
Tarasewicz (1827 Oszmiana/ Stymonie)
Taraszkiewicz (Szczepanowicze, Wielbutowo, Rałowszczyzna, Kozłowszczyzna)
Tarczewski h. Tarnawa (1805 Wilno, 1827 Oszmiana/ Żurawy, Debiesie, Lubciszki, Gudohaje, Żwirbliszki)
Targoński h. Kościesza (1820 Wilno/ Rymowicze, Nowosiołki)
Targowski (Bargaliszki Nałostaj)
Tarłowski (Mileykowo)
Tarnalicki (Huminowszczyznas)
Tarnowski (Sienkienięta gm. Traby, Słobodka)
Taszliński h. Radwan (1820 Wilno/ Kleje)
Tеrlecki (Dwór Bienica, f. Skuratowo)
Terpiłowski (Boruny)
Tołłoczko h. Pobóg ? (Żurawy, Wasiewce)
Tomaszewicz h. Ogończyk (1823 Oszmiana/), Tomaszewicz (1832 Wilno,1805 і 1825 Oszmiana/ Haniewo, Praskowszczyzna, Bukaty)
Tomaszewski (f. Trokiele)
Тоmiłоуć (Żurawy)
Tomkiewicz (1800 Wilno/ Graużyszki, Piktusza, Łoycie) Tonkiewicz (Wołowiki)
Tomkowicz (1804 Oszmiana/ Stare Boruny, Dembina, Naruszowce, Szczepanowicze, Graużyszki, 1528- ), Tumkowicz (Debesie)
Torczyłło h. Odrowąż (1801 Wilno, 1803 Oszmiana/ Pomierecz, Ostrowiec, Wojsznaryszki, Wowierany-Hermaniszki, 1669-)
Torczyło h. Podkowa
Torczyński i Troyczyński (Soły)
Tracewski h. Abdank ? (Gaucie, Łajłubka)
Trokiennicki h. Troska (1799 Wilno/ Moszki)
Troniewski (Oszmiana Murowana)
Tronowicz h. Kościesza (Zarosień)
Trot (Wołowiki)
Trubłajewicz h. Radwan (1819 Wilno/ Bierwieńciszki)
Truchowski, Truchanowski (Tarasowszczyzna, Wołkowszczyzna)
Truskowski (Osotniki, Tołociszki, Szczopany)
Trzaskowski h. Trzaska (1820 Oszmiana/ Baranowszczyzna)
Trzeciak h. Trzaska (1820 Wilno, 1828 Oszmiana/ Szumiliszki, Bijuciszki; Galimszczyzna gm. Subotniki)
Trzeciak h. Sas (1799 Wilno/ Zakrewszczyzna, Łuszniew)
Trzecinicz (1528)
Tubielewicz (Boruny)
Tuchanowski h. Masalski ? (Lipniszki), Tuhanowski (Boruny)
Tukałło h. Śreniawa (Zyżma, Ponizie gm. Bienica)
Tumanowicz h. Radwan (Golginiszki, Miszkuciszki, Rałowszczyzna, Olany, Bortkiewicze)
Tułbaj (tatarska rodzina/ Ponary Tułbajewszczyzna)
Tułowski (Dwór Nowosiołki, Żuprany, Stara Oszmiana)
Tupalski h. Klamry (tatarska rodzina/ Dowbuciszki)
Tur h. Łuk ? (Oszmiana)
Turczynowicz (Huta)
Turczyński (Dwór Łokuciowszczyzna, f. Justynowo, Anielino)
Turgielski
Turłaj h. Jastrzębiеc (1822 Oszmiana/ Ludwikowszczyzna, Cielieżyszki, Emelany, Trokiele), Turło (Indrupie, Omelany, Dziegieniow, Miżany)
Turowicz
Turowski (Rownopole, Wiaże)
Tymowski (1820 Oszmiana/ Kuszlany)
Tyczyński (Jabrowicze)
Tygird h. Abdank
Tyszkiewicz h. Leliwa (1822 Oszmiana/ Ponastawe, Haniewo, Kamienny Łog, Wisztoki)
Tyszka h. Trzaska (Golginiszki, Rudziszki)
Uhelski (Zienkowszczyzna, Sieliszcze)
Ułan h. Stołobot (tatarska rodzina/ Kajacienięta, Łostaja, Polany, Lasiewicze, 1701-)
Ułan-Łostajski (tatarska rodzina/ Łostaja, 1631-)
Ułan-Maluszycki (tatarska rodzina/ Łostaja, 1601-)
Ułanowski h. Sulima (1799 Wilno,1816 Oszmiana/ f. Anusin, Czerkasy)
Ułaszewicz, Ułasewicz h. Rawicz (1816 Minsk)
Ulatowski (Kryliszki)
Ulecki (Łodwikowszczyzna), Ulicki (Borcie, Woronowszczyzna, Szczepanowicze, Niwki)
Umiastowski h. Roch III (1798 Wilno/ Żurawy, Klewica, Żemłosław, Ludwinowo, Dowbuciszki, Dokszniany, Jurkowlany)
Upnicki h. Korwin ? (Skirmunciszki, Jurszany, Polany)
Urbanowicz h. Łabędź (1820 Wilno, 1815 Oszmiana/ Kamienny Łog, Barwaniszki, Karpuciszki, Hołowaciszki, Dorgiszki, 1528)
Urkil (1528)
Usakowski (1819 Wilno/)
Uszak h. Drogomir (Gaudziewicze)
Uściłowicz h. Syrokomla (1819 Wilno/)
Wagner h. Lew ? (Żurowicze)
Wakulewicz-Kmita h.Nałęcz (1820 Wilno/ Stodolniki)
Walentynowicz h. Bawola Głowa (1819 Wilno/ Haniewo, Jurszany, Kieyzduny, Kirklany, Romeyki)
Walewicz (Kuszlany, Ankudy, Osotniki) Wolewicz (Żwirbliszki)
Walicki h. Łada (1826, 1834, 1846, 1898 Wilno/ Sawicze; Sieliszcze, Holszany, f. Rymowicze)
Walkowski (Ankudy, Debesie)
Wańkowicz (Bijuciszki, Antony, Kamionka, Dynapol, Dwór Trzesiecienięta)
Wańkowski (Sokocienięta)
Warakomski i Werakomski (1821 Oszmiana/ Raczki, Raczuny, Warakomszczyzna, Polany, Kasinowo, Poleniki, Krzemieszow)
Warakowski (Cieleżyszki)
Waraxa (Białomosze, Podlasek)
Wardomski (1528)
Wardzicki (Uhlany)
Warkowicz (Tarasowszczyzna, Wołkowszczyzna)
Warsocki i Wersocki h. Lubicz (1819 Wilno/ Koraby)
Wasilewski h. Drzewica (1822 Oszmiana/ Jurszany, Haniewo, Kamienny Łog, Szumiliszki, Kropiwno), Wasilewski h. Rudnica ?
Wasilewski h. Ostoja (1819 Minsk/)
Wasilkowski (Suśliszki, Kuszlany)
Wawrzecki h. Rola
Wazanowicz (Olany)
Skarbek-Ważyński h. Abdank (1827 Oszmiana/ Murowana Oszmiana, Jagiełłowszczyzna, Ordzewicze, Ukropiszki, Olany, Kucewicze, Girgilany)
Wernikowski h. Łagoda ? (1821 Oszmiana/), Wiernikowski (Mackany, Tołociszki, Słoboda)
Weryha h. Śreniawa (1819 Wilno/ Cudzeniszki)
Węckowski (Soły), Więckowski (Żuprany, Chodorki)
Węcewicz h. Łabędź ? (Debesie)
Węclawowicz h. Zabawa (1837 Wilno, 1810 i 1827 Oszmiana/ Morgi-Mościszcze, Sienkowszczyzna, Rodziewicze, Połudy), Węsławowicz (Stodolniki), Węsłowicz (Poludy)
Węgrowicz h. Rawicz (1820 Wilno/ Prachowszczyzna Szkindzie)
Wialbutt h. Doliwa (Kozłowszczyzna, Wielbutowo, Dorgiszki)
Widawski h. Wężyk (Biryndziszki)
Widejszewicz (1528)
Widziewicz, Wildziewicz h. Jastrzębiеc (Wołowiki, Kozłowszczyzna)
Widziski (Wilanow, Dwór Jasienow, Oszmiana Murowana)
Wieczor (Nowopole, Miżany)
Wielegurski (Kamienny Łog) Wielhorski h. Kierdeja
Wieliczko h. Syrokomla (1799 Minsk/ Horodzeczno, Raczuny)
Wieliczko h. Jastrzębiеc (1819 Wilno/ Jurkiszki)
Wierciński (Szczepanowicze, Kaszymowo)
Snopek-Wierciński h. Rawicz (1836 Wilno/ Hruszczakowszczyzna)
Wiereszczaka h. Kościesza (Grodno 1848/ Bołtupie)
Wiernikowski (Mackany)
Wierzbicki h. Jastrzębiеc (Nowopole, Bojary, Łosza, Łużyszcze, Ciupiszki)
Wierzbowicz (Matjasowszczyzna)
Wierzbowski
Wiesiołowski h. Ogończyk (Klewica, Koziszki)
Wiesztort h. Waszkiewicz, Wiesztort h. Nieczuja (Dukiele, Szarki, Łosza, Gradowszczyzna, Wojsznaryszki, Nowodworzce, Prackowszczyzna)
Wilamowicz h. Оgończyk (Michałowszczyzna, Wielbutowo)
Wilbik h. Lubicz
Wilczek h. Poraj
Wilczewski h. Wilczewski (Trzy Radła) (Oszmiana)
Wilczyński h. Poraj (f. Krzywsk, Sienkienięta gm. Traby)
Wilkaniec h. Wilcza Głowa (Tryple, Paszkiszki, Pogiry, Kuckuny, Kijudziszki)
Wilniewczyc (Straż Hrań)
Winksza h. Ciołek (Podbałwaniszki, Milwedowszczyzna gm. Krewo)
Winiarski h. Trąby (Reszkuciany, Baranowicze)
Wiszczyński (Kozłowszczyzna)
Wiszowaty h. Roch ? (Haniewo)
Wiszniewski (1807 Wilno, 1809 Oszmiana/ Bieniany, Grzymałowszczyzna, Koraby, Michałowszczyzna, Wołowiki)
Semko-Witkiewicz h. Nieczuja (Cudzeniszki, Giejstuny)
Witkowski (Kuszlany, Mieszkuciszki, Kozłowszczyzna)
Witorżeńc (Bolesław)
Wituński h. Rola (Dwór Michałowszczyzna, f. Teresjanow, Kozłowszczyzna, f. Łużki, Wielkie Sioło)
Wizgird h. Murdelio ? (Wielbutowo), Wizkgirdowicz (1528)
Wodoracki h. Tępa Podkowa
Woksznar (1528)
Wojcicki (Boruny)
Wojciechowski (Bijuciszki, Ruda)
Wojgienic (Hołoblewszczyzna)
Wojewódzki h. Abdank (1823 Grodno, 1827 Oszmiana/ Cudzeniszki, Karłowszczyzna, Małyszkowszczyzna, Antony)
Wojna h. Trąby (Gudohaje; Obórek)
Wojnicki h. Strzemię ? (1825 Oszmiana/ Kryule)
Wojnicz h. Poraj (1803, 1804, 1819 Wilno/ 1829 Oszmiana/ Dwór Ukropiszki, Rodziewicze, Baruliszki, Bałabanowszczyzna, Komajsk)
Wojniewicz (Rodziewicze)
Wojniłowicz h. Wojniłowicz ? (Tarasowszczyzna)
Wojniusz h. Trąby (1800 Wilno, 1827 Oszmiana/ Jurszany, Grodzie, Adamowszczyzna, Zagórowszczyzna, Polany, Tołociszki, Suchodoły, Kewliszki, Barańce)
Wojniusz h. Charyton ? (1822 Oszmiana/)
Wojsiall (Białomosze)
Wojsznar h. Kot Morski
Wojtechowicz (1528)
Wojtkiewicz h. Wolf (1819 Wilno, 1825 Oszmiana/ Bijuciszki, Łużyszcze, Nowosiady, Bakszyszki, Wołowiki, Tabory, Olany, Naruszowce)
Wolan h. Lis (Bijuciszki, Bieniuny, Giejstuny, Karłowszczyzna)
Wolejsza (Nowosiołki)
Wołczaski i Wołczaсki h. Murdelio (Dwór Sakowicze, Kuszlany, Tenczyn gm. Krewo)
Wołczek-Dorniak
Wołejko h. Korwin (Łusznew)
Wołeynia (Bałwaniszki)
Wolff (Żuprany)
Wołk (1822 Oszmiana/ Kisieliowo, Kozarowszczyzna, Krewo, 1693-)
Wołk (tatarska rodzina/ Ponary Kadyszowszczyzna)
Karaczewski-Wołk h. Dwie Wieże (Upity, Wieże, Zakrewszczyzna gm. Dziewieniszki, Poholsza, 1853-)
Łaniewski-Wołk h. Korczak (1836 Wilno/ Łogumowicze, f. Narbutowszczyzna, Żuprany, 1690-)
Wolkiewicz (Jurszany), Wołkowicz (Nowosiady, Jabrowicze)
Wołkowyski (Trepałow)
Wołkowski h. Leliwa ? (Karszuniszki, Mokrzyce, Soły)
Wоłłowicz h. Bogorya (Łazduny, Hermaniszki)
Wołodkiewicz (Rymuny, Słoboda, Zaskiewicze, 1528- ), Wołotkiewicz (Denapol)
Wołodkowicz (Dwór Czerkasy, Żuprany)
Wołoćko (Białomosze)
Wołodźko (Wołodzkowszczyzna, Borzdobohaciszki, Rudniki, Dwór Jagiełłowszczyzna, 1674-)
Wołosowski h. Sas ? (Wołojcie, Kisieliowo)
Wołoszyński h. Sas
Wolski (1803 Oszmiana/ Prackowszczyzna, Kurowszczyzna, Boruny, Woysznaryszki, Lipniszki, f. Sapeżyn gm. Dziewieniszki)
Wołżynski h. Gipocentaur ? (Oliechnowo, Kamienny Łog)
Wonsowicz, Wąsowicz h. Łabędż ? (1827 Oszmiana/ Grauzyszki, Wiciule, Łoycie, Koncarezy)
Worokunsciewicz (1528)
Woronowicz (1800 Oszmiana/ Golginiszki, Jurszany, Szumiliszki)
Woronicz h. Pawęża ? (Grzybowszczyzna, Nowopole)
Worotnicki h. Sas ? (Białomosze)
Waratyński, Worotyński i Weratyński h. Jastrzębiеc (Cymochy)
Wostrowicz (Miżany)
Wnukowicz, Unukowicz (Haniewo, Jurszany, Kiezduny)
Wróblewski h. Slepowron (1816 Minsk, 1819 Wilno, 1816 і 1827 Oszmiana/ Stępkowszczyzna, Zamary, Mokre, Hermaniszki, Luliszki)
Wroczyński (Zaski parafia Smorgońska)
Wronowski (Meszkuciszki, 1728)
Wyrzykowski i Werzykowski (1820 Wilno/ Kamionka, Gudohaie)
Wysocki (1801 і 1804 Oszmiana/ Olchówka, Rodziewicze, Sikunia, Skiłądziszki, Ligowszczyzna)
Borejsza-Wysocki h. Odrowąż (Kisielowo)
Wyszomirski h. Rawicz ? (Dwór Urlinięta, Adamowszczyzna, Końcerezy, Wiszniewo, Graużyszki, Lękowszczyzna, Widejsze, Czerkasy, Szyłowicze)
Wyszotrawko, Wysetrawka (Szumieliszki, Dziahowce)
Wyszyński h. Trzywdar (1819 Wilno/ Kropiwno)
Wyszyński h. Krzywda (Gaudziewicze)
Zabiełło (Hryniewszczyzna, f. Narbutowszczyzna)
Zabłocki h. Łada (1819 Wilno і Oszmiana/ Dwor Kucewicze, Grodzie, Rownopole, Nowopole, Barsuki, Strzałkowszczyzna, Grzybowszczyzna)
Sawicz-Zabłocki h. Sulima (Wisztoki, Kuszlany, Pietkowszczyzna, Ponary)
Zaborowski h. Rawicz (Bunie)
Zabrzeziński h. Leliwa (Łużany, Zabrzezie)
Zacharewiсz
Zacharzewski h. Doliwa (1828 Oszmiana/ Poleniki, Biryndziszki, Olany)
Zagoranko h. Korczak (1801, 1835 Wilno, 1819 Oszmiana /Franusino, Słobodka)
Zagórski (Kamienny Łog, Polany), Zahorski (Tomasowka, Sabiłki), Zagurski h. Ostoja ?
Zajączkowski (Krewo)
Zajasiewicz h. Nowina
Zajelski h. Ostoja (Rownopole)
Zakrzewski h. Lubicz (1823 Oszmiana/ Olany, Paszkiszki)
Zakrzewski h. Doliwa (1828 Oszmiana/ Chochowszczyzna)
Zaleski (Rownopole, Raczki, Wideysze; Ciupiszki, Sokocienięta, Bohdanowszczyzna, Gradowszczyzna, Bijuciszki)
Еygird-Zaleski h. Abdank (1826 Oszmiana/ Zaleskowszczyzna)
Zalewski (Raczki, Dziertniki)
Zalewako, Zaliwako h. Topór (Janusze, Radziuki)
Załuski h. Lubicz (Oszmiana, Ankudy)
Zambrzycki h. Kościesza (1831 Oszmiana/ Dwór Kewliszki, Suchodoły, Zamosze)
Zamoyski (Zakoscielce, Zubkowicze, Iwje)
Zapolski h. Pobóg (Oszmiana)
Zarakowski (f. Gupie, Cielieżyszki)
Zaremba, Zaręba (Nowopole, Żuprany)
Zarzecki h. Warnia (Kudziekolnie)
Zasimowski i Sasinowski h. Łzawa ? (Suchodoły, Kirkliszki, Szumieliszki)
Zaszczyński (f. Chodzkowszczyzna)
Zawadski i Zawacki h. Ślepowron (1821 Oszmiana/ Poholsza, Jurszany, Czerniata, Mickiewszczyzna, Świłówka)
Zawadzki h. Ostoja
Zawadzki (tatarska rodzina/ Kajacienięta)
Zbicki (Gieniowce)
Zborowski (1816 Oszmiana/ Zagorowszczyzna)
Zbyszewski (Krewo)
Zdanowicz (Zdanowszczyzna, Bordzobohaciszki, Bienica, Czerkasy, Zakrzewie, Zahorże, f. Chodzkowszczyzna) Żdanowicz (f. Osany)
Zdanowski (1823 Oszmiana/ Ginkowszczyzna, Osany, Medryki), Żdanowski (Łodwikowszczyzna)
Zdziarski (Gieystuny)
Zgorzelski ( ? Mińsk, 1825 Oszmiana/)
Zіemаcki, Zemęcki h. Rawicz (1822 Oszmiana/ Dachny gm. Krewo; Daukszyszki, Uhlany)
Zieleniewski h. Drzewica (Wisztoki)
Zieliński (Zabłocie)
Zieleniecki (Zabłocie)
Zieniewicz (Cimochy, Nierowka, Rymowicze, Oleszkiewicze alias Czotyrki)
Zinkiewicz h. Pobóg ? (Raczki)
Zienkiewicz (Dwór Deynowa)
Zienkowicz h. Siestrzeńcewicz (1827 Oszmiana/ Nędza, Rownopole, Karmielany, Dziegieniewo)
Zienowicz h. Deszpot ? (Rownopole, Dobrowlany, Kondraciszki)
Deszpot-Zenowicz z Bratoszyna
Zniszczyński (Szczepanowicze)
Znosko h. Kościesza (1803 Oszmiana/ Swinkowszczyzna, Kozłowszczyzna, Dworzyszcze)
Zub
Zublewicz h. Pobóg (Bałwaniszki)
Zubowicz (Łużyszcze)
Zyczałowicz (1528)
Zygmuntowicz h. Nałęcz (Zygmunciszki)
Zwirdowski, Zwierdowski h. Przyjaciel (f. Bargaliszki)
Zwoliński (Żuprany)
Żaba h. Kościesza (Dwór Holszany, Lenkowszczyzna, Remiejkiszki)
Żabiński (Dobrowlany)
Żakiewicz (Żygiany, Wołowiki)
Żdanowicz h. Przyjaciel (tatarska rodzina/ Łostaja, 1670-)

Żebrowski h. Jasieńczyk (1800, 1819 Wilno/ Skirmunciszki, Szumiliszki, Kisieliowo, Bierwieńce, Łatowicze, Kleje, Skiłondziszki, Żwirbliszki)
Żelazowski h. Jezierza ? (gm. Dziewieniszki)
Żeligowski h. Belina (1802 Minsk/ Perechody, Siekuńia)
Żelwietr h. Grzymała ? (Bortkiewicze)
Zemło h. Topór ? (Prackowszczyzna)
Żemłła z Tenczyna h. Topór (Klewica, Żemłosław)
Żodziewski (f. Popowszczyzna)
Żołkowski (Michałowszczyzna)
Żuk (Kuncewszczyzna)
Żukowski h. Junosza (1799 Wilno, 1816 Oszmiana/ Polany, Małyszkowszczyzna), Susliszki
Żukowski h. Jastrzębiеc (1827 Oszmiana/ Oszmiana, Kamienny Łog, Ukropiszki, Sylwestrowszczyzna, Bryndziszki)
Żukowski (tatarska rodzina, Doubucisxki)
Żuprański h. Abdank (Bortkiszki, Orzyszki, Łużyszcze, Mileyszuny)
Żurawski (1802 Oszmiana/ Haniewo, Golginiszki, Adamowszczyzna, Huszcze)
Żuromski h. Jelita (Drahlowce, Ukropiszki, Naruszowce, Osteykiszki)
Żуłtowski
Żyburtt (Rownopole)
Zygadlowicz ? (1815 Oszmiana/)
Żygielewicz (Skobeyki, Mokry, Chodorki), Żygilewicz (Mileyszuny)
Żyliński h. Janina ? (Jurszany, Dwór Łosza, Dokurniszki, Kleje, Truchaniszki, Siemiuny, Plebania Krewska)
Żytkiewicz (Górki, gm. Bienica)
Żyżniewski (Plebańce, Ostaszki, Miżany, Rodziewicze)
Żwański h. Rawicz ? (Rudziszki)
Zwiartowski h. Pogonia ? (Klewica)
Żwicewicz, Zwycewicz h. Lubicz (Ankudy)


Ostatnio zmieniony przez Jursza_Wasil dnia 14-02-2014 - 11:41, w całości zmieniany 3 razy
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mzielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 15-02-2012 - 22:29
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Witam serdecznie!, będę bardzo wdzięczny za podanie informacji o Wyszomirskich herbu Rawicz z powiatu oszmiańskiego.

Informacje posiadane przeze mnie są następujące:

"Że tenże Tomasz (syn Jana) Wyszomirski miał synów dwóch Piotra i Michała, a z nich Piotr Rafała dziś wywodzącego się z synami dwuimiennymi Janem Józefem i Tadeuszem Kazimierzem, a Michał podczaszy smoleński Adama również z synami Michałem i Adamem wywodzącego się spłodzili, i o tem metryki chrztu jako to 1770 Marca 4 Rafała syna Piotra, 1814 Obra 14 Michała i 1817 Obra 14 Adama synów Adama Wyszomirskich zapewniły. Naostatek, że Rafał Wyszomirski posiada dziedzictwem folwark Podlipie i Sieredzie w Oszmiańskiem leżący, dowiodła to intromisja woźnieńska czyniona 1805 Marca 2 a Eorundem 6 w Ziemstwie Oszmiańskim zeznana do folwarku Sieredziów na rzecz Rafała Wyszomirskiego, od żony jego Zofii z Chodźków Wyszomirskiej; powtóre kwitacja o podaniu Schemy Szlacheckiej z własnej posesji Sieredziów w roku 1816 Marca 8 dnia do Komisji Rewizyjnej Powiatu Oszmiańskiego, i naostatek książeczka z opłaty wszelkich skarbowych podatków."

Pozdrawiam,
Michał Zieliński
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2012 - 10:17
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Tak, zgodny, dziękuje. Jakim rokem datny ten dokument który Pan cytuje?
Moge dodać do tego, że w 1795r. Rafał arędował f. Lenkowszczyzna w OP.
Oprocz Jana i Tadeusza Rafał miał syna Rajmónda, corek Roza, Anna, Ksaweria, Leonarda i Leonora.

Cały kust Wyszomirskich mieszkał w parafii krewskiej, mamy dobrzy blok dannych po tej rodzinie z Oszmiańszczyzny bo mój pradziadek był pokrewniony z Marciannej Wyszomirskiej i ja oddał tym poszukiwanniam już więcej jak 10 lat

2/1 Марцианна Wyszomirska, дочь Вавжинца (р.1781г., брак до 1822г., ум. 26.03.1851г., Видейши, муж – я/п Антони Лобачевский р.1764г., ум. 17.04.1854г., ГрК, родители мужа – Юзеф и Доминика Лобачевские )

Zapraszam Pana do Skype - vasili471, czyli do kontaktu e-majl - vasili.yursha@tut.by
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
mzielOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2012 - 11:30
Sympatyk


Dołączył: 22-02-2011
Posty: 298
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Bardzo dziękuję!! Very Happy Very Happy
Już piszę na priva
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aldonalataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2012 - 13:24
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 101

Status: Offline
Witam serdecznie!
Czy ma Pan jakies dane na temat Witkiewiczów (h. Syrokomla)? Mój pradziad Wincenty Marcin przeniósł sie do Warszawy (ok 1870r?) a liczna rodzina pozostała na Litwie.
pozdrawiam serdecznie
Aldona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 16-02-2012 - 20:11
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Witam!


ks. Samuel Semko Witkiewicz (wspomianiony w latach 1829-32, wikary cudzieniszski), jego brat Izidor.
Więcej Witkiewiczow na Oszmiańszczyznie w latach 1798-1900 nie widze...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
aldonalataOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2012 - 14:54
Sympatyk


Dołączył: 30-12-2010
Posty: 101

Status: Offline
Bardzo dziękuję za odpowiedź. Ja wśród swoich nie widzę Samuela. Moi chyba raczej z Kowieńszczyzny.
Pozdrawiam
Serdecznie Aldona
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
wollowicz_joannaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2012 - 15:21
Sympatyk


Dołączył: 26-12-2011
Posty: 22
Skąd: Warszawa
Status: Offline
Panie Wasylu, czy może ma Pan bliższe dane na temat Wołłowiczów h. Bogorya na Oszmianszczyżnie?

Serdecznie pozdrawiam
Joanna
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Ludwik_OlczykOffline
Temat postu:   PostWysłany: 18-02-2012 - 19:57
Sympatyk


Dołączył: 10-03-2011
Posty: 207
Skąd: Łódź, Warszawa
Status: Offline
A ja chciałbym znać koneksje Wołowiczów z Eysymontami...

Pozdrawiam serdecznie.

PS.
I Eysymontów w oszmiańskiem...
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Odwiedź stronę autora Gadu-Gadu  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 19-02-2012 - 06:34
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Dla Pani Joanny
Po Wołłowiczach z Oszmiańszczyzny moje danne na razie bardzo skupy.
Moge tylko zatwierdzić że szlachetnich Wołłowiczow w mietrykach kościołow Oszmiańskiego dekanatu w latach 1798-1900 nie widziałem i dumaju że tych tam niema. Ale to napewno też est ważna informacja dla poszukiwańcow.

Dla Pana Ludwika
Po Eysmontach est szczegolowa informacja. Zapraszam do kontaktu w Skype dla wyjasnienia jaka linia Eysmontow z Oszmiańszczyzny Pana interesuje.
Mój Skype - vasili471
Pozdrawiam
Vasili
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Frąckiewicz_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2012 - 13:25


Dołączył: 23-02-2012
Posty: 6

Status: Offline
Panie Wasylu,
Poszukję informacji na temat rodziców mojego ojca Romualda Frąckiewicz,
urodzonego 2.09.1925 w Narbutowszczyźnie, i ich przodków. Imiona moich
dziadków to Józef i Amelia. Amelia zmarła w latach 60-tych ub. wieku,
prawdopodobnie w Narbutach, a o Józefie nic nie wiem. Interesują mnie
daty i miejsca ich urodzin, śmierci, miejsca pochówku jak również ich przodków.
Będę wdzięczna za wszelkie informacje.
Serdecznie pozdrawiam,
Janka Frąckiewicz
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2012 - 15:19
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Witam Janka,
podanej informacji est zamało żeby połonczyć Twoje i moje danne.
Mam danne po Frąckiewiczach z Sprogun, Łubianki, Miżan i inne w latach 1750-1900 - coś za 50 osob, ale niema w tych Romualda,
nie widze i Józefa który by miał żona Amelia. Jak masz rodzine w Smorgoni to onie musili by sprawdzić Twoje danne w ZAGSie.
Jak nie masz takiej rodziny, to możliwe złożyć list do archiwu w Grodnie.
Jak coś nie rozumiesz to e-mail - vasili.yursha@tut.by
Pozdrawiam serdecznie
Vasili
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Frąckiewicz_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2012 - 20:30


Dołączył: 23-02-2012
Posty: 6

Status: Offline
Dziekuję Vasili za odpowiedź.
A czy jest w Twoich danych jakikolwiek Józef Fąckiewicz, niekoniecznie mąż Amelii, Kktóry żyłby w okolicach Narbutowszczyzny na początku ubiegłego wieku czyli od 1900 do 1930?
pozdrawiam serdecznie.
Janka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Jursza_WasilOffline
Temat postu:   PostWysłany: 24-02-2012 - 20:56
Sympatyk


Dołączył: 28-01-2010
Posty: 103
Skąd: Mińsk
Status: Offline
Niema, bo moje danne do 1900. Nie widze żeby Frąckiewicze byli powiazany z Narbutowszczyznoj.
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość Wyślij email Odwiedź stronę autora MSN Messenger  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Frąckiewicz_JankaOffline
Temat postu:   PostWysłany: 25-02-2012 - 09:30


Dołączył: 23-02-2012
Posty: 6

Status: Offline
Witam serdecznie Vasili,
To znowu ja. Nie daje mi spokoju ten mój dziadek Józef. W końcu mój ojciec nazywał się Frąckiewicz i urodził w Narbutowszczyźnie. Prześlij mi proszę dane jakie masz o Frąckiewiczach z tamtych stron, które posiadasz z lat 1800-1900. Moze jednak coś tam znajdę.
Z góry bardzo dziękuję,
Janka
 
 Zobacz profil autora Wyślij prywatną wiadomość  
Odpowiedz z cytatem Powrót do góry
Wyświetl posty z ostatnich:     
Skocz do:  
Wszystkie czasy w strefie CET (Europa)
Napisz nowy temat   Odpowiedz do tematu
Zobacz poprzedni temat Wersja gotowa do druku Zaloguj się, by sprawdzić wiadomości Zobacz następny temat
Powered by PNphpBB2 © 2003-2006 The PNphpBB Group
Credits
donate.jpg

Zarząd PTG: ptg@genealodzy.pl.:. rss Nasz RSS .:. Administrator strony: admin@genealodzy.pl
Strona wygenerowana w czasie 0.184137 sekund(y)